Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


200. Masnesz
2010. máj. 27. 22:43
de jó nektek! Én reggel 8-ra mentem be és 18:12-kor bújt elő a lányom.
199. sleepin
2010. máj. 27. 21:53

Masnesz: Hát igen, ha nincs üres ágy, Ők sem tudnak mit tenni... szülőszoba: én az elsőt a kikába szültem, 2.at egy simában és utólag azt modom, olyan mindegy... nem használtam se kádat se labdát... A szülésznőn sok múlik...


Razsoann: Ugye nem Téged "túrtalak ki" a szülőszobából??? Most így nem rémlik pontosan, de 11-fél12 körül kerültem szülőszobára és az összes szoba foglalt volt. Ment a verseny, ki van nyitva jobban, egy kismama pont ctg-n volt, és az Ő helyére mentem be. Asszem szőke hajú volt és nem volt vele a párja. Az a szoba volt, aminek üvegtégla a fala. De esküszöm siettem!!! :-)

198. razsoann (válaszként erre: 196. - Sleepin)
2010. máj. 27. 20:27

akkor neked gyorsan ment a szülés, és a barátokközt végére értem be (onnan tudom mert a szülőszobán a nővérszobában ment a tv és a vége zene ment épp), az kb fél 10, és 3.10re lett meg Levi.

Hogy hívják a gyerkőcöt?Úgy irigyeltem vajúdás közben azokat akiknek meglett a bébi!

197. Masnesz (válaszként erre: 196. - Sleepin)
2010. máj. 27. 20:22
Nekem hiába volt fogadott szülésznőm, ha egyszer nem volt ágy egyáltalán. De szülni jó szobában szültem. :)
196. sleepin (válaszként erre: 195. - Razsoann)
2010. máj. 27. 14:20
Én mondjuk átcsusszantam 18-ára, mert 17-én este 11-re értünk be, és 0:23-kor lett meg a fiam. Te hánykor szültél, még kb. 2 órát voltam lent, utána, igen, újszülöttre kerültem, utolsó üres ágyra. ((Ezért is jó ha van fogadott szülésznő...))
195. razsoann (válaszként erre: 191. - Sleepin)
2010. máj. 27. 13:54

Én is 18-án!!!! :-)

Akkor nagyüzem volt, emlékszem teltház volt a szülészeten!!!

Én a terhespatra lettem rakva utána, te az újszülöttosztályon voltál?

194. Masnesz (válaszként erre: 193. - Vov)
2010. máj. 26. 18:28

Szia! Én igen. Nekem gátmetszést kellett csinálni. De hamar szépen meggyógyult. Most 2,5 hónapos a lányom, már nem érzek semmit.

A szülésznővel nagyon meg voltam elégedve én is meg a párom is.

Mire lennél még kíváncsi? Szívesen válaszolok, akár priviben is.

193. vov
2010. máj. 26. 13:49

Szült vki választott szülésznővel?????

Mik a tapasztalatok? Gátvédelem, stb.?

192. vov
2010. máj. 26. 04:45
Készül vki a napokban, hetekben oda?
191. sleepin (válaszként erre: 182. - Razsoann)
2010. máj. 23. 22:22
Én is tavaly novemberben szültem a délpestiben. :) Nov. 18. Te?
190. vov
2010. máj. 22. 08:36
Hát igen, ilyesmiket hallottam máshonnan is, elkeserítő, hogy amikor a legnagyobb szüksége lenne egy kismamának az odafigyelésre, akkor ilyen emberekkel van körülvéve....
2010. máj. 21. 22:12

És pl az is 2nagyonszuper" volt, hogy végig, senki sem mondta, hogy a gyerekem a cefalhematóma miatt aluszékony, és ébresztgessem hogy szopizzon mert baj lehet.De ezt csak úgy mellékesen jegyezte meg az csecsemősnő mikor hazamenéshez öltöztette a gyereket és megtapogatta a fejét.

Hozzáteszem minden nap megkérdeztem az összes ara járó nővérkétől hogy normális e hogy ennyit alszik a gyerek.

188. razsoann (válaszként erre: 187. - Masnesz)
2010. máj. 21. 22:06

Hát azért annyira nem védték, mert nálunk mind a két szobatársamhoz minden nap járt be a család, novemberben ugye a a sertésinfluenza-frász kellős közepén.

És néha nekem kellett szólnom mikor már egy órája bent voltak hogy legyenek szivesek kicsit kimenni míg megszoptatnám a gyerekemet...

187. Masnesz (válaszként erre: 182. - Razsoann)
2010. máj. 21. 21:55
Én is a patológián feküdtem. Így még jó is volt, mert nem volt idejük velünk foglakozni. Simán meg tudtam mutatni a gyerkőcöt a rokonságnak. Apának oda is adtam. Pont jött egy csecsemős: -Apukánál a gyerek! Gratulálok!- aztán továbbment. Aztán elmagyarázta, hogy azért nem szabad, mert ha valamit elkap a gyerek akkor majd biztos a kórházra fogjuk. Nem minket, magukat védik! :)
186. 02f0dd4e69 (válaszként erre: 185. - Masnesz)
2010. máj. 21. 21:52
Igen. De abban a helyzetben nagyon rossz volt az egész. És azt hittem majd megmutatnak ezt azt, de semmit.
185. Masnesz
2010. máj. 21. 21:50

De látom azért csak megnőtt valamitől a gyerkőc! :)

Azért merték ezt tenni, mert még fiatal voltál (vagy). Nekem ilyet mondtak volna fogom magam meg a gyereket és hazajövök.

184. 02f0dd4e69 (válaszként erre: 181. - Masnesz)
2010. máj. 21. 21:41
Azt mondták, hogy nem vagyok anyának való, csak azért mert nem indult be rögtön a tejem. Kikapták a gyereket a kezemből. És kijelentették, hogy ne legyek kinn sokat a látogatóknál, mert nincs idejük a gyerekre vigyázni!:S
183. Masnesz (válaszként erre: 176. - Vov)
2010. máj. 21. 21:32

Az a baj, hogy a 3 nap alatt találkozol legalább 6 csecsemőssel. Melyiknek adod a pénzt?

Én nem foglalkoztam velük. Azt csináltam amit jónak láttam.

2010. máj. 21. 21:31

Sziasztok, én tavaly novemberben szültem ott. nem volt válaszott szülésznőm se és dokim se.Az ügyeletes szülésznő, akit "kaptam" nagyon nagyon rendes volt Gabinak hívják, fekete rövidhajú, nagyon jó fej.Az ügyeletes doki csak a szülésnél jött be, a nevét nem tudom, de ő varrta össze a méhszájamat is és látott el a szülés után, ő is nagyon rendes volt, nem éreztették velem hogy ügyeletben vnnak, pedig hajnal volt már, és aznap teltház volt, sűrű műszak.

Viszont a babával nem az újszülöttosztályra kerültem hanem a terhes pat-ra.Lehet hogy ebben z is közrejátszott hogy nem volt választott dokim, aki a szülés után az "érdekeimet" képviselte volna.

Emiatt a bármi gondom ha volt a gyerekkel, elég problémás volt a dolog, mert ha meg akartam kérdezni valamit, akkot át kellett hogy vigyem a gyereket a huzatos lépcsőházon.

Szóval nem sokt törődtek velem, de szerencsére elég talpraesett voltam és megoldottam mindent :-)

Összességében azt mondanám hogy a szülés része jó volt, az utána köv napok nem annyira!

Mikor indultam haza, előtte elfelejtettem elkérni a zárómat, az ott lévő nővérke szinte leordította a fejem hogy mért nem kértem el, mert nincs ideje neki ezzel foglalkozni.

Hát kösz, zerencsére ritkán járok kórházba és nem gondolta hogy a zárót nekem kell kérni ahelyett hogy ők adják oda...

Úgy gondolom ha még egyszer szülök, biztos nem oda megyek!!!

181. Masnesz (válaszként erre: 180. - 02f0dd4e69)
2010. máj. 21. 21:30
Mi történt?
2010. máj. 21. 21:19
Én ott szültem. És engem ott nagyon megaláztak!:S
2010. máj. 21. 20:20
sziasztok, én is nem rég (másfél hónapja) szültem ott, szerintem felesleges pénzt dugdosni a csecsemősöknek, mert nincs annyira rémisztő helyzet ott... van egy-két fura nővér, de az mindenhol van.. ettől függetlenül a munkáját ellátja....
178. Masnesz
2010. máj. 21. 17:14
ha nem tetted meg akkor tanácsos még betenni a táskába egy bimbóápoló krémet (Garmastan vagy más) valamint egy lyukas közepű ülőpárnát. Úszógumi is megteszi. Így akkor könnyebben tudsz leülni. Akár ebédnél az asztalhoz, de az ágyon is el lehet rajta fészkelődni, ha ülve szeretnél szoptatni.
177. Masnesz
2010. máj. 21. 17:11
Annyira azért nem vészes a helyzet, hogy ne lehessen kibírni azt a 3 napot.
176. vov (válaszként erre: 175. - Vov)
2010. máj. 21. 16:49

Látom igen.....

Én is rémtörténeteket hallottam. Ha tényleg olyan gáz, akkor hamarabb haza jövök. A szülésnő szerin régebben tényleg rossz volt a helyzet, de már változott- kétlem.

Azt mondta 2000ft-ot kell a csecsemős zsebébe csúsztatni, és akkor nem lesz gond...

Én meg azt mondom, lássa el a babát, segítsen az anyukának, és nem lesz gond.... a hála pénz az hála pénz, tenni illik érte. Én a "napokban", 1- héten belül készülök ott szülni.

175. vov (válaszként erre: 174. - 12e44458f8)
2010. máj. 21. 16:45

Szia!

Ott szültél?

2010. máj. 21. 12:46

Én három hete jártam a kórházban, de azt mondom soha többet:(

Maga a szülészet szuper, de az újszülött osztály valami botrányos.

173. vov (válaszként erre: 172. - Dbcsenge)
2010. ápr. 28. 17:38

Köszi!

Már nagyon izgulunk:)

172. Dbcsenge (válaszként erre: 170. - Vov)
2010. ápr. 27. 20:44

Szia!


NEm lesz veled mindig. Már tapasztaltam.:)

Amikor kell ott van amúgy "békén" hagy.

171. Masnesz (válaszként erre: 170. - Vov)
2010. ápr. 27. 17:35

Nem lóg állandóan a nyakadban! :)

De míg az orvos általában csak néha néz be, illetve ha már akció van akkor kerül elő a szülésznő ott van a környéken. Mondja mit csinálj. Az én esetemben (12 órát vajúdtam) időszakonként megvizsgált, hogy hogyan állok belül.

Szülés után 2 nappal pedig bejött hozzám. Leellenőrizte a gátamat, adott még pár jó tanácsot. Többet foglalkozott velem mint egy orvos tenné. Pedig az orvosok sokkal több pénzt zsebretesznek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook