Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó tanácsok ovi kezdőknek? fórum

Jó tanácsok ovi kezdőknek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. Hisztikirálynő (válaszként erre: 17. - Mariann7533)
2009. aug. 18. 15:16

mi tegnap választottunk jelet, amikor jöttek az óvónénik nálunk. Annámnak halacska lesz a jele:) Mondták, hogy lehet új jelet is kitalálni (ami még nem volt más gyereknek), de nekünk a halacska tökéletes lesz:)

Azt én sem tudom, hogy mibe érdemes v. kell belehímezni (v. rárajzolni) a jelet (pl. a zsákba, poharára, fogkeféjére, törölközőre, stb)?

20. Dyna22
2009. aug. 18. 15:15
Egy régi ott dolgozót ismerek.ő azt mondta a legjobb ovi a környéken és jó óvónőket kapunk (együtt fognak járni a fiaink),szóval remélem a legjobbakat.
19. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 4. - Cinka)
2009. aug. 18. 15:15

Erről jut eszembe: nálunk szoktak nyílt napot rendezni. Festenek, játszanak, ismerkednek az ovival.


Nekem amikor nem nagy kedve volt maradni (szerencsére nem hisztizett), akkor megígértem, ha megyek érte kap valami apróságot (ropi, nyalóka, egy kedvenc péksüti, vagy egy rágó). Ebből persze nem kell rendszert csinálni!


A kicsik vihetik a kedvenc játékukat magukkal!

18. Cinka
2009. aug. 18. 15:14

Még valami eszembe jutott: nálunk kezdetben otthoni kis kedvenc tárgyat be lehet vinni a szoktatás ideje alatt.

Ha meg ott alszik, akkor kell nálunk ehhez is felszerelés.(csak ágy nem:))))

17. Mariann7533 (válaszként erre: 13. - Dyna22)
2009. aug. 18. 15:13
Lehet,hogy bugyuta kérdés,de választottatok már jelet?Mert mindenbe bele kell rajzolni.Nálunk beiratásnál választottunk,és csináltak nekik nyílt napot is.
16. Dyna22 (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2009. aug. 18. 15:12

Írhatjuk a listát,gyűjthetjük a pénzt:)


Mindenkinek köszönöm,köszönjük!

15. Cinka (válaszként erre: 13. - Dyna22)
2009. aug. 18. 15:10
nem ismersz szülőket, akiknek van már ezzel az ovival tapasztalatuk?
2009. aug. 18. 15:10
Jaj! Nagyon fontos!!!! Mielőtt mennétek -akár aznap reggel- keressétek fel a gyerekorvost, ő ad igazolást és azzal mehettek az oviba! Elvileg enélkül nem is kezdhetik el!
13. Dyna22
2009. aug. 18. 15:07
Nagyon szerettem volna az én régi ovimba járatni Gabit,mert ott ismerem az ott dolgozókat oda járt az egész családunk oviba és mamám ott is dolgozott,de elég messze van és autó nélkül rossz lenne oda hordani.Maradt a közeli ovi amiről semmit nem tudok.26án lesz a szülői mondták akkor majd meg lehet nézni az ovit,de más infó nincs. Sokat beszélgetünk a gyerkőccel milyen is lesz az oviba és a régi ovimba már volt is,ott jól érezte magát.Szerintem itt sem lesz gond csak jó lenne tudni mire is figyeljek oda.
2009. aug. 18. 15:05
köszi csajok a tippeket:) Asszem írhatom már a listát:D
11. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 3. - Dyna22)
2009. aug. 18. 15:03

Hányan lesznek egy csoportba? Minnél kevesebb gyerek annál jobban figyelnek rájuk. ;)


Én a fiatalabb óvónéninket jobban kedveltem, mert jobban tudtunk kommunikálni, az idősebb már eléggé belefásult a munkába. Volt, hogy megkértem valamire, azért sem. :(


Sokszor kell nekik valamit elmondani (pl. öltöztetés, ha már kicsit hűvösebb volt már harisnyát hordattam a lányommal, biztos ami biztos, mivel egy-kettő felfázott).


Ruháról jut eszembe: legyen vízhatlan cipője, ha olyan idő lesz, akkor kiscsizma!


Váltóruha: bugyi, zokni, póló, vékonyabb hosszúujjú, egy melegítő (úgyis tornáznak), rövidnadrág (elvileg ebben tornáznak).

Ünneplő ruha!


Ha valami kell, azt nagyon tudnak kérni. :)

Jobban jársz, ha viszel egy halom papírt, ceruzát, rajzeszközöket, tisztasági holmikat: wc papír, folyékony szappan, papírzsepi, szalvéta. Nálunk hetente a gyümölcs is kötelező volt.


Van csoportpénz is, ezt általában az első szülőin beszélitek meg.


Tisztasági csomag: fésű, fogkefe, fogkrém (nekem az nem tetszikl hogy egy fogkrémet használnak...)


Ami kell még, azt majd úgyis mondják.


Ha valamivel nem értesz egyet nyugodtan szólj az óvónéniknek!


nnepek előtt pl. húsvétkor kérnek be tojást, vagy wc gurigát, ebből sok mindent készítenek (nekem már egy zacskónyi van a másik lányomnak).


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha érdekel még valami kérdezz!

10. Mariann7533 (válaszként erre: 7. - Hisztikirálynő)
2009. aug. 18. 15:03
Én ovis zsákot a vateráról rendeltem,egy thomasos zsák,nagyon jó erős anyagból van,ami ki fog bírni 3 évet,és plussz nagyon jól néz ki.
9. Cinka (válaszként erre: 7. - Hisztikirálynő)
2009. aug. 18. 15:01

Ez ovinként más, de az alapvető felszerelés:

- váltócipő (nyáron is)

- váltóruha (ebből a zsákban több is hagyható)

- néhol kérnek tornacuccot, de kicsiknél még nem jellemző

- fogkefe, pohár (van ahol ezt csoportpénzből egységesen veszik meg)

- kéztörlő

- papírzsepi wc-papír (ezt is vehetik a cs.pénzből is)

Másra nem emlékszem h kellett volna. Kell majd a kirándulásokhoz kis hátizsák is.

2009. aug. 18. 15:01
Nálunk az oviba vinni kell:ovis zsákot,abba beletenni csere bugyit,zoknit,télen harisnyát,most őszre érdemes rövid ujjú pólót,és nadrágot,hisz történhetnek "balesetek",és nem csak a bepisilés,hanem a gyerkőcök szeretnek pancsolni kézmosáskor,és ilyenkor bizony a fél csoport elázik kicsit.Vinni kell még benti cipőt,kis törölközőt,poharat,fogkefét.Hirtelen ennyi jut eszembe.
2009. aug. 18. 14:55

Sziasztok!

Az én lányom október 1-től kezdi az ovit.

Épp tegnap voltak az óvónénik családlátogatáson, nagyon szimpatikusak voltak mindketten.

Mondták, hogy beszoktatás előtt is vihetem már Annát délelőttönként 1-1 órára játszani, nyugodtan, nem gond számukra. Ennek nagyon örülök:)

Épp most kezdtem el nézegetni a neten, hogy honnan a manóból fogok szerezni ovis zsákot, meg ilyenek.

Majd szeptemberben lesz nálunk a szülői értekezlet, gondolom akkor felvilágosítanak, hogy miket kell vinnünk.

Én is kíváncsi vagyok a tapasztalt anyukák véleményére, hogy miket vigyünk az oviba (ruhákat, tisztálkodó szereket).

6. Cinka (válaszként erre: 3. - Dyna22)
2009. aug. 18. 14:55
Hát igen, az óvó néni személye nagyon fontos, ezért nem árt a gyerekről személyesen is beszélgetni vele minél előbb. Pl ha tudod, hogy a gyerek nem sokáig tudja tartani a pisit, akkor szólni kell, hogy a gyereket első jelzésére engedjék ki eleinte, persze a gyereket meg arra kell felkészíteni, hogy azonnal szóljon,ne akkor, mikor már épp becsurog.
2009. aug. 18. 14:53
Nekem három gyermekem van.A lányom most fejezte be az ovit,a fiam most kiscsoportos újra,mert szalajtós.A kicsi lányom most lesz egy éves,úgyhogy neki még arrébb van ez a dolog.Én amikor a nagylányom először ment,sírva jöttem haza.Ő nagyon jól érezte magát,de nekem nehéz volt elszakadni,olyannyira ,hogy az első időkben nem is ebédelt bent,ebéd előtt elhoztam.Azután egyszer csak megszólalt,hogy ő benn akar enni.És úgy lett.De mondjuk én nem altattam benn.A kisfiammal már rutinosabb voltam,de az első napot hazafele szintén sírva tettem meg.Annyiból jó volt,hogy egy oviba volt a nővérével,és tudtak együtt játszani.Ő is és a lányom is egyből beilleszkedtek,bár a lányomnál kb.indulás után egy hónappal jött egy időszak,hogy ő nem akar menni,és sírva ment be.Ez tartott egy hétig,utánna vége.Minden gyerek más.Ha otthon vagy,és megteheted,és ha neked is megszakad picit a szíved,akkor szerintem próbáld meg,hogy beviszed mondjuk 9. órára,és 1/2 12-re érte mész.És amikor belerázódtok mehet az ott evés,akár az ott alvás is.De ez csak az én tanácsom.Lehet,hogy a fiad úgy belejön,hogy alig tudod hazahozni.
4. Cinka (válaszként erre: 1. - Dyna22)
2009. aug. 18. 14:51

Kisebbik lányommal mi is elsején kezdjük az óvodát. Van egy 10 éves lányunk is, szóval nem vagyunk kezdők a témában. :)

Szerintem beszélgessetek vele addig is az oviról, sétáljatok el közösen arra, sőt normális helyeken azt is megengedik, hogy legalább körbejárhassatok az épületben, mondjuk egyik délután. Csak jót halljon a gyerek az oviról, ne ijesztgetés legyen (majd ott megtanulod...!), de ne is legyenek irreális elvárásai. (ott csupa játék az élet és azt csinálok, amit akarok). Nem kell nagy ügyet csinálni belőle, érezze a gyerek, hogy ez természetes része az életnek. A beszoktatás sokszor nehéz, de általában a szülők teszik azzá a túlzott aggódással. Lehet, hogy bőgicsél a kölök reggelente, vagy amikor otthagyja a szülő az oviban, de nem szabad engedni, szépen nyugodtan kell viselkedni, pár nap múlva úgyis rájön, hogy nem érdemes cirkuszolni. A lányomat másfél éves korától hónapokig bébiszitterhez vittük, mert dolgoznom kellett, semmi baj nem volt vele. Ha néha prüntyögött is reggel, vagy sírt, ha otthagytam, a kapuig sem értem, már megnyugodott.

2009. aug. 18. 14:48
Igen többek között.Meg hogy a tapasztalatok alapján mennyire figyelmesek az óvónők,mert én is pedagógus vagyok és az ovis gyakorlat alatt nem csak pozitív tapasztalataim voltak. A "kis balesetek" alkalmával többször átmentek sárkányba. Mire készítsem fel leginkább a kicsit az ovival kapcsolatban.Szóval mindenre kíváncsi vagyok, akár teljesen kis apróságok ami az eszedbe jut.
2. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 1. - Dyna22)
2009. aug. 18. 14:42
Az érdekelne mit vigyetek?
2009. aug. 18. 14:39
Helló!A kisfiam most szeptember 1-én tölti be életének harmadik évét és ezzel egy időben kezdjük az ovit is. Szeretném ha ellátnátok pár jó tanáccsal és megosztanátok velem és sorstársaimmal az élményeiteket.Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook