Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? fórum

Kell a házasság(a papír) a boldog egyuttéléshez? (tudásbázis kérdés)


55. Kedveske (válaszként erre: 48. - Otis)
2008. febr. 7. 11:19

Ezt a reagálásodat nem értem mire írtad: "Lehet, hogy ezért" mi...?-mert van két testvéred ezért kell a papír...? -


Az hogy meghalt a dédapád nagyon sajnálom. Hogy a háborúkba sokan meghalnak...ez sajnos tényleg vitathatatlan...de ezt sem értem mire írtad.

54. supin
2008. febr. 7. 07:53
Szerintem nem kellene mindent felrugni ami régen jó volt. Igenis kell..Ha igazán szereti egymást két ember ez nem lehet gond
53. dogiz (válaszként erre: 50. - Esztella100)
2008. febr. 7. 07:51

nem nyujt garanciát, az biztos, de ha valaki rászánja magát arra, hogy papírral is megpecsételje az együttélést, az már megfontoltabb, határozottabban tudja, vagy legalágg is reméli, hogy a kapcsolata egy életre szól.

De ha erre a lépésre valaki nem szánja rá magát, az csak vacilál, sumákol. Ez a véleményem.

2008. febr. 7. 07:47
nekem is volt egy elrontott házasságom, egészen addig minden szép és jó volt amíg össze nem házasodtunk, de ezek ellenére én úgy gondolom, h van jelentősége a papírnak, és mostani párommal már 2 éve jegyesek vagyunk és valószínűleg még az idén összeházasodunk!
51. otis (válaszként erre: 50. - Esztella100)
2008. febr. 7. 07:28
Nem nyújt. Tejet sem ad.
2008. febr. 7. 07:17
A papir nem nyújt garanciát.
49. otis (válaszként erre: 47. - Dogiz)
2008. febr. 7. 07:15
Én is így gondolom.
48. otis (válaszként erre: 46. - Kedveske)
2008. febr. 7. 07:14

:) van még két testvérem, lehet hogy ezért...


Egyébként sok fiatalember halt meg a Don kanyarnál, nem csak az én dédapám. Egy háború az ilyen, bármennyire is képtelen dolog.

47. dogiz (válaszként erre: 46. - Kedveske)
2008. febr. 6. 21:45

Na látod, a baj itt kezdődik, az emberek hozzá állásánál, "könnyen el lehet válni" Attól függ te - ti mit neveztek könnyű elválásnak.

Mint az előttem szóló én is konzetvatív vagyok ilyen téren. A házasság (nem az élettársi kapcsolat - bocs nem akarok senkit megsérteni - de a konzervatív dologhz ez is hozzátartozik) számomra és hiszem, hogy még sok mindenki számára a család intézményét jelenti, vagyis szent és sérthetetlen. Jóban - rosszban kitartunk egymás melett. Nem úgy, hogy most bal lábbal keltem, v. netán csúnyán nézett rám a társam, v. esetleg valaki nagyon szépen és fogom a kalapom és lelépek.

Nem vagyunk egyformák, nem egyformán ítéljük meg a dolgokat és ez így van jól, ettől kerek ami kerek:)

46. Kedveske (válaszként erre: 41. - Otis)
2008. febr. 6. 20:10

Lehet, hogy nagyon érzéketlen vagyok, de ez engem nem győzött meg semmiről. Főleg azért, mert Te vagy a harmdik ember, aki ezt a storyt sajátjaként meséli el nekem.


O.K. értem a lényegét...ha nem lettek volna házasok, nincs nászéjszaka, nincs a nagymama...de...biztos ez? És boldogok voltak, vagy egész életükben bánták, hogy találkoztak? Esetleg kifelé kancsintottak abból a házasságból?


Szóval senki nem attól a papírtól lesz boldog, vagy boldogtalan. Ma már nem is összetartó kapocs, mert könnyen el lehet válni. És ha valaki el akar hagyni engem, az menjen, szánalomból, a papír miatt ne maradjon mellettem.

2008. febr. 6. 18:43
nem a papíron múlik
44. Kalmár Edit (válaszként erre: 43. - Otis)
2008. febr. 6. 18:25
Természetesen nem a papír dönt. Én a saját véleményemet és a 2 elrontott papíron lévő házasságomat írtam le. De miért kell papír? ha anélkül is működik a kapcsolat.
43. otis (válaszként erre: 42. - Kalmár Edit)
2008. febr. 6. 17:38

És ezt miért zavarná egy papír?

Nem a papír tart össze, ez tény. Hogyan is tarthatna össze két akaratot egy papír?!

2008. febr. 6. 17:36
Nem! 2 házasságom volt. A mostani párom "csak élettárs" több ideje vagyunk együtt, mint a két férjemmel összesen. Már annyiszor leírtuk, olvastuk, hogy nem a papír tart bennünket össze, hanem a szeretet, megbecsülés, őszinteség, megértés és még sorolhatnám.
41. otis (válaszként erre: 34. - Kedveske)
2008. febr. 6. 16:16
Azt neked kell tudnod, a te olvasatodban.
40. otis (válaszként erre: 39. - Dogiz)
2008. febr. 6. 16:15
Milyen igaz.
39. dogiz (válaszként erre: 37. - Sunbird)
2008. febr. 6. 15:48

Amint lejjebb leírtam most történt két hete sajnos a családomban. Csütörtökön este két mondatos, még nem is hangos, de mégis szóváltás. Vasárnap egy év együttélés után már nem is olyan szerelmes mint eddig és neki időre van szüksége, fogta magát és elköltözött. (közös tervezgetések megvoltak, teljes egyetértés, lángoló szerelem) ezt elhihetitek.

Ezért írtam, ha valaki az összeköltözés mellett dönt, legalább igérjenek egymásnak házasságot!

De ílyenre, "...hogy még nem vagyok felkészülve egy házasságra, meg nem ígértem konkrétan semmit...." egy közös jövőt nem lehet alapozni.

SAJNOS

2008. febr. 6. 15:41
Ebben a kérdésben konzervatív vagyok.
37. sunbird (válaszként erre: 36. - Dogiz)
2008. febr. 6. 15:40
Pontosan így érzem én is. Persze léphet akkor is ha van papír, az én férjem is lépett. De a véleményem ugyanaz mint a tiéd. Ha csak együtt éltek, akkor bármikor fogja a táskáját azt mondja az ajtóból hogy szia és már ott sincs. Ha válnia kell akkor kétszer is meggondolja. Az én férjem is rágódott rajta sokáig, aztán elment. 3 hónap múlva rájött, hogy mekkora hülyeséget csinált és vissza akart jönni az ő "pici" feleségéhez. Akkor már nekem nem kellett.
36. dogiz (válaszként erre: 28. - Nikoletta2007)
2008. febr. 6. 15:28

"Talan attol fogom erezni a biztonsagot,hogy tenyleg akar engem."

Lehet hogy nem tartanak egyesek "túl modernnek" bennünket de valahogy és is így látom a dolgokat.

Én össze sem költöznék egy olyan pasival aki nem kér feleségül. Akkor ez nem is akar engem társául, az lebeg előtte, hogy minek papír, akkor dobbantok amikor kedvem van:)

2008. febr. 6. 15:14

Nekem is a lelkemnek kell a papír. A párom elvette az ex nejét, mert a csaj terhes akart maradni és az is maradt, 6 hónap után. Pár év múlva elváltak. Most 3 éve vagyunk együtt, de 20 éve ismerjük egymást. Tizenéves korunkban "jártunk" 2,5 évig és első szerelem volt mindkettőnk részéről. Szétmentünk, majd 15 év után újra összejöttünk. Mindketten érezzük és tudjuk, hogy ez az IGAZI. Nekem kell a lelkemnek, hogy elvegyen, mert a másikat is elvette, pedig igazán nem szerette, csak jött a gyerek. Én soha nem állítanám kész tények elé azzal, hogy terhes maradok, engem azért vegyen feleségül mert el AKAR venni.

Előre is bocs azoktól akik terhesen mentek férjhez, természetesen ezzel senkit nem akartam megbántani. Minden eset más. Sok olyan ismerősöm van, ahol mindenképpen összeházasodtak volna, csak elöbbre hozták a gyerek miatt.

34. Kedveske (válaszként erre: 30. - Otis)
2008. febr. 6. 15:09
...és ebből mi a tanulság?
33. Kedveske (válaszként erre: 27. - Otis)
2008. febr. 6. 15:07

Mi köze a mai világnak a házassághoz?


A házasságot annak idején, nem a romantikára vágyó hajadonok kedvéért találták ki. Komyoly anyagi és erkölcsi, politikia szándék vezérelte a "megalkotóit" (sajnos nem tudok jobb szót kitalálni rá).

Anyagi: vagyonok, földek, birtokok egyesítése.

erkölcsi: véfertőzés, genetikai mutáció stb elkerülése

Politikai: Ld királyságok birodalmak stb.


Mai világban:

- sokak szerint előnyösebb, ha a házas felek vagyon szerződést kötnek, mert így elkerülhető a válóper esetén a marakodás, ami néha igen nagy anyagi veszteséget okoz

- a házasságok tulnyomó része válással végződik, nagy részük azért, mert az egyik fél megcsalja a másikat.

- jelenleg demokráciában élünk, tehát a birodalom egyesítés, a hatalmi poziciót nem a házasság tartja fenn.

2008. febr. 6. 15:03
Mindennek van értelme, amit az ember pozitív érzelmi felindulásból tesz.
31. otis
2008. febr. 6. 15:00
Egyetlen fényképem van a dédapámról, 17 évesen... büszke vőlegényként.
30. otis (válaszként erre: 26. - Kedveske)
2008. febr. 6. 14:58

Volt egy fiú, aki réges-régen feleségül vett egy lányt, és a sors úgy hozta, hogy pár nappal utána a csatatérre vitték. 17 éves volt a fiú, 16 éves volt a lány. A nászéjszakán fogant meg a nagyanyám.


Kérdezhetné a fiú: "De mi értelme van a mai világban a házasságnak, a papírnak?"


És kérdezhetné a lány: "De mi értelme van a mai világban a házasságnak, a papírnak?"

29. lufi
2008. febr. 6. 14:56
Minek a papír? Anélkül is összetartozhat két ember, akár egy életre. A papír csak megnehezíti a dolgokat. Nekünk még eszünkbe sem jutott a tíz év alatt, még akkor sem amikor terhes lettem a fiammal. Ismerek olyan embereket akik a papír, a közös gyerek, az egyedüllét, és az újrakezdés miatt teszik tönkre egymás és gyerekük életét. Kinek jó ez?
28. Nikoletta2007 (válaszként erre: 19. - Otis)
2008. febr. 6. 14:56
Az elso irasodra reagaltam ezzel.Abban irtad,idezve,hogy serti a lelket,ha nem veszik felesegul,ha nincs feljebblepes.En is ezt erzem,serti a lelkem,hogy nem vesznek el.Ha nem is mondtam ki eddig,mert nem tudtam,miert fontos ez nekem,de igenis erzem,hogy serti a lelkem.Nekem kell!!(a papir)Talan attol fogom erezni a biztonsagot,hogy tenyleg akar engem.
27. otis (válaszként erre: 26. - Kedveske)
2008. febr. 6. 14:55

A házasságnak semmi köze a "mai világhoz". A szereteted, a szerelmed nem függhet gazdasági helyzettől, politikától...mai világtól.. (nem igazán tudom, mit értesz rajta)


A házasságkötés egy lépcső a szerelem lépcsőházában.


És hogy mi értelme? lsd 1. hozzászólásomat.

26. Kedveske (válaszként erre: 25. - Otis)
2008. febr. 6. 14:52

Látod, pont ezért (is) nem tartom fontosnak...mert rajtunk múlik, miből lesz romantika.


De mi értelme van a mai világban a házasságnak, a papírnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook