Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony mennyiből? fórum

Karácsony mennyiből? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
607. 83e25137af (válaszként erre: 606. - Jaffa87)
2011. okt. 24. 17:54

Köszi :)


és kb a gyertyákat és egy gömb tűzőhabot leszámítva (az az alap) leszámítva minden meglévő alapanyag volt. recycled :D a tartók ikeás mécsestartók a díszek a korábbi koszorúkról illetve asztaldíszről és némi már nem túl illatos pot pourri ja a zöld ágak a kerti hamisciprusról jöttek a tál meg megvan évek óta :)


és a boltban ez kb 6000 lett volna

606. Jaffa87 (válaszként erre: 605. - 83e25137af)
2011. okt. 24. 10:27
Jujj de gyönyörű! :)
605. 83e25137af (válaszként erre: 603. - Jaffa87)
2011. okt. 21. 21:19

én is most gondolkozom valami új dekoráción. pl papír vagy hungarocell alapú díszek dekupázsolt vagy festett. még nem tudom.


ez az é tavalyi adventim :)


[link]



A tied is nagyon szépséges :)

604. 83e25137af (válaszként erre: 598. - 5bfba16667)
2011. okt. 21. 21:16

szia.


áááá az majd egy hónap múlva :) egyelőre még a szürke hétköznapok jönnek amik nekem nem is oly szürkék per pill de se időm se energiám nincs ezzel még foglalkozni :D

603. Jaffa87 (válaszként erre: 596. - 83e25137af)
2011. okt. 21. 12:44
Bizony, fanatikus vagyok karácsony témában. :) És olyan jó, hogy találtam társakat. :) Ebben az évben hűtőmágnes lesz a saját készítésű ajándék. Ugyanígy gipszből, csak mágnes darab megy a hátuljába. Ill. venni akarok egy angyalkás nagyobb gipszformát, csak baromi drága. :(
602. Rencike24 (válaszként erre: 598. - 5bfba16667)
2011. okt. 21. 11:33

Jó reggelt, vagy már jó delet!:)


A készülődés még nálunk is várat magára! Anyunak már mondogattam, hogy mit hogyan kéne, mit süssünk, mit főzzünk! De Ő még nem nagyon van ráhangolódva erre a karácsonyi témára!:)

Az ajándékokat én már tudom, kinek mit veszek, készítek...Tegnap már írtam, hogy anyumnak és páromnak megvan a meglepi, már csak a fotók előhívása van hátra!:)

601. de43ee73fc (válaszként erre: 598. - 5bfba16667)
2011. okt. 21. 11:07

Én is bevallom az őszintét, hogy még nálam ez a készülődés dolog megragadt a beszélgetés szintjén, hogy itt veletek beszélünk a Karácsonyról. Még annyira nem érzem a késztetést, hogy fizikailag is készülődjek valamivel, majd november közepe körültől. Viszont onnantól gőzerővel.

Nálam ajándék téren mindenki nehéz diónak számít, bár, ruhának, egyéb használati eszköznek mindig mindenki örül, bár nem a legfrappánsabb és ötletesebb, de ha nem jut eszembe más, mindig jó a ruha. Bár azért remélem, hogy meg fog szállni addig az ihlet, és kreatívabb ajándékkal tudom a szeretteimet meglepni. Talán már most aktuális lesz az is, hogy a párom szüleit és az én szüleimet egy időben lássuk vendégül, és megtörténjen a NAGY találkozás. :) Karácsonykor szerintem sort kerítünk erre is.

Az már biztos, hogy fogok készíteni Baileys-t, mézeskalácsot, hópelyheket az ablakra, újabb díszeket is fogok beszerezni (ez kihagyhatatlan), de a menüt még nem tudom.

600. benvik (válaszként erre: 599. - Benvik)
2011. okt. 21. 10:28
Ja, meg a faluba van egy mini papírbolt. Ha kell valami, itt vásárolok, ezzel is a helyi kereskedőt támogatom. Nem sokkal drágább amúgy, mint máshol. És vettem nála tegnap egy kerámia karácsonyfát, amibe mécsest lehet tenni. És pont akkor jött be egy másik nő, aki meglátta, így elvitte azonnal a másikat. Meg vettem üvegmatrica festéket (ezért mentem), és már itt szárad egy halloween tök az asztalon. Délután már mehet is a teraszajtóra. Jövőhét után ősziszünet, akkor meg elkezdjük a karácsonyi matricákat csinálni. Sok az ablak:-)
599. benvik (válaszként erre: 598. - 5bfba16667)
2011. okt. 21. 10:24

Jó reggelt!

Ma reggel a postán megláttam egy karácsonyi barkácsújságot kicsiknek. Hát nem volt olcsó, de velemjött. Nem is bántam meg, mert szupi dolgok vannak benne, amit tényleg az én lánykám is pici segítséggel meg tud majd csinálni:-)))) Meg van benne egy reklám egy másik újsághoz, ami szintén hasonló jó lenne, csak azt még le kell vadásznom. Lehet átmegyek a közeli városkába, hátha ott van.

2011. okt. 21. 09:47

Jó reggelt Kisangyalok, és Mikulyány:)


Kinek hogy telik a készülődés?

Bevallom az őszintét, hogy nekem sehogy:( Nem nagyon volt időm most ezzel foglalkozni, és még az időjárás is rátesz egy lapáttal, hogy szépen szólva: "fos idő van:S" :DD


Ajándékokkal sem vagyok előrébb, Öcsém lesz a legnehezebb dió, jáj.


Tegnap beraktam este a Mariah Carey számot, párom nem volt magán kívül az örömtől. Vagy így szólt szó szerint: " Nem korai ez még kicsit?". Úgy hogy stornoztam:))


Legyen szép napotok:)

597. Rencike24 (válaszként erre: 594. - Benvik)
2011. okt. 20. 19:19

De jó...:) Gratula a nagy házhoz, a gyerekhez meg mindenhez!:)

Valahogy nálunk is így lesz, amíg szépen lassan, meg nem szerzünk mindent! Előbb legyen ez kész, aztán jöhet a bébi, a jövőben meg ha minden úgy alakul majd szeretnénk mi is családi házba menni! De ez még nagyon a jövő!:)

596. 83e25137af (válaszként erre: 588. - Jaffa87)
2011. okt. 20. 18:48

Szia


na végre még valaki aki maga készíti a díszeket :) én kezdek agyalni az adventin hogy milyen legyen. :)

595. benvik (válaszként erre: 593. - Rencike24)
2011. okt. 20. 18:44
Ja mosás. eleinte ment sporttáska koszos ruhákkal szülőkhöz, ott kimostam, majd ment haza. Kaja melóhelyen, kínaiba, vagy amit csomagolt a család. Jaj de romantikus időszak volt. Komolyan én élveztem:-))))
594. benvik (válaszként erre: 593. - Rencike24)
2011. okt. 20. 18:42
Mi annakidején az őskorban (9éve) egy halál lepukkant panelba költöztünk be. Férjemnek volt egy hátizsáknyi ruhája, nekem valamivel több. Az ágyneműt is a szülőktől szedtük össze. Volt kb 25éves ágy, ami katasztrófa volt. Aztán szépen lassan felújítgattuk a lakást, veszegettük a dolgokat hűtő, tv, mosógép stb, aztán lett autó, lett gyerek, és meg is untuk a panelt. Most itt lakunk egy bazi nagy házba, nagy kerttel, ahol a ház készen van (új építésű), na de a kert.... De itt is szépen apránként ment eddig is minden. Idén pl kerítés épült, jövőre a garázst akarjuk beszínezni és így tovább.
593. Rencike24 (válaszként erre: 592. - Benvik)
2011. okt. 20. 17:09
Többek között, járólapozni kell az előszobát, ehhez a járólap már megvan, csak aki lerakja nem tud mindig jönni! Akkor gipszkartonozni kell egy kis részt, parkettázni és festeni! Csupán ennyi sok minden még sajnos! :) Utána kell egy ágy, mosógép, tűzhely, hogy be is tudjunk költözni! A többi bútor szépen lassan! A lényeg, hogy tudjunk min aludni, mosni és főzni! :)
592. benvik (válaszként erre: 591. - Rencike24)
2011. okt. 20. 16:53
Miért, mi hiányzik még?
591. Rencike24 (válaszként erre: 590. - Jaffa87)
2011. okt. 20. 16:51

Köszönjük!:D

Reménykedünk benne, de eddig nem úgy fest a dolog, sajnos! De sebaj, így is, úgy is együtt töltjük, ez a lényeg...

590. Jaffa87 (válaszként erre: 589. - Rencike24)
2011. okt. 20. 15:15
Köszi! :) Kívánom, hogy elkészüljön a felújítás és kettesben tudjatok ünnepelni!
589. Rencike24 (válaszként erre: 588. - Jaffa87)
2011. okt. 20. 14:45

Szia!


Üdvözöllek a csapatban!:)

Nagyon szépek a díszek és az adventi koszorúd is csodás! Ügyes vagy!

Mi ha minden jól megy, decemberre fogunk beköltözni a lakásunkba! :) Már várom, tehát ha készen leszünk addigra, már ott karácsonyozunk!

588. Jaffa87
2011. okt. 20. 14:04

Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok? Én is karácsonymániás vagyok, már augusztusban a karácsonyi ajándékokon agyalok. :D Tavaly költöztünk össze a barátommal, mi december 23-án kettesben előkarácsonyoztunk. Ugyanis a 24-e este, az én családomban szent dolog, így azt ott töltjük. (bár ugye kénytelen vagyok a párom családjához is alkalmazkodni). Szóval, tavaly nagy lázban égtem, sok dekorációs kelléket vásároltam a lakásba. Az adventi koszorút mindig mi készítjük, és nem a boltit vesszük. Tavaly gipszformákat öntöttem arany és ezüst akril festékkel kifestettem így készült a sajátkezű karácsonyfadísz. Képek az adatlapomon. :)

2011. okt. 20. 13:04

Sziasztok!


Képzeljétek voltam ma az Aldiban!:) Megvettem a díszzacsikat mikulásra: celofán, arany színű csillagokkal, 8 darabos! Ebbe teszem majd a trüffelt, amit csinálok! Illetve vettem két képkeretet ajándékba! Montázsos, nagyon jó áron volt, az egyikbe 10 képet, a másikba 8 képet tudok bele tenni! A 8 képes a Párom meglepije lesz, magunkról fogok fekete-fehér képeket beletenni, a 10 képes, meg anyukámé, ebbe színes képek kerülnek, a családról (Anya, Párja, öcsém, én na meg Devilke a francia bullink)! Jajjj, úgy örülök, régóta vadásztam az ilyen képkereteket, de nagyon drágák voltak, ezek meg jó nagyok, jó áron is voltak, 13*18-as és 10*15-ös képek férnek bele, majdnem egy méteres keretek!:)

Egyből szebbé tette a napomat ez a kis vásárlás, pedig a reggel nagyon nehézkesen indult, ebben a borongós időben!

586. 5bfba16667 (válaszként erre: 585. - Benvik)
2011. okt. 20. 11:32

okoooos:)) Mintha csak magamról olvasnék, csak tejbegríz helyett rántottával:D Ugyanis Apum csak azt tud:D De azt extra profin:DD

Szóval, az igazi Apuk szerintem ilyenek, kishercegnőcske lánykát nevelgetnek. De ez a normális, és rossz lenne, ha másképp lenne. Nem?:)

585. benvik (válaszként erre: 584. - 5bfba16667)
2011. okt. 20. 11:24
Apucit nem zavarja ám. Én röhögve azért felvilágosítottam, hogy profi a kiscsaj, vigyázzon. Velem is próbálkozik, de sokszor lepattan. Pl nem álltam oda neki vacsi után tejbegrízt főzni este 9-kor. Ezt hallotta az apja is. Megyek be pár perc múlva a konyhába, mert gyanus volt, hogy miért vigyorog a gyerek. Hát apuci a tűzhelynél kavargatta a tejbegrízt:-)))) Persze kb 5 kanállal evett, amit én tudtam előre...
584. 5bfba16667 (válaszként erre: 583. - Benvik)
2011. okt. 20. 11:19
Ha magamból indulok ki, akkor 18 éven keresztül ezt fogja csinálni. Majd elszégyelli magát, és abbahagyja:D
583. benvik (válaszként erre: 582. - 5bfba16667)
2011. okt. 20. 11:17
Profin az úja köré csavarja a 4,5 éves kiscsaj. Mi lesz később?:-)))))
582. 5bfba16667 (válaszként erre: 580. - Benvik)
2011. okt. 20. 10:49

jujuj, Apuci pici lánya?:D

Igen, ez ismerős. Az én Apum sem tud nekem nemet mondani:)) de már nem használom ki. Anno megtettem:D nem egyszer:)))

Az Apukák márcsak ilyenek:))

581. de43ee73fc (válaszként erre: 580. - Benvik)
2011. okt. 20. 10:04
:D
580. benvik (válaszként erre: 579. - 5bfba16667)
2011. okt. 20. 09:57
Naná:-)))) Már tavaly is ezen röhögtünk. Nekünk volt két kültéri égősorunk, de mé azt sem akartuk feltenni. Magasan van az eresz, és elég vacak a létra. Na de a lányom addig könyörgött az apjának, amíg az kiment, és a vacak létrával felrakta. Bár olyan sokat nem kellett könyörögni, mert Apa ha ránéz a hercegnője könyörgő szemére már ugrik is:-)))) Így került tavaly a fa alá 50ezerért barbieház....
579. 5bfba16667 (válaszként erre: 578. - Benvik)
2011. okt. 19. 18:32

Az jóóó. A versengés győztese pedig Ti lesztek, akik nézitek a szebbnél szebb dekorációkat:DD

Bárcsak itt is lenne valami ilyesmi.. De sajna itt még csak nem is szoktak díszítgetni. Hülye sznob földhözragadtak:S Bezzeg mi:DDD Kikerül majd Karcsi, a hóember a kapuba, aki világít és bólogat, és fogadja a vendégeket:D Ezt találtuk ki:D

578. benvik (válaszként erre: 577. - 5bfba16667)
2011. okt. 19. 18:26
Azon röhögök, hogy ez itt verseny ám. A másik szomszéddal versenyeznek mindenben, így ebben is. Én meg nézem az eredményt:-) A sajátomat úgy is ritkábban látom:-))))) Kíváncsi vagyok, a másik házra mikor kerülnek fel az izzók:-) Azon is van fixen, de azt még minden évben kiegészíti:-))))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook