Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia, PCOS, babára várva fórum

Inzulinrezisztencia, PCOS, babára várva (beszélgetős fórum)


14. Aniho
2011. dec. 9. 16:33

Sziasztok!


Most beszéltem az orvossal, sajnos teljesen negatív a HCG vérvétel, tehát tutira nincs baba :( Most várom, hogy megjöjjön, remélem nem lesz túl fájdalmas... Sebaj, nem adom fel, a 2012 lesz az én évem. Köszi még egyszer a segítséget!

13. Aniho
2011. dec. 9. 13:03

Sziasztok!

Ma reggel már tök negatív volt a teszt :( Igaz, ez 25-ös erősségű volt, az előtte levő 2 10-es. Hallgattam rátok, ma elmentem orvoshoz, ott kezdtem a napot. A Cirisbe járok amúgy. Azt mondták, jól tettem, hogy bementem, mert a PCO-soknál már a kora terhességet is kezelni kell. Na, én ezt nem tudtam! A doki megnézett UH-val, mert a nyálkahártya vastagsága alapján ki lehet zárni a terhességet. Nekem jónak tűnt, tehát még van remény. Vettek vért, de csak ma 4-re lesz eredmény. Azt mondta, ha pozitív lesz, kell majd sárgatest hormon kúpot használjak, amit már fel is írt. Kicsit elvesztettem a reményt, as női megérzésem nem sok jót súg, 2 évvel ezelőtt is váltig állították, hogy normális a hasgörcs, én meg mondtam, hogy tuti gáz van. Úgy is lett. Bárcsak most ne lenne igazam! Én sajnos kicsit hiszek a teszteknek, még ha korán is csináltam. És hogy ma semmi csík nincs, nem hangzik jól :( Na mindegy, pár óra múlva okosabb leszek. Mindenesetre köszi mindenkinek, hogy orvoshoz zavartatok, én még vártam volna vele a menzesz kimaradásáig. Sajnos nagyon sok rossz tapasztalatom van az orvosokkal (a mostanival még nem volt gond, nagyon rendes), ezért már csak végszükség esetén megyek orvoshoz. Azt meg senki sem mondta, mit kell csinálni PCO-val terhesség esetén, még "új" vagyok e téren. Ami még fura, hogy most annyi policisztám van, mint eddig még soha a fél év alatt. Kérdeztem a dokit, ez miért van, de ő sem érti. Rendesen diétázom, betartok mindent, tartom a súlyomat (55kg), bár nem mozgok túl sokat. Hát ennyi, majd megírom az eredmény.

12. pillangó28 (válaszként erre: 1. - Aniho)
2011. dec. 9. 10:05

Szia! ugyan olyan tesztet csináltál??

vagy másik fajtát?

11. Bcicus (válaszként erre: 1. - Aniho)
2011. dec. 8. 20:26
Az ir-edet kezelik megfelelően. Szerintem keresd fel holnap a dokidat csináltass egy vérvizsgálatot és ha terhes vagy kérjélk progi ptólást.
10. lami86
2011. dec. 8. 19:34
Drukkolunk neked!Remélem babás vagy és minden rendben lesz!Csak ne izgulj,ha tudsz!:)
2011. dec. 8. 19:17
Köszi, aranyosak vagytok! Szerintem holnap csinálok még egy tesztet, Clearblue van itthon, aztán bármi is az eredmény, elrongyolok a nődokimhoz, hogy vegyen vért, mert elég szarul vagyok, és nem akarok "tudatlanul" belemenni a hétvégébe, pláne, ha esetleg baj is lehet. Holnap végülis a 29. napom van, az már nem hangzik olyan rosszul. Majd írok, hogy mi volt!
2011. dec. 8. 19:04

Igaza van Ropimaminak!

Ha jönni akar a babó,úgyis marad,és az elmaradás napján ninncs késő h jöjjön a segítség,ha szükség van rá!Kitartás,és próbálj ne erre gondolni még ha nehéz is!

2011. dec. 8. 18:59
ha holnap se jön meg, kérj hétfőre időpontot a dokihoz. drukkolok
2011. dec. 8. 18:55
Nem tudok gyógyszert szedni, rosszul vagyok tőle, csak diétázom fél éve, de ez is segített. Én is mennék dokihoz, csak még el sem maradt, az a baj! 31 naposak a ciklusaim, most vagyok a 28.-on és a csík is eltűnt, ez így elég komolytalannak hangzik :( Ezért vagyok most kissé tehetetlen...
2011. dec. 8. 18:49

Szia!

Ne aggódj,az a legfontosabb!Bízz abban hogy van baba és vigyázz kicsit jobban most magadra,nem emelj!

A tesztek tévedhetnek,ne azzal törődj!

Szedsz gyógyszert pcora,IR-re??

Nekem most derült ki ez a dolog,gyogyit csak letroxot szedek,nekem pm-em is van,vetélésem is volt,és ha oda jutok h halvány remény a terhességre(elmarad+pozi teszt),azonnal orvos és endokrinológus!Nem gondolkodnék!

Egyébként aki kezeli a pco-t,IR-t,nem mondta el hogyan csináld,hogy ha terhes leszel?

Amúgy azért is kezelnek hogy babád legyen,úgyhogy nem lesz semmi baj!!!Csak tényleg ha szedsz gyógyszer,akkor meg kell kérdezni h szedheted-e tovább,vagy máshogy vagy hogyan!

Drukkolok neked!!!Írd meg hogy mit mondd a doki!

2011. dec. 8. 18:43

De még hogy menjek orvoshoz, amikor még meg sem kell jönnie, csak hétvégén? Nekem sosem jön meg 30 nap előtt, most vagyok a 28.-on! Szerintem az orvos kiröhögne, de azért megfontolom, hogy holnap felhívom. Amúgy a felsorolt fórumokat én is néztem, de halványodó tesztcsíkosat nem találtam...

Endokrinológusnál voltam, persze, ő állította be a CH adagomat.

3. akác56 (válaszként erre: 1. - Aniho)
2011. dec. 8. 18:40
Endokrinológushoz jársz?
2011. dec. 8. 18:37

Szia!

Rengeteg ilyen fórum van, kb. erről szól az egész hoxa, PCO, IR, stb...én is PCO-s vagyok, meg IR-em is van, pajzsmirigy alulműködéssel fűszerezve, 2x vetéltem, harmadjára megmaradt a baba, 10 hónapos. Nem szabad következtetést levonni és tesztekről következtetést levonni. Az a legbiztosabb (vagy nem), amit az orvos mond, IR-el és PCO-val amúgyis szaladnod kéne az orvoshoz a pozitív teszttel, hogy csináljon vérvételt, nézze a progeszteron szintet, hcg szintet, stb...hogy segíteni tudja a terhességedet.

2011. dec. 8. 18:25

Sziasztok!


Nem találtam a megfelelő topikot, ezért új témát szeretnék indítani.

Fél éve derült ki, hogy inzulinrezisztencia és PCOS miatt nem sikerül a baba két és fél éve. Ezalatt már voltam terhes, 2 évvel ezelőtt, de nem tudott megtapadni, elvetéltem. Hosszú idő után most úgy érzem, megint összejött a baba,de kétségbe vagyok esve! Ciklusaim általában 31 naposak, viszont én már 5-6 napja úgy érezem, terhes vagyok (ma van a 28.napom). Hányinger, hasfájás és feszülés, és a férjem is mondta, hogy olyan fura vagyok. Csináltam is tesztet a 26.napon, halványan pozitív lett, csodálkoztam is! De mivel nem volt meggyőző, túl korán csináltam, ezért ma csináltam újat, de a csíkot szinte nem is látni, halványabb lett, mint 2 napja :( A hányinger és a hasfájás viszont felerősödött, ma már egész nap tart mind a kettő. Olvastam én már mindent, van ,akinek mégis baba lett, valaki szerint ez a vetélés jele (a halványodó csík). Mivel vetéltem már, tudom, milyen borzalmas, ezért jó lenne rá felkészülni. Viszont nekem ez most más, mint 2 éve. Anno 1 hét elmaradás után volt ilyen halvány a csík, nem a 26. napon! Hétvégén nem kellene megjönnie. De amíg terhesnek érzem magam, és elég szarul is vagyok, nehéz arra gondolni, hogy talán nem marad meg a baba. Aki ide jön levelezni, és hasonlóan inzulin problémás, az tudja, hogy nálunk a teherbeesés igen nehézkes, viszont a vetélés kockázata magas. Szerintetek csináljak holnap tesztet, egy másik fajtát, vagy most legyek türelmes és majd hétvégén kiderül, megjön-e vagy sem és csendben várjam a sorsomat? Akinek van ez ügyben tapasztalata,kérem írjon, nagy segítség lenne! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook