Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony, de most másképp fórum

Karácsony, de most másképp (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. csikil4ny (válaszként erre: 23. - A360345bdd)
2015. dec. 1. 13:16
Ez olyan szép! Hoz az angyal a kicsinek valami társasjátékot! :)
2015. dec. 1. 13:12
Nálunk is előkerül a társas, a kártya. Jó móka. Anyukám, aki 70 éves, ő is beszáll mindig. Annyi nevetés van belőle, hogy az csak na :)
28. viva70 (válaszként erre: 23. - A360345bdd)
2015. dec. 1. 13:05
Az ilyent mi még most is szeretjük. Pedig felnőtt már a lányom, nem velünk él több, mint négy éve már. Két éve azért vettem kártyát, hogy játsszunk együtt vacsora után. Tavaly meg ő vett egy új csomag kártyát.:)
27. viva70
2015. dec. 1. 12:41
Én sosem csináltam nagy felhajtást a karácsony körül. Megcsinálom, amiket feltétlenül szükséges, aztán annyi. A 23-24-e délutánja, kora estéje szokott kissé robotosabb lenni, de utána már csak a pihenésről szól nekem is az ünnep. Ez idén is így lesz.
26. trapiti (válaszként erre: 24. - Ab61752c45)
2015. dec. 1. 11:53
Nekem a gyerek előtt is ünnep volt... szerettem mindig :)
25. a360345bdd (válaszként erre: 24. - Ab61752c45)
2015. dec. 1. 11:49
de gondolom nálad sem a "kirak rendezésről" szól!
24. ab61752c45 (válaszként erre: 23. - A360345bdd)
2015. dec. 1. 11:46
persze,ez főleg a gyerekek miatt ünnep.nekem azért nem.
23. a360345bdd (válaszként erre: 19. - Ab61752c45)
2015. dec. 1. 11:19

Egy játék amibe az egész család bekapcsolódhat (kártya, gazdálkodj okosan, dominó stb stb) egy tányér apró süti, üdítő és hangos nevetések!


Nekem ez a karácsony :) Látni a gyerek boldog arcát és tudni, hogy másnap reggel együtt lustálkodunk, mert sehová sem rohanunk!

22. a360345bdd (válaszként erre: 18. - 3b097083af)
2015. dec. 1. 11:16
Amikor leülsz a gyerekkel kipróbálni az új társasjátékot és nem lerázod, hogy de most ezt meg azt kell megfőznöm! És nem posztolgatsz a fészbúkra, mert bibibíííí nálunk 28 fogásos karácsonyi menü van :P
2015. dec. 1. 11:02

Még egy szép gondolat a karácsonyhoz, amit úgy kaptam egy nagyon kedves kolléganőmtől az előbb kinyomtatva:

" Minden karácsony hasonló: Benne van a kereszténység misztikuma, a család egységének ereje, a reménység bizonyossága. Hasonlóak az illatok, a hangok, a fények és az érzések. Mégis minden karácsony más! Vannak katartikus nagy karácsonyok és vannak csendes karácsonyok. Mert más a karácsony kisgyermekkorunkban és más a karácsony kamaszkorunkban és más, amikor a gyermekeink cseperednek egy-egy feldíszített fe alatt, és más amikor a gyermekeink felnőnek és esetleg egy másik, messzi országban, távol tőlünk köszöntik a karácsonyt. Ugyanaz a sürgés-forgás, a készülődés és ugyanakkor mégis más minden készülés, készülődés".

Szerintem nagyon szép gondolatok és igazak. Tényleg mindegyik más, attól függ mi van bennünk, mi történt velünk egész évben.

20. Sly7105 (válaszként erre: 18. - 3b097083af)
2015. dec. 1. 10:53
Ez nagyon meghatóan hangzik.
19. ab61752c45 (válaszként erre: 18. - 3b097083af)
2015. dec. 1. 10:51
rántott hús,krumplisaláta.meg aprósütemények.
2015. dec. 1. 10:49
Nekem sajatsagos a karacsonyom, engem nem erdekel, hogy mit eszem. Az egesz kereskedelmi felhajtast kivulrol nezem. Bennem a regi, szereny, meghitt, visszafogott unnep el.
17. Sly7105 (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2015. dec. 1. 10:49
Bizony ez így van. Nagyon sok nehéz helyzetben élő család van, akiknek napi megélhetési gondjaik vannak, ugyanakkor ott van körülöttünk minden sarkon egy bevásárlóközpont, ahol költeni lehetne azt, ami nincs, vagy amit nagyon is be kellene osztani. Anyukám szokta mondani egy-egy ilyen bevásárlás kapcsán, hogy "van itt pénz" mindenki iszonyúan tud vásárolni... De persze sokan képesek adósságba is verni magukat karácsonykor. Amúgy én is szívesen vásárolok noném termékeket, de azokat, amikről már van tapasztalatom és tudom, hogy semmi baj velük :) Nem mindig a flancos, a hangzatos a legjobb. És van, amiben szeretem megvenni a márkásat (ilyen példul a WC papír :) )
16. trapiti (válaszként erre: 13. - Sly7105)
2015. dec. 1. 10:29
Ebben nagyon sok igazság van, az emberek egymást gerjesztik, a reklámözön pedig az embereket. Döbbenetes egyébként az az árubőség ami Magyarországon van. Második éve Norvégiában élünk, a norvég átlagember messze tehetősebb nálunk. Ennek ellenére az élelmiszerboltok (és egyébként az összes üzlet) nagyságrendekkel szerényebb és visszafogottabb. Óriási és szembetűnő a különbség amikor Mo-on járunk. Otthon valahogy státuszszimbólum még az is, hogy milyen mosóport, öblítőt használsz (nyilván a reklámok is ezt öntik az emberekre). Itt teljesen normális hogy a nálunk jóval tehetőpsebbek is mondjuk a helyi áruházlánc sajátmárkás, harmadáras, noname termékeit vásárolják meg. Mi nyilván, mert így jövünk ki jól, de azok is akiknek amúgy nem igazán számítana az ára... Az is a baj talán, hogy minél nyomorultabb az ember, annál jobban ragaszkodik az érzéshez, hogy birtokoljon tárgyakat, vásároljon most azonnal, mert nem hisz benne hogy holnap is megteheti ugyanezt :(
15. Sly7105 (válaszként erre: 14. - Simple)
2015. dec. 1. 10:27
Én is így vagyok ezzel, nagyon utálom a tömeget. Most persze lehetőség van vasárnap is vásárolni, hurrááá! Most nem számítanak az elvek, ami alapján nincs vasárnapi nyitvatartás. Most az számít, hogy mindenki költekezzen csak egész nyugodtan, még vasárnap is:) Na, de nem akarok politizálni még véletlenül sem. Az viszont nekem is nagy bajom, hogy kénytelen vagyok a csúcs időben vásárolni, munka után, és ilyenkor tényleg küzdelmes.
14. simple
2015. dec. 1. 10:23
Borzalmas ez az őrület ilyenkor. Én amúgy sem szeretem a tömeget, ilyenkor meg frászt tudok kapni. Múlt vasárnap be kellett ugranom valamiért, és ugye már nyitva volt minden. Alig lehetett parkolóhelyet találni, bent egymást ölték az emberek, így megvettem gyorsan ami kellett aztán iszkoltam kifelé. Nem nagyon fogok menni már karácsony előtt, majd még egyszer lesz nagyobb bevásárlás, azt meg majd igyekszem olyan időpontra tenni amikor nem annyira küzdelmes.
13. Sly7105 (válaszként erre: 10. - Simple)
2015. dec. 1. 10:14
Az is a baj szerintem, hogy egymást gerjesztjük erre. Mindenki vásárol, mindenki megveszi az extrát, nem számít semmi, csak legyen. Persze álszent lennék, ha azt mondanám, hogy nem jó érzés vásárolni, nagyon is az. Néha én is megvennék olyan hülyeségeket is, amire semmi szükség, csak mert szép a csomagolás vagy valamiért megakadt rajta a szemem. De szerencsére ilyenkor a párom mindig rákérdez, hogy erre biztosan szükségünk van? :)
12. Sly7105 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2015. dec. 1. 10:10
Tényleg. Ilyenkor valami rátör az emberre szerintem is. No, egy tévét én is szerettem volna egyébként, de még véletlenül sem indultam el a Tescoba harcolni. Vicc volt az egész, legalábbis, amit fészbukon láttam egy videón :) Valóban, ölték egymást. "én fogtam meg előbb, az enyém" és ilyenek. Istenem, mennyire gyarló az ember...
11. trapiti (válaszként erre: 10. - Simple)
2015. dec. 1. 10:05
Ez a vásárlási láz rémisztő... nemcsak az ennivaló terén. Hihetetlen hogy mi tör rá az emberekre karácsony előtt... vagy akár most a fekete pénteken... ölik egymást tévéért, ételért, bármiért... amire ráadásul pénzük sincs valójában.
10. simple (válaszként erre: 9. - Sly7105)
2015. dec. 1. 09:56
Igen, pocsék egy érzés, nagyon nem szeretem. ráadásul van egy pont, ami után már nem is esik jól az evés, de muszáj, mert meg kell enni mindent... Hát ezért csökkentettem én már le egy ideje a kajamennyiséget, így ez a gond megszűnt, plusz nem vagyok karácsony végére 3-4 kilóval nehezebb. Szoktam nézni őket, ne is mondd. Van aki egyszerre két nagy kocsit is tol, és mindegyik dugig van rakva... el nem tudom képzelni hova visznek ennyi mindent.
9. Sly7105 (válaszként erre: 8. - Simple)
2015. dec. 1. 09:48

Igen, az nagyon kellemetlen, tényleg. Én is éreztem már párszor ezt a ruhafeszülős érzést. Ilyenkor előkerül a savgyógyszer, emésztést segítő gyógyszerek, puffadást segítők... Hát ezért érdemes?

Az árak meg katasztrófálisak valóban. De majd nézd meg a bevásárló embereket, mindenki iszonyú mennyiségeket vásárol...

8. simple (válaszként erre: 7. - Sly7105)
2015. dec. 1. 09:46

Igen, az árak azok elképesztőek, minden vásárlásnál megdöbbenek.

Mi így is jól szoktunk lakni, hogy csak ennyi kaja van, egyáltalán nem hiányzik még több. Éhesek nem vagyunk, de sokkal jobb érzés nem úgy eltölteni ezt a pár napot hogy majd szétszakad rajtam a ruha. :D

7. Sly7105 (válaszként erre: 6. - Simple)
2015. dec. 1. 09:42
Egy nagyon rossz beidegződés szerintem bennünk, hogy ilyenkor dömping van az asztalon és azt gondoljuk, hogy attól ünnep az ünnep, hogy rengeteget eszünk :) Valóban, inkább legyen minőségi. Idén annak ellenére, hogy baromi drágának tartom, de veszek harcsafilét és csinálok egy harcsapaprikást kapros juhtúrós galuskával. A harcsafilé kilója 4300.-Ft. Azért ez nagyon durva, nem? No, mindegy, most kiadom rá, úgy döntöttem :)
2015. dec. 1. 09:32
Én már évek óta nem vagyok hajlandó megszakadni. Szerintem amúgy sem a zabálásról kell hogy szóljon az ünnep, bár a legtöbb embernél még mindig ez az általános. Főzök egyfélét, és sütök egy süteményt, ahogy máskor is. Bőven elég. 25.-én egyébként is már vendégségben vagyunk anyósoméknál, akkor ott eszünk. Ő hajlamos volt arra hogy több mázsa kaját felpakoljon nekünk, de már őt is leállítottam erről, két három töltelék töltöttkáposztát hozunk csak el tőle, az bőven elég, ezzel le is van tudva a karácsonyi evészet. Minek többet főzni, hogy több mint a fele a kukában landoljon? Egyrészt iszonyú pazarlás, másrészt nem is egészséges túlenni magunkat, nem csak ilyenkor, máskor sem. És ha sok az étel az biztos ehhez vezet, tudom magamról is hogy inkább betömöm mert nem akarom kidobni... Inkább legyen kevesebb (elegendő), de minőségi étel az asztalon. Ismerőseim akik nagy vendégséget tartanak otthon mint étteremből rendelik az ételt.
5. Sly7105 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2015. dec. 1. 09:24
Igen, ezt szeretném én is elkerülni most, hogy ne arról szóljon :)
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2015. dec. 1. 09:13
Volt olyan év, amikor nagyon sokat dolgoztam és a gyerek is pici volt, nem lehetett még vele főzni, és mellette sem, éjszaka alvás helyett tudtam volna. Mi azt a megoldást választottuk, hogy étteremből rendeltük az ünnepi ételt. Nagyon jó döntés volt, csak tálalni kellett, tökéletes, finom ételeket ettünk jóval kevesebb munkával és több időnk maradt egymásra. Én megértem ha nem akar valaki megszakadni karácsonykor :) Nyilván mindenkinek az élethelyzetéből is adódik hogy mennyit tud, akar dolgozni. Nekem most épp több időm van erre, a gyerek is megnőtt, együtt készülődünk, de fontosnak tartom, hogy ne csak a főzésről, takarításról, mosogatásról szóljon.
3. Sly7105 (válaszként erre: 2. - B4b1d52444)
2015. dec. 1. 09:07
Én is főzök természetesen, hiszen csak egy napot leszünk étteremben, amikor az egész nagy család együtt van. Korábbi években a szüleinknél gyűltünk össze, de ők már idősek, édesanyám nem tud már ennyi emberre sütni-főzni... Aztán átvettem én a szerepet évekig. A mi otthonunkba érkezett mindenki. Igazból "csak" 12 főről van szó, de azért aki háziasszony, az el tudja képzelni, hogy 12 emberre mennyit lehet készülődni :) Idén megbotva a korábbi hagyományt, kipróbáljuk az éttermi verziót....
2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2015. dec. 1. 09:02

Jómagam nem mondanék le arról, hogy saját magam által készített finomságokkal várjam a családomat. 24-én az egész család közösen készülődik az ünnepi vacsorára, ez szó szerint lefoglalja az egész napunkat, egyrészt mert nagy a család így sok főre kell sütni, főzni, másrészt meg a nagy fazék húslevesen kívül főzünk még töltött káposztát, lesz rántott csirkecomb, rántott hal, köretnek krumpli, rizs és vegyes zöldségek. Süteménynek két féle pogácsa, két féle bejgli, gyömbéres gyümölcskenyér, banánkenyér, rétesek.


Estére valóban elfáradunk, de ez a jól eső fáradtság, egyáltalán nem esik nehezünkre.


Ez a 24-e programja. Én 26-ára várom a családot ebédre, és mindent saját kezűleg fogok készíteni. Erről nem mondanék le. De mindettől függetlenül én megértem azokat, akik étteremben ebédelnek, vacsoráznak, mindenki úgy csinálja a vendégvárást, ahogy neki jól esik, ahogy ő akarja.

2015. dec. 1. 08:54
A karácsony a legtöbb nő számára nagyon sok feladat, munka, odafigyelés, előkészület és a végén úgy "esünk a fa alá" mint aki szenet lapátolt egész héten. Persze sosem panaszkodunk és szívesen csináljuk. Én legalábbis így voltam eddig. Imádtam a készülődést, a tervezgetést, mikor mit sütök-főzök, a lakást díszíteni, gondolkodni az ajándékokon. Sokfélét és sok mindent szoktam készíteni, s a vége mindig az, - annak ellenére, hogy a párom is segít, amiben csak tud - hogy alaposan elfáradunk az ünnepek végére. Idén már szabadságom sincs egy nap sem, úgyhogy kicsit másképp kell terveznem. És ezzel együtt másképp is gondoltam. Nem akarok egész nap a konyhában állni a köténykémben, sütni-főzni egymás után, hogy aztán a hűtőbe se férjek el :) Idén is főzök és sütök természetesen, de sokkal kevesebbet, mint eddig. A családi összejövetelt pedig 25-ére étterembe szerveztem, így mindenki szépen és nyugodtan érkezik, ebéd után pedig a szülőknél fogyasztjuk el a deszertet (amit egy cukrászdában rendeltem) és együtt lehetünk gondtalanul. Most azt gondolom, hogy ezzel a verzióval próbáltam könnyíteni a terheken és talán élvezetesebb lehet az ünnep, több idő jut a pihenésre, egymásra. Nálatok mennyire hajszásak az év végi napok? Ki hogy készülődik/ünnepel?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook