Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Januárban lesz 1 éve regisztrált munkanélküli a fiam.Akkor kaphat már ellátást, ill.. foglalkoztathatják közhasznúként? fórum

Januárban lesz 1 éve regisztrált munkanélküli a fiam.Akkor kaphat már ellátást, ill.. foglalkoztathatják közhasznúként? (tudásbázis kérdés)

16. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 4. 21:08
Allamis lett vna,kozmetikusi.Neked mi a szakmad?es mit szeretnel?
2009. dec. 4. 19:05
Én is idén megyek még valamilyen képzésre felsőfokúra mert úgy tudom az még lehet állami hiába van egy emelt OKJ-m. (amivel kitörölhetem a ..... már nagyon bánom hogy nemvalami normálisabbat választottam) :(
14. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 13. - Bucóka20)
2009. dec. 4. 19:03

Fúú ez egyre bonyibb. Már semmit sem értek. Sose hallottam ilyen korlátozásról, úgy tudtam bármennyi szakmája lehet valakinek ha fizet érte. Meg a sulik ált. nem szokták visszautasítani a fizetős diákokat hisz érdekük a pénz! Államis vagy önköltséges lett volna az a nappali? Mert ha állami akkor jogos végülis hogy mivel nem vagy jogosult rá elutasitanak. De a fizetőst miért?

Finanszírozás részéről sajnos ennyi, de úgy tudom nappalin 22 éves koráig tanulhat az ember középfokú suliban.

13. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 4. 17:05

Húú nem,kevertem. Sejtettem hogy valami nem stimmel.Szóval én azzal kevertem hogy tavaly akartam menni kozmetikus suliba (nappali tagozatra)és oda nem vettek volna fel,ha már lett volna egy olyan szakmám,amiért én fizettem.Brr..buta vagyok.:)

Szóval így kizárva,nem tudom,hogy felvesznek-e ha már van egy szakmád.De pénzt,azt biztos,hogy csak 1 év után kapsz,addig semmit.

12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2009. dec. 4. 15:05
Hát én pont erről tanulok, de sajnos mégsem látom át ezeket a dolgokat kellő mélységig. Annyi bonyodalom van, mi mihez kapcsolódva jár, mi mit zár ki ezt a papirt ide adni, ezt ott igényelni! Fúú nem könnyű. Neked ez a szakmád, nagyon tájékozott vagy!
11. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2009. dec. 4. 15:02
Hogy érted, hogy én fizettem? Épp most készülök még egy OKJ-ra amit én fizetnlék mivel a törvények szerint csak az első volt ingyenes. Akkor ha ezt meglépem márt nem fogadnak ingyenes(illetve támogatott) tanfolyamra a munkaügyibe?
10. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 4. 13:48

Pénzt még nem fogsz kapni,majd csak ha letelt az 1 év,tanfolyamra mehetsz,de arra is úgy tudom,hogy csak akkor,ha nincs más fizetős tanfolyami végzettséged.Mármint ahol te fizettél.

De nem akarok hülyeséget "mondani+ érdeklődni kell.

9. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - 8c73a5832e)
2009. dec. 4. 13:46

Ha letelik az 1 év,akkor minden hónapba kapja a 28000-29000Ft-ot én így tudom,azt ne kérdezd mennyi ideig,és azt se hogy milyen segély vagy mi is ez,lehet nem is segély a neve.Ha dolgozik,akkor nem kapja mellé,akkor közalkalmazottkénti órabért kap,és azt kapja meg hó végén.

De mindenképpen be kell menni a munkaügyibe megkérdezni.

2009. dec. 4. 12:20
ha közhasznúként dolgozna, mellette még a segélyt is adnák, hogy is van ez?
7. 8c73a5832e (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2009. dec. 4. 12:19
Segélyt kaphat, ha mind a két szülő dolgozik, és még van egy kiskorú testvére? Mert nálunk ,úgy járja, (elnézést), hogy "fehér embernek" nem jár segély, ellenben mindenki másaki nem dolgozik, szinte abből ,él,ill,a csal. pótlékból.... :((
2009. dec. 4. 12:16
Köszi.Az eltelt egy év alatt próbáltunk keresni neki munkát,sikertelenül. Közben magánúton elvégzett egy biztonsági-őr tanfolyamot, most várjuk, hogy küldjék a vagyonőri igazolványát.De az sok idő...Nemértem ,ha nincs munka hogy szerezze meg az előírt bedolgozott munkanapokat?? Miért kell egy évig várnia ,hogy küldhessék közhasznúként valahová, vagy kapjon valamit? Most lett volna lehetőség egy melóra, de nem kapta meg, mert még nem RÁT-os....:((
2009. dec. 4. 09:26
Ha nem rendelkezik ennyivel akkor szóba jöhet még az álláskeresési járadék. Ennek mértéke a minimálbér 40%-a.
2009. dec. 4. 09:24
Munkanélküli segélyt akkor kap ha álláskereső és megelőző 4 éven belül legalább 365 nap munkaviszonnyal rendelkezik.
2009. dec. 4. 09:20
Én még csak 2 hónapja vagyok regisztrált ez azt jeleti, hogy még nem jár semmi? Tanfolyamra sem mehetek?
2009. dec. 4. 09:17

Ha letelik az 1 év akkor be kell menni jelentkezni és mondani kell hogy milyen végzettsége van,innentől pedig küldhetik dolgozni.Akár közmunkára is.Plusz kapja a segélyt.

De,ha elmegy a munkaügyibe akkor mindent elmondanak szerintem.Rám is ez vár. :o)

2009. dec. 3. 19:07
Januárban lesz 1 éve regisztrált munkanélküli a fiam.Akkor kaphat már ellátást, ill.. foglalkoztathatják közhasznúként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook