Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Irány külföld! Mik az első lépések, amiket érdemes végigjárni kiköltözés előtt? fórum

Irány külföld! Mik az első lépések, amiket érdemes végigjárni kiköltözés előtt? (beszélgetős fórum)


11. *Csajszi* (válaszként erre: 10. - B90da28353)
2015. jún. 29. 21:16

En szeretek itt elni, mas az itteniek mentalitasa, en sosem voltam tipikus magyar szoval kakukktojasnak ereztem magam Mo-on.

Hogy megerte-e kikoltozni az jo kerdes, Azt mondom igen, de nem tudhatom hol lennek most ha Mo-on maradtam volna.

Az hogy jobb itt az elet realtiv, altalanossagban igen azt hiszem. Kozlekedes es lakas iszonyat draga, de minden mas tobbe-kevesbe a magyar arakon van, sokszor olcsobb is (pl kajak). Ha az anyagiakon tul is nezzuk, akkor mindenkepp jobb itt az elet, boldogabbak az emberek, nincs az a 'dogoljon meg a szomszed lova is' mentalitas. Vannak gyakran ingyenes programok is, nem feltetlen penz kerdes hogy az ember jol erezze magat.


Mar egy ideje itthonrol dolgozom a csaladi vallalkozasban, de mikor kijottem jopar evig alkalmazottkent dolgoztam, leginkabb bank szferaban (adminisztracio). Semmi kepesitesem nem volt, sot ha ujonnan jossz es van diplomad, azt itt honositani kell szoval tul sokat eleinte nem er. En mindig azt mondtam, hogy aki akar dolgozni az tud. De en hajlando vagyok szinte mindent elvallalni ha arrol van szo, eletemben osszesen 3 hetet voltam munkanelkuli (mikor ujonnan kikoltoztem Kanadaba vagy 15 eve). Ott nyelvtudasom zero volt, megis 3 het utan mar dolgoztam, nem kerestem hu de jol de a szamlaimat kifizettem,

szoval igen, szerintem ha nem valogatos az ember, el lehet helyezkedni kulonosebb vegzettseg nelkul is. Aztan ha mar itt vagy, lassan elkezdhetsz vmi tanfolyamot, egy ido utan esetleg komolyabb iskolat is.

El kell dontened mit akarsz, csak ideiglenesen itt elni par evet akkor nyilvan minel tobbet kell sporolni.

Ha vegleg maradni akarsz, akkor jobban be lehet rendezkedni, nincs ertelme minden penny-t felretenni - szerintem :) Persze sporolni kell de maskepp el az ember ha csak egy ideig marad itt.

2015. jún. 26. 19:46

Egyszer már voltam, ugyan írben, de megtanultam, hogy ne ugorjak bele mindenbe :). Igen macerás családot fogtam ki, sok melóval, tiszteletlen gyerekekkel, bár épp a bérem fizették, amúgy ír család volt. Ezek után megválogatom, hogy hova megyek :D

Megkérdezhetem, hogy szeretsz kint élni? Mit gondlsz megérte kiköltözni? Tényleg jobb kint az élet? Mennyire lehet szakma nélkül elhelyezkedni?

9. *Csajszi* (válaszként erre: 7. - B90da28353)
2015. jún. 25. 00:00
Ja es egy jotanacs (ha megfogadod jo, ha nem ugy is jo :) ), nemtudom mik a terveid baby sitter-kedes ugyben, de ha egy mod van ra, NE menj magyar csaladhoz. Nyelvtudas sem fog kelloen fejlodni, ergo sokkal nehezebb lesz tovabblepni, meg sok rossz tortenetet hallottam mar ahol magyarok alkalmaztak magyar baby sittert (nem fizettek zsebpenzt sem, nem volt szerzodes, nem jarhatott az au-pair nyelv tanfolyamra, kihasznaltak - heti sokkal tobb orat dolgoztattak vele, mint amiben megegyeztek, elhetetlen korulmenyek kozott volt a baby sitter stb). Itt hoxan is nem egy ilyet olvasni, de en foleg mas forrasokbol hallottam. Persze lehet mindenki hazudik es fele sem igaz a torteneteknek, nem voltam ott ;)
8. *Csajszi* (válaszként erre: 7. - B90da28353)
2015. jún. 24. 20:29

Ha eloszor baby sitterkedni jossz ki, nem erdemes tul sokat tervezni Mo-rol. Majd ha mar itt leszel meglatod mi hogyan mukodik.


Videkrol nemtudok erdemben nyilatkozni, en londonban elek. Ami biztos, hogy videken SOKKAL olcsobbak az ingatlanok (vasarolni is, berelni is), kozlekedes is ha jol emlekszem (mikor voltam Manchesterben vagy Skociaban). A berekrol nemtudok nyilatkozni, de a minimalber itt is annyi mint pld Liverpool-ban, csak esetleg ott jobban ki lehet jonni belole, itt nemigazan :/

2015. jún. 24. 18:37

Nem London a cél, szívesebben mennék valami vidéki, helyre, nem tudom ott mennyire lehet elhezkedni, de nem vonz a nyüzsi :D

Hát az angolomon még van mit finomítani, de most rá akarok gyúrni, meg ugye ha kimegyek babyszittelni is lesz leetőségem gyakorolni, közben nézelődni.

És munkát hol érdemes nézni? Vannak kint is olyan oldalak, mint a profession?

2015. jún. 24. 18:36
Az utazás, a lakásbérlés, kaució, az elsô 1-2 hónap megélhetési költsége, regisztrációs díj, számlanyitás, új telefonszám, stb.
2015. jún. 24. 18:33

Angliaban, konkretan ha Londonba keszulsz, 2 alapveto dolog nagyon draga, a lakhatas es a kozlekedes.

Ha mindenkepp az ismeroseid altal akarsz elindulni kerdezd meg, elso par honapban lakhatsz-e naluk. Bele kell-e szallnod a lakberbe, rezsibe. Ha igen, mennyi az annyi.

Kozlekedes, nyilvan mh es haza kozott a legfontosabb, ha csak buszokat hasznalsz olcsobb, de ramegy fel napod a kozlekedesre. Metrot, vonatokat ha hasznalsz akkor gyorsabb de sokkal dragabb.

Munkahely, ezek az ismerosok be tudnak tenni oda ahol dolgoznak? Eleg necces kijonni minimalis penzzel, munka nelkul - ezert en csakis iroda altal, elore leszervezett munkaval, lakassal (valoszinu egy szoba lenne tarsberletben) indulnek csak el.

Idekint nem lesz eleinte konnyu, mert bankszamlat kell pl nyitni, ahhoz kell 'proof of address' ami leginkabb szamla a neveden (vezetekes telelfon, gaz, villanyszamla) - ez gondolom nincs.

Sok-sok botladozo van csak ugy kijonni, nyelvtudassal hogy allsz? Csak mert az mar reg volt, hogy makogo angollal is tok jol fizeto munkat talal az ember.

2015. jún. 24. 18:18
Mit takar a pénz? Mármint mennyi kéne? Vannak kint ismimim, de nem annyira 'jó' ismik, vagy hogy mondjam, de ők is nemkég mentek ki, 1 éve, lehet hogy ők tudnának segíteni.
2015. jún. 24. 18:17

En mindenkeppen megbizhato kozvetitot javasolnek, ismeros beint ha ugy gondolja, hogy elege van / tul sok a macera egy ido utan, az irodaval meg szerzodest kotsz, ha nem teljesitik amit igernek, birosagra viheted oket.

Tehat eloszor en keresnek egy jo kozvetito irodat, es megneznem mik a lehetosegek.

2015. jún. 24. 18:13

Inkább ismerôsön keresztül.

Kapcsolat és pénz nélkül viszont nagyon nehéz kijutni.

2015. jún. 24. 18:08

Gondolkodom, hogy kimegyek, elsősorban Angliába, vagy az északi országok vonzanának még. Szeretnék munkát vállalni, majd letelepedni.

Szakmai tudás nélkül ez mennyire lehetséges? Mármint munkát találni, olyat amiből ki lehet jönni? Gondoltam, hogy 1-2 évet lehúznék kint au pairként, hogy ismerkedjek a helyzettel, de az ugye mégsem a mélyvíz. Jeleneg itthon vagyok, egyetemen, de nem látom értelmét folytani, egyrészt, mert olyat tanulok, ami magyaroszág specifikus lenne, agrár, de itt nem hiszem, hogy lesz jövője, kint meg nyilván nem fogadják el, mert a magyarországi helyzetről tanultam. Másrészt pedig nem érzek magamban kellő motivációt, hogy elvégezzem, leüljek, és tényeg tanuljak, így meg szerintem nincs értelme.

Tehát mit gondoltok, hogyan kezdjek bele? MIt kell elintézni, ilyenek? Illetve, hogy közvetítővel érdemes e munkát vállalni, vagy ismerőst keresni, aki már kint van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook