Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jövőre gyereket akarok. Akár egyedül is, bár segítségem... fórum

Jövőre gyereket akarok. Akár egyedül is, bár segítségem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. júl. 8. 16:52

Szia kedves Fórumnyitó / Anonim!!


Olvastad amit én írtam egy másik fórumban?


--> www.hoxa.hu/szeretnek-gyereket-feleseget-nem-forum


Ez még aktuális Nálad?


Jelentkezz! Várom!


Ciao!

2023. máj. 1. 17:23

Szia kedves Anonim!


Olvastad amit én írtam egy máasik fórumban?


--> [link]


Ez még aktuális Nálad?


Jelentkezz! Várom!


Ciao!

24. Icuska538 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 20:07
Vállalok nagymamaságot! ☺️
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Myra)
2023. márc. 24. 19:59

Én ezt is aláírom.

Apámmal bár voltak nézeteltéréseim, és hamar meg is halt, de jó rá gondolni, hogy volt apám. Látni, hogy honnan jöttem. Ahogy a nagyszüleim is sokat adtak, hogy ismertem őket.


Ha egyedül vállalok gyereket, apja nem lesz, se nagyszülei, se nagynénije. Csak én. Unokatestvérem van 1, de ő már nagymama.

22. bellabi (válaszként erre: 21. - Myra)
2023. márc. 24. 19:49

Családban nö fel.


Anya-gyerek is család. Apa-gyerek is család. Anya-anya-gyerek is család. Apa-apa gyerek is család. Anya-apa-gyerek is család. Gyerek nélküli pár is család.


Sokféle család van. A benne lévök egymás iránti érzelmeitöl család, nem azok számától vagy nemétöl.

21. Myra
2023. márc. 24. 18:54
Ti itt mind magatokról beszéltek, én 2 gyereket neveltem fel egyedül, elváltam elég hamar, pedig 6 évig jártunk. Gondoljatok a gyerekre is, előbb utóbb keresni fogja az apját, a gyereknek családban jó felnőni.
2023. márc. 24. 18:47

Szia! Én meg tudlak érteni, nekem is nagyon fontos volt, hogy legyen gyermekem. Különben meg szerelmet később is találhatsz, gyermekvállaláshoz sajnos vannak korlátaink.


A veszélyeztetett terhesség elég rossz, de azért elég ritka eset, hogy végig kelljen feküdni.


A kis csecsemők első időkben nagyon sokat alszanak, olyankor lehet fürdeni, hajat mosni, vagy pihenni egyet. Hazajönni taxival is lehet, vagy esetleg egy ismerőssel. Vásárlásra megoldás az online rendelés, amíg átveszed a dolgokat a futártól, be tudod tenni a kiságyba.


Szülés utáni időszak fél évig egyszerre volt szépséges, de nehéz is nekem, hiába van férjem. Össze kell szokni a babával és közös ritmust kialakítani. Ha visszamehetnék az időben, a gyermekágyi időszakra fogadnék magam mellé egy női segítőt (dúla, szüléskísérő), nem tudom, hogy hívják, aki hetente párszor kimegy, megszeretgeti az embert, tanácsokat ad, segít a gyermek ellátásában, meghallgat. Esetleg ez jó megoldás lehetne neked.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2023. márc. 24. 15:47

Mert baromira nem vagyok olyan típus, aki tetszene valakinek. Csak elutasításokat kaptam. Havernak jó vagyok, de mint nő nem. És az utóbbi pár évben meg már el is zárkózom az ismerkedéstől, mert a pofára esések után, nagyon magam alatt lettem. Így ha nem ismerkedem, nem esek pofára, nem sérülök. Van akinek nem megy a társas kapcsolat kiépítés. Én ilyen vagyok.


Az meg a plusz, hogy Apámon kívül nem éltem soha férfival. De ő 15 éves koromban meghalt. Anyuval maradtam, ő meg 4 éve halt meg. Azóta egyedül maradtam. Berendezkedtem erre. Már nem is tudnék pasival élni. Sosem éltem pasival.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2023. márc. 24. 15:37
Gratulálok a kislányhoz!❤
17. Charlize (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 13:39

Én ezt végig csináltam. Annyi különbséggel, hogy volt mellettem egy férjnek hívott egyén, akit már ex-férjnek hívnak, mert a pozitív teszt hallatán lelépett.

Most van egy kisfiam és kerek a világ. Újra végig csinálnám, ha tudnám a végkimenetelt, akkor is. Nincs ebben semmi és a környezetem tudja is, mi a helyzet az "apával". Senki sem néz rám rossz szemmel.

A gyerekkel még sosem éreztem magányosnak magam. Anyu az első 2-3 hétben odaköltözött hozzám segíteni, alig vártam, hogy hazaköltözzön.

Egy rakás embert ismertem meg babaklubban, játszótéren, gyerekprogramokon, bölcsiben, oviban, stb.

Persze, veled is történhet vmi, legyen vki, aki kihúz a kakiból hirtelen, de azért nem olyan nagy para egyedül bevállalni egy gyereket. Kicsit nehéz néha, de a mérleg abszolút pozitív a sok cukiság miatt. Erre csak akkor jöttem rá, amikor átélhettem az eseményeket.

16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 13:21
Miért nem inkább egy párkapcsolatot keresel, egy apukát a gyereknek?
15. bellabi (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2023. márc. 24. 12:49
2 ev alatt 3 próbalkozas volt, sok vizsgálat, volt, hogy diagnosztizáltak egy betegséggel, gyógyszert kellett szednem, aztán kiderült, hogy mégsincs olyan bajom.
14. bellabi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 12:48

Igen, egy lányom lett, 2 év alatt.

Kistesó később sok próbalkozasból sem jött össze.

2023. márc. 24. 12:31
Azért maga a szülés és a gyereknevelés sem mindig sétagalopp ha természetes ha meseterséges, mégha van segítség akkor sem. Szerintem azért 35 évesen még simán találhatsz párt, de sok sikert a babóhoz,ha ez a vágyad!
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Bellabi)
2023. márc. 24. 12:12

És sikerült a teherbeesés azért? Ha nem is vegyespáros ikrekkel.


És egyedül vágtál bele?

2023. márc. 24. 12:07
Saját lakásban élek, van stabil munkahelyem. Most idénre beterveztem, hogy kifestetek, elmegyek 3 napra külföldre repülővel (még sosem utaztam) rendbe hozatom az egészségügyi gondjaim (2 fogam problémás, magas a vérnyomásom is) aztán ha minden oké, jövőre megkeresek egy meddőségi klinikát. Az ismerősöknek majd azt mondom egy rövid kapcsolatból lettem terhes.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Bellabi)
2023. márc. 24. 12:01
Olvasgattam már utána, hogy előtte hormont kell kapni, meg előtte sok vizsgálat, kellemetlen is van közte. Nehezebb ez az út mint természetes úton, az biztos. De ha eddig nem találtam párt, már lehet eztán sem fogok.
9. bellabi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 24. 11:46

Hajrá!


Ha ezt akarod, vágj bele, nem olyan egyszerű ez, hogy felhívod a meddőségi központot, bemész, kapsz egy kezelést és 9 hónap múlva repül a gólya, lehetőleg vegyespáros ikrekkel. (Ahogy én szerettem volna és hittem, amikor először hívtam a Kaalit. Meg azt is megterveztem, melyik hónapban megyek, mikor szeretnek szülni.)


Amúgy a mi lesz ha, rossz kérdés.


A kisbaba minden hiresztelés ellenére jóval többet alszik, mint egy felnőtt, újszülött 16-18 órát, ami 1 éves korra kb 11-14 órára csökken le. Amúgy kiságy, járóka, hordozó, babakocsi.


Kórházból hazahoz taxi.


Ha meg a fejedre esik egy tégla, akkor gyerek nélkül is a fejedre esik.

2023. márc. 24. 11:31

Sziasztok! Igazándiból van bennem is félelem, meg aggály. Mert amit írtok: egy bevásárlás, fürdés, hajmosás, alvás... Meg a fő: mi van ha történik velem valami, a fejemre esik egy tégla, vagy a szülésnél történik komplikáció, vagy a terhességnél feküdni kell. Vagy hogy jövünk haza a kórházból. Senki sem várna haza...


De elszaladnak az évek.

7. dcd6e0b5d6 (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2023. márc. 24. 10:25
Sosem volt segitségem ü a férjem kora reggeltől késő estig dolgozott és mindent egyedül kellett megoldanom. Akkoriban még online semmit sem lehett intézni, így mennem kellett a csöpséggel mindenhova.
2023. márc. 24. 10:17
Nincsen lehetetlen, csak tehetetlen! Csináld! Barátnőm pár éve örökbe fogadott egyedülállóként. Elhatározta, végig is csinálta, nagyon boldog anyuka és mindent megold!
5. brandy85 (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2023. márc. 24. 10:07
Ezt akartam írni én is!
2023. márc. 24. 09:18
Nagyon sokan vannak segítség nélkül. Ha ez a vágyad, vágj bele mert lehet, hogy életed végéig bánni fogod ha nem teszed meg.
2023. márc. 24. 08:43
segítség nélkül már necces. Amikor megszületik a pici, kelleni fog valaki, akire rábízhatod egy picit, mondjuk egy fürdés, evés, alvás erejéig. De az is lehet, hogy szerencséd lesz, és amíg oviba/bölcsibe nem kerül, megúszod anélük
2023. márc. 24. 05:31
Legyen úgy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook