Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
3899. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3895. - Setgo)
2012. dec. 14. 09:51
A rollert, és a pecsétet is(ez utóbbi sztem veri a rollert hatékonyságban, és elviselhetőségben egyaránt)erősen kell nyomni, máskülönben nem tud a tű áthatolni a bőrön, sajnos ez nem kés a vajban történet, egy-egy kezelés alatt teljesen elzsibbad a csukló, komoly izommunka szükséges hozzá, mert a bőr nem adja magát könnyen. sokan vannak(én is közéjük tartoztam), akik abban a hitben élnek, hogy tökéletesen bejuttatták a tűket a bőrbe, mert vérzik, és közben, csak a bőr felületét sértik meg,a hol már futnak az erecskék, de a tű, csak szerény mértékben érte a bőrt. Érdemes eleinte közelről megfigyelni, hogy lássad, pontosan meddig hatolt be, teljesen belevájni nagyon nehéz, sőt bizonyos területeken, alátámasztás híján nem is nagyon lehet.
3898. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3897. - Setgo)
2012. dec. 14. 09:46

Szia!


Én is kíváncsi leszek, bár az a gyanúm, és a tapasztalatunk, hogy nem csupán a lidokain felel a megfelelő érzéstelenítésért, lgbb is amikor krém formájában próbáljuk a bőrbe juttatni. Elvileg annak idején kaptam egy 40%-os lidokain tartalmú cuccot( egy fórumtársunktól vettem több ezer forintért, aki azt állította, hogy 40%-os orvosi lidó, de azóta kiderült, hogy az illető az orrunknál fogva vezetett, szóval nem tudom, hogy valóban mit tudott a cucc), de lényeg a lényeg, egyáltalán nem volt hatékony, nem érte el az EMLA hatásfokát!

Volt egy lányka, aki ezt a lidó spray-t használta, és ő úgy vélte, hogy teljesen hatástalan, remélem neked azért beválik!

3897. Setgo (válaszként erre: 3896. - Bellavita21)
2012. dec. 12. 17:12

Rendben!

Bár most azt olvastam épp, hogy az Emla 2,5% lidocaint tartalmaz, a spray ami nekem van 4% ban tartalmaz Lidocaint. Ergo erősebbnek kell lennie. Kipróbálom, és beszámolok a fejleményekről.

3896. Bellavita21 (válaszként erre: 3895. - Setgo)
2012. dec. 12. 16:55
Kísérletek folynak a hatékony érzéstelenítéssel. Eddig emlát próbáltunk, azzal meg lehet csinálni, próbáld ki a lidokain spray-t, aztán számolj be az eredményről nekünk....
3895. Setgo
2012. dec. 12. 16:51

Sziasztok!


Alapvetően túlzottan nem gondolom hogy problémás lenne a bőröm, nem aknés, néha pattanásos, de nem számottevő, tehát alapvetően esetemben annyira erősen nem indokolt a rollerezés, legalábbis ezekkel a gondokkal hála istennek nem rendelkezem. Viszont, hogy, hogy nem, öregszem.:)27 éves vagyok, és a homlokomon megjelent 2-3 vízszintes ránc, illetve a bőröm egyenetlen, leginkább az állam környékén. Ennek okán nemrég döntöttem el hogy most akkor tényleg megveszem a rollert és az egyéb szükséges eszközöket, és szebbé varázsolom a bőröm, illetve (talán) megelőzöm a ráncaim erős kontúrjának kialakulását.

Hiszek a rollerben, és ki is fogom próbálni. Sajnálatos módon az egyik oldalról nem kaptam rollert, mert nincs kozmetikus bizonyítványom. Pedig még telefonon is felhívtam őket, megvesztegetés céljából, de eredménytelenül. Lényeg a lényeg, vaterán szereztem be.

Azt olvastam, hogy 2 milliméteres rollert érdemes venni, úgyhogy azt vettem, valamint Octenisept bőrfertőtlenítőt, és Solarmed eszközfertőtlenítőt.

Amit szeretnék tudni, hogy a rollert milyen erősséggel kell nyomni?

Illetve valami nagyon tuti érzéstelenítő krém kellene még. Van itthon Lidocain spray, ha azt vattakorongra fújom és beitatom az arcom vele, elég lehet? Vagy mindenképp kell valami kenőcs?

Üdv!

3894. MaciLaci2011 (válaszként erre: 3892. - Uborka7)
2012. dec. 11. 20:32
Teljes erővel kinyitom a csapot forró vízzel, majd átkapcsolom a zuhanyrózsára, elfordulok, hogy a frissen kezelt arcomra ne fröccsenjen a víz, de közben a zuhanyt 10-15 másodpercig teljes erővel nyomatom a másik kezemben lévő pecsétre. Levisz minden trutymót, vért. Ezután mehet a szokásos utófertőtlenítés, majd száradás után vissza a helyére...
3893. egri maja
2012. dec. 11. 20:23

A bőr 28-40 naponta újul meg...felesleges állandóan rollerezni!Havonta 1szer elég,ráadásul az arc bőre vékonyabb mint a test többi részén,nem hiszem,h érdemes azzal kezelni,amivel a testet...

Mindenki ügyel a fertőtlenitésre,de arra nem,h mit juttat a bőrébe.Ami az irha rétegbe jut az még kiürülhet,de ami a bőraljába az már ott is marad.Ráadásul a pórus össze húzással sem sokat törödtök.Itt tényleg mindenki a bőrét viszi a vásárra....

3892. uborka7
2012. dec. 11. 11:40
Pecsétesek segítsetek! Hogy kell elpucolni rendesen a kis pecsétet? Mindig marad rajta trutty, hiába mosom, fújom. A vatta meg beleakad. Egyet már eldobtam, de az újabb is kezd feketedni. 4-diken vagyok túl, kozmetikusom is megjegyezte, hogy szebb az arcom - de van még munka bőven. Van, aki írta,h. utánna mindjárt szebb. Nekem kifejezetten csúnyább 3-4 napig. Úgy vettem észre,h. kb. 2 hét múlva kezd "összeállni" a bőr kollagén szinten. Tehát lehet,h. a heti nyúzásnak nincs is értelme. Viszont már akartam írni, hogy ezt feltétlen próbáljátok ki, mert nagyon jó a kezelés utáni égő, fájó bőrre: ILCSI hámosító, nyugtató zselé (itt olvashatsz róla: [link] Rászáradó, lehúzható zselé-pakolás. Utánna követő napokon is minden nap, amikor tudom.
3891. f5cd9eff0f (válaszként erre: 3889. - MaciLaci2011)
2012. dec. 10. 19:40
Szerencsére nem let baj reggelre sem. Az àllam viszont nagyon száraz, úgyhogy azt mostanában kihagyom. Igazad van, helytelenül cselekedtem.
2012. dec. 10. 18:09

Sziasztok!

A fórumnak illetve nektek köszönhetően kezdtem el a rollert használni.Nagyon jót tesz a bőrömnek, de sajna kezdő vagyok, így nemrég hallottam, hogy lehet mezoterápiás ampullával is használni a kezelést a ráncok ellen.Tudnátok abban segíteni hol tudnám ezt beszerezni? Köszönöm szépen!

3889. MaciLaci2011 (válaszként erre: 3884. - F5cd9eff0f)
2012. dec. 10. 17:26

Jujjjj, remélem nem lett galiba. A patika tisztaságú és a STERIL között óriási a különbség. Amit írtál arról a vérmérgezés jutott eszembe, persze bízom benne, hogy nem lett az.


Fórumtársak ez egy majdnemhogy műtét, amit otthon csinálunk, nagyfokú óvatosságra intek mindenkit, annyit nem ér a szépség, hogy butaságot csináljunk, de mindenki a maga bőrét viszi vásárra SZÓ SZERINT..

3888. MaciLaci2011 (válaszként erre: 3883. - Bellavita21)
2012. dec. 10. 17:17
Ezt már régebben megvitattuk. Tilos úgy csinálni, hogy az érzéstelenítő részben fenn van, részben pedig letörölve. Nem tudsz a sterilitásra figyelni rendesen. Az egész érzéstelenítőt le kell mosni, ha végzett, szappannal alaposan átmosni 2X, majd szárazra törölni és ezután 2X telibe fújni bőrfertőtlenítővel. Az első bőrfertőtlenítőt steril gézzel még letörölni, míg a másodikat más hagyni "elpárologni"...
2012. dec. 10. 13:57

Sziasztok!


Eddig csak olvasója voltam a fórumnak, de most röviden én is hozzászólok a témához.

Az első dermaroller kezelésen vagyok túl. 1.00 mm-es dermarollerrel csináltam. Érzéstelenítő: lidocain krém. Fertőtlenítők: Octenisept (arcra), Mikrozid (eszközre). Hatóanyagom egyelőre nincs, de lehet, hogy be fogok szerezni, de nagyon drágák. Ha van ötletetek, hogy honnan tudnék jó áron ampullát rendelni, akkor szívesen fogadnám az ötleteiteket.

Egy hét telt el a kezelés óta és hihetetlen, de már most látom a javulást. Nekem kis aknés hegek vannak az arcomon, elvétve a homlokomon kb. 10 db és a jobb orcámon kb. 10 db, ebből egy nagyobb (mármint nem mélyebb, hanem nem kis pici, hanem nagyobb felületű).

Az arcom teljesen kifeszült a kezelés óta, a pórusaim finomodtak és mintha a kis hegek is egy kicsit feltöltődtek volna. Lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de akkor is örülök. Ezután kíváncsian várom, hogy mit érhetek el mondjuk egy év alatt kb. 10-12 kezeléssel. Bízom benne, hogy sokat halványulnak majd a hegeim.

Egyébként én eléggé jól tűröm a fájdalmat, főleg ha az a szebb arcbőr reményével kecsegtet. Simán kibírtam az egészet.

Sokan írjátok, hogy valakinek kevésbé, valakinek jobban vérzik, de ez teljesen biztos, hogy egyénfüggő. Vannak akik egy nagyobb sérülésből is alig véreznek, vannak akik képesek elvérezni egy kisebb sérülésből is. Ha túl magasra szökik az adrenalin szint, akkor jobban vérzel. Nem az a lényeg, hogy dőljön a vér, attól nem lesz se jobb, se rosszabb.

Majd még beszámolok a későbbi tapasztalataimról, mert egyébként nem csak az arcbőrömre, hanem a combomon és a popsimon található striákra is használni fogom, de az egy kicsit több időt igényel majd és mivel ott egy kicsit husibb vagyok, mint az arcomon, ezért lehet, hogy oda be kellene szereznem egy 1.50 mm-es dermarollert. Majd még kitalálom.


Szép napot mindenkinek és köszönöm, hogy eddig a segítségemre voltatok!

3886. Ditz (válaszként erre: 3883. - Bellavita21)
2012. dec. 9. 22:51

Én úgy csinálom, h elkezdem alul, az államon, ott felhajtom a számig a fóliát, letörlöm a kencét, ráfújom a fertőtlenítőt, letörlöm, ráfújom, letörlöm és mehet a pecsét. (Nem tud, mert fáj :))

Aztán a bal arcom u.így, majd a jobb, végül a homlok. Persze közben minden tocsog a vértől, menet közben több ször törlök, hogy lássam hol vannak a hegek.

Én egy órát hagytam hatni a kencét, beleböktem a tűt a bajszomba a fólián át (ott sosem tudtam megcsinálni), nem éreztem semmit. Sehol, bárhol is böködtem. Mire pecsételtem volna, már elmúlt a hatás. Neeem ééérteeem!

3885. f5cd9eff0f (válaszként erre: 3883. - Bellavita21)
2012. dec. 9. 19:51
Írd meg légyszi mi legyen pontosan a recepten, talán anyósom megy a héten a dokihoz és talán sikerül íratni receptet. Köszi.
2012. dec. 9. 19:50

Sziasztok!

Mivel nem bírtam már magammal, én is megcsináltam az új krémmel a rollerezést.

Talán butaságot csináltam,(kiderül holnap reggelre, hogy begyullad-e) de mivel Ditz és Bellavita21 sem érezte a várt hatást, hát úgy csináltam, hogy bekentem, fólia, 25 perc után roller. De nem mostam le a cuccot, végül is patikai tisztaságú, 1-2 rollerezés az 540/2 mm-essel és vártam kb 5 percet. Hátha a sebeken mélyebbre tud hatolni a cucc. Az 540-essel nem is éreztem semmit, (most sem, zsibbadok és húzódik, ég) de a 192/2 mm-essel tényleg fájdalmas. Viszont az 540 tűssel úgy vérzett, ahogy még sosem, nagyon rányomtam (az ajkam körül is simán). Nem értem, lehet a 192-es már nem olyan jó, talán vastagabbak a tűk. Nem tudom.

A múlt héten és most kb 4x kentem be a glikolsavas cuccal. Először nagyon hámlott, utána meg azt tapasztaltam, hogy szebb a bőrkép, simább, egyenletesebb.

Most megyek és felteszem a maszkot, megnyugtatom szegény nyúzott bőröm.

Jó éjt mindenkinek!

2012. dec. 9. 18:15

Pénteken nyúzás volt. Kipróbáltam az új krémet. 45 percig hagytam hatni, azt éreztem, hogy az egész arcomat nem érzem. ELkezdtem pecsételni az új lila pecsétemmel, ami csak 1mm-es, mert másodjára is rosszat küldtek.... A kritikus helyek után rollerezni akartam, 1,5mm-essel. Nem ment, iszonyúan fájt. Olyan volt, mintha minden érzéstelenítő elszállt volna a fejemről. Hamarabb elment a hatása, mint az emlának, vagy az is lehet, hogy itt rövidebb hatóidőt kell hagyni, s ez túl gyors volt. Majd meglátom.

Azt nem értem, h hogyan csináljátok azt, hogy mindig csak a kezelendő részről veszitek le a fóliát. Az érzéstelenítőt le kell mosni, nem? Azt nem szabad berollerezni. Vagy ilyenkor arcot mostok? Vagy csak letörlitek? Hogy megy ez?

Szóval csak pecsételni bírtam. Nem volt egy nagy nyúzás. Még Karácsony előtt kéne mégegyet csinálni.

3882. Bellavita21 (válaszként erre: 3881. - Meli666)
2012. dec. 8. 23:09
Owndoc, ebay, vagy megy priviben.
3881. Meli666
2012. dec. 8. 17:36
Szeretnék rendelni karácsony elött dermarollert légyszi segitsetek hol tudok 0,5_ös kéne nekem?Előre is köszönöm!További szép napot!
3880. Ditz
2012. dec. 8. 11:12

Tegnap este nyúztam, az új kencémmel érzéstelenítettem. Vastagon kentem!

Gyorsabban hat, mint az emla, de hasonló módon érzéstelenít. U.úgy nem tudtam megcsinálni egyes helyeken. Erősen zsibbad minden hol az arcom, érzéketlen (még befóliázva megböködtem itt-ott egy varrótűvel, semmit nem éreztem), de mire arra kerül a sor, hogy belenyomjam a pecsétet, már fáj. A felszínen még zsibbad, de mélyebben már nem. Pedig nagyon sietek és csak arról a területről szedem le a fóliát, ahol éppen csinálni akarom.

Ez van.

Előnye az Emlához képest: Sokkal-sokkal olcsóbb! Hatás nálam u.az.

3879. MaciLaci2011 (válaszként erre: 3873. - 2bd7ab0c9a)
2012. dec. 8. 09:47
Kb 5X használtam eddig mind a 2 mm-est és a 2,5mm-est is a kis sárga pecsétből. Olyat tapasztaltam én is, hogy a fej rész lejött a szárról, mikor a takaró gyűszűt húztam le és vissza kellett tenni, de egyébként nagyon jók a tapasztalataim e kis sárgával és nem kopik úgy a hegyük, mint a rollernek. De ebből a kis sárgából is láttam van több féle gyártó terméke...
3878. MaciLaci2011 (válaszként erre: 3875. - 2bd7ab0c9a)
2012. dec. 8. 09:43
Én 2X vettem eddig, mindkétszer rendelésre hozták, raktáron sehol sem volt...De 3-4 évig elég egy doboz...
3877. Tempest (válaszként erre: 3870. - Bellavita21)
2012. dec. 8. 08:48
:((
3876. Bellavita21 (válaszként erre: 3875. - 2bd7ab0c9a)
2012. dec. 7. 20:42
én sekuseptet seholsem kaptam. ezt is csak gyógyászati segédeszköz-boltban...
2012. dec. 7. 20:15

Én Mikrozidet használok, de ha elfogy sztem kipróbálom a MaciLaci által ajánlott Sekusept-et, mert sokkal jobb az ára, gyógyszertárban is kapható, lgbb is úgy emlékszem, és megfelel mind a 3 követelménynek.


Bőrfertinek a szokásos Octenisept-et használom.

2012. dec. 7. 20:09

Képzeljétek, az ebayen rendelt lila pecsét - ami először véletlenül 0,5mm-es volt- megjött. Ugyebár kaptam egy helyettesítő terméket. A dobozán 1,5mm volt de belül csak 1mm :-) Ma akartam rollerezni....na mindegy, megcsinálom ezzel is, meg végigmegyek a hengerrel is. ez a biztos :-)


ti mivel fertőtlenítetek amúgy?


a sárga pecsét 2 alkalomig bírta. Aztán kuka...

3873. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3866. - Dracool)
2012. dec. 7. 20:01

Szia!


Velem ez konkrétan még nem, de a kis sárga pecsétek szinte mindegyike feladta egy-két kezelés után, bár a legtöbbjüket leejtettem.

Sztem ezeket nem hosszú távú felhasználásra gyártják sajnos....

3872. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 3871. - Bellavita21)
2012. dec. 7. 19:59
:-))Még Frankiboy írta anno, aki ugyebár ápolóként tevékenykedik, hogy mindegy mit használunk, csak baktericid, fungicid(gombaölő), és virucid legyen, szóval jól döntöttél, mostantól sebezhetetlen vagy!:-)(
2012. dec. 7. 18:12

Amúgy vettem Barrycidal33 eszközfetőtlenítőt, hepatitis és HIv inaktíváló, fungicid, baktericid, meg vírusölő, szóval ha egy beteg kínai netán megfertőzte, én már nem kapom el :-))

3300 huf volt, és jó nagy tégely,s 1 l.

2012. dec. 7. 18:08

Csajok,

A retin-a krémet már nem lehet recept nélkül hozatni- eddig így működött, így hozattam Ausztriából. Most szigorították a törvényt, és emellett már Ausztriában is beszüntették és csak Németországból lehet hozni, ott más néven fut s 14 euró ( a retin-a 11 volt csak).

Szóval sajnálom. Ha esetleg tudtok receptet iratni, én elmegyek és meghozatom a Pharmafutártól, de sajna nem biztos, hogy többet tudok iratni. A nő azt mondta, hogy a háziorvosi recept is jó, bármilyen orvosé, csak legyen rajta körpecsét. Hétfőn megpróbálok eljutni a bőrgyógyihoz és iratni, de szeretnélek titeket is megkérni, hogyha tudtok, segítsetek ebben.


Köszi!

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook