Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Járt valaki mostanában a Fogpótlástani Klinikán fogat tömetni ill. pótoltatni? fórum

Járt valaki mostanában a Fogpótlástani Klinikán fogat tömetni ill. pótoltatni? (beszélgetős fórum)


2019. nov. 23. 09:11

Na túlvagyok két foghúzáson, még lesz kettő, aztán jöhetnek a koronák a fogaimra. Szerencsére itt nem aranyárban mérik a koronák árát, "csak" max. bronzárban. :)

Pontosabban csak a technikai költséget kell állni, ha jól értettem én is az elmondottak alapján.

A rezidensek fiatalok és kedvesek voltak, igaz kissé hosszadalmas volt, amíg eljutottam a foghúzáshoz, mivel először egy állapotfelmérés volt, amit egy kedves ázsiai rezidens lány csinált, amit aztán egy fiatalabb orvos fiú ellenőrzött, majd következett egy panorámaröntgen, és hát ugye mindenhol kellett várni kb. 20-30 percet.

De összességében elégedett vagyok a kezeléssel, a rendelők jól fel vannak szerelve technikailag.

Remélem a fogtöméseim is majd hasonló jó tapasztalatokkal fognak lezajlani.

12. soyle74 (válaszként erre: 11. - Meer)
2019. nov. 13. 12:55

Igen, azt olvastam, hogy ált. sokat kell ott várni /a Szentkirályi u. 40-ben, ill. a 47. alatt is/, és a technikai munkát ott is meg kell fizetni.

Az SZTK-t alapból kizárom a sok rossz vélemény miatt, meg akihez tartozom, arról nem olvastam túl jó véleményt.

11. meer (válaszként erre: 10. - Soyle74)
2019. nov. 13. 12:01
Ahová Te szeretnél menni.. ott valóban lehet sokat kell várni, miután oktatás folyik.. s rajtad fognak gyakorolni a leendő orvosok. Az oktatók viszont tökéletesek. Tehát két lehetőség.. vagy idemenni és várni.. vagy saját SZTK rendelés.. ahol lehet, hogy szabad orvosválasztás van.. ill. lehet,az is hogy körzetesítve van. Én utóbbit javasolnám...A technikai munka azonban SZTK-ban sem ingyenes. Egyebekben valóban drága és még drágább magánrendelések vannak. Más kérdés.. vannak olyan kezelések, amelyeket SZTK rendelőben nem végeznek.. ilyen az implantáció, ha drága is.. de nagyon megéri.
10. soyle74 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 12. 15:18

Igen, elhiszem, ilyeneket is olvastam másoktól, hogy igazából egyik orvos sem biztosíték.


Köszi, remélem találok majd valami jó megoldást/orvost.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Soyle74)
2019. nov. 12. 15:12

Hidd el az Arc- Állcsont- Szájsebészeti és Fogászati Klinika rengeteg olyan beteget lát el, akiket magánorvosi rendelőben kezeltek rosszul.

Semmi sem biztosíték.

Inkább az ismerőseidtől érdeklődj, melyik orvossal vannak megelégedve.

Rosszat, a legjobbról is lehet olvasni, csak nem annyit, mint az igazi rosszról. A legjobb orvos is hibázik-hibázhat.

Sok sikert egy jó orvos találásához!

8. soyle74 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 12. 14:41

Köszi, igen én is így értelmezem a dolgokat.

Hát nem tudom, azért én elég sok kontár SZTK fogorvosról olvastam-hallottam tapasztalatokat másoktól. :(

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Soyle74)
2019. nov. 12. 14:33

Az TB alapon mindenhol ingyenes az adott körzetben.

A legtöbb SZTK orvos magán rendel is. Tehát nem rosszabbak, mint a fizetősek.

6. soyle74 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 12. 14:19

Igen ezt olvastam már máshol is, hogy sokáig elhúzódik egy kezelés, és hogy még nem végzett fogorvosok csinálják, ezért olcsóbb.

Akkor lehet ott inkább csak fogtömést és gyökérkezelést érdemes csináltatni, mert az ha minden igaz, akkor ingyenes.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Soyle74)
2019. nov. 12. 14:15

Voltam kb. 3-4 éve. Pótoltatni szerettem volna.

Egy év múlva tudtak volna fogadni, illetve lehet akkor sem, mert nem jeleztem feléjük, hogy már nem aktuális, de nem hívtak vissza. Rezidensek dolgoznak, ezért olcsóbb .

2019. nov. 12. 14:03

Ez a Fogpótlástani Klinika állítólag Budapesten a Szentkirályi u. 47. alatt található.

A neten csak több éves hozzászólásokat találtam, ezért érdekelne, hogy mostanában mi a helyzet ott, járt-e valaki közületek ott mostanában, és ha igen, akkor milyenek a tapasztalatai a fogászati ellátás szempontjából?

3. soyle74 (válaszként erre: 2. - Hnori90)
2019. nov. 12. 13:45

Köszi, de amit te ajánlottál, az sajnos fizetős, ezt sajnos nem tudom bevállalni.

Nemrég voltam egy magánrendelőben, ahol állapotfelmérést csináltak nekem, és inkább le sem írom, hogy mennyi lett volna kezelési terv végösszege. :(

Ezért próbálok inkább egy TB-s megoldást találni, mivel az SZTK rendelős dokiknak nem valami jó a híre.

2019. nov. 12. 13:39
A Mindentment fogászatot ajánlom. Korrektek, felkészültek. 2×megkapta az év rendelője díjat.
2019. nov. 12. 13:31

Nem igazán világos számomra ez az egész, hogy ott sima fogtömést is csinálnak SZTK-alapon?

A fogpótlásért, hidakért, koronáért viszont gondolom ott is fizetni kell ugye?

Tapasztalatok érdekelnének, akik már jártak ezen a helyen.

Állítólag ez nem a sürgősségi fogászat, az a Szentkirályi u. 40. alatt van, ha jól értelmezem.

A neten olyan véleményeket olvastam, hogy a többség inkább ezt a fogászatot ajánlja, mert itt jobb az ellátás, mint a sürgősségin.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook