Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jól érzem magam egyedül fórum

Jól érzem magam egyedül (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. febr. 27. 10:11

Én teljesen egyedül soha nem voltam, de voltak partner nélküli időszakaim, mint pl most is, férjem fiatalon 20 éve meghalt. Munkám teljesen leköt, sokat utazom, vidékre külföldre, nagykorú fiammal élünk ketten. Ezt a kellemes életformát úgy megszoktam, hogy időm sem lenne egy partnert még kiszolgálni. Pár napja jegyezte meg a fiam nevetve, hogy " megőrülnék, ha egy veled egyidős öreg pasi is itt lakna " ez 50 évet jelent, nem valami roskatag vénembert kell elképzelni.


Mondom ezt én, aki nem vagyok fehérmájú, elfogadható fizetésem van, akinek semmilyen tekintetben nem hiányzik egy idegen, akivel nem együtt voltunk fiatalok.

Tapasztalatom bár Srccr.nek tetted fel a kérdést, , a 2-ik 3-ik egyedülmaradás után már kevés középkorú nő keres új társat, idősebb korban már inkább félnek az egyedülléttől,de ez általában nem végződik happy enddel.


Olyanokat kellene megkérdezni akik tökegyedül élnek, nem gyerekkel, mert ez igy hamis képet ad.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2022. febr. 27. 10:04

És vajon létezik-e olyan, hogy kapcsolatban mindenki saját magáért él, nem a másikért, és közben nem hal el az egész?


Csak kérdezem, nincs rá válaszom. :)

22. 55Judit (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 10:00
Én azért akartam férjhez menni, mert szerettem volna nagyon egy gyereket. De úgy terveztem hogy szerelemből megyek férjhez, és örökre együtt maradunk. A szerelem az bejött, a gyerek is, de hamar elváltunk. csalódtam magamban. Abban a hitben éltem hogy egymásnak, egymásért fogunk élni. Aztán az lett, hogy én éltem értünk. De hát a jó pap is holtig tanul.
21. 55Judit (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
2022. febr. 27. 09:56
Minél több emberrel kerülünk valamilyen kapcsolatba, annál többet megtudunk magunkról.😀
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
2022. febr. 27. 09:56

Én is azt válaszoltam kisgyerekként, hogy nekem nem lesz férjem, amikor ilyenféle kérdésekkel szórakozott velem a rokonság. Aztán huszonévesen mégis belementem egybe. Utólag azért, mert a társadalom azt mutatja, hogy csak az a normális. Kár, hogy akkor nem a belső iránytűmre hallgattam.

Azt a társadalmi hiedelmet még nem kérdőjelezem meg, hogy az ember társas lény, de azt erősen, hogy a társiasság gyakorlásához bármilyen szinten össze kell kötnünk az életünket.

19. tumbo2 (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. febr. 27. 09:50
a házasság nem nekem való volt,az kiderült rövid idő után.gyerekkoromban is egyedül jobban elvoltam mint a többiekkel.aztán megismertem a lányom apját,de vele sem szerettem volna együtt élni.mivel lányom az apjára hasonlít,meg lesz az esküvő,meg talán az unoka is.mint a szomszéd mondja,én magamnak való vagyok.egy-két szó,aztán bezárkózom.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 37e1ff8723)
2022. febr. 27. 09:43
Te mit látsz magad körül, mennyire jellemző hozzáállás az, amit leírtam?
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. febr. 27. 09:41
Köszönöm a hozzászólásodat. Igazából az izgat engem, hogy szükségképpen alakul-e így egy bizonyos kor felett. Gondolom, te sem egyedül hoztad össze a fiadat, mint ahogy én sem a lányomat. Viszont klasszisokkal jobb a mostani életem egyedülállóként, mint a korábbiak házasként vagy "foglalt"-ként.
16. 37e1ff8723 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2022. febr. 27. 09:38
Igen.
15. andi6020 (válaszként erre: 12. - 37e1ff8723)
2022. febr. 27. 09:37

Vagy éljen boldogan, élvezve

függetlenséget egyedül.

14. Scherlock (válaszként erre: 4. - EzotErika)
2022. febr. 27. 09:36
:)))
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 09:35
Igazad van
12. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 09:35
Mi a normális? Az, ami neked megfelel. Gondold át, hogy mire van szükséged, mi hiányzik az életedből, és ahhoz keress partnert.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - EzotErika)
2022. febr. 27. 09:31
Hadd döntsem el én, mivel foglalkozom.
10. 55Judit (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 09:30
Így van. Akit nem érdekel ez a téma, nem kell hogy hozzászóljon. Én szívesen olvasom hozzám hasonló emberek történetét.
9. Auróra2010 (válaszként erre: 6. - Auróra2010)
2022. febr. 27. 09:29
44 évesen ha egyedülálló lennék, nem tudom , kivánnék-e partnert magam mellé, de amilyen kényelmes vagyok, biztos nem. Anyagi okból nem, szexuális indittatásból sem,
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Scherlock)
2022. febr. 27. 09:29

Nincs szükségem segítségre. :)

Beszélgetni akarok a témáról.

7. 55Judit (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. febr. 27. 09:28
jav: de hamar kiderül...
2022. febr. 27. 09:27

Nem ritka a példád, én is csak a családtagjaim körében érzem jól magam, férj, nagyk. gyerek, . Nem járunk vendégségbe, nem fogadunk vendéget. Igaz férjemnek elég strapás idegölő munkája van, munka után nem hiányzik a vendék, csak az otthoni lazulás, hogy kipihenje magát. Én h.o-n vagyok az is elég fárasztó, ha sok a munka, vagy talán rosszabb, ha valami hiba csúszik a gépezetbe, csak várom az újabb feladatot, emellett vásárolok főzök a kiscsaládomnak minden napra.

Ebbe nem férne bele barát vagy barát.


44 é vesen ha egy

5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 09:27

Nekem a fiam 44 éves, és csak az ő társasága okoz örömöt. Másokkal is szóba állok éppen, ha hamar kiderül hogy nem érdekel az a semmiről se szóló társalgás amibe cseppentem. Sokszor ismerkedtem én is, egy ideig azt gondoltam hogy nem kéne egyedül leélnem az letemet, de mindig az derült ki, hogy akivel ismerkedek, azzal nem lenne jobb az életem mint egyedül. Érdekes mód, a 44 éves fiam is így vélekedik, valahányszor elkezd ismerkedni egy nővel. Úgy tűnik te is, és mi is introvertált személyiségek vagyunk. Ha ezen változtatni akarunk, csak feszültséget szül. Persze az is lehet hogy csak magasra tesszük a lécet. Én pl. nem voltam nagyravágyó, csak egy ilyet szerettem

volna mint én vagyok. Ez idáig nem találtam meg.😀

2022. febr. 27. 09:25

Már leszűrted magadnak azt, hogy "Jól érzem magam egyedül"..., akkor ne morfondírozz ilyesmiken:

"Mi a normális (hagyományoknak megfelelő) hozzáállás a párkapcsolat kérdéséhez a 21. században?"

Legyél boldog ezzel az élettel, ne foglalkozz mások véleményével!

2022. febr. 27. 09:21

Ha valóban jól érzed magad egyedül, akkor:


Miért érdekel más véleménye?

Mi az, hogy milyen párkapcsolatba érdemes energiát fektetni?

Neked mit jelent a hagyományos párkapcsolat?



Nagyon úgy fest, igazából nem is tudod, mit akarsz.



Mi a célod ezzel a fórummal?


Tehát, ha jól érzed magad, miben tudunk mi idegenek segíteni?

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 09:18
Nahát, pont ilyen vagyok! Azzal az árnyalatnyi különbséggel hogy én több tapasztalatot szerezem a 67 évem alatt. 😀
2022. febr. 27. 08:42

44 éves vagyok. Túl egy házasságon és egy hosszabb kapcsolaton. 2,5 éve nincs tartós kapcsolatom. A lányommal élek. Az elmúlt egy hónapban kísérleteztem, figyeltem önmagam. Ismerkedtem, randiztam férfiakkal, ám az őszinte összegzés az lett, hogy nem vágyom igazán arra, hogy megosszam mással az életemet. Beszélgetni, ismerkedni jó, ám egy idő után nem érdekel a másik. Érdekesebbek a saját dolgaim, mint a másik személy.


Mi a véleményetek: 40 fölött, amikor a többség már rendelkezik önálló egzisztenciával, életvitellel, szokásokkal, milyen párkapcsolatba érdemes energiát fektetni? Mi a normális (hagyományoknak megfelelő) hozzáállás a párkapcsolat kérdéséhez a 21. században?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook