Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


14451. Lolita63
2011. máj. 9. 15:02

"A boldogságért tenni kell a szerelem elmúlása után, tudatosan figyelni kell rá, de az nem megy a másik megismerése nélkül, nem megy együttműködés nélkül. Nem megy alkalmazkodás nélkül, és nem megy elfogadás nélkül. Ezek a kapcsolatban olyan alapkövek, mint a négy kerék az autón. Ha szálhibás, hamarosan nagyobb baj is lesz."

Marie Clarence

14450. Lolita63
2011. máj. 9. 15:01

"Ha valakinek szeretője van, annak majdnem királyi a helyzete... A szerető a hatalom jele."

Honoré de Balzac

14449. Lolita63
2011. máj. 9. 15:00

"Soha nem szabad rátaposni emberekre azért, hogy előbbre juthassunk, de át lehet lépni rajtuk, ha útban vannak."

Star Jones

14448. 328aadd89f
2011. máj. 9. 13:26

A két legfontosabbnak, Bálintnak és Barninak:


„Sosem késő, hogy az legyél, ami lenni akarsz. Nincsen korlátozva az idő, bármit bármikor elkezdhetsz. Változhatsz, vagy maradhatsz a régi. Nincsenek szabályok erre. Lesznek nagyszerű és rossz pillanataid, remélem Te tele leszel jóval! Remélem látsz majd olyanokat amin ledöbbensz. Remélem érzel olyat, amit addig még sosem éreztél. Remélem találkozol emberekkel, akik másként látják a világot. Remélem olyan életed lesz, amire majd büszke lehetsz. De ha mégsem, remélem lesz erőd ...hogy újra elkezd.”

14447. *Tris*
2011. máj. 9. 11:22
Amikor fiatal vagy, néha úgy érzed, semmi sem bánthat, mintha sebezhetetlen lennél. Az egész élet előtted áll, és nagy terveid vannak. Nagy tervek, hogy megtaláld a tökéletes párt, aki kiegészít téged, de ahogy öregszel, rájössz, hogy ez nem is annyira könnyű, és csak az életed végén jössz rá, hogy azok a tervek csak egyszerű tervek voltak. A végén, amikor visszafelé tekintesz, ahelyett, hogy előre figyelnél, hinni akarsz benne, hogy megtetted a legtöbbet, amit csak tudtál életed során.
14446. *Tris*
2011. máj. 9. 11:21
A szépség csak egy dolog, de nem mindenkinek van ilyen gyönyörű, bársonyos pillantása. A szem színét vagy formáját meg lehet változtatni, de azt nem, ami belőle sugárzik.
14445. *Tris*
2011. máj. 9. 11:21

Sohase érd be az álmaidnál kevesebbel.

Valahol, valamikor, valahogyan, úgyis megtalálod őket...

14444. *Tris*
2011. máj. 9. 11:20
Nem vagyok fiatalabb nálad. Nem számít, milyen öreg vagy, milyen fiatal vagy. Csak az számít, amit érzünk. Nem érdekel, hogy gazdag, szegény, hogy százéves vagy, vagy húsz. Ha az ember szeret valakit, akkor ezek a dolgok nem számíthatnak.
2011. máj. 9. 09:44

"Veled is megtörténhet egyszer,

Sírsz majd egy régi perc után,

S lehet,hogy remegő kezekkel

Egy dalt kutatsz a néma zongorán.."

2011. máj. 9. 09:41

"Ma még mosoly

Holnap könnyek,

Ma még nehéz,

Holnap könnyebb.

Nézz az égre,a legszebb fényre,

Láss egy álmot,harcolj érte!"

14441. Babi11
2011. máj. 9. 09:35

"Minden nap egy kezdő új remény.

Minden perc egy szerető szép emlék.

Élj, s ragyogj mint egy napsugár,

Sugározd magadból a

boldogság sugarát".

14440. 328aadd89f
2011. máj. 9. 00:25

"S ha Te is egyszer-másszor szomorú leszel, s hasztalanul jársz-kelsz az emberek között, a szomorúságodon nem segít senki, és úgy érzed, mintha valami nagy-nagy súly ülne a lelkeden, és napról napra jobban belefáradsz, s talán már azt is hiszed, hogy nem bírod tovább: egy este szökj le titokban a tóhoz. (...) Ha szomorúságoddal a tó partján megállsz: olyan kék lesz a víz, mint még sohase volt. A legcsöndesebb szellő indulását meghallhatod, akkora lesz a csend, s ameddig ér a nádas: minden nádszál csak neked muzsikál akkor. (...) Hunyd be a szemed, ha látásod már nagyon gyönge lesz, akkor és egyszeribe látni fogod a madarak táncát bent a tocsogóban. És akkor, azon a csöndes estén maga a tó mesél neked tovább, folytatja ott, ahol én abbahagytam. És akkor a csöndes estén, Te elfelejted, egészen biztosan elfelejted, hogy szomorú voltál."


Wass Albert

14439. Gretaa
2011. máj. 9. 00:11

"Csendesen,szerényen hallgatom a zenét,

s elküldöm neked szívem minden szeretetét.

Azt hittem a szeretet és a jóság csak álom,

de már rá jöttem,nekünk kell szétszórni a világon."

14438. o.andi (válaszként erre: 14435. - 1e449f7487)
2011. máj. 8. 20:11
ne máááááááá
14437. 1e449f7487
2011. máj. 8. 17:53
"Méltatlanul bízunk, méltatlanul adunk, méltatlanul hiszünk, méltatlanul szeretünk minden egyes nap, mert olyannyira nagyon azt szeretnénk, ha igazán létezne mindaz, amit elképzeltünk. És mégsem. Egyszer aztán nem bízunk és nem hiszünk többé, akkor sem, ha méltó volna, mert már olyannyira belénk ég a méltatlanság-érzés, a méltatlanság-félelem, hogy elveszítjük a bízás-hívés képességét."
14436. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:53

Ülök, didergek,

próbálok átmelegedni a versben. Hiába. Sok kicsi űrt

hordok magamban, mintha várakozó sebek volnának

bennem. Várakozó és gyógyíthatatlan sebek.

14435. 1e449f7487
2011. máj. 8. 17:52
"Ha elúszott a hajó, csak a bolond úszik utána. Én világéletemben bolond voltam."
14434. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:49

Fodor Ákos


Szerelem


igazán semmi

nem érintheti s minden

körötte táncol.

14433. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:48

Akkor, ott az út szélén még nem tudtam, hogy kicsoda. Csak valami olyasmit éreztem, hogy ezzel az emberrel jó lehet elindulni. És megérkezni is jó lehet. S a legjobb talán a közbeeső idő vele. Az utazás. Mert nem mindegy, hogy kivel utazik az ember. Az már ott bizonyos volt, hogy a férfi körül a dolgok és az emberek biztonságban vannak. Hogy nála az igen igen, a nem nem, a nyolc óra az nyolc óra, a tizenkettő az percre pontosan tizenkettő. Közben játékosság terem mellette, és kíváncsiság, meg jóízű barátok akiknek megőrzi fontos mondataikat.


Schäffer Erzsébet

14432. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:31

Az élet nem azt kívánja tőlünk, hogy következetesek, kegyetlenek, türelmesek, segítőkészek, haragosak, ésszerűek, hidegfejűek, meggondolatlanok, szeretetteljesek, hirtelenek, nyíltak, idegesek, óvatosak, merevek, megértőek, könnyelműek, gazdagok, lerobbantak, gyengédek, betegek, határozottak, nevetségesek, buták, egészségesek, mohók, szépek, lusták, felelősségteljesek, bolondok, adakozók, fenyegetettek, bensőségesek, élvhajhászok, elfoglaltak, ügyeskedők, belátók, szeszélyesek, bölcsek, önzők, kedvesek vagy áldozatosak legyünk. Azt azonban megkívánja tőlünk az élet, hogy vállaljuk a döntéseink következményeit.


(Richard Bach)

14431. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:29

Fodor Ákos

Magadnak felelj


Az megrontás, ha

gyönyörre tanítasz, vagy

ha bűntudatra?

14430. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:29

Mert az életet nem lehet másként elviselni,

csak azzal a tudattal, hogy belenyugszunk mindabba,

amit magunknak és a világnak jelentünk.



Márai Sándor

14429. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:28

Ha valaha még egyszer elindulok a boldogságomat keresni, nem megyek tovább a farmunk kerítésénél, mert ha ott nem találom, akkor biztos, hogy igazából el sem veszítettem.



Óz a csodák csodája

14428. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:28

Hiszek hitetlenül Istenben,

Mert hinni akarok,

Mert sohse volt úgy rászorulva

Sem élő, sem halott.



Ady Endre

14427. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:28

... kis időre elhiszem a legarcátlanabb hazugságot is, ha elég mesés.



Konrád György

14426. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:21

Az igazi ajándék életünk, létünk, testünk élő darabkája...

Ha jól adjuk és jól fogadjuk : titokzatos erőre kap.

Tovább él, megszépül, sorsa lesz.



Pilinszky János

14425. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:20

A némaság iszonyú teherként nehezedik lelkemre. Majd megjelenik a remény egy mosollyal és ezt susogja: "az önfeledésnek is megvan a maga öröme". Így hát én igyekszem napommá varázsolni a mások szemében lévő világosságot, zenémmé a mások fülébe csengő hangot és boldogságommá a mások ajkán megjelenő mosolyt.


Helen Keller

14424. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:20

Több csúcs megmászása után nem csúszhatsz vissza többé,


hanem szárnyakat növesztesz, s repülni kezdesz.



Richard Bach

14423. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:19

Teljes mértékben hiszek a sorsban, de abban is hiszek, hogy mi magunk irányítjuk a sorsunkat, és nem vagyok biztos benne, melyikben hiszek jobban. Szerintem az élet kicsit olyan, akár egy fa. És számtalan ága közül választhatunk. Nézetem szerint itt lép be a saját sorsunk irányítása. Ha egy bizonyos ágat választunk, akkor az életünk egyik irányba halad, a sors pedig attól kezdve sodor bennünket.


Jane Green

14422. Angyalka20
2011. máj. 8. 17:10

"Szamárság feladni a reményt.

Azonkívül bűn is, azt hiszem."


Ernest Hemingway

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook