Jogos? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. febr. 21. 22:52
A csirke tulképpen bók. A sznobizmus meg nem rossz dolog.
38. insecure (válaszként erre: 37. - Bc681dac13)
2017. febr. 21. 22:43
Felügyelem a gyerekeim öltözéset, pont úgy ahogy a többi szülő. Nem fogyatékkal élők úszásoktatására járunk, hanem egy általános úszásórára. De jó, hogy így poénkodsz a fogyatékkal élőkön. Én is úszom, heti 5x járunk különböző uszodákba, de még nem volt részem ilyen idióta műbalhékban.
37. bc681dac13 (válaszként erre: 36. - Insecure)
2017. febr. 21. 22:37

Ergo te nem a férfi öltözőben ücsörögsz, hanem egy kétmenű gyereköltözőben vársz, ahol fogyatékkal élő gyermekek foglalkoztatására specializálódtak?

Azért remélem, elsősegély szoba van a leírtak mellett.

36. insecure (válaszként erre: 34. - Bc681dac13)
2017. febr. 21. 22:30

Ez egy ún. tanuszoda. Van egy medence, két öltöző, egy iroda, egy folyosó, kávéautomata.

Ezek nem kamasz gyerekek, kisiskolások, ovisok. Az én nagyfiam sem kamasz a kora ellenére, ő is speciális. Elsős. Különnemű testvéreket sem választják szét a szülők az öltözéshez.

35. sanyinak (válaszként erre: 34. - Bc681dac13)
2017. febr. 21. 22:28
Ott van az uszoda társalgója :)
2017. febr. 21. 22:24
Marha hihető... Az egész uszodában csak gyerekek vannak, mindenki csak szülőkkel a férfi öltözőben, és csak ott lehet a szülőket utolérni. Edzés előtt, után alatt az úgyis ott lebzselő szülőkkel nem lehet beszélni a medencetérben, az előtérben, a büfében, nem lehet papíron, e-mailben, telefonon, facebookon üzenni, csakis a féfri öltözőben. Ha ilyen nagy ott a lazaság, miért nincs koedukált öltöző?
33. michelle.r (válaszként erre: 19. - Insecure)
2017. febr. 21. 20:12

Ahol az én 9,5 éves fiam öltözik, ott biztos nem üldögélnél, mert úgy kirakatnálak onnan, hogy a lábad nem érné a földet.


Gondolom, imádnád, ha a lányod öltözőjében ücsörögnének az apukák :/ Egyáltalán hogy jut eszedbe?

32. michelle.r (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2017. febr. 21. 20:08
Én is ezt gondolom. Szerintem nem valószínű, hogy szándékosan rosszindulatú. Egyszerűen nem tudja kezelni, nem tudja hogy álljon hozzá. És valószínűleg egy kicsit szégyelli is a helyzetet.
2017. febr. 21. 18:37

Ez nem furcsa, hanem elfogadhatatlan. Én tutira kiküldetném az ilyen anyukát, ha a tudomásomra jutna ilyesmi, és 1000%-ig biztos vagyok, hogy az edző vagy az úszómester kizavarná. Az meg biztos, hogy nem kellene ahhoz személyzet, hogy egy pasit kitessékeljek, mert neki a női öltözőben szottyant kedve gyereket öltöztetni. Ezek a gyerekek, főleg hogy nem egyedül, hanem négyen testvérek együtt mennek, nem igényelnek a zuhanyzáshoz, törölközéshez, öltözéshez segítséget.


Írták már itt többen, hogy az öltözői zaklatást elkerülendő kísérnék a gyereküket. Ez már zaklatás fogalmába esik. Vagy azért mert fiúk, nem lányok, nincs joguk "kukkoló" nélkül öltözni. Könyörgöm, ezért találták ki a külön női és férfi öltözőt!

30. sanyinak (válaszként erre: 21. - Kismackó2006)
2017. febr. 21. 18:23

Apa is tanuljon meg úszni! :)

Én a kísérőjejeggyel simán be szoktam menni úszni.

És találkoztam már kísérő anyukákkal is a férfi öltözőben. Kissé fura... persze a férfiak ugye nem annyira szégyenlősek.

De azt hiszem, anyukák kiakadnának ugyanezen a női öltözőben...

29. trapiti (válaszként erre: 19. - Insecure)
2017. febr. 21. 17:43

Azért ez tényleg furcsa, fordított esetben én nagyon fel lennék háborodva, ha egy apuka bent ülne az öltözőben miközben a lányom ott öltözik...

De ha fiam lenne, akkor se nézegesse már egy idegen nő... főleg 9-10 évesen... mert ha ovis korú és soportos úszás van ahol minden anyuka bemehet az öltözőbe, az más. De a 9-10 éves már kiskamasz majdnem, nem lehet megtenni velük hogy beülsz közéjük miközben öltöznek meg zuhanyoznak. Vagy menjen vele azonos nemű kísérő, vagy intézze el önállóan vagy ne menjen úszni ha sehogy nem megoldható. Eszembe nem jutna az lányom apját beküldeni a lány öltözőbe hogy felügyelje a 9 éves lányom öltözését... még itthon sem amúgy. Sőt alapvetően én sem nézegetem itthon sem hogy hogyan fürdik a 9 éves, mert már zavarja.

28. bc681dac13 (válaszként erre: 19. - Insecure)
2017. febr. 21. 16:39

A személyzetnek ki kellene zavarni téged a csába. Te mit szólnál hozzá, ha a női öltözőben bent ülne egy faszi, mondván, úgysem bámul meg ilyenkor alapvetően gyerekek szoktak öltözni? Nem tanítottad meg őket lezuhanyozni, megtörölközni, felöltözni? Akkor (még) nem valók oda. Mikor alkalom engedi, menjeket olyan strandra, uszodéba, ahol koedukált az öltöző, aztán ott a fülkében, bezárkózva nézd, hogy jól megtörölték-e a seggüket! Amúgy mit kell ott lesegetni? Törölközni csak tud, az 5 évesre rá tudna a három nagyobb szólni, ha a vizes a háta mielőtt öltözik. Ha nem vesz pulcsit vagy más ottmarad, visszaküldöd érte, az előtérben megfogod a hajukat, hogy száraz-e, ha nem, visszaküldheted őket.

Az öltözőnek van egy rendje, és ha az nem tetszik valakinek, akkor ne menjen oda! Egy sportlétesítményben a szabélyok be nem tartása sokszorozva megengedhetetlen.


Az indító gyereke speciális eset, és ők normálisan intézik, mert nem rúgják fel a szabályzatot saját kényük, kedvük szerint.

2017. febr. 21. 14:30
9 eves lanyom van, ep ertelmu. Ennek ellenere, vagy ezzel egyutt en is bekisernem ha mondjuk Az apjaval menne uszni. Reszben a higieniai viszonyok miatt (es egy 9-10 eves barmennyire onallo azert nem olyan korultekinto mint egy felnott) reszben mert egy uszoda oltozojeben sokminden tortenhet. Sot, lehet hogy egy 15 evest meg inkabb kisernek, vagy legalabbis nem engednem egyedul, minimum baratnovel. Veszelyes a vilag, vigyazni kell a gyerekekre, plane ha meg valami miatt az atlagnal kiszolgaltatottabbak.
2017. febr. 21. 13:30
Köszi lányok a hozzászólásaitokat :)
25. andi6020 (válaszként erre: 13. - Kismackó2006)
2017. febr. 21. 13:25
A gyerekhez igazodjatok, ne az okos apóshoz.
24. kismackó2006 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2017. febr. 21. 13:19

Na igen, de ez amolyan homokba dugom a fejem....

De attól még a probléma ott van és nem segít, hanem beszólogat. Amúgy meg mindig kérdezi, hogy mikor megyünk hozzájuk, mert már régen látott. De ha ott vagyunk, előbb-utóbb csak feszültség van :(

23. kismackó2006 (válaszként erre: 17. - MZsanett)
2017. febr. 21. 13:17
Úgy kezeli, mintha nem lenne....de ez azért nem így van, mert vannak az életnek olyan területei igenis, amiben segítségre szorul tovább, mint hasonló korú egészséges társai. S most ez jelenti számára a biztonságot, ha az apja ott van és segíti.
22. zebracsikó (válaszként erre: 17. - MZsanett)
2017. febr. 21. 13:16
Tudja ő, csak eltagadja, mert -gondolom- úgy vélekedik, az ő családjában ilyen nem fordulhat elő.
21. kismackó2006 (válaszként erre: 19. - Insecure)
2017. febr. 21. 13:14

Szóba került, hogy apa kísérőjeggyel megy, hogy segítsen az öltözésben. (apa amúgy nem tud úszni).

Örökké kritizál főleg apósom, anyós meg legfeljebb bólogat. Nem azt nézi, hogy de jó, ezt is tudja meg azt is, hanem mi az, amit nem tud. S főleg ilyet vág a fejemhez, hogy szégyen! Kérdem én mi?? Nem a gyermek tehet róla, hogy ilyen, de nagyon akar! És nekünk ez a legfontosabb.

20. insecure (válaszként erre: 17. - MZsanett)
2017. febr. 21. 12:58
Szerintem tudja, csak nem akarja elfogadni.
2017. febr. 21. 12:57

Én a 7,5 9,5 éveseimmel simán bemegyek a férfiöltözőbe az uszodában, és helyet foglalva egy padon, felügyelem a fiúkat. Igaz abban az időben gyerekek öltöznek ott. Nyilván nem bámulom őket.


Az apósod egy kretén. Egyáltalán minek megosztani vele olyan részleteket az életetekből, hogy hogyan öltöztök át az uszodában?

18. Getti
2017. febr. 21. 12:57

Én akkor is bekísérném, ha egészséges lenne.

A mai uszodai erkölcsi viszonylatok melléktermékeként megjelenő szexuális molesztálás miatt.

17. MZsanett (válaszként erre: 1. - Kismackó2006)
2017. febr. 21. 12:34
Apósod buta, mint a tök, már bocs. Nem tudja, mi az, hogy értelmi fogyatékos, ezért kekeckedik.
2017. febr. 21. 11:48
Ha a gyereknek az a jó, akkor após véleményére ne adj. Te vagy az anyja, te tudod mit tud megtenni, mennyire önálló
15. zsanci79 (válaszként erre: 6. - Kismackó2006)
2017. febr. 21. 11:12

Hát akkor meg apóst helyre kell tenni, vagy egyik fülön be, másikon ki.

Nem hiányzik ez a kis ostorozás pluszban senkinek.

14. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Kismackó2006)
2017. febr. 21. 11:06
Az a helyes, ami a gyereknek jó, nem az, ami az apósodnak.
13. kismackó2006 (válaszként erre: 11. - 9c485f67e8)
2017. febr. 21. 10:57
No igen, pláne, hogy a mi fiunk más. Én mondtam is neki, hogyha valaki pl. vak, akkor az is szégyen??? Már kinek?? Szóval nagyon bántó megjegyzéseket tesz, ezért nem is nagyon látogatjuk, hiába akarja, hogy menjünk.
12. kismackó2006 (válaszként erre: 10. - 4740439ec6)
2017. febr. 21. 10:55
Hát, össze is szólalkoztunk rendesen, csak az a baj, hogy ez sokszor így van. Már sokszor elbizonytaladok én is, hogy mi a helyes, de nap mint nap mi vagyunk a gyerekkel, nem pedig az apósomék a havi egyszeri látogatásukkal.
11. 9c485f67e8 (válaszként erre: 6. - Kismackó2006)
2017. febr. 21. 10:54

A szomszéd gyereke nem a ti gyereketek és fordítva.

Toll a fülébe apósnak.

Ha csak lehet, kerüljétek vele az ilyen dolgokról a beszélgetést.

Az "öreg" se olyan, mint a másik szomszéd.

2017. febr. 21. 10:51
Ti vagytok a gyerek szülei,nektek kell megvédeni a jogait akár a saját családtagjaitok ellenében is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook