Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony mennyiből? fórum

Karácsony mennyiből? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
667. M0ncsa
2011. nov. 22. 11:05

Nnnna, visszaolvastam.

Fozes temajahoz sajnos nem tudok mit fuzni, majd a nagyi kitalalja, en meg segitek bevasarolni es megfozni/sutni.

Fa: en mufenyo-parti vagyok, nem a kosz miatt, hanem mert sajnalom a kivagott fakat (viragbol is a cserepeset szeretem, a vagottat nem). Tavalyelott volt az elso kozos karacsonyunk az emborrel, persze semmije sem volt hozza :D Igy hat karacsony elott egy nappal berobbantunk a bevasarlokozpontba, vettunk mufat, diszeket (en piros gomboket valasztottam, o meg ezust csengoket, szepen mutatnak egyutt), meg pici led egoket is. Mondjuk a mi egoink kekek :) nekem pont ez tetszik; emlekszem, milyen elborzadt fejet vagott az elado neni a dekor reszlegen, amikor felturtam az egesz keszletet, es diadalittas fejjel elohuztam az egyetlen keket a leghatso sorbol :D Engem azzal lehet kiuldozni a vilagbol, ha villog az az ize. Csak siman egjen, oszt csokolom.

Megjegyzem, fa igy utolagosan is jo valasztas volt, mert iden bekoltozott hozzank egy macska, es olvastam itt a forumon, hogy az igazi fenyo illata vonzza oket.

666. P.marianna (válaszként erre: 664. - De43ee73fc)
2011. nov. 22. 11:01
Akkor teszed ki, amikor csak akarod :-)
665. P.marianna (válaszként erre: 663. - 872bedf78a)
2011. nov. 22. 11:01
Sajnálom :(
664. de43ee73fc (válaszként erre: 663. - 872bedf78a)
2011. nov. 22. 10:21

A héten vasárnap már gyújtunk gyertyát, így már a Karis cuccokat is ki lehet tenni, nem?

Vagy azzal illik megvárni a decembert? :)

2011. nov. 22. 10:17

látom már mindenki lázban ég :)

nekem tegnap megjött a ledes izzósorom, vtrán vettem 1600 ft-ér, 100 égős és 8 féle képpen világít :) bedugtuk h megnézzük, és hát egyből kari hangulat lett + megbeszéltük kell belőle még egy sor, ablakra :)

ajándékok már mindenkinek meg vannak véve, felüket már be is csomagoltuk :) még párom ajcsijainak kell megjönnie :)

sajnos időközben mamám meghalt, így ez vsz árnyékot fog vetni a karácsonyozásra :( sajnálom, mert drágámmal ez az első karink együtt :S de igyekszem a legjobbat kihozni, és arra a 3 napra kizárni ezt a szomorú dolgot.

jajj már várom a jövő hétvégét, hogy ki lehessen rakni a karácsonyi cuccokat :)

662. de43ee73fc (válaszként erre: 661. - P.marianna)
2011. nov. 22. 09:23

Értem.

Hát... ez nem olyan, az biztos. Voltak akik bepróbálkoztak olyannal, de szerencsére hamar észrevették magukat, és leléptek. :)

661. P.marianna (válaszként erre: 660. - De43ee73fc)
2011. nov. 22. 09:08

Olyan, ahol nem ilyen vidám hozzászólások születnek :-)


Ahol karácsony ürügyén is csak a sírás meg meg azok szidása, akik nem sírnak ;-)

660. de43ee73fc (válaszként erre: 659. - P.marianna)
2011. nov. 22. 09:01

Milyen a rinyatopic? :)


Szép Napot Minden Kedves Karácsonyra Készülő Fórumozónak! :)


A hétvégén mi már mézeskalácsot fogunk sütni a párom lánykájával, meg egy barátnőjével. Vettem vasárnap szaggatókat, mindenfélét. Tegnap este kutattam jó recept után. Nektek van esetleg jól bevált mézeskalács receptetek?


Az ablakdekorációt is megcsináljuk, úgyhogy kellemesen fog szerintem telni a hétvége. :)


Tegnap beszereztem az adventi koszorúra az új gyertyákat, meg vettem apró karácsonyfadíszeket a kollégáimnak. A baj az (már ha baj), h kb. két hete már vettem 15 db kis angyalkát (darabja volt kb. 80,-), de mivel 19 embernek fogok adni, így tegnap vettem egy üzletben kis figurákat, aminek darabja 58,- volt. :)


Már alig várom a hétvégét! :)

659. P.marianna (válaszként erre: 658. - M0ncsa)
2011. nov. 22. 08:41
Köszi :-) A rinyatopicokat én is utálom :-))
658. M0ncsa (válaszként erre: 2. - P.marianna)
2011. nov. 21. 22:40

Ahh, vegre nem egy rinyatopik :)


Szerenysegem most kezdett el foglalkozni a karacsonnyal, igy egy kicsit kesve csatlakozom, en kerek elnezest...


Karacsonyi koltsegek, hmmm, masok szamara talan fura egy matek lehet... Amig a nagymama el, addig mi megyunk hozza karacsonyozni, mivel o mar nem birja a hosszu utakat. Igy a koltsegek = 1400 km x 0,055l diesel + 2*35 eur autopalyadij = kb. 170 eur; ajandekba hazi bio cuccost kap a csalad, ennek orulnek a legjobban :) (likoroket, bort, lekvarokat, hazi vegetat, befotteket, savanyu kaposztat, olivaolajat, stb.) - ami fogalmam sincs, mennyibe kerulne, ha boltban vennenk, igy meg "csak" a munkank van benne. Gyumolcs meg zoldseg ugyanis a kertben terem....


Pasi tolem karacsonyra zaszlot kap, szep kovacsoltvas fali tartoval; sztem nagy hulyeseg, de az a lenyeg, hogy o boldog legyen :))) Es errol biztosan tudom, hogy vagyik ra. Jaes a koltsegei osszesen 45 eur. Anyos meg vmi speci nepi fejfedot szeretne, ami kifejezetten erre a volgyre jellemzo; nem hiszem, hogy draga lenne, de ha oraberben mernem a felkutatasanak koltsegeit, haaaaaaaaat :DDDD


Summazva a dolgokat, cca. 215 euro, ami nem sok. Vicces, meg soha nem szamoltam ossze, mennyit koltok Karacsonykor :)


...es most jon az a resz, hogy visszaolvaslak benneteket :)

657. 872bedf78a (válaszként erre: 656. - P.marianna)
2011. nov. 18. 13:42
igyexem igyexem :D
656. P.marianna (válaszként erre: 655. - 872bedf78a)
2011. nov. 18. 12:04
Azért karácsonyig próbáld meg kibírni :D
655. 872bedf78a (válaszként erre: 651. - P.marianna)
2011. nov. 16. 16:47
nah megszületett a dolog, egy dolce gabbana light blue parfüm (pont vmelik nap kérdezte, hogy hogyha elfogy az avonos parfümje, akkor vehet-e ezt :D), meg egy sildes kötött Fox sapi, ami szintén nagy vágyakozás tárgya egy pár hete :) már most alig várom, hogy átadhassam neki :)
654. de43ee73fc (válaszként erre: 653. - P.marianna)
2011. nov. 16. 11:07
Igazad van. :)
653. P.marianna (válaszként erre: 652. - De43ee73fc)
2011. nov. 16. 10:57
Hát...a kiindulási alap nem jó benne. Ugyanis normális ember nem egyetlen pillanatot tölt ajándékvásárlással, hanem hónapokon át gondolkodik rajta, keresgél, mire meglesz az igazi ajándék, ami normális esetben pont az, amire az vágyik, aki kapja.
2011. nov. 16. 10:41
Ez találtam ma, miközben az ajándék-kísérő kártyákra kerestem idézetet, és nagyon egyetértek ezzel az idézettel: "Sokkal értékesebb a magad alkotta ajándék. - Amíg készíted, mindig arra gondolsz, akié lesz. Nem egy pillanat csak, amíg megveszed, hanem hosszú órák, esték, amíg elkészülsz. Ezalatt beépül az ajándékba a szereteted is." (Kálnay Adél)
651. P.marianna (válaszként erre: 646. - 872bedf78a)
2011. nov. 11. 16:42
:-)
650. de43ee73fc (válaszként erre: 648. - 5bfba16667)
2011. nov. 11. 13:05

Szia!


Nagyon ügyes vagy, hogy már szinte készen vagy a karácsonyi dolgokkal! :)

Én is mindig megfogadom, h így csinálom, de sosem tudom betartani.


Mint korábban írtam, vettem üvegmatrica festéket, meg töltöttem le sablonokat hozzá, a hónap vége felé megcsinálom őket, és kitesszük.

Ajándékötleteim vannak. Kitaláltam, h jövőhéten hétvégén menjünk fel Pestre szétnézni, meg megvenni azokat, amiket tudunk, h kell, a többi maradhat decemberre. Tesómnak már tudom mi lesz, a párom kislányának is, a párom szülei ajándékára találtam már ki dolgokat, a szüleim és a párom ajándéka még kérdéses, de szerintem hamarosan azt is kitalálom.

Tegnap kiszámoltam, h már csak 28 napot kell dolgoznom Kariig (ma már csak 27et), azt már fél lábon is kibírom. :)

649. Jaffa87 (válaszként erre: 648. - 5bfba16667)
2011. nov. 11. 10:21
Nekem 2 ajándék már megvan, de még van hátra minimum 10...
2011. nov. 11. 09:41

Sziasztok!


Én is újra itt:))

Hét elején bevásároltunk díszekből, már biztos a világos zöld-ezüst kombo díszlet:DD Megvettünk mindent. Már csak 1-2 Karácsonyi ajándékkal vagyok elmaradva, és 1-2 kellékkel, és hangsúlyozom, hogy KÉSZ vagyok:) Párom is kinézett magának egy hiper extra csoda cipőt, tuti nem venné meg magának, de megkapja. :) Most épp azon gondolkopzom, hogy én mit kapjak a családtól, mert ugye nemrég költöztünk ide, mi lenne HASZNOS. Most ez A szempont:) Szóval mi már beszéltük tegnap, hogy dec.1jén nekiállunk a díszítésnek. A Télapót már szépen és színesen várjuk:))


A fenyőnk pedig földlabdás lesz, mert utána kiültetjük. Szóval, halad minden, és ez irtó jóóóóóó:))


Ti h álltok? Ajándékok? Dekorok? No, már csak 1,5 hónap:DD Lendüljünk bele:))

647. Jaffa87 (válaszként erre: 638. - 872bedf78a)
2011. nov. 11. 09:19
De jó nektek! :)
646. 872bedf78a (válaszként erre: 644. - P.marianna)
2011. nov. 9. 19:12

Hát egy Dolce&Gabbana Light Blue parfüm tuti, mert mióta összejöttünk gyakran hallom, hogy régen ezt használta és mennyire imádta (csak mindig sajnálja rá a pénzt), meg emellé van több lehetőség:

- nagy falra akaszthatós afrikai maszk (kétfélét mutatott h mennyire jó...)

- kerámia kés (mivel szakács, és értékeli/szereti az ilyen dolgokat)

- nagy álomfogó ( ez is régi mániája)

- sildes kötött sapi


Nah ezekből kéne egyet választanom, mert annyi fér a keretbe és most töprengek, melyiknek örülne a legjobban, de sztem egyik afrikai maszk lesz, mert nagyon vágyakozva nézi őket mindig, ha arra járunk, meg nagyokat sóhajtozik :)

2011. nov. 9. 14:42
Be kellett mennem a belvárosba ügyeket intézni a munkahelyemről, és kihasználtam az alkalmat, beszaladtam egy hobbiboltba, és vettem üvegmatrica festéket. 20ml, 270Ft volt. Vettem fekete, arany, ezüst kontúrt, plusz még 7 színt, amik jók lehetnek karácsonnyal kapcsolatos képekhez. Már alig várom, hogy alkossak. Ugyan nem a legjobb a kézügyességem, de igyekezni fogok. És azért is jó, mert újra fel lehet használni ezeket majd jövőre, nem kell elölről kezdenem. :)
644. P.marianna (válaszként erre: 642. - 872bedf78a)
2011. nov. 9. 11:04

Sziasztok, mennyi kreatív ember! :-)


Mi ez a túl sok ötlet, sorold csak! :-)

2011. nov. 9. 10:37
Keresgéltem üvegfestékezéshez karácsonyi sablonokat, és nagyon szépeket találtam. Már csak üvegfestéket kell keresnem jó árban (van ötletetek, hogy mennyibe kerülhet és hány darabosat érdemes venni; neten találtam pl. 31db-os --> 5 kontúr, többi kitöltő szín; 5800ft), meg meg kell tanulnom használni, és lehet kreatívkodni és díszíteni a lakást. :)
642. 872bedf78a (válaszként erre: 641. - De43ee73fc)
2011. nov. 8. 10:47

profin műveled :D körsms ez durva :)

én már csak párom ajándékán töprengek, nem azért mert nincs ötlet, hanem túl sok van :)

2011. nov. 8. 10:36

Sziasztok!


Említettem a múltkor, hogy írtam körsms-t az érintetteknek, ki mit szeretne Karácsonyra. Nagyjából megvannak az ötletek, már csak be kell szerezni őket, így el lehet indulni vásárolgatni, nem kell mindent decemberben. :)

Sokat én sem fogok költeni, mert sajnos nincs miből, de én is és a családom is úgy van vele, hogy együtt legyünk karácsonykor, szeretetben, jókat beszélgessünk, nevessünk, az ajándék értéke nem lényeg.

2011. nov. 8. 10:21
hát mi se költöttük túl magunkat, fejenként kb 3000 ft-ér kap mindenki ajándékot.
2011. nov. 8. 10:11
Én idén senkinek semmit és ezt várom a többiektől is, akik nekem vennének. Nincs pénz és egyébként sem arról kéne szólnia a karácsonynak, hogy ajándékozzunk, hanem, hogy üljünk össze, nevessünk, érezzük jól magunkat békében.
2011. nov. 8. 10:01

Sziasztok, jó rég jártam erre :)


Képzeljétek, mi már megvettük a fát, most hétvégén a díszeket, mindenkinek megvan az ajándékötlete, már csak meg kell venni, szóval nagyon úgy tűnik, mi decemberben már idegeskedés nélkül élvezzük az ünnepi forgatagot :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook