Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kamaszok otthon fórum

Kamaszok otthon (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 24. 19:26
Szerintem is minden csak nevelés kérdése! Én 2 éve élek külön, de amíg otthon éltem és nyár volt, minden nap amíg a szüleim agyon dolgozták magukat, hogy nekem és az öcsémnek mindenünk meglegyen, én mostam-főztem-takarítottam-bevásároltam-vasaltam stb...az öcsém pedig a kertben locsolt, gyomlált mikor mit kellett. Nekünk ez természetes volt, mert így neveltek minket. Meg am is...láttam milyen fáradtan jöttek haza nap nap után, csak hogy pl. nekem legyen internet,gép,szép ruhák. Pofám se lett volna, hogy ne csináljak meg én mindent. 14 éves korom óta én főztem stb...a családra nyaranta. Persze jártam táborba, nyaralni a lányokkal, bulizni stb, de ha otthon voltam, mindent megcsináltam.
20. c1e9612cd3 (válaszként erre: 17. - C1e9612cd3)
2012. júl. 24. 19:24
jah, és én összehoznék egy családi kupaktanácsot, ahol elmondanám nekik, h elegem van! Nekem is, és az apjuknak is. Ha nem tetszik, el lehet költözni a 20 évesnek, és álljon meg a saját lábán (lehet megtenné, de kétlem, viszont, ha igen, akkor max 1/2 év, és sírva könyörögné magát vissza), és tálalnám h mi a teendő az otthonukban, amíg ti dolgoztok! És innen kezdve a főzés, stb az ő dolguk lenne! Osszák el maguk között, h ki mit vállal! Aztán majd rájönnek! És a szankciókat is meglebegtetném, amennyiben nme sikerül megoldaniuk!
2012. júl. 24. 19:22

Házi rend: napról napra beírva: ki ágyaz, porszívóz, feltöröl, mosogat, bevásárol, vasal, törölget, stb. A következő héten váltás...

Ha nem, nincs reggeli, ebéd, vacsora, tv, számítógép, tiszta ruha, stb.

18. 5bfba16667 (válaszként erre: 16. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 19:19

Húha, a nagyoktól minimum elvárható lenne az önállóság.. Az én Anyum azt csinálta, hogy kiírta a mosógép mellé a falra egy kis cetlire, hogy fehér ruha: B program 40 fok, ilyen mosószer, ez az öblítő. Színes, türcsik, stb..

És nekem nem mosott.. Na, amikor a kedvenc pólóm nem volt a helyén még 2hét múlva sem, akkor jött a hiszti, és a mosógép kezelésének a megtanulása..


Amúgy ha vissza emlékszem, nekem is folyton mondani kellett, hogy ezt meg azt csináljam.. Aztán elköltöztem, és önállóbb lettem, mint a legtöbb 30as.. Van ilyen is..:s

17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 19:18

minden kamasz ezt csinálja! Anyudék hozzáállása pedig ne befolyásoljon ezekben a dolgokban! Te se voltál béna, és a ygerekeid se azok.... tudd be annak, h nagyobb rutinnal jobban, gyorsabban megy minden... iylen ez a háztartással is!

Jogos az elvárásod maximálisan, de a kamaszok már csak iylenek! Ha előtte segítettek is, legtöbbjük belelépvén a kamaszkorba, szó szerint kiszolgáltatná magát... persze ha a szülő haygná... de bolond az (én azt mondom), aki hagyja! Az önállóvá válásnak, a talpraesettségnek, a jégen is megélésnek ez lesz az útja! Tetzsik, nme tetszik, be kell segíteni! Ahogy egy 5 évestől nme várja el az ember, egy kamasz már fizikálisan, és ügyességben is képes legalább elmosogatni! És kelljen is neki!

Csinálj napirendet nekik, és szankcionáld, ha nincs megcsinálva vmi.... Ha a gép a mindene? Kapcsoltasd ki egy időre, amíg nem áll kötélnek! Ha csavarog, haverozik? Amíg napközben nincs megcsinálva a napi teendő rendszeresen, nem mehet sehova, és oda se jöhet senki cimbora.....

És tényleg napirendbe kell szedni ezeket a dolgokat, mintha beosztást csinálnál! Másképp nem megy! Hallani fogsz minden gorombaságot a gyerekeidtől érte, de ez van... egyik füleden be, a másikon ki.... egy kamasz lázad! Minden szabály ellen! És a szabályok most oylanok, h elvárható már tőle a háztartásbeli segítség! Nme megy? Akkor te is úgy!

16. röplabdás (válaszként erre: 11. - 5bfba16667)
2012. júl. 24. 19:17
20 éves fiú, 16 éves lány és egy 12 éves vegyespáros ikerpár... Ez a felhozatal. Vanank kötelező feladatok, amiket mindenkinek meg kell csinálni. Meg is csinálják - ha mondom. Az önállóságot hiányolom. Hogy felkelnek normális időben és megkérdezik, miben segíthetek? Vagy egyszerűen szeretnének maguktól megtanulni főzni, mosógépet kezelni...
15. röplabdás (válaszként erre: 9. - 5674644b5d)
2012. júl. 24. 19:14
Félreértés van: Mindig is elvártuk tőlük, hogy segítsenek!!! Meg is csinálják mindazt, amit hangosan kérünk: Évek óta maguk takarítják a szobájukat, elteszik a mosogatógépbe a koszos edényt, leviszik a szemetet. De maguktól semmi! Egy húszéves fiútól és egy 16 éves lánytól pedig elvárná az ember, hogy "észrevegye" ha a házimunkában lehet segíteni és esetleg megkérdezi, tud-e valamit segíteni! És nem csak a saját kényelmével lenne elfoglalva..
14. röplabdás (válaszként erre: 8. - B81fcd1219)
2012. júl. 24. 19:10
Ez nagyon jó! Köszönöm!
13. röplabdás (válaszként erre: 6. - C1e9612cd3)
2012. júl. 24. 19:08

Kedves bubo bubo!

Köszönöm a hozzászólást!

Igazad van. Csak épp az volt a különbség a mi kamaszkorink és a gyerekeim kamaszkora között - legalább is nálunk -, hogy tőlem nem várták el a szüleim, hogy bármit is csináljak... Sőt! Ki voltam kiálltva bénának, mert úgy könnyebb volt anyukámnak (Isten nyugosztalja!) ha ő megcsinálta gyorsan, ahogy neki tetszett és nem kellett vesződie a tanítgatásunkkal. Persze utána mártír módon a fejünkre lett olvasva, hogy ki vagyunk szolgálva... Én elvármám, hogy segítsenek, ők viszont hárítanak. Gondolom számítanak rá, hogy úgy is megcsinálom...

12. 5674644b5d (válaszként erre: 10. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 19:07

Én 15 éves korom óta dolgozom, mert hiú kamasz voltam és nekem Adidas cipő kellett, meg jobb mobil telefon, meg ilyen ruha olyan ruha.

Tudtam, hogy anyum ezt soha nem tudná finanszírozni nekem így elkezdtem dolgozni nyaranként. Érettségire odáig "fajult" a dolog, hogy az utolsó 2 évben már a tankönyveimet is én vettem.

Te is add meg a minimálisat és hamar mozgolódni kezdenek. A kamaszoknál a legfontosabb, mit szólnak a többiek.

11. 5bfba16667 (válaszként erre: 10. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 19:04

4en tesók, és senki sem segíít????

Jujuj.

Esetleg kötelező házirend?


Mekkora a legnagyobb és legkisebb?


Esetleg valamelyik főz, valamelyik mos, valamelyik mosogat, kül. nincs zsebpénz, szgép, tv, vagy szimplán kaja..

10. röplabdás (válaszként erre: 2. - 5bfba16667)
2012. júl. 24. 19:02

Valóban nagyok az indulatok...Egyébként saját gyerekekről van szó. És azért nagyok az indulatok, mert a tehetetlenség szól belőlem.

De nem lettek elkényeztetve, mert nincs megadva nakik minden. Nem is lehet, objektíve lehetelen, hiszen mindektten dolgozunk a férjemmel és négyen vannak testvérek. Segítségünk sose volt, nagyszülők már nem élnek. Úgy lettek nevelve, hogy segíteniük kell!!! Csak épp bejött a szerelem kamaszkorban, lázadás van stb.

Épp azon gondolkodom, hogy én is átállok "laza" üzemmódba és munkából hazajövet nem az lsz az első gondolatom, hogy holnap mit eszenk és nem állok neki főzni... Esznek amit akarnak. Felvesznek amit találnak. Nem mosok, nem főzök... Vagy ez túl durva lecke???

2012. júl. 24. 19:01

Ha soha nem várták el tőlük, hogy segítsenek, akkor most miért? Ez nevelés kérdése.

Az 5 éves unokahúgom, "segít" a főzésben, oda viszi a tányérját és az evőeszközöket a mosogatóhoz, segít a mosásnál a fehéret és a színeset szétválogatni stb

Elképzelhető, hogy ő 10 év múlva nem zülleni fog vagy zombulni a gép előtt. Ennyi.

2012. júl. 24. 19:01

Mert a kamaszok ilyenek?


[link]

7. c22ca7f12f (válaszként erre: 5. - C22ca7f12f)
2012. júl. 24. 19:01
ja ,úgy semmiben, hogy ókérem rá. de maguktól...sok sok mindent megtesznek meglepi gyanánt. ez nevelés kérdése
6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 18:59

sztem a mi szüleink, ha anno lett volna hoxa, pont ilyen fórumokat nyitottak volna! :)))) Ne hagyd rájuk, nme ezt mondom, mert belőlünk is azért lett ember, mert anyáink ilyen dolgokon veszekedtek velünk reggeltől estig, de mi se voltunk különbek! :)))) Ezt ne felejtsd el! (tudom, az idő elfeledtet dolgokat, meg megszépít, uhogy lesznek akik úgy reagálják le ezt a hsz-t, h ő márpediglen igen is.... pedig soxor dehogy!)

Ne feledd el, h te is voltál kamasz, és közelebb kerül hozzád a gyereked kamaszsága. Amúgy sztem ez életkori sajátosság :)))

De ettől jogos, és nme kell rájuk hagyni!

5. c22ca7f12f (válaszként erre: 1. - Röplabdás)
2012. júl. 24. 18:59
az enyémek is 12-ig alszanak , és nem segítenek semmiben. de én ennek örülök. ugyanis addig boldog a gyerekkor, amíg gondtalanul élvezhetik. persze önszántukból segítenek sokat, de sose várom el tőlük
2012. júl. 24. 18:59

Hát nem tudom, szerintem az egész nevelés kérdése.

Én például reggel csináltam nekik reggeli, elmentem a boltba, de mire hazajöttem elmosogatott maguk után, pedig fiú és még "csak" 11 éves.

De ez nem egyszeri eset, többször meglep azzal, hogy meg csinál ezt-azt, persze, ugyanolyan trehányan is tud viselkedni. :)

De végül is, csak gyerek....:)

2012. júl. 24. 18:57

Ki mondta, hogy nem jut eszébe a gyerekeknek? Helyesen a kérdés: melyiknek nem jut eszébe? Megmondom: annak, akit nem úgy neveltek. Amikor azt látom, hogy a 15-16 éves lány helyett az apja csinál meg mindent, akkor mit várjon el az ember? Az én 12 éves fiam mindig segít a főzésben. A takarításba a 8 éves is besegít. Minden csak nevelés kérdése.

Nem a gyerekekkel van a baj, hanem a szülőkkel, hogy nem vonják be a gyerekeket a munkába, mint a mi időnkben. Gyerekkoromban a szüleim kijártak a telekre, addig én főztem, mostam, takarítottam. Mire este hazaértek, rendben volt a ház és meleg kaja várta őket. És még általánosba jártam!

2012. júl. 24. 18:54

Hűha, nagyok az indulatok..

Ezek a kölkök csöppet el lettek kényeztetve, semmi elvárás nincs az irányukba.

Ha úgy lettek volna nevelve, hogy segíteniük kellene, akkor megtennék.


Saját gyerek, v csak látod másoknál?

2012. júl. 24. 18:52

Ki mondta, hogy a nyári szünet abból áll, hogy alszunk 10-11-ig/készülődünk a csavargásra egész délelőtt, majd elővesszük a kész kaját a hűtőből és elmegyünk jól érezni magunkat estig/vagy kocka gyerek módjára a saját gép előtt ülünk, amíg a szülők meg nem unják???

Miért van az, hogy fel sem merül egy kamasz/felnőttkorú lányban/fiúban, hogy akár segíteni is lehetne a hülye szüleinek, akik nyáron is húzzák az igát a munkahelyen és még pihenni sem nagyon tudnak, mert második műszakban pedig a lusta gyerekeket kell kiszolgálni??? Avagy éppen azért dolgoznak, hogy a kamaszgyerek önálló életét megalapozandó gyűjtsenek némi tőkét/vag yépp nyaralni vigyék a gyereket...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook