Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. okt. 10. 13:30

Remények, és kétségek között élünk…nem tudjuk levetkőzni a múltunkat egy mozdulattal, mert nem lehet, de nem is lenne az jó…Remélünk, és kételkedünk…mert emberből gyúrtak bennünket…és ezekkel a kétségekkel, ezekkel a reményekkel kezdünk valami újat nap, mint nap, ezekkel a reményekkel, és ezekkel a kétségekkel kell élnünk, nap, mint nap…Ha kétségeink egy napon csökkenhetnének egymás által, akkor már elmondhatnánk: nem hiába ismertük meg egymást…



Lukács György

2010. okt. 10. 13:30

Kovács Erika


Ma nem...


ma nem állok szóba

az idővel

tépett foszlányokban

dobálja az emlékeket

elém


ezért ma


kerestem benned

egy csendes zugot

s bekucorodtam

moccanatlan


könnyek nélkül sírok

pedig csak a

karod hiányolom...

2010. okt. 10. 13:30

Fodor Ákos


Most



Olyan éles és részletszegény

a jelen, mint megannyi emlék:

szép és vigasztalan.

Mintha a szél is

múltidőben fújna, ragyogna a Hold,

Mintha a születő csak arra törekedne,

hogy mondható legyen felőle örökre:

Volt.

2010. okt. 10. 13:30

Kormányos Sándor


Hogy megtaláljalak...



Friss illatok kacagnak már

nyíló ég alatt,

nyújtózó fák közt kereslek,

rég nem láttalak.


Rólad mesél, súg a nádas,

zsong a fűzberek,

minden arra ösztönöz, hogy

megkeresselek.


Rétek ébredő dalában

ringsz, mint árnyalak,

feléd küld az új tavasz, hogy

megtaláljalak.

2010. okt. 10. 13:29

Bella István



Utóirat egy szerelemhez



Reggeledik odakünn és bennem

lassan felkél a nap.

Kirajzolódik arcod, és szerelmem

lepkéi kirajzanak

a fényre, hol a tollászkodó bánat,

késő madár, az égbe hamvasul,

s megőrzi a magányt, mit magának

se mond az ember, csak így, hangtalanul.

2010. okt. 10. 13:29

„Egyszer egy okos ember azt mondta nekem, hogy fordítsak hátat a Napnak, és nézzem meg, mit látok magam előtt. Az árnyékom volt az. Azt mondta, hogy ez nem csak egy egyszerű árnyék, hanem a lelkem megjelenése a mi világunkban. A Nap sugarai olyan erősen sütnek, hogy képesek arra is, hogy szemmel láthatóvá tegyék számunkra a saját és mások lelkét. De egyvalami nagyon fontos, és ezt jól jegyezd meg - mondta. Mint láthatod, nem csak neked van árnyékod, nem csak az embereknek van lelke, hanem mindennek, ami körülvesz minket. A fáknak, az állatoknak, de még a tárgyaknak is. Ha úgy éled életed, hogy ezt az alapvető igazságot soha nem felejted el, akkor tartalmas és szép életed lesz, és olyan dolgokat fogsz megismerni, amire a legtöbb ember sohasem lesz képes.”


/Tihanyi Márk/

9949. Lolita63
2010. okt. 10. 12:07

Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív.

Charles Dupoint

9948. Lolita63
2010. okt. 10. 12:05

A szerelem a lélek selyme,

a szív bársonyvirága,

melynek magvát minden szívben

elültette a teremtés,

de amely csak minden ezredik szívében

érik meg igazán pompázó virággá.

Rabindranath Tagore

9947. Lolita63
2010. okt. 10. 12:03

A világon mindennél jobban szerettem őt. Csak éppen nem fogtam föl, milyen drága kincs is a szerelem, és mennyire törékeny, egészen addig, amíg össze nem törtem a saját két kezemmel.

Kate Mosse

9946. Larissa88
2010. okt. 10. 09:51
Nem cselezheted ki a sors akaratát azzal, hogy a partvonalon álldogálsz, és alacsony tétre fogadsz az élet versenyén. Vagy beszállsz, és mindent kockára teszel a játékban, vagy teljesen kimaradsz belőle. De ha nem játszol, akkor nem is győzhetsz!
9945. Larissa88
2010. okt. 10. 09:50
Boldogsághoz vezető út nem létezik. A Boldogság maga az út! A Boldogság az út és nem a cél! Nincs megfelelő idő arra, hogy Boldog légy, mint épp most! Ne hagyd, hogy egy általad elképzelt szebb jövő elrontsa a jelen Boldogságát! Az élet túl rövid ahhoz, hogy lemondj akár egyetlen Boldog pillanatról! Élj és élvezd a jelent!
2010. okt. 10. 09:33

"Ha elveszítesz valakit, rájössz, mennyire is volt fontos számodra, de igazán csak akkor érted meg, amikor még egyszer a szemébe nézel."


"Amikor feladod az álmodat, csak akkor jössz rá, hogy mennyire nehéz újrakezdeni, ezért bemeséled magadnak, hogy nem is akarod. De mindig ott lesz."


"A távollét olyan a szerelemnek, mint a szél a tűznek: a kicsit eloltja, a nagyot még nagyobbra lobbantja."

2010. okt. 10. 01:03
Nem vagyok rád dühös. Türelmetlenek vagyunk, nincs bennünk elég megértés. Álmodozunk, a lehetetlent akarjuk. Te is, én is. Szeretném elfelejteni a múltamat. Általad, veled akarok túllépni rajta. Nem hagylak el. Melletted leszek addig, míg rá nem ébredek, hogy közös álmaink sose válhatnak valóra. De ha mégis elmegyek, vissza sose nézek. Megbánás nélkül megyek tovább. Feladom az álmodozást.
9942. Gretaa
2010. okt. 9. 23:48
A tenger szepsege nem csokken attol, hogy tudjuk olykor hajok sullyednek el.
2010. okt. 9. 23:38
Ahogy lassan felnövünk, megtanuljuk, hogy az az ember is (akitől nem is várjuk) okozhat csalódást. Összetörik majd a szíved, talán több,mint egyszer..és napról-napra nehezebb lesz. Te is összetöröd majd másokét,szóval emlékezz majd, hogy neked milyen érzés... volt! Harcolni fogsz a legjobb barátaid ellen..sőt,előfordulhat, hogy beléjük is szeretsz. Az új szerelmed vádolod majd egy régi hibái miatt. Sírsz majd,mert az idő túl gyorsan telik,és elveszítesz valakit,aki közel állt hozzád.Épp ezért készíts túl sok fényképet, nevess túl sokat és szeress úgy,mintha sosem bántottak volna: mert minden 60 másodperc,amit szomorúan töltesz,az egy perc boldogság..amit már sosem kapsz vissza!
2010. okt. 9. 18:52

"Ellentétes igazságok korszakát éljük. Ami az egyik embernek fácántojás, az a másiknak varjútojás. Ami az egyik népnek varjútojás, a másiknak fácántojás. (…) Meg kell gondolni mindig, hogy nem csak nekem lehet igazam, másnak is lehet. Ugyanaz a tojás lehet nekem varjútojás, másnak fácántojás. S ha én tudom, hogy valóban lehet egy és ugyanazon tojás kétféle egyszerre, akkor én okosabb vagyok, mint az, aki ezt nem tudja és ha okosabb vagyok, akkor én kell tűrjek és hallgassak. Mert olyan a világ, hogy aki okos, az tűr és hallgat."

Wass Albert

2010. okt. 9. 18:50

Nevetek és sírok, elbukok és felállok, elveszítek és találok,

adok és elfogadok, változok miközben önmagam maradok,

néha meghalok, de élek.

2010. okt. 9. 18:48

Mikor levetkőztem, véletlenül megláttam magamat a fürdőszobatükörben, és csak álltam,

bámultam tanácstalanul, arra gondoltam, hogy szerettél.

2010. okt. 9. 18:48

Hiába töröd össze a vázát,

a rózsák illata megmarad!

2010. okt. 9. 18:48
A titkaid adod - amit féltesz, amit rejtesz, azt adod - és azt fogadod el tőlem is.
2010. okt. 9. 18:47

Hogy hogyan szeretlek? Hadd soroljam el.

Ameddig lelkem ér, oly messze forr

Szerelmem, s mélybe és magasba, hol

A Lét s a Menny határaira lel.

2010. okt. 9. 18:46

A homokdűnék a széllel változnak, de a sivatag ugyanaz marad. Így lesz a mi szerelmünkkel is.

Ha a Történeted része kell, hogy legyek, akkor egy napon visszatérsz.

9933. Süngombóc (válaszként erre: 9930. - Angyalka20)
2010. okt. 9. 18:40
Hűűű,ez nagyon szép és nagyon igaz! Saját tolladból való?
2010. okt. 9. 18:34

Lehet, nem tartozom szeretetre méltó korunkhoz, hiszen telve vagyok gyanakvással, és korunk nagyon elfoglalt. Ezért kellemes részemre az, hogy egy elveszett paradicsom árnyékszerű tüneménye vagyok. Tudom, vannak virághoz hasonlatos emberek, akik messziről, valahonnan megvigasztalnak.



Marc Chagall

2010. okt. 9. 18:34

Hallgatom a szívem.

Ha majd egyszer leáll, és elszakad a testemtől az, ami én vagyok, lehajolok még egyszer, és megcsókolom a szívem; megcsókolom, mert szeretett engem, és szerette az egész világot.

Jól tudom: a fényt a szemem itta, a dalt a fülem fogta, a simogatást a kezem érezte, szép utakon a lábam vitt, és a gondolatok a fejemben születtek, mint az ég távoli villódzása, de mindezt a szívem gyűjtötte össze, és belőle lett minden, ami Szeretet.


Fekete István

2010. okt. 9. 18:34

Boldog leszek majd attól a naptól,

mikor ősi kínok közt kisírlak magamból.

9929. Angyalka20 (válaszként erre: 9923. - Gwendolin)
2010. okt. 9. 18:25
Köszönöm!Nekedis!:)
2010. okt. 9. 18:24

Be kellene táplálnom magamba, hogy ezek után Attila megszűnt létezni. Nekem létezni. Akit az érdekel, hogy nekem hány árnyékom volt eddig, azt a srácot én törlöm a nyilvántartásból, még akkor is, ha Fábián Attila a neve. És akkor is, ha miatta éreztem életemben először, hogy remeg a bőröm körül a levegő. Pedig most is remeg. Plusz a szemem is ég Miatta. Eloltom a villanyt és visszafekszem. Sötétben és a pléd alatt könnyebb kiáztatni a szép szememet.


Szilvási Lajos

9927. diamondgirl (válaszként erre: 9919. - Csirike57)
2010. okt. 9. 15:38
Nagyon szép!
2010. okt. 9. 15:37
Tévedni emberi dolog, beismerni ember feletti! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook