Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik az örökség lemondásának a feltételei? Minek kell szerepelni a lemondó nyilatkozaton? fórum

Mik az örökség lemondásának a feltételei? Minek kell szerepelni a lemondó nyilatkozaton? (tudásbázis kérdés)


2023. jan. 21. 18:47
Ez a történet ahányszor meséled, annyiféle. Menj egy jogászhoz, hátha az értelmezni tudja a dolgaidat, és tud tanácsot adni.
11. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 17:31
Legalább egy telefont vagy emailt eressz már a közjegyzőnek, aki a hagyatéki tárgyalást intézi! Már miért mondanál le? Lehet, hogy a tartozásod egy részét is kifizethetnéd belőle.
10. Bichi (válaszként erre: 9. - Banános Zselé)
2023. jan. 21. 11:59
Na ja...
9. Banános Zselé (válaszként erre: 6. - Bichi)
2023. jan. 21. 10:26
nem a történet fontos, hanem hogy mi a módja, meg az is lehet hogy az egy másik ember
8. b43302e1ca (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 10:25

A hagyatéki tárgyaláson simán megmondod, hogy lemondasz a rád eső részről. Semmit nem kell előre meg írni.

Tapasztalatból írom, én egy üres telekről mondtam le így.

2023. jan. 21. 10:19

Öröklésről lemondani csak az örökhagyó életében lehet.


Örökséget visszautasítani csak az örökhagyó halála után lehet. Visszautasítás esetén az örökös nem jelölhet meg kedvezményezettet, akinek a javára az örökséget visszautasítja.

A visszautasítás szóban is megtehető a hagyatéki tárgyaláson.

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 09:21
A korábbi történetedben kissé máshogy lett ez megfogalmazva...
2023. jan. 21. 08:41
Azt hiszem, örökségről hagyatéki tárgyaláson lehet lemondani. Ahol azonosítják a személyt, lakcímet és örökség tárgyát. Ott voltál?
2023. jan. 21. 07:34

Nem tudom, hogy mennyi tartozásid van, de ha kiegyezel a végrehajtóval, hogy fizeted, akkor nem terhelik rá semmire és ez esetben nem kell lemondanod az örökségedről.

Biztos, hogy megéri?

Mennyit ér az örökséged? Mennyi a tartozásod?

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 07:10
Te magad menj el ügyvédhez!
2. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 21. 06:30
Nem inditottál már erről fórumot?
2023. jan. 21. 05:34
Sziasztok!Van köztetek olyan aki tud segíteni.Örököltem,de mivel van tartozásom ami végrehajtás alatt van,nem szeretném hogy rá terheljék az örökségemre igy vissza utasítottam azt.Ez az örökség nagymamám lakásából származik ami el lett adva és apám után örököltem mert közben ő meghalt.Apám és anyám nevén volt a lakás.Anyám elment ügyvédhez és azt mondta neki állitolag hogy kell írni egy papirt amibe vissza utasítom az örökséget két tanuval aláíratni.Ez meg történt.Messze lakok anyámtól és úgy küldte el postán a papírt ,amit ő írt meg ,de nekem az volt a fura hogy nem a nagymamám lakás címe volt rajta hanem az ővé.Mármint ugy volt megfogalmazva hogy nem a nagymamám lakása ahol volt ,hanem amibe ő lakik (amiből 1/2 rész az enyém apám után)azt az örökséget utasítom vissza.Felhivtam és azt mondta hogy az ügyvéd azt mondta neki hogy mindegy melyik lakás cime van rajta.Én ezt nem akarom elhinni.Tudja valaki ez hogy van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook