Jogos? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. kismackó2006 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. febr. 21. 10:46
Igen, mi is így gondoljuk, de a papa mindig úgy kezeli - és ezáltal minket is erre ösztönöz - mintha átlagos lenne. Ez amolyan homokba dugom a fejem. De a valóság más és ha megfeszülünk, akkor sem lesz olyan, mint pl. a szomszéd 10 éves fia. Ezt nem értik apósomék és mindig mindenbe beleszól és lealáz!
8. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Kismackó2006)
2017. febr. 21. 10:41
Mit jelent a nem átlagos? Ha mozgásában értelmében korlátozott és kell a segítség miért ne? Amúgy aposod hagyja a fenébe.Sok beteg ember van a mai világban. Mondjuk egy egészséges 10 évesnek el kéne boldogulni egyedül ennyi idősen. Tornaora oltozes...
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Kismackó2006)
2017. febr. 21. 10:40

Nyugodtan kísérjéátek. Ne legyen benne semmilyen szorongás, hogy otthagyjátok valami öltözőben és ő esetleg nem pontosan tudja, mit hová kell tenni, hogyan kell elzárni, stb.

Segítsétek, ahol úgy érzitek, szüksége van rá!

6. kismackó2006 (válaszként erre: 4. - Zsanci79)
2017. febr. 21. 10:37
enyhe értelmi fogyatékos, ezt tudja a család is,azonban úgy kezelik, mintha teljesen átlagos gyerek lenne. Vannak területek igenis,ahol segítségre szorul. Nem azon a szinten van, mint a kortársaik. Lehet, hogy ciki lenne, ha pl. a szomszéd 10 évesét kellene bekísérni, de a mi esetünk teljesen más.
2017. febr. 21. 10:29
ez szoktatás kérdése mennyire neveljünk önnádlóvá már akár 10 évesen,de szégyen semmi képen nem
2017. febr. 21. 10:28

Ha nem átlagos gyerek (nem tudom mit értesz ez alatt), és segítség kell neki, akkor nincs is ezzel semmi probléma.

Egy "átlagos" gyereknek pedig ilyen idős korban illik önállónak lenni, pláne, ha rendszeresen jár uszodába, megszokott körülmények közé.

2017. febr. 21. 10:24

Úgy csináljátok, ahogy nektek és a fiúnak jó.

Az após meg azt gondol, amit akar.

Nem tartozik rá.

Aki nem segít, az ne vau-vau bele az életetekbe.

2017. febr. 21. 10:24
Ha nem egy átlagos gyerek, és felügyeletre szorul, akkor nem ciki. Én tavaly nyáron nyugodtan beküldtem a kilencévesem a férfi öltözőbe egyedül, csak a bilétáját kellett elraknom, a táskámba, amiért a ruhát kapta vissza
2017. febr. 21. 10:17
Úszni szoktunk menni a helyi uszodába. Én a női öltözőt használva megyek az uszodatérbe, ez idáig evidens. A 10 éves fiam természetesen nem mehet a női öltözőbe, így az apja szokta - kísérőjeggyel - a férfi öltözőben segédkezve a kisfiamat az uszodatérbe vinni. Az apósom kiakadt, hogy szégyen, hogy egy 10 évest kísérni kell az öltözőbe, miért nem egyedül csinál mindent? Hát, nem tudom, hogy tényleg szégyen-e, de én nem feltétlenül gondolom annak, főleg, hogy nem egy átlagos gyermekről van szó!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook