Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karitasz segélyszervezet fórum

Karitasz segélyszervezet (beszélgetős fórum)

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Minden név foglalt)
2011. nov. 24. 11:42
Változtatni ezen nem tudsz, ilyen emberek mindig voltak és lesznek is. Nem kell adni nekik, ha úgy érzed, hogy nem érdemesek rá. Ha foglalkozol velük csak magadat idegesíted fel, ennyit meg nem is ér az egész.
13. minden név foglalt (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 10:40

Egyetértek Veled én is.

Ezért irtam hogy én is szoktam adományozni, igaz sokat nem tudok én sem, de inkább adni tudjak mint kérni kelljen.

És már a lent emlitetteknek is adtam sokszor a gyermekeim kinőtt ruháiból. De nekik soha nem elég. Mindig tartják a kezüket valahol, és nem rászorulók.

12. kilitie (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 10:37
így van!
2011. nov. 24. 10:34

Azt vallom, jobb, ha én adok pl. rizst, konzervet, teát, stb., minthogy én kapjak...

Általában össze van állítva az a névsor, akiket támogatni szoktak, illetve bejelentés alapján (nagycsaládosok, hajléktalanok, egyedül élő idősek, betegek, munkanélküliek, stb). De csak úgy egy szóra nem adnak tízezreket. Ha kér gyógyszerre pénzt, elkérik a receptet, kiváltják és azt adják oda. Ugyanezt a polgármesteri hivatal is megteszi... Nagyon indokolt esetben az orvos is.

2011. nov. 24. 10:32

jaa, értem, akkor mától én sem fizetek semmit és majd kifizeti helyettem valaki.

Ilyet hogy lehet megengedni??

És az ilyen emberek miatt nem marad pénz annak, aki esetleg tényleg rászorulna.

Ez egyszerűen felháboritó

9. kilitie (válaszként erre: 6. - Minden név foglalt)
2011. nov. 24. 10:28
Egyébként ha van valakinek rászorultsági oka(nagycsaládos, munkanélküli, beteg, kisnyugdíjas), akkor jelentkezhet a szervezetnél, hogy szeretne kapni csomagot. Nálunk a "mert felelőtlen" nem ok
2011. nov. 24. 10:27

az háborit fel hogy nem néznek utána hogy kinek adnak ennyi pénzt. hogy egyáltalán megérdemli-e, vagy majd szarik befizetni belőle az elmaradást, és él belőle mint marci hevesen.

Szóval ha egy igazán rászoruló kapja, akkor megértem, sőt már én is adományoztam nem egyszer, de ezek aztán tényleg nem érdemlik meg.

2011. nov. 24. 10:26
A nálunk illetékes helyi szervezetnek én is tagja vagyok, de mi azért mérlegeljük, hogy az a pénz a legjobb helyre menjen, főleg azért mert nincs sok. Pénzt egyébként csak nagyon kivételes esetben ad a szervezet, éppen azért amit írtál. Inkább élelmiszer és ruhacsomagokkal kell segíteni az ilyen embereket. Nálunk elbeszélgetések is vannak a hasonló családokkal, akik nem tudják a pénzt beosztani, hogy tisztában legyenek azzal vannak náluk rászorulóbbak is, és hogy nem helyes ahogy élnek, és visszaélnek.
2011. nov. 24. 10:24
ez esetben kb 100 ezer forintról van szó a villany esetében, 300 ezer forintról a gáz esetében. Telefon már rég nincs náluk. És kifizetik nekik zokszó nélkül. Hihetetlen. Másnak miért nem???????
5. cel
2011. nov. 24. 10:16
Segély szervezetről van szó, a mi településünkön pl. a gyerekeket üdültetnek térítés mentesen, illetve nyári napközis tábort szerveznek, karácsonyi ajándékot osztanak a rászorulóknak. Adományokból, felajánlásokból és saját szervezésű rendezvényekből (bál, vásár) befolyó bevételekből finanszírozzák ezeket.
4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2011. nov. 24. 10:16
Bizonyos esetekben - testületi döntés alapján - segítenek családoknak anyagilag, de nem jellemző, hiszen nekik nincs jövedelmük. Leginkább ruhával, tartós élelmiszerekkel támogatnak, ezeket szoktuk adni.
3. minden név foglalt (válaszként erre: 2. - Lunafénye)
2011. nov. 24. 10:07
Hál'Istennek nincs ilyen problémám, de felháborit hogy létezik ilyen. Ez a család pl. egyáltalán nem érdemli meg hogy kifizessék helyettük, mert megy a dőzsölés mikor pénz van, utána meg kuncsorognak hol itt hol ott. A csekkeket befizetni meg nincs idő nekik. A gáz évek óta ki van nekik kötve mert azt sem fizették, és tudom hogy a szükők mindketten dolgoznak ráadásul nem is rosszul keresnek. És félreértések elkerülése végett, nem sajnálom tőlük, de pár éve nekem is száz ezer fölött volt a gáz éves elszámoló, és senki nem fizette ki helyettem, hanem én nyögtem ki nagyon nagyon nehezen. Mig nálunk a csekk befizetés az első, ezeknél a csekk befizetés az utolsó. Hát hol itt az igazság???
2011. nov. 24. 09:58

Én csak annyit tudok róla, hogy ez egy katolikus segélyszervezet. [link]

Próbálj meg nekik írni, ha ilyen problémád van. Rosszabb dolog nem történhet, mint hogy visszautasítanak.

2011. nov. 24. 09:55

Hallott már róla valaki.

Az utcában egy családnál ki akarták kötni az áramot mert már legalább fél éve nem fizettek, és a karitasz vagy valami ilyesmi kifizette helyettük. És nem is kell visszaadniuk a pénzt.

Létezik ilyen??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook