Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? fórum

Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2013. nov. 9. 04:27
nem,nem a papir tesz boldogga hanem a parod.
2013. nov. 7. 18:02
Attól függ van e rá igénye a párnak
2012. máj. 12. 18:49

ámde lehet azért ennyi a válás, mert csak arra készülnek

(pedig)

2012. máj. 12. 18:49
nem. de dőreség lenne csak a boldog együttélésre készülni, ezt beláthatod
2012. máj. 12. 18:21

Az én, jobbanmondva a mi esetünk elég "spéci" volt: Mivel a férjem Ausztriában él (ausztriai magyar), én pedig ("kedves" hazám nemzetközi politikai viszonyai miatt + egyéb okok miatt) még turista-vízumot is vagy kaptam volna, vagy sem, ezért nekünk -ha együtt akartunk élni, márpedig akartunk!-, akkor kapcsolatunkat törvényesíteni kellett (ugyan nem isten, "csupán" a közjegyzö & x. állam elött), azaz házasságot kötni.

Tehát: nekünk kellett a házasság a boldog együttéléshez, mitöbb feltétele volt.

Végezetül megjegyezném, hogy a házasság nem jelenti automatikusan a boldogságot; viszont -jobbesetben- egy rendkívül erös érzelmi & jogi kötelék, épp ezért meggondoltabbá, türelmesebbé & toleránsabbá tesz; számomra ugyanis elképzelhetetlen, hogy "Fogom a cuccom & és ahol mentem a'!" Ez lehetséges egy együttélésben, de egy házasságban (rendben, nem általánosítok: a mi házasságunkban) nem így megy/menne.

290. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 289. - 53cc09e608)
2008. márc. 15. 20:10
Legalább kiírod magadból a feszkót!
2008. márc. 14. 15:08
Most elkezdem a napló írását elejétől a végéig ennek az időszaknak ami 1999 -től idáig megtörtént ..időrendi sorrendbe .
288. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 287. - Cukilany)
2008. márc. 14. 14:11
Döbbenet
287. cukilany (válaszként erre: 286. - 53cc09e608)
2008. márc. 14. 13:54
hát ez vicces...
286. 53cc09e608 (válaszként erre: 285. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 13:48
Nem igazán kérdeztem ,mert soha nem avatkozom a dolgaiba ..de gondolom elöbb -utobb kiderül ! A Szex nem valószínű ,legalábbis nem nézem ki belöle ! :))) Az okossága most egyetemre jár ...de bukdácsol .. minden iskolát itt végzett mig nálunk volt ..ragadt rá ..mert én mindig tanultam és Ő is ..de bukdácsol ..mindig pótvizsgázik ! Én beíratkoztam LCDL -re azon jelszóval ,majd Ők segítenek ! :)) De a segítség az elmaradt.. igy gyorsan megtanultam egyedül .. nem is akármilyen eredménnyel végeztem el a sulit , amit én 100% ra vizsgáztam ,kértem csinálja meg a próba tesztet neki 34 % lett ezzel simán megvágtak volna ! :))) Na ennyit az okosságról ! Mikor megkaptam a bizonyítványt azt mondta Ő is beíratkozik ,de az én eredményemet nemigen tudja hozni. Amit Ő tanul belenéztem simán egy hét alatt meglehet tanulni az éves anyagot ! Megbúkás nélkül ,mert összefüggések vannak az anyagokban ,de Ő mindig pótvizsgázik és éjjel nappal tanul ! :))) De leíróm milyen marha okos : Volt egy barátnője és szerzett magának egy nős pasit " Szegény Erika karácsonykor egyedül lesz ,mert a férfi ha elmegy hozzá.. akkor a felesége kapja az egész vagyont ..,mert hütlen volt és nem kaphat semmit! " Állítólag ezt tanulta az iskolában és még állította is ,mondtam a hütlenségnek semmi köze a vagyon megosztáshoz ! " De higgye el ,most tanuljuk ,ez igy van !" - Válaszom: Hát még van mit tanulnod !:)) De én itt leis zártam ! :)) Ja meg az okos ötlete .Egy férj köteles minden vagyonát megosztani a feleségével ! Csakhogy neki.. a mi vagyonunk is közös volt.. szerinte ,mert ugye a fiam családtag ..és akkor ami a mienk az Ővé is ..,és akkor Neki is jár az ami a mienk ! Mikor a férjem mondta neki majd ha mi meghalunk ..azt mondta neki most addig várjunk ! .))De egyébként én voltam egy nagy hülye mert amit az anyja mondott szószerint kellett volna vennem ! " Hidd el Marikám ,egy valamit bántam meg ,hogy ezt a mocskot a világra hoztam !" Mert vele is megtette azt amit mindenkivel ..egyhez rohadtul ért én vagyok a szegény kislány akit mindenki bántott ! Az öreganyjánál nevelkedett 2 ház volt az anyja és az néni között --- átment az anyjához elmonta az öreganyját mindennek.. és mikor hazament meg az öregasszonyanak a saját anyját ,hogy milyen szemét .. Na erről ennyit .. És mi több a nagybátyja elment külföldre hozott ajándékot mindenkinek ,Ő 12 éves volt kikutatta és szétszedte az órákat és befestette filctollal ..akkoriban egy óra érték volt még ... és a mai napig nem érti ,miért volt dühös a nagybátyja ... nem ért el neki addig.. De most sem érti meg ,hogy miért akarta akkor megverni ,de nem tette meg csak akarta ..és az az ember aki neki is dolgozott ..most senki mert szóba sem áll vele ! Hiszen olyan szépen befestette . Most képzed el ,hogy a házam amiben laktak 130 cm magsságig végig volt rajzolva minden szobában és mikor lementem.... mondta nézzem meg milyen szépet alkotott a kisgyerek ! :))) De körbe minden szoba nappali .. tollal filcel ceruzával ... Komolyan megvétoztam ,hogy normális -e ?! .
285. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 284. - 53cc09e608)
2008. márc. 14. 13:00
Legalább szép lenne?? De ronda, köcsög, szegény,gondolom nem túl okos, érthetetlen. Csak a szex maradt. De hogy jutottak el odáig? És a fiadat kérdezted már?
284. 53cc09e608 (válaszként erre: 283. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 12:20
Nemtudom kitalálni sem ! :)))) Gőzöm sincs ,de nem vagyok vele egyedül ,mert senki nem jött még ra ! Az unokatesója a fiamnak jó haverje volt ,mig azt is elnem marta és Ő mondta" Hogy a picsába vette el a Gyula ezt a köcsögöt!"Jó kérdés ,de senki nem tudja a választ !
283. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 282. - 53cc09e608)
2008. márc. 14. 12:07
és mire jutottál?
282. 53cc09e608 (válaszként erre: 280. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 11:56
Egyébként sokat gondolkodtam ,mi volt az amivel a fiamat levette a lábáról !
281. 14775640c4 (válaszként erre: 280. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 11:46

engem sem érdekelt hogy nincs semmilye csak az láttam hogy végre valaki akivel el is lehet beszélgetni kocsikról számitógépről filmről stb..

az elején nagyon nagyon sokat beszélgettünk

faggattuk egymást ki mit szeret

ki mit nem vagy ki milyen

akkor még nem is laktunk együtt

de kellett ez igy ismertük meg a másikat

de ha láttam volna hogy nem partner,vagy nem őszinte stb..

már léptem is volna tovább

hisz nem kötelező a házasság

280. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 279. - 14775640c4)
2008. márc. 14. 11:39
amiket leírtál azok tökre illenek ránk is úgyhogy akkor mi is az eszünkkel és a szívünkkel is:)
279. 14775640c4 (válaszként erre: 278. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 11:35

mi is a szivünkkel

de ott volt a józan paraszti és is a háttérben

30 évig éltem egyedül

láttam már jót rosszat

csomó helyzetet

igy lett akkora tapasztalatom hogy tudjam kitől mire számithat az ember

de az tény hogy vele azért jó mert mindenben egyformán gondolkodunk és 99%-ban ugyanaz a stilus és érdeklődési kör

meg aztán sosem akartam megváltozatni és ő sem engem mindketten tudtuk egymás rossz tulajdonságait

igy jó

mi 6 éve vagyunk együtt

278. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 277. - 14775640c4)
2008. márc. 14. 11:31
Ügyesek vagytok, mi a szívünkkel találtuk meg egymást és 8 éve bodogok vagyunk remélem a szerelmünk kitart!
277. 14775640c4 (válaszként erre: 276. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 11:30

hát igen

sajna

sokszor benne van a pakliban

mondjuk én mindig a józan észre hallgattam

ezért nem jártam meg

de ez sem 100% biztos

most még nem panaszkodom

abszolut megtaláltuk egymást

276. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 275. - 53cc09e608)
2008. márc. 14. 11:27
néha bizony keményen beválaszt az ember és hiába is beszélnének.....
275. 53cc09e608 (válaszként erre: 273. - 14775640c4)
2008. márc. 14. 11:18
Én meg úgy vagyok vele nem sajnálom ,mert ezt elöre lehetett látni ..hiszen látta milyen és mégis elvette ..Ő választotta nem kényszeritette rá senki ! Tanult a saját kárán !Én azt sajnálom ,hogy ennek a nőnek közel 2 milliot adtam ,mert méltatlan volt rá ! Na most nemtudom ki lesz az aki pénzeli ,de nagy marha lesz az biztos ! Utolag ez véleményem magamról is ! :)) Mert hiába kapott neki mindeig csak egy valami volt fontos .. hogy mindent megszerezzen.. és apoén a párom elötte 4 héttel beszélt velem ,hogy adna nekik egy saját házra 5 milliot és vegyenek és ha drágább fizessék a részleteket ..a menyem azt mondta Neki ,de hogy gondolja miből fizessünk mi ! :)) Nincs nekünk arra pénzünk ,hogy részletet fizessünk ...Inkább ideköltözne a férjem azt mondta jó ..közben tetőt cseréltünk 10 emberre főztem felém sem jött ,de a gyerekeket idehozta ,hogy én vigyázzak rájuk .. de mikor vége lett a tetőcserének rá egy napra idejött aludni ,mert a gyerekekkel akar lenni jelszóval .A párom ugy bevágta a fűrdőszoba ajtót ,azt hittem kiszakad ... most azt monja idejön...kivagyunk merülve ..mint az állatok és amin bepipult ...szólt a kisgyerek ,hogy éhes ...de Ő megsem mozdult hanem küldte ,hogy majd a mama ad enni ! Na és persze majd az is mosgat ..nem volt tekintettel arra ,hogy két napig egy pillanat megállásom sem volt 150 négyzetmérter tetőt szedtünk le és tettünk vissza és még 10 főnek kaját késziteni .. Ő mint egy hercegnő ,beült tévézni ... de hiába volt a férjem kirohanása ,nem ment haza lefeküdt ,másnak megkérdezte mi volt baja az apósának ... " Még megkérdezed ? Mikor munka van felénk sem néztek ,a rokonaid is csak akkor jönnek ha kell valami ..és megkérdezed mikor tudtad mikor cseréljük a tetőt és arra nem voltál képes ,hogy szólj a hugodnak ,a gyerekekre vigyázzon? " És akkor azt mondta "Az én apám egy alkoholista állat ,nem lehet rá számítani ,a hugom meg nem azért van ,hogy vigyázzon a gyerekemre ..azért vannak a nagymamák ..és persze Ő nem ismerte a szabadságot ,mert azt mesélte be nem kap szabit ,csakhogy a párom ott dolgozott a főnőkénél ,és azt mondta hogyne kapott volna ,máskor is kapott mindig!:)))
274. 53cc09e608 (válaszként erre: 273. - 14775640c4)
2008. márc. 14. 10:57
Engem modjuk nem érdekel ,hogyha olyan lány hoz aki szegény ..hiszen és nem is nézem kinek mije van ... mert sok oka lehet a szegénységnek .Egy szegény ember is lehet nagyon okos és kedves ...mert a szerelem nem a gazdagságról szól .. a szerelem nem a pénzről szól ,hiszen a hugom is egy nagyon szegény fiúhoz ment hozzá ..és nagyon jó ember . Sőt szerintem szuper jó ember ! :))) A fiam szerintem hamar talál valakit ..habár azt mondta a sógoromnak ..mostanában nem köti le magát tanult az esteből!Menjen élejen szórakozzon ..hiszen a felesége még a haverjaitól is eltiltotta . Nekem ez mondjuk magas ,mert mi 30 éve vagyunk házasok és mindkettönknek vannak haverjai , most sincs itthon a párom ,mert valamelyik haverjánál van ,de eszem ágában sincs eltiltani , pedig van akit nem igazán szeretek közülük ,de ha idejön megkinálom és ha kell beszélgetek is vele ,mert tudomásul vettem ,hogy a férjem haverja ! De ugyszint Ő is elfogadja az én haveri körömet!
273. 14775640c4 (válaszként erre: 272. - 53cc09e608)
2008. márc. 14. 10:36

hát sajnálom a fiad:((

meg azokat is akik igy járnak

na ezért jobb ha vagy egyformán van vagyonuk vagy egyformán szegények mikor összekerülnek

272. 53cc09e608 (válaszként erre: 270. - 14775640c4)
2008. márc. 14. 10:32
Na látod Neki kellett volna ez ! Majd megtanulta volna ..habár ..most ezt csinálja ..Azt hitte ,ha akap is kölcsönt házra ..ha eddig nem élt meg ezentúl ,hogy fog ? Mert ugye ott nem lehet most elszaladni az anyósomhoz ,hogy sürgösen kellene 150 ezer forint! Majd késöbb teszek be képeket ,mit csinált a lakásból ..amit 2000-ben teljesen felújítottunk ... a szomszédom fia ..a Belügyben dolgozik ..átjött megnéte és nagyon tetszett neki ..a kertet mindent magam csináltam meg és neki ugysem volt jó ! Akkor élvezze ezt az életet .De kerül Ő még vissza a mostohaapjához.. és ott legyen boldog.
271. 53cc09e608 (válaszként erre: 263. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 10:20
Minden ismerősöm ezt mondja ! :))) Na hozzáteszem ,még 149 cm ,ráadásul! De ahogy néha beöltözött ,komolyan nevetséges volt .. mikor depis a haját tővig vágja és olyan képet vág hozzá ,hogy mindenki Őt sajnálja ,nálam ez nem jött be . Mert vendégekkel foglalkoztam mindig jó ember ismerő vagyok ...de hidd el annyit nem mondtam neki állj arrébb ..sogha nem avatkoztam a dolgaikba ..ennek oka ,hogy nem voltam hajlandó a sok hazugságát végighallgatni ..igy csak akkor mentem ha a gyerekekre kellett vigyázni ...elfogadtam a fiam döntését ..az Ő élet élej Ő ahogy akarja.
270. 14775640c4 (válaszként erre: 269. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 10:17

mi is végig albérleteztük az életünket

költözések alkalmával annyi volt hogy vállunkra vettük a kis cuccot

és mentünk mint a vándor cigányok :))

hát nem volt könnyű

ezért is sokalltunk be és jöttünk el pestről

mert egyszerűen nem lehetett lakást venni ugy hogy én gyeden voltam

a párom meg minimálbére volt bejelentve

mi is szerelemből házasodtunk

2 év alatt jtottunk valamire csak.addig szivtunk

most is hiába örököltem lakást anyáméktól mikor meghalt

de nem teljesen az enyém

majd öcsémmel eladjuk és felezünk

269. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 268. - 14775640c4)
2008. márc. 14. 10:13
Szuper végre valakik akik hasonszőrüek mint mi. Mikor összeházasodtunk 2002-ben mindenki azt kérdezte mi van jön a gyerek? Hülyét kaptam ettől. Meggyőződésből, szerelemből nem lehet házasodni????? Nem nem jött a gyerek. Annyira nem hogy 2007 ben született és nem becsúszott akartuk és terveztük és vártuk!!!!
268. 14775640c4 (válaszként erre: 262. - 9f2f8c4285)
2008. márc. 14. 10:09

:)))

ha lejjebb olvasol a hsz-ben ott van mi egy szatyornyi ruhát birtokoltunk mikor összejöttünk :)

sőt albérletben laktunk

stb

mostanra van saját lakás autó stb...

de ez már közös

igy mi sem a pénz miatt vagyunk együtt

267. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 266. - 53cc09e608)
2008. márc. 14. 10:07
akkor mostmár fellélegezhetsz?
266. 53cc09e608 (válaszként erre: 259. - 14775640c4)
2008. márc. 14. 10:05
Na mondjuk az eggyüttélés Nekem sem ment volna senkivel ,mert az én életem volt és magam szerettem volna alakítani , ezért a mai napig nem fogom fel ,hogy külön lakhatott és ideakart költözni hozzám ! Én meg megmondtam én a saját házamban nem kerülgetem a szellemifogyatékos mostoha testvérét aki 3 percenként megkérdezte ki vagyok ,mikor megyek el innnen ,az én házamból ,szerintem betanította Neki!:)) És nem főzők 3 -5embernek ,mert képes volt arra ,hogy mikor mi a másik háznál dolgoztunk idehozta az összes rokonát és felették amit főztem és kiüritették a hűtőt este 8 után jöttünk haza kaja nuku ,hot koszosak voltuk ,mert falakat csiszoltunk egész nap .. majdnem sírtam ,mert kenyér sem volt itthon és éhes voltam ,nagyon fáradt voltam ,elötte valónap megfőztem és annak hire ...hamva sem volt! Sütöttem gyorsan pár szem krumplit azt vacsoráztunk . a párom kiment a garázsba elövette a gázpalackot.. és egy gázrezsót és kijelentette ,holnaptól lent főzől! Perzse igy jó lett volna ott tönkre tett mindent 8 év alatt ,mosz itt azért lett volna jó ,hogy mindenhéten jöttek volna a rokonai az én nyakamra és ha rosszul vagyok ,ne tudjak pihenni . Nem ,hogy összetette volna a két kezét ,hogy külön lakhatott egy teljesen berendezett házba ,ami vadi új dolgokkal volt felszerelve ,minden fiatal álma ez külön lenni ,de ugye Ő rájött ,ha visszaköltözik , akkor én csinálok mindent ,hiszen Ő dolgozik és nem lesz ideje semmire ..csak élvezni azt amit én csinálok . És akkor jött a fiam ,hogy Őt nézzem és ,hogy Nekik könnyebbb legyen .. a válaszom nem ! Mert vettem kocsit Nekik.. kaptak egy berendezett házat sokat támogattam anyagilag ,de a nyugalmamat senki nem teszi tönkre többet !!!!És nem fogom a saját házamban az ő mostoha testvéreit traktálni ,ha valaki vendéget hiv ,az lássa is el! És mindehez hozzáteszem én gondoztam a gyerekeket mig dolgoztak és rohantam mindig hét kilómétert vagy ott aludtam ,mert nemtudott volna dolgozni ...és egész nyáron itt voltak a gyerekek nálam .
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook