Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. máj. 21. 10:00

"Szeretni nem annyit jelent , mint egymás szemébe nézni, hanem azt jelenti: együtt nézni ugyanabba az irányba."

Antoine de Saint-Exupéry

2010. máj. 21. 09:58
“Mikor arra vágysz, hogy észrevegyenek, megértsenek és szeressenek, tudd, hogy a többiek is erre vágynak.” (Tatiosz)
2010. máj. 21. 09:57

Néha jó, ha azt hisszük el, amit látunk, de máskor bizony épp azok a legvalódibb dolgok, amiket nem látunk.

Polar Expressz c. film

5298. banita33
2010. máj. 16. 20:04

Ha nem magadért,ki érted?

Ha csak magadért,ki vagy te?

Ha nem most,mikor ?


Talmud

5297. Lolita63
2010. máj. 16. 20:02

Paulo Coelho


Nem bánom a szenvedés pillanatait,

úgy hordom magamon a sebeimet, mintha kitüntetések lennének,

mert tudom, hogy a szabadságért nagy árat kell fizetni,

éppolyan nagy árat, mint a rabszolgaságért-

az egyetlen különbség az, hogy a szabadságért boldogan fizetsz,

mosolyogva, akkor is, ha közben nyeled a könnyeidet.

5296. Lolita63
2010. máj. 16. 20:02

Boldog vagyok, hogy létezik,-mert megmutatta, hogy képes vagyok olyan szerelemre,

amiről magam sem tudtam, és ez hálával tölt el.


Coelho

5295. Lolita63
2010. máj. 16. 20:00

Az ember, ha már nem tud szeretni: menjen tovább!" Semmiért nem kár, csakis a szeretetért. Az pedig - ha valóban volt - elveszíthetetlen


Müller Péter

5294. Lolita63
2010. máj. 16. 19:57

Coelho


Menj el, és soha többé ne is gyere vissza az életembe, mert amióta ismerlek, pokol az életem,

és epekedve várom azt a pillanatot, amikor elém állsz, átölelsz, és megcsókolsz, és arra kérsz,

hogy maradjak mindig melletted. De ez a pillanat soha nem jön el.

5293. linksys
2010. máj. 16. 18:44

Szeretettel hozzáérni a másikhoz, az egy dolog. Szerelemmel hozzáérni a másikhoz, óriási különbség. És mindezt lehet látni. A szerelem akkor marad meg, ha fel tudnak nézni egymásra, miközben egymástól függetlenül is élik életük összes szerepét.

Csernus Imre

5292. linksys
2010. máj. 16. 18:43

Soha ne engedd, hogy valaki ne legyen boldogabb a veled való találkozás után, mint előtte.

Teréz anya

5291. linksys
2010. máj. 16. 18:42

Csak egy szilánkja vagyok annak a tükörnek, amelynek teljes alakját és formáját nem ismerem. Ennek ellenére azzal, ami rendelkezésemre áll, fényt tükrözhetek a világ sötét zugaiba - az emberek szívében lévő fekete foltokra -, és némely emberben bizonyos dolgokat megváltoztathatok. Ez az, amire én törekszem.

Robert Fulghum

5290. linksys
2010. máj. 16. 18:41

Ha nem engeded, hogy valaki szeressen, egyszer nagyon magányos leszel.

Danielle Steel

5289. linksys
2010. máj. 16. 18:41

Bármit gondolunk is, nem egyéb, mint vonzalom vagy ellenszenv.

Robert Musil

5288. linksys
2010. máj. 16. 18:40

Más emberek befolyásolhatják, hogy boldog vagy-e vagy sem, de nem felelősek érte.

Stephanie Dowrick

2010. máj. 16. 12:57

Két karodban nem ijeszt majd a halál nagy csöndje sem.

Két karodban a halálon,mint egy álmon átesem!


Radnóti Miklós

2010. máj. 16. 10:47
Add meg minden napnak az esélyt,hogy életed legszebb napja legyen!
2010. máj. 15. 23:23

Találkoztál már olyannal, aki hirtelen szembesül azzal, hogy a másik csomagol? Találkoztál már olyannal, aki tehetetlenségében mindent kitalál, hátha jön a csoda, és a másik mégis meggondolja, és mégis marad?

Találkoztál már olyannal, aki, mikor annak a másiknak a keze már a kilincsen, sír, és jajveszékel, hátha sikerül mégis itt tartani

azt a másikat,

aki már végleg elhatározta, hogy menni fog, akit már semmivel nem lehet itt tartani. Ugye Te is látod, hogy őrült az ilyen ember.

Hát én is ezt teszem évek óta, csak akit itt tartanék, az már régen nincs is itt.


kaktusz.

2010. máj. 15. 23:22

Nyugodt szerelem nem létezik. Akivel megtörténik, elveszett. Nem tudok felidézni egyetlen pillanatot sem, amikor a szerelem nyugalmat hozott volna. Mindig szenvedésekkel és kibírhatatlanul boldog pillanatokkal jár, végtelen boldogsággal és mélységes szomorúsággal.


Coelho

2010. máj. 15. 23:22

Az utak, melyeken jártál vele, a hidak, melyeken áthaladva egy pillanatra megálltál vele, s a zúgó vizet nézted a mélyben vagy a felhők rongyfátylaival borított holdat, a fák, melyeknek lombja arcát súrolta, mikor szemébe néztél, a rózsák, melyeknek illatát beszívta egyszer a Szigeten, mind e nyomok, tanújelek, bűnjelek megmaradtak a világban, s bizonyítják, hogy csakugyan szeretted. De aztán, egy napon, elveszett ez a szerelem. Hol veszett el, melyik úton, melyik hídon, a mélybe hullt, a zúgó vízbe vagy az égbe szállott, a holdas éjbe vagy elvegyült a rózsák illatával, s azért olyan terhes és sűrű most ez az illat, júniusban?... Nem tudok felelni. Csak járok az utakon és a hidakon, lehajtott fejjel, s tűnődöm és emlékezem.



Márai Sándor

2010. máj. 15. 23:22

Némely ember mérföldeket halad téves irányba, anélkül, hogy elfáradna. Aztán mikor csak néhány lépést kell tennie, hogy jó ösvényre jusson, akkor sokallja. Hiába, ilyenek vagyunk mi, emberek.


Wass Albert

2010. máj. 15. 23:20

Minden megérint.

– úgy látszik: sose nő be

a szivem lágya.


Fodor Ákos

2010. máj. 15. 23:20

Tényleg olyan ritkák a boldog pillanatok? – kérdezte aznap este a csillag.

A fa épp leeresztette szempilláit, hogy kipihenje magát. Megmozzantotta ágait, és álmosan felelte:

– Nem… nem. Nem annyira ritkák. Csak hát… az emberek az eszükkel hajszolják azokat a pillanatokat. Pedig az – hogy mondjam neked? – a szív ügye.

– Mesélj nekem a boldog pillanatokról!

– Hagyjál most, álmos vagyok. (...)

– Adj nekem egy boldog pillanatot. Aztán hagylak aludni.

– Szeretlek! Nagyon!

– Jó éjszakát! – mondta a csillag leírhatatlanul boldogan.


Alkyoni Papadaki

2010. máj. 15. 23:11

"Itt vagy velem, ahogy írom ezt a sort,

Ahogy szemedhez ér, én ott vagyok Veled!"


Ákos

2010. máj. 15. 22:47

"Két kéz adatott nekünk hogy szorítsunk. Két láb hogy járjunk. Két szem

hogy lássunk és két fül hogy halljunk. De miért csak egy szív? Azért,

mert a másikat egy másik embernek adták - nekünk csak meg kell

találnunk ezt a másik embert ":)

5277. linksys
2010. máj. 15. 21:58

Minden, ami jó, úgy lebeg fölöttünk, mint valami fehér felhő, szellemi energiafelhő, és hat ránk. Az emberek ebbe a felhőbe képzelték bele Istent. Csakhogy akkor ott vannak még a rossz cselekedetek. Hány zsarnok meg hány kis vérszopó élt a történelemben, oszt azok is sugároztak ki valami energiát, és az is itt lebeg a fejünk felett, csakhogy az fekete felhő, de az is hat ránk. Ezt neveztük el a meséinkben ördögnek. (...) Az pedig, hogy ki melyik felhőnek segít, a fehérnek-e vagy a feketének, az kinek-kinek a lelkiismeretétől függ. Aki pedig nem tesz hozzá a fehérhez semmit, abból puszta füst lesz, ha tetszik, ha nem, a fekete felhővel egyesül.

Jevgenyij Alekszandrovics Jevtusenko

5276. linksys
2010. máj. 15. 21:56

Ami nincs, arra nem lehet gondolni, ami nincs, az nem fájhat, ami nincs, az: nincs. Legfeljebb a hiány, az üresség titokzatos mélysége szédít néha, de ebbe a mélységbe napok hullanak, kitöltik lassan a feneketlennek látszó szakadékot.

Fekete István

5275. linksys
2010. máj. 15. 21:54

Egy napon felébredtem, és észrevettem, hogy hiányzik. Ez a legnyomorultabb érzés. Mikor hiányzik valaki. Körülnézel, nem érted. Kinyújtod a kezed, egy pohár vizet keresel tétova mozdulattal, egy könyvet. Minden a helyén van az életedben, a tárgyak, a személyek, a megszokott időbeosztás, a világhoz való viszonyod nem változott. Csak éppen hiányzik valami.

Márai Sándor

5274. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 5273. - 7448dbc8a0)
2010. máj. 15. 21:52

:DDDDDDDD


lemaradt...:O))

5273. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 5272. - Linksys)
2010. máj. 15. 21:52
attól még leírhatod...
5272. linksys
2010. máj. 15. 21:51

Pontosan az az ember hiányzik életemből, akinek levelet szeretnék írni.

Márai Sándor

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook