Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. máj. 22. 14:37
Minden okkal történik :)
2010. máj. 22. 14:37
Néha a legegyszerűbb dolgok jelentik a legtöbbet.
2010. máj. 22. 14:35
A bolondok megbánják a szavakat, amit kimondtak, de a bölcsek azt bánják meg, amit nem mondtak ki
5421. linksys
2010. máj. 22. 14:23

Van pár pillanat, amiért megéri élni, látszólag semmiség az ember mégis érzi, jó pár pillanat, van belőle bőven, kettesben kézen fogva, mezítláb a fűben, mikor megszűnik minden, nem számít semmi, pont így, pont most veled szeretnék lenni


( the Grenma)

5420. linksys
2010. máj. 22. 14:21
Leginkább a pillangókhoz hasonlítok. Ha megpróbálsz birtokolni, kisiklok a kezeid közül - ám ha szabadon engedsz, örökké hozzád repülök majd!
2010. máj. 22. 14:16
Bármit elérek, amit akarok, csak hinnem kell.
2010. máj. 22. 14:15

Ha vannak álmaid, csak higyj abba, hogy képes vagy őket megvalósítani,

nem számít, mit mondanak mások csak higyj, és a szíved meg fogja mutatni az utat

2010. máj. 22. 14:14
Elhibázni vmit nem hiba. A hiba az, ha meg sem próbálod ...
5416. linksys
2010. máj. 22. 13:24
Rengeteg út van és rengeteg zsákutca. Rengeteg lehetőség és rengeteg rossz döntés. Megyünk az úton, ami adatott, és néha megesik, hogy az ember lánya egyszerűen eltéved, mert rossz sarkon fordul be. Nem érdemes azon rágódni, mi lett volna "ha.."! Meg kell keresni a helyes utat, és tovább kell menni. Mindannyian a saját utunkat járjuk. És mi a cél? Hogy megvalósítsuk önmagunkat
5415. linksys
2010. máj. 22. 13:22
Egyszer egy indiai hercegnő édesapjától kapott gyűrűvel felkeresett egy hindu bölcset. Azt kérte tőle, hogy véssen a gyűrűbe olyan bölcsességet, mely a szomorú napokon vigasztalja, a nehéz helyzetekben bátorítja, a boldog időszakokban pedig óvatosságra inti. A bölcs pár nap múlva visszaadta a gyűrűt. Egyetlen szót vésett bele: elmúlik...!
5414. linksys
2010. máj. 22. 13:21
.. a tavasznak sem mondhatjuk: "Remélem, hogy hamar jössz, és sokáig maradsz." Csak azt mondhatjuk: "Gyere, ajándékozz meg a reménnyel, és maradj, ameddig tudsz.."
5413. linksys
2010. máj. 22. 13:20
A tündérmesék néha igenis valóra válnak.. hisz a boldogság ott van egy ölelésben, egy mosolyban, egy ízben, egy illatban, egy szóban..
2010. máj. 22. 13:18

A hatalmas szerelemnek

Megemésztő tüze bánt.

Te lehetsz írja sebemnek,

Gyönyörű kis tulipánt!

/Csokonai Vitéz Mihály/

5411. linksys
2010. máj. 22. 13:18
Tudod mit jelent élni, nevetni és olykor szomorkodni? Mosolyogni annyira, hogy sírni kelljen, hatalmasakat szeretkezni, tombolni, táncolni egy éjszakán át, a barátaidat megvigasztalni, másokat mosolyra deríteni, emlékezni és felejteni, pénzt adni és kuporgatni, reménykedni és álmodozni, tanulni és tanítani, makacsnak lenni és könyörögni, változni és változtatni, érezni az ízeket, látni fényeket és hallani a hangokat, valóra váltani az álmaidat és olyankor elviselni, ha nem válik valóra mindezeket úgy tenni, hogy önmagad vagy minden egyes pillanatban, mert nem tudhatjuk melyik lesz az utolsó.
2010. máj. 22. 13:18

És éreztem, hogy dobban a szívem,

s avarra-lépő vágyra lelkesül.

Akit kerestem, nem találtam:

hát elindultam egyedül.

/Wass Albert/

2010. máj. 22. 13:17

Nem kell álmodoznom,

Mikor mellettem vagy,

A mennyekbe juttat minden pillanat.

Kedvesem, engedd, hogy átöleljelek,

Megóvjalak karjaimmal,

És eloszlassam félelmeidet.

Hadd mutassam meg azt a csodát,

Amit egy tökéletes szerelem tehet.

Éjjel nappal szükségem van rád.

2010. máj. 22. 13:17

Csak egy kicsit csalódjon az ember önmagában, és máris rájön, hogy mások nem is olyan rosszak, mint hitte.

/Petőfi Sándor/

2010. máj. 22. 13:17

Egy forró csók, egy ölelés...

Lázas szivünk összedobogna...

Aztán jöhet, mit bánom én,

A kárhozatnak égő pokla!

...Nincs kárhozat, mely ily gyönyörre

Eléggé gyötrő, kínos volna!

/Ady Endre/

2010. máj. 22. 13:16

Te csak repülj, repülj tovább is,

Repülj egy hosszú életen,

Ne ismerd meg azt a fájdalmat,

Melyet szereztél énnekem...

De - talán - majd egyszer csalódva

Fel fog zokogni jégszived

S meg fogod bánni, nagyon bánni,

Hogy jégre vittél engemet!...

/Ady Endre/

2010. máj. 22. 13:15

Ez itt a magányosság erdeje.

Itt én vagyok csak, én és valaki,

Valaki, akit nem ismerek,

És akiről még tudnom sem szabad:


Bár jobban szeretem, mint magamat.

/Wass Albert/

2010. máj. 22. 13:15

Az idő igaz,

S eldönti, ami nem az.

/Petőfi Sándor/

2010. máj. 22. 13:14

Én nem tudom, mi ez, de érezem,

Hogy megszépült megint az életem,

Szavaid selyme szíven símogat,

Mint márciusi szél a sírokat!

/Juhász Gyula/

5402. dbc526ea53 (válaszként erre: 5399. - Linksys)
2010. máj. 22. 13:11
Nagy igazság.
5401. b7086b1501 (válaszként erre: 5400. - Linksys)
2010. máj. 22. 13:10
:))
5400. linksys
2010. máj. 22. 13:07

Volt egyszer egy király, akinek vára egy magas hegy tetején állt, és a birodalmára nézett. Az uralkodó annyira népszerű volt, hogy a közeli város lakói mindennap ajándékokat küldtek neki, és születésnapját az egész királyságban megünnepelték. Az emberek szerették, mert közismerten bölcs és igazságos volt az ítéleteiben.


Egy napon tragédia sújtott le a városra. A város vize beszennyeződött, és minden férfi, nő és gyermek megőrült. Csak a király nem, akinek saját kútja volt.

Nem sokkal a tragédia után, a bolond városlakók beszélni kezdték, hogy a király “különösen” viselkedik, az ítéletei nem helyesek, és a bölcsessége színlelés csupán. Néhányan az is feltételezni merészelték, hogy a király megőrült. Népszerűsége hamarosan szétfoszlott. Az emberek már nem hoztak neki ajándékokat, nem ünnepelték a születésnapját.


A hegy tetején élő magányos királynak nem maradt senkije. Egy nap elhatározta, hogy lemegy a hegyről és ellátogat a városba. Meleg nap volt, ezért ivott egyet a város kútjából.


Aznap éjjel hatalmas ünneplés volt a városban, az emberek boldogok voltak, hogy imádott királyuk “visszanyerte a józan eszét”.


(Dan Millman – A békés harcos útja)

5399. linksys
2010. máj. 22. 13:06

Szeretnéd tudni az örök nyomorúság receptjét? Íme:


a.) Gondold ki, hogy a világnak milyennek KELLENE lennie.

b.) Alkoss szabályokat arra, hogy az embereknek hogyan KELLENE viselkedniük.


Aztán, amikor a világ nem engedelmeskedik, akkor mérgelődj nagyokat!


(Andrew Matthews)

5398. linksys
2010. máj. 22. 13:05

“Előbb csináld azt, ami szükséges, utána azt, ami lehetséges, és máris azt fogod csinálni, ami lehetetlen.”


(Assisi Szent Ferenc)

5397. linksys
2010. máj. 22. 13:04

“Ha nem kapod meg, amit akarsz, szenvedsz; ha megkapod, amit nem akarsz, szenvedsz; sőt ha pontosan azt kapod meg , amit akarsz, akkor is szenvedsz, mert nem tarthatod meg örökké.”


(Dan Millman)

5396. linksys
2010. máj. 22. 13:04

“A dolgok leírásával járó fegyelem az első lépés a célkitűzés megvalósítására. Beszélgetések során az ember mindenféle homályos megfogalmazással és badarsággal élhet, gyakran észre sem veszi. De ha leírjuk gondolatainkat, valami arra kényszerít bennünket, hogy belemenjünk a részletekbe. Ily módon nehezebb becsapni önmagunkat.”


(Lee Iacocca)

5395. linksys
2010. máj. 22. 13:03

“Ha a lehetőség nem kopogtat be hozzád, csinálj magadnak egy ajtót.”


(Milton Berle)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook