Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


10075. csirike57
2010. okt. 13. 05:54
Ha elveszítesz valakit, rájössz, mennyire is volt fontos számodra, de igazán csak akkor érted meg, amikor még egyszer a szemébe nézel.
10074. csirike57
2010. okt. 13. 05:28
Kezdem hinni, hogy nem az számít, mennyire szereted a másikat, hanem inkább az a fontos, hogy ki vagy te, amikor vele vagy.
10073. csirike57
2010. okt. 13. 05:26
Azt hiszem, túl nagy árat kell fizetnünk néhány felejthetetlen pillanatért.
10072. csirike57
2010. okt. 13. 05:18
Az igazság az, hogy szeretem. Csillapíthatatlanul szeretem... Az első pillanattól fogva. Akkor is szerettem, amikor megesküdtem, hogy nem. Nem tehetek róla, csak érzem. (Alyson Noel)
10071. alann
2010. okt. 12. 23:09
"A szerelem olyan bűn, amelyben nem lehetünk meg cinkostárs nélkül."(Charles Baudelaire)
10070. Lolita63
2010. okt. 12. 21:44

A barátság olyan, mint az igazgyöngy;

kezdetben még egészen parányi és

roppant sebezhető.

Ám az idő előrehaladtával gyönyörű,

felbecsülhetetlen értékű ékszerré csiszolódik,

melyet mindenki irigykedve néz, melyet

mindenki magának szeretne.

10069. Lolita63
2010. okt. 12. 21:41

Várni kell, ha valami késik,

Tűrni kell, ha valami rossz,

Sírni kell, ha szívünk vérzik,

Remélni kell, ha bíztat a sors.

Emléket őrizni kell, ha szép,

Feledni akkor is kell, ha nehéz.

10068. Lolita63
2010. okt. 12. 21:41

"Nem az az igazi fájdalom amitől könnyes lesz a szem,

hanem az mit magunkban hordunk,titokban csendesen!"

10067. Lolita63
2010. okt. 12. 21:40

"Minden nap megszűnik valami amiért az ember szomorkodik,

de minden nap születik valami új amiért érdemes élni és küzdeni!"

10066. Lolita63
2010. okt. 12. 21:39

,,Bírnod kell,akkor is amikor mindenki bánt,

Bírnod kell,ha az élet Téged meggyaláz,

Ne add fel,ha minden kötél szakad,

Hinned kell,csak légy Te mindig önmagad...."

10065. Gwendolin
2010. okt. 12. 20:02
Köszönöm a szép idézeteket !
10064. 270a06dab6
2010. okt. 12. 18:29

"Valami érthetetlen kapcsolat van a barátság és a csillag között. Miért csillag a barát? És miért barát a csillag? Mert olyan távol van, és mégis bennem él? (...) Mert nem kíván tőlem és én sem kívánok tőle semmit? Csak azt, hogy legyen, és így, ahogy van; és ő van, és én vagyok, ez kettőnknek tökéletesen elég? Nem lehet rá válaszolni. Nem is kell."


Hamvas Béla

10063. 270a06dab6
2010. okt. 12. 18:28

"Senki nem tudja a másik könnyeit felszárítani anélkül, hogy magának is ne lenne nedves a keze."


Ismeretlen

10062. Angyalka20
2010. okt. 12. 16:25

"Megvizsgáltam a lelkiismeretemet. Nagyon nyomorultul éreztem magam..., nem jó beismerni a saját kudarcunkat. Valamit nagyon elhibáztam, ha nem tudtalak megtartani."


Galgóczi Erzsébet

10061. 270a06dab6
2010. okt. 12. 15:31

"Ha az élet adott neked egy citromot, csavard ki, és nyiss egy limonádéstandot."


Douglas Pagels

10060. Gwendolin
2010. okt. 12. 15:17

Mark Twain: Ádám és Éva naplója


Éva naplója / részlet


Ha visszagondolok rá, úgy tűnik fel a Park, mint egy álom. Nagyon szép volt, leírhatatlanul szép, varázslatos. És most vége. Nem láthatom többé soha.


A Park elveszett ugyan, mégis elégedett vagyok, mert így találtam meg Őt. Szeret engem, amennyire ért hozzá, és én szenvedélyes szívem egész tüzével szeretem Őt. Azt hiszem, ezt fiatalságom és nemem teljesen érthetővé teszi. Ha felteszem magamnak a kérdést, hogy tulajdonképpen miért is szeretem, akkor veszem észre, hogy nem tudom, és valójában nem is akarom tudni. Ebből következik, hogy a szeretetnek ez a fajtája nem az ésszerű meggondolás eredménye, mint az a szeretet, amit a többi állat és kétéltű iránt érzek. Azt hiszem, a dolog a következőképpen áll: egyik-másik madarat a csicsergéséért kedvelem, de Ádámot nem az énekéért szeretem. Nem, nem! Minél többet énekel, annál nehezebben tudom megszokni. Mégis gyakran kérem, hogy énekeljen, mert meg akarom tanulni, hogy mindent szeressek, ami Őt érdekli. Biztos vagyok benne, hogy meg is fogom tanulni, mert eleinte nem bírtam elviselni az énekét, most pedig már kibírom valahogy. Bár olyan hangja van, hogy a tej is megsavanyodik tőle, de nem baj! Meg lehet szokni a savanyú tejet is.


Talán az intelligenciája? Azért szeretem? Nem, nem. Ámbár nem lehet neheztelni rá, hogy az intelligenciája csak olyan, amilyen, mert hiszen nem tehet róla. Isten teremtette ilyennek. De különben is, gondolkodása mélyén bizonyos bölcsesség lappang. Idővel majd kifejlődik, bár nem hiszem, hogy az ilyesmi gyorsan mehetne végbe. Különben sem sürgős. Nekem jó úgy is, ahogy van. Nem a jó modoráért, finom tapintatosságáért szeretem. Ezen a téren is messze van a tökéletestől, de nekem így is megfelel, és el kell ismernem, hogy bizonyos fejlődést, előrehaladást mutat. Nem is a szorgalmáért szeretem. Úgy érzem, hogy ebben a tekintetben szándékosan visszatartja magát, csak azt nem értem, hogy miért. Ezt titokban tartja előttem, és ez az egyetlen bánatom. Minden más dologban kíméletlenül őszinte. Biztos vagyok benne, hogy eltekintve ettől az egy dologtól, semmit sem titkol előttem. Elszomorít, hogy titka van, ez sokszor álmomban is kísért, de gondolni sem akarok rá. Nem is a műveltsége miatt szeretem. Nem, nem! Ő ugyanis autodidakta, és így tudása elég figyelemreméltó, bár hemzseg a tévedésektől. Nem is a lovagias lényét szeretem. Ó, nem! Rosszat gondolt rólam, de azért sem szidom. Gondolom, ez a nemével jár, a tulajdonságai közé tartozik, amiért nem lehet felelőssé tenni. Persze erről nem szóltam neki, inkább a nyelvemet harapnám le. Ez viszont női tulajdonság, és nem is büszkélkedem vele, mert nem én alkottam magamat.


Miért szeretem hát? Úgy látom, csak azért, mert férfi. Azért szeretem, mert alapjában jó! De máskülönben is szeretném. Ha szidna és megverne, akkor is szeretném. Valószínűleg ez is női tulajdonság bennem. Erős és jóképű - no, ezért szeretem. De nem. Csodálom, és büszke vagyok rá, de enélkül is tudnám szeretni. Ha csúnya volna, akkor is szeretném. Dolgoznék érte, fáradoznék és imádkoznék érte, és az utolsó leheletéig az ágya mellett ülnék.


Igen, végeredményben megállapítom, hogy csak azért szeretem, mert az enyém, és mert férfi. Más okot nem látok rá.


És azért van az, amit már az előbb is említettem: a szeretetnek ez a fajtája nem érett megfontolás és tudás gyümölcse. Az ilyen szeretetről egyszerűen azt kell mondani: van, megvan, itt van, és senki sem tudja, honnan jött. Megmagyarázhatatlan. És így van jól.


Ez az én felfogásom. De én csak egy asszony vagyok, méghozzá az első asszony, aki ezeket a kérdéseket vizsgálni kezdte. Kiderülhet, hogy tapasztalatlanságomban és tudatlanságomban tévedtem.



Negyven évvel később



VASÁRNAP


Félve írok le egy gondolatot, amely az utóbbi időben egyre inkább foglalkoztat. Leányaim - ha egyszer kezükbe kerül ez a napló - gondolatomat nagyon szentimentálisnak fogják tartani. Remélem, hogy Ádámmal együtt halok meg. Nem emlékszem rá, hogy valaha is ilyen forrón, ilyen sóvárogva kívántam volna valamit. A gondolat, hogy Ádám előttem hal meg, elviselhetetlen számomra. Ha nem lehetséges, hogy együtt vegyünk búcsút az élettől, akkor Isten először engem szólítson el. Mert Ádám erős, és én gyenge vagyok. Neki nincs az én erőmre olyan nagy szüksége, mint nekem az övére...


Különös, hogy ezekben a sorokban felismerem a szentimentális gondolatokat és égő esküket, amelyek olyanok, mint szerelmünk első napjaiban voltak. Úgy látszik, hogy a szerelem lényege keveset változik, és nem csodálkoznék, ha a lányaim éppen ilyen változatlanul élnék át, és a többi asszony is, akik utánuk következnek...



Ádám ezt írta Éva sírjára:


AHOL Ő VOLT, OTT VOLT A PARADICSOM!

10059. 270a06dab6
2010. okt. 12. 14:41

"A bátorság nem ment meg a szörnyektől. Csak jobbak lesznek tőle az esélyeid."


Laurell Kaye Hamilton

10058. 270a06dab6
2010. okt. 12. 14:03

"A kedves szavak nem kerülnek sokba, mégis sokat érnek."


Blaise Pascal

10057. 270a06dab6 (válaszként erre: 10056. - B7086b1501)
2010. okt. 12. 13:34
:)
10056. b7086b1501 (válaszként erre: 10055. - 270a06dab6)
2010. okt. 12. 13:32
Márpedig ezt igy nem mondták:))Másra már kértek de annak nem volt köze az alváshoz:DDDDDDDDDDDDD
10055. 270a06dab6 (válaszként erre: 10054. - B7086b1501)
2010. okt. 12. 13:29
Na neeee. Ezt nem hiszem.
10054. b7086b1501 (válaszként erre: 10052. - 270a06dab6)
2010. okt. 12. 12:48
Nekem még nem mondták:))Akkor én még kérdezhetek:))))))
10053. 270a06dab6
2010. okt. 12. 12:18

"Ismerem azokat a szavakat,

amelyeket még ki sem ejtettél.

Már tudom, hova tartasz,

mikor még el sem indulsz.

Tudok a féltett titkaidról,

amiket mélyen elrejtesz.

Mindent tudok rólad, kedvesem,

nem vagyok kém, csak szeretlek!"


Jim Morrison

10052. 270a06dab6
2010. okt. 12. 12:12

"Akinek csak egyszer is mondták életében: "Aludj a karomban!", az ne kérdezze, hogy minek élt a földön."


Ancsel Éva

10051. b7086b1501
2010. okt. 12. 11:26

Komáromi János – Reszketsz



reszketsz. . .

félsz önmagadtól

nem érted az érzést

feltennél ezer és ezer kérdést

de nincs idő és nincs is minek

sóvárgón csak azt kívánod

élesszem tüzedet

azt az ősi tüzet

ami felett nincs hatalmad

ami segít megtenni azt is

amiről azt sem tudtad eddig

hogy akartad


reszketsz. . .

de tudod

nem elég oda adni magad

nem elég testednek másik testre találni

büszkeséged kell megalázni

hagyni hogy eltűnjön éned

hogy tegyem ami nekem jó

. . . érted

10050. b7086b1501
2010. okt. 12. 10:27

Egy példabeszédben egy arc a tömegből a többiek előtt halad.

Szentjánosbogárként fényt visz a hátán, így mutatva utat.

Én biztatnám azt, aki kilép a sorból, és bátran előttem megy,

mert tudom, hogy jöhetsz még te is a fénnyel, vagy lehetek én is az az egy..



Vad Fruttik

10049. Angyalka20
2010. okt. 11. 21:37

A barát az az ember, aki nem mond feletted ítéletet. Mondottam neked, ő az, aki megnyitja ajtaját a vándornak, mankójának, sarokba állított botjának, nem unszolja táncra, hogy aztán megítélhesse tánctudását. És ha a vándor az utakat vidámító tavaszról mesél, a barát az, aki benne a tavaszt fogadja házába. És ha arról mesél, milyen borzalmas éhinség dúlt abban a faluban, ahonnan jön, akkor vele együtt szenved éhséget. Mert mondottam neked, a barát az a rész az emberben, amelyik éretted van, és olyan ajtót tár ki előtted, amelyet talán soha másutt nem nyit ki. A barátod igaz, igaz mindenben, amit neked mond, és akkor is szeret téged, ha a másik házban gyűlöl. A barát, akivel Istennek hála, találkozom, és összeér a könyökünk a templomban, aki ugyanolyan arcot fordít felém, mint az enyém: az ő arcát is ugyanaz az Isten világítja át, mert ilyenkor egyek leszünk, még ha odakint ő boltos, én meg hadvezér vagyok is, vagy ha ő kertész, én meg távoli vizeken utazó tengerész. Meghasonlásaink fölött rátaláltam, és most barátja vagyok. És hallgathatok mellette, más szóval nem kell tőle féltenem belső kertjeimet, hegyeimet, vízmosásaimat és sivatagaimat, mert nem fog beléjük taposni. Barátom az, akit szeretettel fogadsz belőlem: az én belső országom követe. Jól bánsz vele, leülteted, aztán hallgatod. És mind a ketten boldogok vagyunk.


Saint-Exupery

10048. Angyalka20
2010. okt. 11. 21:01

Nemcsak az ember hal meg, ne félj. Egy napon a kövek is meghalnak. Aztán meghal a tűz, s jeges por marad csak a világban. Aztán a por is meghal, mert nem lesz, amit belepjen. A csillagok mind lehunyják szemüket, mert nem lesz mit lássanak. Minden meghal egyszer. Ne félj. Eredj csak, játsszál, kavicsokkal, könyvekkel, szerelmekkel.



Márai Sándor

10047. Angyalka20
2010. okt. 11. 20:48

Erősebb vagy nálam

A szemedbe veszek

Tested szentély-váram

S én raboskodom benned,

Őrzőm vagy.


Őrzője mindenségemnek:

Szíveknek, szónak, hangnak

Őrizz örökké

És ölelj...

Ölelj úgy, hogy belehaljak.

10046. Angyalka20
2010. okt. 11. 20:48
A szájak találkozása a legtökéletesebb, legistenibb érzés, mely az embernek megadatott, a boldogság utolsó, végső határa. Csók közben, csakis a csók közben érezzük úgy néha, hogy megvalósul a lehetetlen, amit kergetünk, egyesül a két lélek, összeforr a két alélt szív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook