Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kecskeméten szülő kismamik! fórum

Kecskeméten szülő kismamik! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
214. VErzsó (válaszként erre: 213. - UjFehérAnna)
2012. febr. 2. 09:48
Anna, köszönöm! Elméletileg programozott császárom lesz(persze ha nem akar hamarabb kibújni :) ), azért kérdezem, hogy esetleg előre lehet-e intézni a szobát.
213. UjFehérAnna (válaszként erre: 212. - VErzsó)
2012. febr. 2. 09:21
Szia. Szerintem miután megszületik a babád és mielőtt levinnének osztályra megkérdezik milyen szobába szeretnél kerülni akkor tudod mondani. Ha éppen nincs hely akkor amikor megürül átköltözhetsz.
212. VErzsó
2012. febr. 2. 09:07
Tud nekem segíteni valaki, hogy az alapítványi szobát hogy lehet megigényelni? Köszönöm előre is!
211. reniadri01 (válaszként erre: 198. - Juditvali)
2011. dec. 30. 21:55

Szia!

Nemrég szültem Bálintomat okt.13-án a megyei kórházban. Előzőleg már én is tájékozódtam a kórházi viszonyokról, hogy ne érjen váratlanul, sőt, még látogatást is tettem az épületben, hogy ne legyek ott teljesen idegen.

Orvost is és szülésznőt is fogadtam, azért hogy a szülőszobán ne idegenek közé kelljen bemnni. Én Altoryai Balázsnál szültem mindkét gyermekemet és nagyon meg vagyok vele elégedve. Mindkét esetben bizonytotta, hogy krízishelyzetben is nyugodt és tudja a dolgát. Nekem bejött. Szülésznőm Váradi Marcsi volt. Nagyon kedves, nagyon hozzáértő, tapasztalt szülésznő. Neki köszönhetem, hogy megszültem 4600 gr kisfiamat repedés és vágás nélkül, illetve hogy a szülés olyan békés, nyugodt légkörben zajlott. Amíg bent voltam minden nap meglátogatott, nagyon sokat törődött velünk.


A csecsemősök nem voltak túl kedvesek, de ha az ember kedves volt velük, akkor itt ott akadt némi mosoly! Ha teheted, mindenképpen kérdd magad mellé a babádat, a rooming-in szobák (nemfizetős babamama)elég komfortosak, és mindent biztosít a kórház a babaápoláshoz. Szerintem ez is szuper!

Ha arra gondoltam, hogy 4 csecsemős vigyáz 30 babára...nem tanakodtam sokat, hogy magam mellé kérjem, mert bármikor ott voltam ha szüksége volt rám...a csecsemőszobán meg ki tudja meddig sír mire valaki felveszi, vagy tápszert ad neki...nem,nem! Anyával a legjobb neki. Sajnos későn tudtam meg, hogy éjszakára is ki lehet kérni a babát. Ha ezt tudom biztosan első naptól fogva odakérem magamhoz.Amikor reggel hozták le őket, be volt vérezve a szeme a sok sírástól!

Az Alapítványi szoba a legkomfortosabb, mert a fürdőn, wc-n csak másodmagaddal kell osztozkodni. Amikor én szültem teltház volt, így nem nagyon válogathattam! De mindent összevetve nem maradt rossz emlékem a kórházról. Ki lehet bírni, a baba feledteti a rossz emlékeket!

210. sinkoneeszter (válaszként erre: 198. - Juditvali)
2011. okt. 26. 09:50

szia, május 28-em a második fiamat,, Dr. Szabó Lászlónál szültem és maximálisan kedves és rendes volt, császár újból,mivel fennt állt a hegszétválás ,sajna gond volt a sebbel mindkét szülés után,nem doki hiba miatt(nekem úgy forr össze)!Sok + változás van z tuti...

Ajánlom a főorvos urat "nem pénzéhes"és korrekt!

209. sz_m
2011. okt. 9. 16:42

Sziasztok!

Örülök, hogy a Kecskemétiek lelkesedése is fellendült a fórumok iránt! :)

Jó olvasni, hogy a fiatalabbik Tankó a szülőszobán sokat segített, mert "interneten választottam" :) Nekem a magánrendelésén is tetszik a hozzáállása (20. héten járok).

Nem tudtok esetleg délutáni terhes tornát a városban? Mivel még dolgozom, nekem csak az 5 óra utáni időpont jöhet szóba.

208. Ágibogyó (válaszként erre: 207. - Zsana0)
2011. okt. 5. 11:57

Köszi, remélem jövőre méginkább javul a helyzet. :)

Kis reményt adott, hogy 2012-re írták az új szárnyat, de ahogy utánaolvastam, átköltözni csak 2013-ban fognak úgy néz ki, tehát maradnak a régi kórtermek...

Sztk-s terhesgondozásról tudtok valamit?

207. zsana0 (válaszként erre: 206. - Ágibogyó)
2011. okt. 5. 11:37

Hidd el hogy nekem hogy én kellemesen csalódtam.Nagyon aranyosak a szülésznők,a csecsemősökről nem mondanám.

Én is féltem mert halottam, jókat rosszakat ,és hál isten minden jol ment.

2011. okt. 5. 11:23

Sziasztok!

Végre egy fórum, ami még él... Én még nagyon az elején vagyok, de most azért kicsit megijedtem, amiket olvastam néhány fórumon.

Tényleg ennyire rossz a helyzet Kecskeméten?

A barátnőm 2 éve szült, ő jókat mondott, kapott labdát, hagyták tusolni is...

Na most akkor mi a helyzet?

2011. szept. 27. 19:57

Sziasztok!


A baba-mama klub engem is érdekelne - bár látom nagy a csend körülötte :(

2011. szept. 19. 14:20

Sziasztok!

Látom baba-mama klub van a láthatáron! Engem is nagyon érdekelne a téma, remélem el fogok tudni menni! Még soha nem voltam. Ilyenkor van valami teendőm vagy csak elmenni és ott lenni? :)

A lányom 4 hónapos, Olíviának hívják. Az ilyen pici babákat is viszitek?

203. zsana0 (válaszként erre: 201. - Kinni)
2011. szept. 16. 07:44
Nincs állítólag.Én már.21 én szültem,nem lehet kérni EDA-t.Második szülésem volt,brutál fájásokkal,igaz az oxi nagyon erős adag volt,mivel a magzatvíz zöld volt,sietni kellett.4 napot hordtam túl,dokim nem volt,de szülésnél ifj Tankó Junior volt,rengeteget segített.
202. Serry
2011. szept. 15. 22:27

Had adjak át nektek egy meghívót:

Kedves Baba-Mama Klubtagok!


Szeptember 20-án, ezúttal rendhagyó módon KEDDEN lesz baba-mama klub találkozónk. (A magyarázat egyszerű: szeptemberben így kaptuk meg a termet). Remélem így is sokan el tudtuk jönni.


Közkívántra újra napirendre kerül témaként a BABÁK TÁPLÁLÁSA.


Szoptatatási kérdésekben Szabó Béláné Rita, védőnő, IBCLC szoptatási szaktanácsadó és a baba-mama klubunk szakmai vezetője válaszol a kérdésekre.

Újra vendégünk lesz Tibay Rózsa, dietetikus, a www.babafalva.hu szaktanácsadója és két gyermek édesanyja. Rózsa elsősorban a szilárd táplálék bevezetésének menetéről fog beszélni, de kérésemre érinteni fogjuk a "Édesanyák fogyókúrája szülés után a dietetikus szemével" témát.


Várunk Benneteket nagy szeretettel szeptember 20-án kedden, 10 és12 óra között a régi SZTK előadótermében (Piaristák tere 7.)


Üdvözlettel szép napokta kívánva:

Edit

Lakó-Tóth Edit

Kecskeméti Baba-Mama Klub szervező

201. kinni (válaszként erre: 200. - Tundeva)
2011. szept. 15. 17:17

Köszi:-)

Gerincbe kaptam érzéstelenítést a császár miatt úgy tudom ez az EDA csak sima szülésnél nem adnak akkora adagot, hogy teljesen elzsibbasszon hanem csak a fájdalmat csökkenti. Itt Kecskeméten sima szüléshez nem lehet kérni, az első szülésnél szerettem volna de nincs rá lehetőség, állítólag nincs rá pénz rá, nincs elég orvos aki csinálja.

Az első császárom hajnalba sürgősségi műtét volt és meg kellett várni míg átér a nagykórházból az izsáki útra a doki aki beadta ezt a gerinc érzéstelenítést. Az volt a legrosszabb, jöttek a brutális fájások, nem nyomhattam, kb fél órát szenvedtem a dokira várva:-(. Ez 2008-ban volt, nem tudom azóta van-e az izsákin ügyeletes aneszteziológus.

200. Tundeva (válaszként erre: 199. - Kinni)
2011. szept. 14. 20:26

Szia kinni, gratulálok a kislányodhoz, mindkét gyerkőc nagyon cuki :)

Szerintem jó az hogy nem mehet be senki a kórterembe, így azért jobban biztosítva van a kismamák pihenése.

Császárnál mivel érzéstelenítenek? Most lehet hogy hülyeséget kérdezek, de nem EDA-t adnak? Csak mert úgy hallottam, hogy itt Kecskeméten nincs EDA... vagy csak a sima szülésnél nem adnak?

199. kinni (válaszként erre: 198. - Juditvali)
2011. szept. 14. 16:12

Szia!


Én most júniusban szültem a kislányom, tényleg van változás 2008-hoz képest, pl nem lehet bemenni látogatóknak a kórtermekbe és 72 óra után hazaengednek ha minden rendben van.

A szülés csak a dokin múlik, az első nálam indított szülés volt végigszenvedtem a tágulást majd nem fért ki a kisfiam téraránytalanság miatt így császár lett. A második ez miatt programcsászár volt.

A Bakóról és CSukáról is jókat hallottam és mindkét doki szimpatikus, úgy tudom náluk is 8.000 a magánrendelés. Én a Seregélyhez jártam, nála 10.000. én nem tudok olcsóbbat itt Kecskeméten.

198. Juditvali (válaszként erre: 190. - Sinkoneeszter)
2011. szept. 14. 09:01

Szia Eszter!

Én is Nyírádinál szültem 2002-ben a kisfiam. A terhesgondozásnál nem volt lelkiismeretes, bár mindig nagyon udvarias és kedves volt, de nem látott el túl sok tanáccsal. A szülésnél viszont le a kalappal, nagyon-nagyon figyelmes és rendes volt. Most ismét kismama vagyok, és eddig csak a terhesgondozásra jártam, mert őszintén megmondva nem tudom eldönteni, hogy kihez menjek, illetve sokallom a 8-10ezer Ft-os vizitdíjat. Nekem is nagyon nehezen ment Bálintommal a szülés, nem tágultam és nem történt semmi "magától", így oxitocintól és tágítózselétől szenvedtem órákig.


Úgy olvastam, hogy nálad is hasonló volt a helyzet. Ilyenkor már előbb császároznak??? Illetve ha először így ment, akkor valószínűleg ilyen alkat vagyok???

Volt valaki mostanában szülni? Úgy hallom, hogy nagyon megváltoztak a körülmények és a forgatókönyv. Van valakinek tapasztalata Bakó vagy Csuka dr-ról?? Most már van alapítványi szoba, bár az baba-mamás. Én ettől egy kicsit tartok, bár Bálinttal vácum miatt nem mehettem ilyenbe, akkor nem is bántam.


Írna valaki friss élményt?? Köszi.

197. borrsh (válaszként erre: 179. - Csaga)
2011. márc. 23. 17:12

Sziasztok nem tudom él e még a fórum,de épp ma beleolvastam és gondoltam írok.

Én is úgy gondolkodtam mint te mindenben.ezért választottam én is altorjai balázst,csak én félegyházán szültem volna.hát azért gondoltam fontosnak hogy írjak mert ezt az orvost senkinek nem kívánom.persze nagyon kedves aranyos volt,hozzájártam végig a terhesség alatt,mindig fizettem neki.egyszer csak fájdalmaim lettek,azt mondta csak a baba nyom.egyek fájdalomcsillapítót.nem szűntek a fájdalmak,sokszor elmentem hozzá,hívtam telefonon.azt mondta semmi.aztán egy nap amikor már aludni sem bírtam,hívtuk délelőtt nem vette fel telefont,bementünk félegyházi kórházba,nem volt bent,nem érték el.azt mondták nagy a baj,hívják szegedet vagy kecskemétet,ragaszkodtam kecskeméti kórházhoz,végül mentő vitt be.szerencsére nagyon jó orvosok vártak kecskeméten,sűrgösségi,életmentő műtét volt,mindkettőnk részéről.hát altorjai doktor úr nem vette észre baj van,nem vette észre kisebb a kisfiam mint kéne lenni,35.héten alig másfél kilóval megszületett kecskeméten.a körülmények nem voltak jók,de nem érdekelt csak hogy jó kezekben van a fiam.és megmentették,egy nap múlva mentünk volna..késő lett volna...

altorjai azóta sem hívott pedig a félegyházi kórházban elmondták neki mi történt....ott hagytam nála 70 ezer ft kb a hónapok alatt...

persze jó orvos ha nincs baj...amikor jártam be szoptatni más anyuka is hasonló tapasztalatokat mesélt...

szerencsére egészséges a kisfiam

SZóval én őt nem ajánlom,állítólag csak mellékes állásként csinálja azért nem fgolakozik kellőképpen a kismamákkal

196. mamcili
2010. okt. 25. 21:37
195. csaga
2010. okt. 6. 21:24
Ja és azt mondták szegeden, hogy a babának az a nagy szerencséje, hogy a koraszülöttön nagyon jól és gyorsan ellátták Kméten.
194. csaga
2010. okt. 6. 21:13

Sziasztok.


Látom ti is felháborodtatok és érdekel mi történt azóta. Nem mondom meg ki volt a fogadott orvosa, mert mielőtt szabira ment átadta a Csuka dokinak a tesómat. Még egyszer Csuka és a kis Tankó csupa ++++.

A háziorvosról meg annyit, hogy az akut betegeket sem látja el rendelési időben mert nincs is bent csak minden másnap kb. Ha ő akkor észreveszi a felfázást vagy a fertőzést és néz egy vizelet tesztet kapnak egy antibiotikumot és talán lehet, hogy minden rendben lett volna.

Örömmel tudatom veletek,hogy egy hónap után hazaadták szegedről a babát.

És itt vége a jó híreknek egyenlőre.

Kiderült, hogy baj van a baba hallásával minimálisan hall és csak az egyik fülére.

Remélem az idő múlásával több károsodásra(agyi) nem derül fény. De erre csak az idő adhat választ.

193. virág001 (válaszként erre: 189. - Csaga)
2010. aug. 19. 20:30

Szia!

Nagyon sajnálom ami a testvéreddel történt, mielőbbi gyógyulást kívánok mindkettőjüknek! Leírnád, hogy ki volt a fogadott orvosa, illetve, hogy ki császározta meg? Ha nem akarod itt akkor priviben. Elég megdöbbentő, hogy a fogadott orvosa akinek gondolom 9 hónapig hordta a pénzt, nem adta át valamelyik dokinak a tesódat (ha már ő szabin van) ilyenkor ez lenne a minimum.

192. Annamari80 (válaszként erre: 189. - Csaga)
2010. aug. 19. 10:55

Szia!


Nem tudom ki volt az orvosa, és nem is akarom védeni, de ha 4 nappal szülés előtt megnézte és mindent rendben talált, akkor Ő nem rontott el semmit. Sajnos az utolsó pillanatban is történhet probléma.

A gyerekgyógyász, aki a csecsemős osztályon rendel....no igen, róla én is csak rosszat hallottam...amikor én szültem, akkor az egyik kismama totál ki volt akadva rá, üvöltött a folyosón. Valami kiütés lett a kisfia arcán és testén, de a doki nem mondott semmit, sőt viccesen valami olyasmit mondott, hogy mit aggódik, hiszen kisfiú, neki nem kell szépnek lennie. Na, ha nekem ilyet mondott volna, akkor ott helyben behúzok egyet neki, az biztos!

A házi doki "halaszthatatlan dolga" felháborító!


Nagyon remélem, hogy a testvéred és a kisbabája is a lehető leggyorsabban meggyógyul és pár hét múlva már csak egy rossz emlék lesz ez az egész!


Esetleg a doki monogramját leírod itt? Vagy priviben elküldöd a nevét?

191. Hedi13 (válaszként erre: 189. - Csaga)
2010. aug. 19. 09:13

Nagyon sajnálom, mielőbbi jobbulást a kismamának, babának! Felháborító, ami itt megtörténhet. Én is sok rosszat hallottam, de hála Istennek az én szülésemnél minden rendben volt.

A dokit nem lehetett elérni a szabi alatt? Mert egy normális fogadott orvos erre is figyel egy mindenórás kismamánál.

Ha nem gond, írd meg később, hogy mik a fejlemények!

190. sinkoneeszter (válaszként erre: 189. - Csaga)
2010. aug. 19. 08:58
Tényleg szomorú és felháborító, hogy így jártatok!Megírnád priviben ki volt a dokitok, teljesen kíváncsivá tettél!Jobbulást a babának és mamának is!!!!
189. csaga
2010. aug. 18. 22:01

Kedves kismamák.


Senkit nem szeretnék terhelni, de muszáj kiírnom a dühömet.Két gyermekem van egyiket sem Kecskeméten szültem. Rettegtem a kecskeméti szülészeti osztály rossz hírétől.A minap bebizonyosodott, hogy nem véletlen. Testvérem telefonált hogy nem jó az nst-eredménye a dokija szabin, nem tudja mi is lesz most. Orvosok tanácskoztak, majd hazaküldték. Másnap reggel megjelent újabb Nst vizsgálaton majd terheléses NST-n magzatvíz vizsgálat eredmény: azonnal császár.A fogadott orvosa (jó nevű és drága)szülés előtt 4 nappal megnézte mindent rendbe talált, háziorvosa nem ért rá megnézni a vizeletmintáját, mert rendelési időben máshol volt "halaszthatatlan dolga". Az anyukát jelenleg a kecskeméti kórházban kezelik súlyos fertőzéssel a babát átvitték szegedre és még mindig nem tudjuk mi is a baj bakteriális fertőzés sárgaság??

A drága kedves gyerekgyógyász a fáradságot nem vette, hogy beszéljen a hozzátartozókkal tájékoztasson mi a baj miután láttuk, hogy szaladnak a babával és tudtuk,hogy valami nincs rendben. Egyetlen értelmes dokival találkoztunk az elmúlt két hétben ő Csuka dr.

188. sinkoneeszter (válaszként erre: 187. - Moncsa85)
2010. aug. 12. 15:24
oké!Nem ismerem!
2010. aug. 12. 15:23

Huszár Tamásnak hívják és a Géniuszban dolgoztunk együtt 2 hónapot.

most megyünk csavarogni és elég hosszú történet,de holnap szívesen leírom a dolgaimat ha érdekel...:D

186. sinkoneeszter (válaszként erre: 185. - Moncsa85)
2010. aug. 12. 15:17
Nálam is így volt, de fordult a kocka, Reméljük össze is jön!HA VAN KEDVED SZÍVESEN OLVASNÁK ARRÓ, MI VOLT A TAPASZTALATOD, HOGYAN SZÜLTÉL ÉS MIÉRT NEM LESZ TESÓ? hOL DOLGOZTÁL ÉS KI VOLT A M. TÁRSAD?
185. moncsa85 (válaszként erre: 184. - Sinkoneeszter)
2010. aug. 12. 15:15

húúú HAJRÁ!!!:)

sajna nálunk nem lesz kistesó...:(

szabadszállás nagy? volt egy odavalósi munkatársam

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook