Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell-e jelezni a NAV-nál, ha megkaptam a hatósági bizonyítványt, hogy szociális alapon nem kell fizetnem? fórum

Kell-e jelezni a NAV-nál, ha megkaptam a hatósági bizonyítványt, hogy szociális alapon nem kell fizetnem? (tudásbázis kérdés)


2020. júl. 31. 22:47
Köszi a válaszod. :) Akkor emiatt nem kell idegeskedni.
2020. júl. 31. 22:28

A jogviszonyodat lejelentjük a Tb-nek, a NAV-nál nincs teendőd.

Amennyi hátralékot előíírtak azt fizesd be, utána semmi gond se lesz.

2020. júl. 31. 17:07

Köszi. Csak mivel kisváros sose tudni, hogy ő lesz-e bent.

Vagy pl. belehet vinni megyeszékhelyre is.?

Amúgy neten olvastam olyasmit hogy elsejétől nem kell de ugye sose tudni mi a biztos.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 31. 15:44
Ha az időd megengedi, érdemes ha személyesen bemész. Sajnos vannak olyan ügyintézők, akiknek komoly szakmai hiányosságaik vannak. Jobb ha személyesen bemutatod a határozatot.
2020. júl. 31. 15:04

Vagyis akkor nekem nincs tenni valóm ugye?

Suli után lement pár hónapom TB nélkül aztán ugye a 19T1011 űrlapon jött létre a jogviszonyom. Azt ki is fizetem ami üresben ment főleg hogy a drága ügyintéző nem engedett kérelmet beadni az elengedésre pedig állítólag egyedülállóként állást keresve nem lett volna lehetetlen. Na de mindegy is ez most kifizetem.


A lényeg ugye, hogy ne kelljen utána is fizetnem amikortól érvényes a hatósági bizonyítványom. :) Bár aki ott van csak nem vezet félre. Viszont köszi a segítséged. Majd hétfőn visszanézek még ide. :)

2020. júl. 31. 14:55
A NAV Július 1-től a NEAK által küldött adatokból dolgozik. Ezt a határozatot a Kormány hivatal hozta. Elképzelhető hogy elküldi a NEAK fele. Itt ugyanis nem arról van szó, hogy az ügyfél biztosítási jogviszonyt szerez munkaviszony alapján T1041 adatlapon, amit a NAV továbbít a NEAK fele, és ezzel lezárul az EÜ szolgáltatási járulék. Hétfőn még utána nézek hogy biztos legyen.
2020. júl. 31. 14:40

A nav-nál amikor a határozatot bevittem a nem túl szimpatikus ügyintéző azt mondta nem kell mert automatikusan megkapják.

Viszont mivel nem volt szimpatikus nem is tudok megbízni benne teljesen.

Aki képben van vele megírhatná. Egyébként július elejétől érvényes a határozatom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook