Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Karsai Dániel lett az év embere fórum

Karsai Dániel lett az év embere (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
185. ,zumba (válaszként erre: 159. - Enissa)
jan. 26. 11:20
S kerülnek elő az esetek....de "nemattóvan".
184. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 160. - Channa*)
jan. 26. 08:43

Sorban.

"Attól, hogy vannak akik nem támogatják az eutanáziát, még nem kell őket érzéketlennek tartani." - én nem mondtam sehol, hogy el kell ítélni az eutanáziát ellenzőket. Én sem ítélem el őket. Miért tenném? Pont azt írtam korábban, hogy én sem vagyok egy érzéketlen ember, pedig én az eutanázia mellett teszem le a voksomat. És igazán nem érdekel, ha valaki csupán emiatt tart érzéketlennek.


"Tudom, most én leszek a fekete bárány, de a véleményem változatlan. A magyarok primitívek, nem szabad, hogy legális legyen az eutanázia, mert képesek pénzért, akár egészséges embereket is eltenni láb alól, pusztán azért, mert azt hiszik, hogy más nem érdemli meg az életet." - nem tartalak fekete báránynak, és senki mást sem, akinek más a véleménye, mint az enyém.

Viszont szembeszállok azzal, hogy a magyarok primitívek. Miért általánosítasz?

Ezt a "láb alól eltevést" végkép nem értem. Megint általánosítasz. Te azt hangoztatod több hozzászólásodban is, hogy az emberek képesek "láb alól eltenni" szeretteiket a pénzért, az örökség reményében. Miért a legalja gondolkodású emberek vannak nálad képben? Sajnos vannak ilyen emberek. Tény. De az, hogy az eutanázia ennek feltételezése kapcsán ne legyen engedélyezett, az egyszerűen nevetséges. Ha valaha nálunk, Magyarországon hivatalosan is engedélyezett lesz az eutanázia, az széles körű, mindenre kiterjedő áttekintéssel fog történni, amik gyakorlatilag ki fogják zárni a visszaélések lehetőségét.

Egyébként visszaélések az élet minden területén vannak. Vannak aljas emberek, ezt nem vitatom. Az általánosítással van gondom.


"Persze, a törvény arról szólna, hogy annak tiszta tudattal bele kell egyeznie, aki azt szeretné, hogy ő határozza meg az élete végét. De ismerjünk a jó magyar szokásokat, azaz nem úgy lenne, hanem teljesen másként..." - hát te már csak tudod.

Ne haragudj, de ezt meg honnan a csudából veszed? "Nem úgy lenne, hanem teljesen másként..." - megint általánosítasz, és nem a józan emberekre, hanem a gátlástalan, rossz szándékúakra vetíted ezt az egészet.

183. timycat (válaszként erre: 181. - Channa*)
jan. 25. 20:59

Gondolom microsporum. Azzal riogatnak, de már gyógyítható, vagyis elnyomható. A macskák nagyon nagy része fertőzött. Nálunk 8-9 éve volt microsporum "invázió", egy ragdoll cica, kapott immunbajra szteroidot és biológiai terápiát és az lenyomta úgy az immunrendszert, hogy előjött a gomba. Nálunk is felajánlották az altatást, nagyon ramaty állapotban is volt a cica, volt vagy 1,5 kg kb. De én erőlködtem. Akkor 6 macskánk volt, csak ezen az egyen jött ki, de kezelni kellett mind a 6-ot. 6 hónap volt mire kikeveredtünk belőle, naponta 2-szer porszívóztam, domestosszal felmostam, minden felületet naponta mostam le ahova macskák járhattak, fejenként egy garnitúra ágyneműt használtunk, azt mostam 90 fokon, szárítottam, vasaltam. A ruhákat szintén 60-90 fokon mostam, szárítottam, vasaltam mindent. Mikor már látszott, hogy túl van az állat kidobtam az összes azidő alatt használt ágyneműt, párnát, plédet, törölközőt, matracot, kanapét, tényleg minden felületet, amit nem lehetett totál lefertőtleníteni. Tönkrement közben egy mosógép, a központi porszívó, a parketták, bútorok is megsínylették a napi bővizes mosást. Én és a gyerek Nizorallal fürödtünk, mostunk hajat, férjem nem, mert nagyon kiszárította a bőrét, de ő végül össze is szedte a gombát.


Fuuuu borzasztó volt, megértem, aki az elaltatást választja, ennyi munkát, rizikót és qrva sok pénzt kevesen áldozhatnak rá egy állatra.

A cicus él, virul nemrég múlt 10 éves, annyi hogy védőoltásokat nem kaphat, csak a preventív gombaszurit, az állatdoki mindig megjegyzi, hogy soha nem gondolta volna hogy még macska lesz belőle 🙄


Akkor bővítette a rendelőt, szerintem az egyik műtőt én hordtam oda neki 😂 mondta hogy a kedvenc gazdi vagyok, gyakorlatilag szabadkezet kapott, pl nálunk alkalmazott először biológiai terápiát, addig csak olvasott róla, rendelhette a legújabb gyógyszereket, szurit, meg volt vérfutár, aki adott időre jött le ide az Isten háta mögé, vinni kellett a jószágot, doki valami spéci cuccal leszedte a vért és indult is vissza bánat tudja hova a laborba. Nagyon komoly sztori volt 🤦‍♀️ Nem szeretném még egyszer.

182. Channa* (válaszként erre: 180. - Srcrss)
jan. 25. 20:13
Biztos. Csak akkor még nem tudtam...
181. Channa* (válaszként erre: 179. - Timycat)
jan. 25. 20:12

Nem volt olyan. Sokat gondolkodtunk, hogy mi legyen.

Volt valami bőrbetegsége, ezért vittem el az említett állatorvoshoz.

aki rögtön azt mondta, hogy jobb lenne, ha elaltatná, mert sosem fog meggyógyulni és mi is elkaphatjuk, stb.

Hordtuk hozzá kezelésekre, megvettünk mindenféle sampont, krémet, stb., de az orvos, csak erősködött. Már azzal ijesztgetett, hogy a gyerek elkapja és őt sem lehet majd kigyógyítani.


Lakásban tartottuk. Pici volt még. Alig volt nálunk néhány hetet, és szerintem már így kaptuk, mármint ezzel a bőrbetegséggel.


Nem keresett ez vénát! Szerintem ő így szokta.


Volt később is állatorvosunk. Na ő! teljesen máshogy viselkedett a cicánkkal. Nagyon rendes volt és figyelmes. Egy sima féregtelenítéskor is nyugtatta a cicát és minket is, pedig az csak egy tabletta volt.

Szurikat is úgy adta be, hogy a cica észre sem vette.

Egyéb kezeléseknél (fogkő leszedés, stb), elaltatta, hogy ne izguljon.

Velünk különösen rendes volt, mert sosem kellett elvinnünk a cicát a rendelőbe, hanem mindig kijött hozzánk. Bármikor felhívhattuk, 10 perc múlva ott volt.

180. srcrss (válaszként erre: 168. - Channa*)
jan. 25. 19:55
Pszichopata volt az állatorvos? Mindjárt elhányom magam. 🤮
179. timycat (válaszként erre: 174. - Birebora)
jan. 25. 19:53

Normál esetben vénát szúrnak, kap bele altatót, majd a méreg szuri, amivel leáll a keringés, légzés. Ha már nagyon gyenge az állat megoldható egy szurival is.


Amit Channa ír az legeslegvégső esetben lehet, amikor már annyira ki van száradva, hogy vénát sem lehet szúrni. De itt már erősen bejátszik a gazda felelőssége, hogy jutott odáig az állat, hol a facban volt addig?

178. Channa* (válaszként erre: 176. - Birebora)
jan. 25. 19:51

Lotti azt írta, hogy elvárja a családjától, hogy megöljék őt, ha olyan állapotban lesz.


Ez nem így működik!

Ilyen terhet nem teszünk senki vállára!

Ha valaki meg akar halni, tegye meg a saját kezével, de ne várja el mástól, hogy segédkezzen.


Innentől már nem is kegyes halálnak számítana, hanem egyszerűen gyilkosságnak.

177. Channa* (válaszként erre: 175. - Timycat)
jan. 25. 19:49

Áááá, semmit nem tudtam ilyenekről. 23 éves voltam. Akkor még nem mertem semmit sem mondani az ilyeneknek...


Nem kértem a kiadást, egyszerűen a kezembe nyomta és kész. Közben traktált azzal, hogy neki ez milyen körülményes, terhes, stb...

176. birebora (válaszként erre: 154. - Enissa)
jan. 25. 19:47
Mire gondolsz?
175. timycat (válaszként erre: 168. - Channa*)
jan. 25. 19:47

Nem, az állat tetemét veszélyes hulladékként dögkútra viszik, és "ártalmatlanítják".


Kérésre nem táplálék célú állatot kiadnak. Mi minden cicust, kutyust hazahoztunk, illően eltemettünk.


A ló viszont dögkút köteles.

174. birebora (válaszként erre: 168. - Channa*)
jan. 25. 19:46
Hát én még ilyet nem hallottam. A kutyánkat altatta el az állatorvos. Egy injekció és kész. El is vitte a tetemet.
173. Channa* (válaszként erre: 171. - Timycat)
jan. 25. 19:45

Én is így gondoltam!

Teljesen kiakadtam, órákon át bőgtem, a férjem egyszerűen nem tudott megvigasztalni.


Ha ezt a mai eszemmel tapasztalom, akkor tuti, hogy feljelentem az orvost.

172. Channa* (válaszként erre: 170. - Timycat)
jan. 25. 19:44
Ez mindenképp így van. Akkor is ha fogod végig a kezét. Utána mindig talál az ember egy momentumot, amivel kikészítheti magát, hogy ezt sem tettem meg.
171. timycat (válaszként erre: 168. - Channa*)
jan. 25. 19:43

Ez állatkínzás. Egy elaltatás nem így megy.


Sajnos van rutinunk állat elaltatásból, 2 hete épp egy pacit kellett átsegíteni.

170. timycat (válaszként erre: 166. - Srcrss)
jan. 25. 19:41

Plusz ez kb ugyanaz az arrogáns hozzáállás, hogy intézte volna addig el amíg tudja egyedül, ha meg nem intézte így járt, hadd szenvedjen.


Amúgy a családnak ez sem jó, sőt lehet rosszabb, mert magukat hibáztatják, hogy miért nem látták előre, mit nem tettek meg, csak csomó kérdés, bizonytalanság marad.

169. Channa* (válaszként erre: 164. - Timycat)
jan. 25. 19:40
Öngyilkosság.
168. Channa* (válaszként erre: 161. - Srcrss)
jan. 25. 19:40

A cicát feltették az asztalra, majd a szívébe belevágtak egy kb. 20 cm-es tűt és befecskendezték a szert. A tűt kihúzták, cica vísított, leugrott az asztalról. Már nem sikerült túl jól neki. Próbált ugrálni, elfutni, majd vonaglott és elpusztult.


Ezután beletette a doki egy nylonzsákba és a kezembe nyomta, hogy dobjam ki a kukába, mert neki ez túl nagy kiadás lenne. Mert vizsgálnák, hogy a cica milyen betegségben szenvedett, majd úgy kellene tárolnia, ahogy egy embert, majd el kellene hamvasztania, de neki aztán nics ehhez kedve...

167. Channa* (válaszként erre: 156. - Michelle.r)
jan. 25. 19:34

Nem ilyen a magyar?

Dehogy nem!

166. srcrss (válaszként erre: 164. - Timycat)
jan. 25. 19:32
Öngyilkosság? Az nem mindig sikerül. Tudni kell, mit csinálsz...
165. xochipilly (válaszként erre: 155. - Michelle.r)
jan. 25. 19:23
Az anyja már rég nem él, neki legalább nem kell végignéznie mindezt 😥
164. timycat (válaszként erre: 160. - Channa*)
jan. 25. 19:21

"Annak, hogy ilyen betegeknek ne kelljen végig szenvedniük a hátra lévő életüket, van más lehetőségük kiszállni."


Mi?

163. timycat (válaszként erre: 160. - Channa*)
jan. 25. 19:20

"Nem csak elaludt, hanem hosszú másodpercekig szenvedett."


Béna volt az orvos

162. Channa* (válaszként erre: 132. - 55Judit)
jan. 25. 19:19
Én is láttam többet.
161. srcrss (válaszként erre: 160. - Channa*)
jan. 25. 19:18
Az állatok elaltatásával annyi a baj, hogy senki nem kéri a beleegyezésüket.
160. Channa* (válaszként erre: 128. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 25. 19:06

Én teljesen együtt érzek Karsaival és azokkal, akik gyógyíthatatlan betegséggel élnek, aminek a vége a halál és az állapotuk egyre csak romlik.


Attól, hogy vannak akik nem támogatják az eutanáziát, még nem kell őket érzéketlennek tartani.


Mindenkinek van egy véleménye erről a témáról, azaz vannak akiknek van.

Nekem is az a véleményem, amit itt többen már leírtak, azaz nem támogatom az eutanáziát. Annak, hogy ilyen betegeknek ne kelljen végig szenvedniük a hátra lévő életüket, van más lehetőségük kiszállni.


Vajon, miért kellene egy idegen embert azzal terhelni, hogy akár csak a kezébe adja azt a szert, amivel véget vethet az életének?

Vajon, miért kellene idegen embert terhelni azzal, hogy egy általa biztosított helyen történjen meg?


Mostanában sok beszélgetést hallottam haldokló emberektől, akik arról beszélgettek, hogy most, amíg jobb a helyzet és tudnak magukról, összegyűjtik a gyógyszert, amit majd beadagolnak maguknak úgy, hogy vége legyen.

Előre döntenek valamiről és eszerint tesznek, nem másokra várnak, vagy jogszabályba iktatást.


Tudom, most én leszek a fekete bárány, de a véleményem változatlan. A magyarok primitívek, nem szabad, hogy legális legyen az eutanázia, mert képesek pénzért, akár egészséges embereket is eltenni láb alól, pusztán azért, mert azt hiszik, hogy más nem érdemli meg az életet.


Persze, a törvény arról szólna, hogy annak tiszta tudattal bele kell egyeznie, aki azt szeretné, hogy ő határozza meg az élete végét. De ismerjünk a jó magyar szokásokat, azaz nem úgy lenne, hanem teljesen másként...


És Csemár bejegyzéséről eszembe jutott, hogy egyszer egy cicánkat elaltattak, mert beteg volt és kegyesen véget vetettek az életének. Hát nem volt szép látvány és kegyesnek se éreztem. Nem csak elaludt, hanem hosszú másodpercekig szenvedett. Akkor megfogadtam, hogy soha többet ilyet. A másik cicánk 17 évig élt, és bár tudtuk, hogy napjai vannak már csak hátra, de nem vittük orvoshoz, hogy elaltassák. Szerintünk jobb volt neki úgy, hogy a "gazdái" között a kedvence kezébe pusztult el...

159. Enissa
jan. 25. 16:00

Emlékszem mennyien dobáltak rám követ, amikor a covid oltásokkal kapcsolatban leírtam, nem akarom, de a munkahely belekényszerít, közben már olvasgattam az USA adatait, ami elérhető volt. Láttam angliai eseteket, sokan itt máglyára vetettek volna, mint egy boszorkányt, hogy micsoda eretnekségeket merek leírni, holott akkor még csak gondoltam bajok lehetnek még ebből, majd meg is tapasztaltam.

És tegnap olvastam, hogy Németországban is megindultak a perek, most nem találom azt, amit olvastam, de itt van egy másik.

[link]

Tehát engem akkor is hülyének néztek, meg most is sokan.

Üsse kavics!

158. Enissa (válaszként erre: 156. - Michelle.r)
jan. 25. 15:44

:) Azért a mosoly, hogy írtad minek is írsz ide?


Bár itt nem nevetséges témáról beszélgetünk, nagyon nem, csak azért nem akartam már írni, hogy leírtam az én verziómat, hozzátettem, be is fejezem. Van egy véleményem, de tiszteletben tartom másokét.

Nem hiszem, hogy engem minősítene, hogy lemertem írni egy jelenséget, hogy hányan várják mások halálát a nyüves pénz miatt.

Nem akarok én Istent játszani, de az biztos, már tudnám , ha meg akarnék halni, hogyan tegyem meg 1000 % sikerrel.

Magam inkább azért harcolnék, hogy emberi ellátást kapjanak, ha igénybe kívánják venni. Hogy ne legyenek csak azok a gyerekek szűrve, kezelve, akiknek a szülei tudnak harcolni, kérni segítséget, az SMA betegségről beszélek. Azt is újra megszüntette az állam.

Biztos vagyok benne, Ő ki fog jutni. A BBC leadott még K. Dániel esete előtt egy dok.filmet, hogyan oldják meg Európában az eutanáziát, ahol ez nem engedélyezett.

Mondjuk pénzkérdése is, de az egész minőségi életünk arról szól, meg tudjuk-e fizetni, vagy a vakszerencsében bízhatunk.

És nem akartam tényleg már írni, mert elég butának nézek ki, ha úgy gondolják rólam, meg kell magyarázni magát az eutanáziát, a betegségét stb.

157. michelle.r (válaszként erre: 156. - Michelle.r)
jan. 25. 15:11
Enissa, ne is válaszolj a hozzászólásaimra, nem is értem, mi a francnak írtam ezt ide. 🫣
156. michelle.r (válaszként erre: 149. - Enissa)
jan. 25. 15:05

"És ki tudja megjósolni, ki meddig élhet egy-egy betegségben?"


De ezt miért mások akarják eldönteni, hogy ő meddig legyen egy méltatlan, fájdalmas helyzetben élni?


Istent játszunk, dönteni akarunk mások élete felett, de segítséget nem fog kapni. Se anyagi, sem egyéb támogatást. Csak jobbulást kívánunk.


Sokat elmond az emberekről, hogy hányaknak jut eszébe az, hogy alkalmat ad arra, hogy az örökség reményében kinyírjuk a családtagjainkat.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook