Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kärcher ablaktisztító vélemények fórum

Kärcher ablaktisztító vélemények (beszélgetős fórum)


21. Channa* (válaszként erre: 20. - TamThor)
2023. márc. 13. 07:40
Az előző lakásunkban gerébtokos ablakaink voltak, nem ártott nekik, illetve a fa ajtóknak se, ahogy laminált padlónak és semminek.
20. TamThor (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. márc. 12. 18:03
Fa ablakoknak nem árt?
19. Channa* (válaszként erre: 16. - Globus)
2023. márc. 10. 08:48

Én nagyon szeretem az enyémet. Ugye ez olyan, mint egy porszívó, a csövet nem tudja levágni, mert fix és nem kell kézben tartani, csak a csövet.

A tartálya bár nem nagy, de az egész lakásra elég 2 töltés. Úgy is kell már takarítás közben pihennem;)

18. Channa* (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. márc. 10. 08:44

Jaaa!

Már megijedtem, hogy ennyit kell egy ilyennel melózni;)

17. timycat (válaszként erre: 16. - Globus)
2023. márc. 9. 23:17

Én nem szeretem a gőzt, ha valahol van valami zsíros retyó azt szétcsapja és már mindenhol lesz. Lassú, pici a tartály, töltögesse a fene.


Padlóra van gőzfelmosóm, mikor bénák voltak a kezeim azzal tudtam csak felmosni, de az sem precíz, foltosan szárad és egyfolytában töltögethetem a hangyafacnyi tartályt, kb 50m2-nél nem tud egy tartállyal többet.

16. globus (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. márc. 9. 21:59
Nálam a gőztisztító egyszer hatalmas durranással levágta a csövet, azóta hanyagolom.
15. timycat (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. márc. 9. 21:46
Dehogy, 1-2 perc egy ablak egyik fele. Semmi munka.
2023. márc. 9. 19:33

Nekem nincs ilyenem és nem is kellene.

Van gőztisztítóm, amivel lehet ablakot is pucolni, azaz van olyan fej is hozzá, amilyen a sima ablak lehúzó.


Én úgy szoktam, hogy a teljes ablakot átgőzölöm, a lehúzós fejjel lehúzom az üvegeket, majd áttörlöm a keretet egy tiszta ronggyal és már kész is van.


Ariete 4145, ez sokkal jobban megéri, mint sok ilyen kütyű, hiszen lehet vele mindent tisztítani, nem csak az ablakot, hanem csempét, padlót, tűzhelyet, bútorokat és mindent.

13. Channa* (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. márc. 9. 19:28

Ezt a lehúzóval csinálod? Ennyiszer?

Ez rengeteg munka!

12. Channa* (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2023. márc. 9. 19:25

Igazad van!

Nagyon meglepődne a férjem, ha ilyen ajándékkal lepne meg;)

11. timycat (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. márc. 9. 16:36
Igen, az az elv, nekem noname van, de az enyém is teljesen jó. Az irodaházat takarítók használnak régóta Karchert és nagyon dicsérték anno, így én mikor éppen kínálaton volt Aldiban vagy Lidlben vettem egyet, sok éve már. Egyedül az akku kapacitáson érzem, hogy már nem olyan mint új korában.
10. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2023. márc. 9. 15:54
Én akkor kivétel vagyok. 😬 Én szeretek háztartási gépet kérni/ kapni. 🤷‍♀️ Olyat amire alapból csak ugy sajnálnék annyit adni. Tényleg nagy kaliberű ajándék tervem most, hogy jövőre leszek 40 és egy dyson v15 porszivot szeretnék. Hacsak addig nem alakulnak úgy az anyagi dolgaink hogy megvesszük előbb. Tavaly karácsonyra tesla elektromos kuktát kértem, kaptam, előtte karcher gőz felmosót/tisztítót.
9. globus (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. márc. 9. 14:50
Olyan, ami akkus, és tartályba szívja a vizet? Nekem Vileda van, lehet hogy ez jobb?
8. timycat (válaszként erre: 7. - TamThor)
2023. márc. 9. 14:47

Nem azt a ronygit használom amit adtak hozzá. Van durvább szálú rongyom, egy vödör víz, a vizes ronggyal ha nem túl poros az ablak egyszer áttörlöm az üveget és a lehúzóval lehúzom. Az ablak keretnél konyhai törlővel letörlöm a maradék vizet és lehet is továbbmenni. Ha kívülről nagyon poros az ablak akkor a külső oldalt kétszer törlöm le a vizes ronggyal. Annyi hogy gyakran cserélem a vizet és értelemszerűen mindig a belső oldallal kezdek, hisz az a tisztább.

Pikk-pakk megvan az ablakpucolás. Nincs az ablaktisztítóból visszamaradt csík, homály, fénytörés.

7. TamThor (válaszként erre: 3. - Timycat)
2023. márc. 9. 14:12
Azt a kis párnácskát, amit rá kell húzni, azt mennyi ablak után cserélgeted?
2023. márc. 9. 14:11
Jaj Hölgyek, ne fújjátok fel, nem nektek lesz! :) Természetesen egyeztetni fogok vele, ő is szeretne valami könnyítőt és én is használnám, abban sincs hiba. Csak azt nem tudom, megéri-e, tényleg könnyebb, gyorsabb-e vele, mint a sima spriccni-papír kombinációval.
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - TamThor)
2023. márc. 9. 13:31

Engem kétszer lepnél meg.

Először és utoljára.

Miért gondolja egy férfi azt, hogy bármilyen háztartási gép/eszköz a feleség ajándéka?

Te örülnél pl. egy porszívónak/tepsinek/vasalónak stb. a szülinapodra?

4. simple (válaszként erre: 1. - TamThor)
2023. márc. 9. 12:08
Én is akartam venni saját részre. De meglepődtem, hogy ezeknek rövid a nyele, nem láttam olyat, ami hosszabbítható, így ugyanúgy létrára kell mászni, tehát tulajdonképpen felesleges.
3. timycat (válaszként erre: 1. - TamThor)
2023. márc. 9. 11:18

Én szeretem, gyors és egyszerű használni, mindenféle foltot, csíkot hagyó vegyszer nélkül, sima vízzel áttörölve csillogó-villogó ablakaid, csempéid, tükreid stb. lesznek.


Mondjuk nőnapi, névnapi, szülinapi, karácsonyi ajándéknak nem annyira jó.

2. papája (válaszként erre: 1. - TamThor)
2023. márc. 9. 11:15

Milyen figyelmes vagy.

A férfiak szeretik a mindenféle gépeket, ezért szerintem olyan ablaktisztítót válassz, amivel Neked is öröm lenne dolgozni, így használhatnád is.

Na ennek örülne igazán a kedves nejed !

2023. márc. 9. 10:35
Meglepném a nejem egy ilyen ablaktisztító géppel. Van tapasztalatotok ezzel vagy más márkától hasonlóval?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook