Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony - tök röhej. Meddig eröltetjük még? fórum

Karácsony - tök röhej. Meddig eröltetjük még? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2010. dec. 17. 05:53

Megint itt, csak férjemet útjára engedtem... :)

Számomra a Karácsony már nem a vallási ünnep, vagy legalábbis nem olyan értelemben, mint gyermekként, a "Jézuska-várás" volt.

Pl. ha visszatekintünk az ősi magyar vallás-kultúrára, és a Karácsony szóra, a Kerecsen, és a Kerecsen-reptetés tűnhet ki. Illetve a Kara-csong, mint fény-ünnep (ha jól emlékszem a szó szerinti "fordítására"). És azt e napokon ünnepelték, érthető okokból... :)

Fénybe "kell" ez időre öltöztetni a szívet, és segíteni a többieknek is ezt a fényt megtalálni. Szerintem ez a lényege.

És ezért is élünk, ezért is "kell" erőltetni. No nem a reklámokból/filmekből átvett módszerrel. (Sajna én sok halat nem eszek.) :)

23. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 05:49

Jól érzed!:)

Tudod,ha valakit nem szeretek,ilyenkor sem fogom szeretni,ennyi.

Évközben is oda kell figyelni egymásra,ez alap.Elvégre nem 3 napból áll az év....

22. foxika
2010. dec. 17. 05:48

A karácsonyt nem kotelezo szeretni és megtartani sem. Sajnos ez az ún. modern kor az unnepbol egy "kotelezo" nagy bevásárlást csinált, amit szerentem az emberek tobbsége útál, mert csak azért vásárolnak nehogy megszólják oket a karácsony utáni "Mit kaptál?" kérdés után. Valamikor még az iskolában átéltem ezeket a hulye kérdéseket és rosszul esett amikor azt mondták "Csak azt kaptad?", ma már nem érdekel. Amit szeretek a karácsonyban az az hogy ilyenkor legalább osszejon a család, mert máskor általában jon a szokásos "Nincs idom".

A halat imádom az év osszes szakában.

21. 8dc02726ef (válaszként erre: 20. - C38e379cec)
2010. dec. 17. 05:40

Tetszik a szöveged.

A szendvicsek pláne.

20. c38e379cec (válaszként erre: 3. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 05:38
Ha karácsony , akkor Karácsony. Ne legyen benned megfeleléskényszer. Szerintem mindenki olyannak élje meg amilyennek szeretné. Nálunk soha nem volt Karácsonykor halászlé, mert a gyerekeim utálják. És annyira válogatósak, hogy a három gyerek véletlenül sem szeret egyformát(legalábbis kicsi gyerekkorukban így volt). Megkérdeztem tőlük, akkor mi legyen 24-én este az ünnepi menü. Ők azt mondták szendvics. Na nálunk az van minden évben három szekérrel. A többihez meg öltöztesd fel a szívedet, ne azért mert Karácsony van, hanem azér mert egyébként is szereted a családodat. Akik meg egyébként nem szeretik egymást és állandóan marakodnak, had erőltessék meg már magukat legalább ezen az egy napon! Akinek meg végképp nem megy, ez sem kötelező!
19. 8dc02726ef (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2010. dec. 17. 05:37

Köszönöm, kedves vagy.

Természetesen én is igyekszem a legtöbbet kihozni ezekből a napokból.

De, ahogy a hangvételedből kivettem, nem csak szent este lehet odafordulni a másik emberhez szeretettel.

Mert én éreztem szeretetet a soraidban.

2010. dec. 17. 05:34

Szia kedves Fred!


nem vagyok oda én sem a karácsonyért,igy idén már mi sem csinálunk nagy felhajtást.Csupán a gyerekek miatt állítunk fenyőfát,mert ők még élvezik,én kevésbé,hisz csupa munka az a 3 nap is.Szeretni és ajándékozni egyébként sem csak ilyenkor kell....csak ilyenkor valamiért kötelező...én sem értem,sosem értettem,de egy biztos,a 2 lányomért megéri úgy csinálni,mint aki oda van a Karácsonyért:)Kellemes Ünnepeket!

17. 8dc02726ef (válaszként erre: 16. - 2cc2a4fe42)
2010. dec. 17. 05:33

Elnézést a tolakodó kérdésért.

Hogy hogy nem szeretitek a halat?

Úgy semmilyen formában sem?

2010. dec. 17. 05:29

Én azért veszek fát,mert szeretem az illatát,és szépnek találom amikor fel van diszitve.

Halat nem eszünk mert nem szeretjük.Azt főzök amit a család enni akar.

15. 8dc02726ef (válaszként erre: 12. - E552983a4b)
2010. dec. 17. 05:16

Ugye milyen nehéz szavakba foglalni a gondolatainkat?

Én nem utálom a karácsonyt. Egyáltalán nem.

Csak nem értem. Miért kell úgy csinálni akkor, mint mindenki.

Fenyőfát veszek. Miért? Mert ez a szokás.

Halat vacsorázok. Miért? Mert ez a szokás.

A fenyőfát kidobom januárban. Miért? Mert ez a szokás.

14. Naplemente. (válaszként erre: 12. - E552983a4b)
2010. dec. 17. 05:09

Jó a kérdésed.

Igyekszem nekik a lehető legszebbé varázsolni annak ellenére, hogy nem szeretem.

Nem könnyű, de azért sikerül. Nincs rá panaszuk, hidd el. :)

Nagyon figyelek arra, hogy nekik véletlenül se legyen rossz élményük ezzel kapcsolatban, mint nekem volt.

Ha a ismernéd a történetem, megértenéd, hogy miért nem szeretem ezt az ünnepet.

13. Naplemente. (válaszként erre: 11. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 05:06
Viccesen értettem.
12. e552983a4b (válaszként erre: 9. - Naplemente.)
2010. dec. 17. 05:06

Remélhetőleg 3 tündéri gyermeked semmit nem érez ebből a te nagy utálatodból? Hiszen, az örömük, tőled függ...

Bocs, de megnéztem az adatlapodat, és nem értem, hogyan lehet ennyire utálni ezt a szép ünnepet. (bár leírtad, de akkor sem)

11. 8dc02726ef (válaszként erre: 9. - Naplemente.)
2010. dec. 17. 05:05
Nem nyugtat meg, mert nem vagyok nyugtalan, de értelek.
2010. dec. 17. 05:05

Jézus születési időpontjának semmi köze a karácsonyhoz, sőt még csak ebben az évszakban sem születhetett. :)

Keresztény vagyok és kiráz a hideg a "jézuskázástól". Nagyon gáz.

9. Naplemente. (válaszként erre: 1. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 05:02

Ha ez megnyugtat, én sem szeretem a karácsonyt és azt, ami ezzel együtt jár. Sőt, nagyon nem, több okból sem, olyanokra gondolok, amiket már leírtál.

A nagy eszem-iszom, elvárt díszítések, elvárások tömkelege, rossz karácsonyi emlékek sora a gyerekkoromból, stb.

Mondtam már, hogy utálom a karácsonyt? ;)

8. 8dc02726ef (válaszként erre: 7. - E552983a4b)
2010. dec. 17. 04:57

Köszi a véleményed.

Ha én lennék egyedül így, akkor valóban elgondolkodnék, hogy az én készülékemben van a hiba.

De...!

2010. dec. 17. 04:51

Akkor röhögj kedves Fred!

Leírtad mi bánt, most már remélhetőleg jobban vagy:) SZia!

6. 8dc02726ef (válaszként erre: 5. - Boglargica)
2010. dec. 17. 04:45

Ja, elnézést, nálam nem ennyi óra van.

Most pl. délután 3.

2010. dec. 17. 04:39
Szia, jó reggelt! Ez mind érdekes, és talán igaz is... De miért 3:50 perckor jut eszedbe leírni?
2010. dec. 17. 04:22

Ja, hogy karácsony Jézus születésnapjának az ünneplése?

Ahány vallás, annyi Jézus(megváltó) született.

Most a Római Katolikus embereinek, vagy az Ortodox pátriárkáknak higgyek? Mert szerintük Kb. január közepén született Jézus.

2010. dec. 17. 04:16

Nagyon durva, de megint én.

Megkérdeztem a 12 éves kislányomat, hogy neki mi a legfrankóbb étkezés.

Mit mond egy ilyen korú emberke?

A mekiben egy hambi és a sült krumpli. Nincs elkapatva e tekintetben, nem kell visszahőkölni.

Én kérdem: Mi lenne ha karácsonykor én készítenék hambit és sült krumplit, és az lene a halászlé helyett (amit kimondottan nem szeret).

Örült, és azt mondta, hogy szerinte ez lesz a legjobb karácsonya.

Most akkor én egy rossz apa vagyok? Azért, mert ha már ünnep, akkor érezzük jól magunkat?

2010. dec. 17. 04:07

Még egyszer én szólok.

Elgondolkodott valaki valamikor ezen az ünnepi hercehurcán?

IGEN! Az üzletek.

Én pl. minden héten eszem halászlét. Nem azért, mert matróz vagyok, hanem azért mert finom.

Minden héten eszem édes-savanyú csirkemellet, ha módom van rá. Azért, mert szeretem.

A "magyar" 92%-a halászlét eszik Szent Este.

Az év teljességére lebontva naponta a magyarok 0,01%-a eszik halászlét.

Az ajándékokról nem beszélek, mert az úgy röhej ahogy van.

"Veszek neki meglepit.":)

Semmi gond, ismétlem, tegyük azt amit elvár a társadalom, vagy a közízlés, vagy a szokás...?

Ki várja el azt, hogy te úgy "csináld" a karácsonyt ahogy régen megmondták?

Csak én vagyok a hülye, vagy van aki szintén nem érti?

2010. dec. 17. 03:50

A szeretet ünnepe?

Az életünk a szeretet. Életünk minden perce. Ezt odatenni az úgynevezett "Szent Estére".

Amikor megáll a BKV, pont dec.24. este van, akkor más? Több?

Ha akkor más, akkor több, ott már baj van.

Jézus születésnapja...?

Hát, elnézést, senkit nem akarok megbántani, de ezen már mindenki röhög.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook