Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kb 1 hónapja frissités után kiirta a gép, hogy szofter hamisitás áldozata lettem, nem eredeti a Microsoft szofter. Mit tegyek? fórum

Kb 1 hónapja frissités után kiirta a gép, hogy szofter hamisitás áldozata lettem, nem eredeti a Microsoft szofter. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Any19
2009. jan. 9. 17:02
Jajj nektek mindenhol veszekedni kell?Még egy ilyen kérdésen is?:D
2009. jan. 9. 16:21
Van egy program, amivel "át lehet verni" a központot és eredetinek mutatja a frissítéseknél. De ezt nem szeretném itt reklámozni, hiszen ez sem egy tiszta dolog, csak végszükség esetére.
30. yuhvan
2009. jan. 9. 15:50

Kedves hzsofi!

Tényleg mindenkinek a maga dolga, hogy milyen a gépe, milyen operációsrendszer fut rajta vagy milyen programokat használ. Az hogy te íly tiszta vagy csak gartula, de gondolj azokra az emberekre akiknek nincs annyi ismerete, hogy itt az interneten keressen jogtiszta programokat és persze azt telepítse és stb stb.

Azt hogy te felháborodsz egy olyan ember kérdésen, aki gondolom én azért tette fel a kérdést, hogy segítsenek neki, mert nem érti (ezzel nem bántani akarom kolos2-t) miért ír ki ilyet a gépe, mert Ő nem így vette meg. Sajnálom. Ehhez nem tudok mit hozzászólni.


Itt a kérdés: Kb 1 hónapja frissités után kiirta a gép, hogy szofter hamisitás áldozata lettem, nem eredeti a Microsoft szofter. Mit tegyek?


Ő csak segítséget kért tőlünk akik válaszoltak rá.


Nem azt írta, hogy : Te figyelj má honnan lehet lopni programot, hogy fusson a gép??!!.

29. pemete (válaszként erre: 16. - A74de3d08a)
2009. jan. 9. 15:49

Azért az nem egészen ugyanaz! Bár tudom, hogy te az igazság bajnoka vagy, és sohasem teszel semmi olyat, ami akár ne lenne helyes erkölcsileg, nemhogy olyat ami esetleg törvénybe ütközik. De sajnos, nem sajnos, van aki igen, és itt most nem feltétlenül magamra gondolok, ugyanis nekem legális windows van a gépemen. Nyugodtan lehet ítélkezni, és megjegyzéseket tenni, semmire nem mész vele! Bízd rá nyugodtan mindenkire hogy mit és hogyan csinál, hidd el mindenki el tudja majd dönteni, hog mi jó neki. OFF vége.

Ja, és a Linuxot én is ajánlottam:p

28. yuhvan (válaszként erre: 17. - A74de3d08a)
2009. jan. 9. 15:31

Bocsi rosszul fogalmaztam meg. Azt tegye a kezét a szívére, akinek a windows, Nero, Total commander stb. stb. igen magas összegekbe kerülő programokkal jogtiszta a gépe.

Nem azokra a progikra gondolok amiket ingyen bérmentve, nyílt forráskóddal leszedhetsz a netről.

:)

27. d879a0c5b4 (válaszként erre: 25. - 8caa5b2f34)
2009. jan. 9. 13:04
Pont azért van hzsofi meg néha én, hogy tudjatok arról: nemcsak windows létezik ;D
26. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - SIldi)
2009. jan. 9. 12:52

eszem ágában sem volt, gondolom nem is lehetne.

csak egy hozzászólás volt, a pikírtebb fajtából.

2009. jan. 9. 12:51

Sziasztok.


A mi gépünk is rendszeresen kiírja, vagyis kérdezi a frissítést, de mivel egyszer mi is így jártunk(ráfrissítettünk), visszavittük és helyre hozták a hibát! (pontosabban újratelepítették)AZ volt az érdekes, hogy csak sokadik frissítés elteltével írta ki a "nem jogtiszta szoftver" szöveget!


Egyébként én úgy mentem el megvenni a gépet, hogy fogalmam sem volt az egészről, miszenrint Linux vagy Windows! Nekem tök mindegy, csak tudjam használni! Szerintem egy laikus embernek ez a két szó semmit sem jelent. Pláne, ha csak rábeszélések árán mer belevágni (esetleg idősebb fejjel) megtanulni kezelni egy sz.gépet! Anyósomból indulok ki, aki már egy kisebb hibaüzenetnél hív, hogy miért van, mit rontott el és mit kezdjen vele?! Nekik is Win. van, de nem azért, mert ezt kérte, hanem azért, mert ezt kapta!

24. SIldi
2009. jan. 9. 12:50

Figyelj nekem 8 hogy ki milyen szoftvert hasznal, nem azert vagyok itt, hogy eliteljem vagy hogy predikaciot tartsak.

Mindenki csinalja a maga lelkiismerete szerint, es vallalja a kovetkezmenyeket.

S legyszives ne tanits engem!

23. a74de3d08a (válaszként erre: 22. - SIldi)
2009. jan. 9. 12:46
ja, trükközzél csak, még véletlenül se vedd meg, vagy nehogy ingyenes szoftvert használj, mert még baj lenne belőle!
22. SIldi
2009. jan. 9. 12:43

Egy trukk, amivel ki lehet ezt javitani:

ha ugy van beallitva hogy nehanapjan sajat magatol lementse az aktualis allapotot = Restore Point, akkor csak vissza kell allitani a rendszert egy olyan datumra, ami az uzenet elott volt.

21. dancingqueen (válaszként erre: 20. - Any19)
2009. jan. 9. 12:31
tökéletes válasz:)
20. Any19
2009. jan. 9. 12:10

A WGA Notifications értesíti a PC felhasználót, ha a gépén futó Microsoft Windows XP nem eredeti. Az értesítő üzenetek azokon a számítógépeken jelennek meg, amelyek elbuktak a WGA érvényesítési folyamaton, és amelyeken nem eredeti Windows XP program fut. Az érvényesített, eredeti Windows XP-t futtató PC‑k felhasználói természetesen nem kapnak értesítő üzeneteket.


Előfordulhat az is, hogy jóhiszemű felhasználók számítógépüket előtelepített operációs rendszerrel vásárolják meg, azonban a vásárlás helyén nem eredeti Windows XP-t telepítettek a PC-re. Ezért rendkívül fontos, hogy a felhasználó saját érdekében minél előbb érvényesítse operációs rendszerét az új WGA Notification programon keresztül.


Ezt találtam!:)

19. d879a0c5b4 (válaszként erre: 17. - A74de3d08a)
2009. jan. 9. 12:10
Meácska bólogat :)
2009. jan. 9. 12:07
A nem eredeti szoftvert nem ajánlatos internetről frissíteni. Ha eredeti, vagyis azzal együtt vetted, akkor vidd vissza és reklamálj. De ha az ismerősöd mondjuk leszedte a Vistát és másikat rakott helyette, akkor ne reklamálj, legfeljebb az ismerősödnél.
17. a74de3d08a (válaszként erre: 15. - Yuhvan)
2009. jan. 9. 12:05

a szívemre teszem és mondom neked, hogy csak jogtiszta szoftverem van, jogtiszta operációs rendszereim vannak, igaz én a nyilt forráskódú szoftvereket preferálom.

nem kéne az embereknek annyira ragaszkodniuk a windows-hoz.

elenyésző számú az a feladat(vagy talán nincs is?), amit nem lehet megoldani nyílt forráskódú szoftverrel.

16. a74de3d08a (válaszként erre: 8. - Pemete)
2009. jan. 9. 12:01

nem kell 150 ezret előrántani a farzsebből egyáltalán.

amúgy nem is kerül annyiba.

viszont, ha nem hajlandó kifizetni a Win* árát, akkor ne használja.

sajnos a legtöbb ember azt hisz/gondolja, hogy csak egyféle operációs rendszer létezik, aminek Win* a neve.

a segítségkérő topic-okban is olvasom folyamatosan, a problémánál meg sem említi, hogy milyen oprendszerről van szó, mintha nyilvánvaló lenne, hogy Win.

szóval aki nem hajlandó kifizetni az általa preferált Win*-t, az használhat Linuxot, ami ingyenes, letölthető a netről.

amúgy meg eza a hozzászólásod kb. olyan volt, hogy "nincs pénzem most kifizetni ezt a pár ruhát, ami a kosaramban, akkor hát kiviszem fizetés nélkül."!

15. yuhvan
2009. jan. 9. 12:01

Tegye szívére mindenki a kezét és mondja, hogy neki bizony jogtiszta teljesen a gépe valami stikli mindenkinél akad. A lopás igen is bűn és ha a számítógéped úgy vetted, hogy szoftverrel együtt akkor vidd vissza mert nem jogtiszta a program. Ha még sem szoftverrel együtt vetted akkor írtam privátba.


Egyébként nem szabad engedni az automatikus frissítést a gépnek és ilyen gondok nem fordulnak elő.

14. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 12. - 0bc15d9cef)
2009. jan. 9. 11:58
A nem jogtiszta szoftverhez is ad a Windows frissítést, csak nem mindegyiket. Amiket ad azok mind automatikus frissítés ami a gép kikapcsolásakor feltelepedik. Amire rá kell kattintani ahhoz jogtiszta kell.
13. sshine
2009. jan. 9. 11:55
Az is lehet, hogy van egy virusod, es az irogat ki ilyeneket.. jo lenne latni az uzenetet. Tortennek egyeb furcsasagok a gepen? pl ablakok maguktol felugranak? Ugye internetet is hasznalsz a gepen? Mert ha nem akkor sokkal kisebb az eselye a virusnak, de ki tudja.
2009. jan. 9. 11:54
Márciustól decemberig is frissített és nem volt semmi baj? Mielőtt visszacipeled nézd meg a papírjait, hogy milyen licenszet kaptál hozzá. De ez lehet csak hiba, amin ugye windows-nál nem lepődünk meg.
11. d879a0c5b4 (válaszként erre: 8. - Pemete)
2009. jan. 9. 11:48

Ezért találták ki az ingyenes operációs rendszereket. (Nekem pl. tökéletesen beváltak netezésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, filmezésre és windowsos játék futtatására is. Vagyis eddig egyet teszteltem, az működik)


Amúgy szerintem hzsofi arra célzott, hogy nem illik reklámozni a lopást. Mert ez az...


Ha a géphez adtak op.rendszert, vissza kell menni reklamálni. Ha nem jogtiszta van rajta, akkor nem kell csodálkozni. Géptörlés és XP.

10. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 1. - 9a39a2a436)
2009. jan. 9. 11:46
De a Windows nem kerül ennyibe 50 ezernél nem több a dobozos. Az OEM meg a fele.
2009. jan. 9. 11:45
Vagy van még eg ötletem! Ha nem szofverrel együtt vetted, és nem akarsz szárezreket rákölteni a legális windowsra, akkor töröld le róla azt a tetü windows, és használj Linuxot. A net ugyanúgy megy rajta, csak a játékok nagy része nem. Ha nem játékra kell a gép, akkor ezt ajánlom.
8. pemete (válaszként erre: 6. - A74de3d08a)
2009. jan. 9. 11:34

Jaaaj!!! Tudod vannak olyan emberek, akik nem tudnak csak úgy farzsebből előrántani 150ezer forintot...

Egyébként ha szoftverrel együtt vetted a géped kedves kérdező, akkor sürgősen vidd vissza és reklamálj!

2009. jan. 9. 11:32
vidd vissza,és nekik kutya kötelességük ránézni a gépre,sőt. ha nem jogtiszta a szoftwer,akkor még fel is jelentheted,ha nem hajlandóak segíetni.ezt ők is tudják,úgyhogy szerintem nyugodtan menj vissza,és kérj tőlük segítséget
6. a74de3d08a (válaszként erre: 5. - Buhu bahu)
2009. jan. 9. 11:23
szerintem buszbérletet se vegyél, hanem inkább lógjál!
2009. jan. 9. 11:16
ne vegyel, internetrol lelehet tolteni szepen a programot, es kulcsot is kapsz hozza..Ennyi penzt kiadni erte szerintem felesleges...
4. dancingqueen (válaszként erre: 1. - 9a39a2a436)
2009. jan. 9. 11:16
vicc vissza garancia levéllel ahonnan vetted.
3. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - 9a39a2a436)
2009. jan. 9. 11:02
szoftver nélkül vetted?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook