Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
5000. FDorka87
2015. febr. 16. 19:07

Amúgy van itt valaki, aki még az elején jár? :)

Ma kellett mennem reggel dokihoz, mert kicsit véreztem (kevés élénk piros vér volt a wc papiron, aztan semmi utana szerencsere).

7mm, minden oké, szívhang nincs még sajna, 2 hét múlva kontroll :)

4999. FDorka87 (válaszként erre: 4982. - Babuci10)
2015. febr. 16. 19:04

Hát igen, nem könnyű a helyzet ha sírósak vagyunk!

:) és olyan szépen fogalmaztál :) ahogy olvasom, Te már nem sokára a kezedben tartod a babát? :)

4998. Nikk_1982 (válaszként erre: 4996. - Genetheim)
2015. febr. 16. 18:50
Szerintem keszul a szervezeted a szulesre. Par nap es vege. :-)))))))))
4997. nikkkancs (válaszként erre: 4995. - Babuci10)
2015. febr. 16. 14:36
32 hetes vagyok a kislánykámmal :)
4996. genetheim
2015. febr. 16. 12:54

Sziasztok! Bocsi, a kérdésért, de sehol nem találok erre választ.

Az normális, hogy a 38.hétben konkrétan bármit eszek, fél órán belül mennem kell wc-re? Ennyire felgyorsul az anyagcsere, vagy valami más? Ehetek gyümit, főtt kaját, szendvicset, bármit.. Ugyan az a vége. Jön egy pici görcs, mint amikor megvan + amikor hasmenés van keveréke, és mennem kell.. De ez már 3-4 napja.

Szedem a vasat, ami sokszor székrekedést okozott, de most semmi..

Volt ilyen másnál is?

4995. babuci10 (válaszként erre: 4994. - Nikkkancs)
2015. febr. 16. 08:56

:)


Szörnyen idegesít már minden furcsaság. Te hányadik hétben vagy?

4994. nikkkancs (válaszként erre: 4993. - Babuci10)
2015. febr. 16. 08:29

Moat a kislánnyal nekem is minden más mint a fiammal volt! :) Tudom mit èrzel!

Hiába második gyerek èn is kèpes vagyok apróságokon aggódni! :)

4993. babuci10 (válaszként erre: 4992. - Nikkkancs)
2015. febr. 16. 07:19

Köszi!


A lányommal minden teljesen máshogy volt, mindentől izgulok... :S

4992. nikkkancs (válaszként erre: 4991. - Babuci10)
2015. febr. 15. 10:59

Nekem a fiammal anno a 32. hèttől voltak enyhe joslóim, ettől függetlenül majdnem 40. hèten szültem :) Ez termèszetes hogy dolgozik a mèhed, kèszül a szülèsre! :) ;)

Ne izgulj!

4991. babuci10
2015. febr. 15. 10:17

Lányok!

Kb. 3. éjszakája megy már, hogy arra ébredek, hogy nagyon halványan, mintha görcsölgetne a pocakom. Egy kicsit izgulok, hogy ezek vajon jósló fájások -e, mert a lányomnál semmi ilyen nem volt. Nap közbenre elmúlik. Az is lehet, hogy rossz pózban alszok, ami nem kényelmes neki? Vagy a belekben lévő gázok jönnek-mennek és ezt keverem össze a méh összehúzódásokkal? Mondjuk, amíg nem erősek a görcsök, annyira nem izgulok, de azért jó lenne tudni, mi ez valójában... :)

Van ötletetek?

4990. babuci10 (válaszként erre: 4988. - Beyus)
2015. febr. 15. 10:11

Ez nagyon vicces... lol.

Nálunk nem adnak algot recept nélkül, ne hogy egy sima fertőtlenítő kapszulára miért kéne recept, azt nem nagyon értem. Neomagnol olyan tabletta, amit pl. ivóvíz fertőtlenítésre is lehet használni, szóval nem nagyon értem a dolgot.

Amúgy ha legközelebb mész a JF-be esetleg, próbáld meg a főbejárati gyógyszertárat, ott tutira kapsz Neomagnolt és nem hinném, hogy receptre adnák... :) Ez amúgy csak amolyan magán akció nálam, mert a lányom után is neomagnolos oldattal kezelgettem a gátsebet és állati szépen hatott.


Az egyik ismerősöm ajánlotta még, hogy antibakteriális tudfürdőt vegyek, mert az használt neki sokat, de azt meg én nem kapok... Nem Safeguard volt... :(

4989. babuci10 (válaszként erre: 4987. - Genetheim)
2015. febr. 15. 10:04

Szegénykém, pedig nem ártana, ha a védőnő megfelelően tenné a dolgát... Hivatalosan adnia kellene egy A4-es lapot, amin minden rajta van, kórházba mi kell, babának mi kell, neked mi kell... én mindkétszer kaptam...

Elektromos mellszívót vittem a lányomnál, de egyszer sem használtam: állati nagy helyet foglalt, amennyi nem volt, meg szörnyen macera lett volna használni.

Most van kézim, nem tudom, a valóságban hogyan fog működni, de első blikkre jobbnak tűnik az elektromosnál: jobban imitálja a szopó mozgást, ami jobban stimulálja a tej beindulását - bár nem tudom, van -e különbség az elektromos mellszívók között. Az enyém olyan volt, ami mellszívó és orrszívóként is használható...

4988. beyus (válaszként erre: 4986. - Babuci10)
2015. febr. 14. 21:24
Adnak most is repit, de azért nem àrt a biztos saját. Nem tudom, most mi van benne. Neomagnolt receptre kaptad? Nálunk nem adtak anélkül. Érdekes, mert algopirynt meg adnak. A védőnő listáján még walkman is volt, meg telefonkártya. 2 napig nevettünk rajta. Nem valami friss példány.
4987. genetheim
2015. febr. 14. 12:27

Védőnő..:D nálunk ha viszek neki kannás bort, akkor nem csak a többi családról mesél, hanem meg os hallgat.:DD

Elektromos mellszívóm van.:) azt mindenképp viszem.:)

Amúgy aki Hamza Zsuzsinál szült, mik a tapasztalatok? :)

4986. babuci10 (válaszként erre: 4985. - Beyus)
2015. febr. 14. 08:57

Na, ez a leadós dolog új nekem, anno nem kellett leadni semmit, csak nálad kellett legyen textil pelus, pelus, nedves törlő, stb. Anno kaptunk repi csomagot is és abban volt pl. Sudo krém. Akkor most lehet, másképp van...

Amit viszont vigyetek: kézi mellszívó, én viszek neomagnolt, mert úgy hallottam, már nem csinálnak mindennap gátmosást...

A védőnő amúgy mindent elmond, meg elvileg adnia kell egy listát... 😊

4985. beyus (válaszként erre: 4983. - Genetheim)
2015. febr. 13. 20:11
Én úgy tudom, hogy le kell adni 1cs popsitörlőt, 1cs nálad marad. Pelust is kérnek ha jól tudom 10db-ot. Plussz nálad is legyen. Ezek kellenek, de nálad marad, nem kell leadni: textil pelenka, baba sapka, popsikrém,
4984. beyus (válaszként erre: 4980. - Babuci10)
2015. febr. 13. 20:03
Örülök, hogy minden ok. Innentől repülnek a hetek, meglátod, illetve már olyan sok neked sem repül. Tegnap volt a tesónak(10) a farsang, és làm, nekem is ki pottyant egy pár könnycsepp. Fogalmam sincs, hogy hogyan, miért, de sűrűket kellett hirtelen pislognom, hogy ne bukjak le.
4983. genetheim
2015. febr. 13. 17:10

Sziasztok!

A babának mit kell vinni?

Mármint mit kell a csecsemősökhöz, illetve hozzám?

Külön kell pl pelus, vagy az elég, ha csak nálam van?

4982. babuci10 (válaszként erre: 4981. - FDorka87)
2015. febr. 13. 15:25

FDorka!


Ne aggódj, ezszerointem tök normális, lelkileg nem könnyű, vagy nem mindenkinek olyan könnyű megélni az egészet. Nem tudom megígérni, hogy amint megszületik ez egy csapásraelmúlik majd, azt viszont igen, hogy tutira megéri, mert összességében anyának lenni a világon a legjobb és legfontosabb dolog!

Egy ember 100%-ig lesz, aki mindig qisfeeltétel nélkül imádni fog téged és akiért érdemes! 😊

4981. FDorka87 (válaszként erre: 4968. - Babuci10)
2015. febr. 13. 14:48

Hát vannak napok, amikor tok jó kedvem van. Aztán tegnap megint előjött ez a pityergés! Számomra ez olyan fura! Tervezett baba, elsőre jött is! Mégis néha olyan hogy is fogalmazzam meg.. Nagyon örülünk neki, mégis kettős érzéseim vannak, remélem elmúlik!

Amúgy ki mikorra van kiírva? :)

4980. babuci10
2015. febr. 13. 13:30

Hello, csajok!


Megvolt a ctg. Kicsit noszogatni kellett a tesót, de aztán csak beindult... :) Ctg. alapján minden ok, a többit meg majd meglátjuk.

Most egy hét pihi - asszem, be fogok csavarodni addig... remélem, nem akar addig kibújni... :)

4979. babuci10 (válaszként erre: 4978. - Beyus)
2015. febr. 12. 16:13

Ne izgulj, minden rendben lesz! :) Te már nagyon a finishben vagy már akkor, mondhatni mindennapos... :)

Én ma készítettem össze a kórházi motyóhoz a leglényegesebbeket. Holnap ctg, uh. elvileg most nem lesz, de valami jósló fájás szerűket mintha éreznék - ezekkel mondjuk még vagy egy hétig elvolt a barátnőm.

Bocsi, nem emlékszem, mit írtál, van választott dokid? Ki az? Vagy szülésznőd lesz?


Én már kezdek nagyon ráhangolódni - nem tetszik esz nekem: még legalább 1-1 1/2 hétig ellehetne odabent... :S

4978. beyus (válaszként erre: 4977. - Babuci10)
2015. febr. 12. 15:26
Magneb6 csökkenti a görcsöket, és a vérzést, gátolja a méhösszehúzódásokat. Most kell abbahagynom a szedését. A málnalevél teát most kell kezdeni inni, mert az meg a kismedencei izmokat lázítja és puhítgatásában a méhszájat ( gáttágulás). A kettő üti egymást, most kell váltanom a doki szerint. Ma voltam UH-n, kétszer is, mert először rosszul mérte a paramétereket a nő. Amikor össze hasonlítottam a 3 héttel ezelőttivel, kisebb lett most a combcsontja, és a súlya is. 36 hét esnek írták. Most 2óra elteltével megnézett a főorvos, 80dkg-al több a súlya, 38/5 napnál járunk. Kicsit beparáztam. Van különbség... Nekem folsavat nem kell szednem, ezek szerint ez is dokifüggő. Az enyém most is nagyon rendes volt.
4977. babuci10 (válaszként erre: 4976. - Beyus)
2015. febr. 12. 12:04

Akkor még akár össze is futhatunk... 2-3 hét ide, vagy oda, lényegében már mindegy....😊

Miért szeded a Magne B6-ot, meg a málnalevél teát?

Nekem csak a folsavat mondta a doki, igazából terhes vitamint szedek, aztán ennyi... 😊

4976. beyus (válaszként erre: 4973. - Babuci10)
2015. febr. 12. 08:42
Febr.25-re. Ezek szerint váltjuk egymást 😀 Hétvégén kell abbahagyom a MagneB6-ot, és kezdeni inni a málnalevél teát. Így jövő hét végében reménykednek. Én ma megyek UH-ra. Szerencsére túl vagyok az utolsó vérvételen is. Voltunk a szülőszobában is, kellemes meglepetés volt. De szívesen megnézném már újra.
4975. babuci10 (válaszként erre: 4972. - Lola87)
2015. febr. 12. 06:57

Lola!


Köszi az infokat, az összeg szerintem tök méltányos... 😊

4974. babuci10 (válaszként erre: 4971. - Nikk_1982)
2015. febr. 12. 06:55
Nyilván én is így gondoltam. Bár én a lányomat is ott szültem 2010-ben, tudom, az ambuláns női wc rosszabb, mint az aluljáró-béli, viszont az osztályos tisztasággal meg voltam elégedve - akkor....
4973. babuci10 (válaszként erre: 4970. - Beyus)
2015. febr. 12. 06:52

Ebben a fogdosásban tök igazad van, azt én sem bírtam soha...

Már én is vissza számolok. Mikorra vagy kiírva? Én elviekben március 6. Majd meglátjuk. Péntek 9-re megyek ctg-re. 😊

4972. Lola87
2015. febr. 11. 17:21

Sziasztok!

Most olavstam vissza miről folyik itt a téma....tebnap volt nálunk itt a kerületben ahol lakok szülésfelkészítés, és ott volt a JF vezető védőnője, és ő tisztába rakta ott a kismamáknak ezt a látogatás dolgot. Szóval leírom mit mondott, hátha segítek ezzel Nektek:

Egyágyas szoba, fizetős: 20.000 Ft körül, teljesen mindegy hogy hány napig vagy ott, ez az össezg ennyi. Ide apuka bemehet szinte egész nap. 2 ágyas szoba: ide is bemehet apuka, de csak látogatási időben 16-18 óra között. Az ötágyas szobákba senki nem mehet be, még apuka sem, üvegen keresztül láthatják a látogatók a babát, illetve anyuka kimehet a folyósóra, addig a babát leadhatja a csecsemősöknek. Van olyan szoba is, ahol apuka bent is alhat anyukával, ez a terhes patológia területén van, kicsit tehát messzebb az újszülött osztálytól, így az egy kicsit macerásabb, kicsit sétálni kell ha a babát le akarod adni. Röviden azt hiszem ennyi,...

4971. Nikk_1982 (válaszként erre: 4967. - Babuci10)
2015. febr. 11. 15:54

Na en nem is a higienia miatt ragaszkodom a korhazban szuleshez, hanem az orvosok/szulesznok es a muto miatt. Ha kell, ott legyen a szomszedban. Eleg rossz a velemenyem az ottani tisztasagrol, pedig egyaltalan nem vagyok rendmanias en sem.

Mondjuk ha a teso mar eleg nagy, hogy bizni lehessen benne ilyenekben akkor az mas. :-)

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook