Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
81462. Channa* (válaszként erre: 81460. - Katapanna)
2016. febr. 27. 10:08
Én sem vagyok benne biztos, hogy a gyógyszer miatt dobtam le a súlyfeleslegemet. Inkább a diétának tudom be, de amíg nem szedtem gyógyszert, addig bármit csináltam nem fogytam. Nem számított, hogy naponta 30-40 km-t tekerek és mellette nem eszek....
81461. Channa* (válaszként erre: 81459. - Katapanna)
2016. febr. 27. 10:06

Köszönöm! erre gondoltam én is, mármint arra, hogy lehet jól csinálom:D

Igyekszem tartani a diétát, bár ritkán azért megengedőbb vagyok.

A diéta alatt azt érted, hogy kevés CH, ugye?

Én egyébként csak beveszem a gyógyszert reggel és este, de az evés nincs hozzákötve. A dokim azt mondta, hogy nekünk nem a cukorbeteg diétát kell követnünk, azaz nem kell naponta 5x ennünk, hanem az a lényeg, hogy minél kevesebbszer.

81460. katapanna (válaszként erre: 81458. - Channa*)
2016. febr. 27. 10:04
Ja, én pl. a Merck előtt a diétától fogytam 5-6 kg-t, amióta szedem, egy dekát sem fogytam, igaz nem is híztam.
81459. katapanna (válaszként erre: 81458. - Channa*)
2016. febr. 27. 10:02
Nem mindenkinél ugyanazok a tünetek. Van akinek semmilyen sincs. Én Merckformin XR 1000-es-t szedek, viszonylag jól elvagyok vele, bár az első pár hétben volt egy kis hasmenés, émelygés, de nem vész. Néha még most is érzek mellékhatásokat (főleg a ciklus második felében és leginkább akkor, amikor nem eszem időben). Tapasztalatom szerint, ha betartod a gyógyszer mellett a diéta szabályait, akkor nem jelentkeznek a mellékhatások sem.
81458. Channa* (válaszként erre: 81457. - Katapanna)
2016. febr. 27. 09:51

Erre gondoltam:D

Köszönöm!


Valaki szed meckformin 500-at?

Én azt szedek és szépen fogyok, már csak 5 kg van hátra kb., de majd meglátjuk.

Nekem nincs és nem is volt hasmenésem ettől. Ez mit jelenthet? Gondolom nem baj....

81457. katapanna (válaszként erre: 81456. - Channa*)
2016. febr. 27. 09:27
Diéta + sport + gyógyszer (metformin).
81456. Channa* (válaszként erre: 81455. - Katapanna)
2016. febr. 27. 09:18
Hármas kezelés? Ez mi?
81455. katapanna
2016. febr. 27. 09:08

tkatlin!

Úgy érzem, rajtam leginkább az segít, ha olyan sikerekről olvashatok, mint pl. a Tiéd.

Nekem a diéta elkezdése után fél évvel az első kontrollvizsgálaton rosszabbak lettek az eredményeim, mint az első cukorterhelésen, amikor még nem tudtam, hgy IR-em van. (akkor még nem szedtem met-et).Lehet, hogy már feladtam volna az egészet, ha nem írnátok ennyien, hogy a hármas kezelés beválik, csak türelem kell. Most márciusban megyek újra kontrollra, majd meglátjuk, javult-e valami. Nagyon remélem, hogy igen, mert babát szeretnénk és szerintem az IR javulásán múlik a dolog. Köszönöm azoknak, akiknek sikerült eredményeket elérni, hogy biztattok bennünket!

81454. tkatlin
2016. febr. 12. 21:20

Van remény!!! Hátha valakit motivál:

10 hónap után gyógyszeres kezelés, kő kemény 0 cukor, 0 fehér-liszt, 0 krumpli és napi 160 gr szénhindrát diétaés sok sport után a

160 as inzulin értékből lett 24,5 és -19 kg.


Senki ne adja fel!

Kitartással lassan de biztosan mindenki célba ér!

81453. Vikyci (válaszként erre: 81450. - Arón1)
2016. febr. 6. 20:57
Én is a Negyadannyit használom, bevált, nincs mellékíze, és mivel sokkal kevesebb kell belőle, árban ez a legjobb.
81452. fba9cdc52b
2016. febr. 6. 11:27
Nekem eddig az ezerédes bogyó jött be, az mehet kávéba, teába. De ha sütit sütünk vagy túrós tészta stb. hát abba megy a rendes cukor. Sajna nincs pénzem kilószámra venni a xilitet meg fajtáit. Ráadásul kóstoltam a xilitet, de nem volt elég a kávémba a 2,5 kanál, mint régen mikor rendes cukrot ettem, mert egyáltalán nem lett tőle édes. Így is rengeteg mindenről lemondtam és még mindig negyedét se teszem meg amit kellene. Nagyjából minden kaját, amit eddig ettem el is felejthetném. :D
81451. katapanna
2016. febr. 5. 11:48

Kávéban, teában állítólag nem jó az íze az eritritnek. Erről nem tudok nyilatkozni, mivel mindkettőt üresen ittam mindig.

De sütiben én már nem érzem a mellékízét.


Amúgy tényleg nullás GI-jű, úgy tudom azért, mert a szervezet nem tudja lebontani, úgyhogy bátran lehet használni.

81450. Arón1 (válaszként erre: 81421. - Fba9cdc52b)
2016. febr. 5. 11:11

Dia-Wellness Negyedannyi-Ugyanannyi Cukorhelyettesítő

eritritol, szukralóz, sztívia alapú, de egyáltalán nincs mellékíze. Én sem bírom önmagában a sztíviát, mert rémes az íze, az eritritol meg nem elég édes. Együtt a három kiváló. Úgy néz ki, mint a kristálycukor, olyan íze van, mint a kristálycukornak, de nullás. Én sütiket is szoktam vele készíteni, nagyon jó! Persze pont ezek miatt nem olcsó. 500 g-os kiszerelés 2000 Ft körül van, attól függően, hogy hol veszed. Paleós és bio boltokban kapható vagy ahol vannak Dia-Wellness termékek. Sztem a legjobb, bár én nem vagyok cukorbeteg, IR beteg, azért figyelek nagyon.

81449. Channa* (válaszként erre: 81448. - Vessla)
2016. febr. 5. 06:51
Én meg ha még is túrós tésztát eszek, akkor cukrozok. Néha lehet, ahogy mindent lehet. Van, hogy eszek csokit is. Persze nem 1 táblát, mint régen, hanem 2-3 kockát. Időnként sütit is eszek, amit cukorral sütök.
81448. Vessla (válaszként erre: 81447. - Channa*)
2016. febr. 5. 06:43

Igen eritrit. És nem cukor :D de mindegy is ezek szerint. Annak az íze nekem se jött be egyébként :D


A kávémat én is azzal iszom amivel te :D nagyon ritkán édesítek én is, de ha rámtör és csinálok valamit, akkor xilitet használok.

81447. Channa* (válaszként erre: 81445. - Vessla)
2016. febr. 5. 06:32

Jól van na!

Elírtam:DDDD

Mi is a neve? Eritrit vagy mi?

A dokim azt mondta, hogy azt sem, mert az is cukor.


Különösen nem is érdekel, mert egyszer vettem és el is ajándékoztam, mert nem jött be se nekem, se a fiúknak.


Cukros ételt, amúgy sem eszünk. Milyen ételbe kell cukor? A tésztákba, azt meg nem is eszek...

81446. Channa* (válaszként erre: 81429. - Vikyci)
2016. febr. 5. 06:24

Nekem azt mondta a dokim, hogy naponta max. 2x egyek.

Nem vagyunk cukrosak még, így állítólag nem kell 5x enni és a 160 gr CH-nál is kevesebbet kell fogyasztanunk. Én 3x eszek naponta+torna.

Sok értékem javult már. Koleszterin, triglicerid és a májértékek csökkentek, sőt! Jók lettek utoljára. A z éhgyomri vércukrom is csökkent valamennyit (a felső referencia alá ment minimálisan.

Fogytam 10 kg-ot október 7-e óta.

81445. Vessla (válaszként erre: 81444. - Channa*)
2016. febr. 5. 06:21

Eternit???? :DDDD picit megfeküdte volna a gyomrod :DDDDD



És nem, nem cukrok, hanem cukoralkoholok. Nem mindegy ám. És mellesleg az eritrit nullás GI-jű.

81444. Channa* (válaszként erre: 81423. - Fba9cdc52b)
2016. febr. 5. 06:19

Én süssina-t használok. 2 db-t teszek a kávémba és így nem érzem a mellékízét.

A lényeg, hogy nem szabad sokat tenni, mert akkor érezni lehet. A teámba 3 db-t teszek.


Az összes többit én sem tudom meginni. Próbáltam stivia tablettát és cseppeket is, de egyforma vacak az íze számomra, próbáltam eternitet, de azt sem tudom meginni, illetve a nyírfacukor és társai szintén tiltott, hiszen ezek cukrok, amik gyors ch-k, így kerülendők....

81443. Hellóvilág (válaszként erre: 81442. - Katapanna)
2016. febr. 4. 18:47

Köszi, akkor nem kísérletezek, maradok ennél.

Ez a "hideg" íz is zavar, meg olyan kesernyés vagy nem is tudom ha sütök vele.

Na de valamit valamiért :)

81442. katapanna (válaszként erre: 81438. - Hellóvilág)
2016. febr. 3. 19:46

Szerintem az összes közül az eritrit a legjobb, ami kapható.

Eleinte tényleg fura az íze kicsit (olyan "hideg" mellékíze vagy, vagy nem is tudom), de gyorsan hozzá lehet szokni.

Nálunk a családban csak én diétázom, de a többiek is megeszik az eritrittel készült dolgokat (bár ehhez az is hozzátartozik, hogy senki sem válogatós).

Az elmúlt fél évben talán kétszer fordult elő velem, hogy fehér cukros kaját ettem, de rettenetesen édesnek tűnt, miután már elszoktam tőle, nem is esett jól, pedig azelőtt annyira édesszájú voltam, hogy még a terheléses cukros lötty is ízlett, nem volt olyan édesség, amire nemet tudtam volna mondani, ha elém rakták. :)

81441. katapanna (válaszként erre: 81440. - Tkatlin)
2016. febr. 3. 19:40

Köszönöm a biztatást.:)

Én még csak egy hónapja szedem a gyógyszert, azóta nem volt terhelésem, de a ciklusommal csinált valamit, mert bár hosszabb nem lett (általában 24-25 napra jött meg mindig), de legalább már nem pecsételek előtte napokig. Szóval bízom benne, hogy a következő terhelésen már jobb eredményeket fogok produkálni.

Ami meg a 100 g napi CH bevitelt illeti, én nem értek vele egyet, inkább kockáztattam és visszatértem a napi 160 grammra, így nem fogyok, de nem is híztam. Márciusban megyek újabb terhelésre, ott majd elválik, jó-e így.

81440. tkatlin (válaszként erre: 81439. - Katapanna)
2016. febr. 1. 21:33

Szia,


ez nagyon fura! én diéta és Meckformin mellett 160-ról 43 csökkent 6 hónap alatt a 60 perces inzulinom.

100 g CH nagyon kevésnek tartom, ha túl keveset eszel akkor meg pont azért nem lesz kiegyensúlyozott az inzulintermelésed.

Ha nem javul az eredményed szerintem konzultálj egy másik dietetikussal is. Rendszeres mozgás, fahéj is jótékony hatással vannak rend.


Kitartás, az a legfontosabb.

81439. katapanna
2016. jan. 29. 23:48

Sziasztok!


Eddig csendes olvasója voltam a topiknak, de úgy gondoltam, ideje nekem is leírnom a kálváriámat, hátha Ti meg tujátok magyarázni az eredményeimet. Tíz éve próbálkozunk a babával, így nőgyógyásztól nőgyógyászig jártam, mindenfélét vizsgáltak már, de csak tavaly jutottunk el odáig, hogy az egyik nőgyógyász endokrinológust javasolt, aki meg elküldött IR vizsgálatra. Júniusban voltam (két pontos) terhelésen, az akkori eredményeim:


Cukor 0' 5,4

120' 6,0

Inzulin: 0' 3,1

120' 39


Látva a 120 perces inzulint, buzgón elkezdtem a Ch diétát (először 160 grammal, majd egy hónap múlva 110 grammra csökkentve) és szigorúan be is tartottam, no cukor, krumpli, fehér liszt, tészta, stb. Számolgattam a szénhidrátokat, ötször ettem egy nap és fogytam is kb. 5-6 kg-t, de egyébként sem voltam túlsúlyos (161 cm, 59 kg, most 54 körül vagyok).

A dokihoz novemberben jutottam el újra, azt mondta, jól tettem, hogy diétázni kezdtem és elküldött kontrollra (ezúttal három pontos terhelésre). Na és itt jön a lényeg: a diéta ellenére (!) a következő eredményeket produkáltam:


Vércukor 0': 4,9

60': 9,7

120': 8,3

Inulin 0' : 6

60': 59.7

120': 83,1


Én nem értem, miért lett ez ennyire rossz? A doki szerint hajlamom van a cukorbetegségre, ez van, úgyhogy Merckformint írt fel.

1000 mg-ot szedek egy nap + szerinte csak napi 100 g CH-ot kéne ennem, hát nem tudom... úgy érzem fogyni már nem nagyon kellene.

A gyógyszert kb. 2-3 hét alatt megszoktam, továbbra is tartom a diétát és próbálok sokat mozogni, heti összesen 150 percet tornázom (bár be kell vallanom, hogy ez a gyenge pontom, nagyon lusta vagyok).


Mit gondoltok, mit csináltam rosszul?

2016. jan. 28. 17:16

Sziasztok!


Csatlakoznék zoja009 édesítőkről szóló kérdéséhez...

nyírfacukor=hasmenés

stevia=mellékíz


Még az eritrittel úgy ahogy kijövök, de ha főzés/sütés hatására annak is fura íze lesz. (nem tudom biztosan hogy a hő az oka, de erre tippelek)


Mik vannak még amiket meg tudok próbálni?

Vagy barátkozzak meg a gondolattal hogy ugyanolyan fincsi egy sem lesz mint a fehér cukor?


Köszönöm előre is a válaszokat!

81437. Vikyci (válaszként erre: 81435. - Drozd)
2016. jan. 25. 19:40

Szia!

Jó hamar letetették veled a gyógyszert!

Nekem a 12. hét végére kellett leépíteni (én is 3x850 meforalt szedtem) és 16 hetesen volt a cukorterhelés. Szerencsére az jó lett.

Diétát igyekszem tartani, de nem könnyű.

21 hetes vagyok most.

81436. tkatlin (válaszként erre: 81435. - Drozd)
2016. jan. 25. 14:22

Szia,

Gratulálok!!! Akkor te már célegyenesben vagy! Kitartást a diétához!

81435. Drozd (válaszként erre: 81434. - Tkatlin)
2016. jan. 25. 12:21
Szia. Koszi a valaszt, tovabbra is dietazom 8 hetes kismama vagyok azota spontan ciklusban. A gyogyszert most vezettem ki, 2 het mulva cukorterhelesre kell mennem.
81434. tkatlin (válaszként erre: 81425. - Drozd)
2016. jan. 25. 11:59

Szia,

nekem gyorsan javult a diéta + gyógyszer + mozgásra. 2015 április végén 60 perces inzulinom 160 volt, augusztusban már csak 60 októberben pedig már csak 43. Mozgás és gyógyszer szedését június elejétől kezdtem. Gyógyszert úgy kezdtem, hogy reggel és este Meforal 850 + este Meckformin, aztán októberben lejjebb vette Meforall 1000 reggel és este csak a Meckformin. Most megyek vissza újabb ellenőrzésre.

Diétát mennyire szigorúan tartod?

Nekem pl azt mondta a nőgyógyászom, hogy mindenkinek máshogy reagál a szervezete így egy pohár tej vagy banán valakinek nagyon megemeli a vércukorszintjét valakinek alig... lehet ilyen téren kéne tesztelgetni, hátha egy egy élelmiszer ami elméletileg jó lenne a diétában neked mégis valamiért inkább emeli a vércukorszinted... Elvileg 2 hónap alatt kell már mutatkoznia változásnak még ha minimális is. Kitartást!

Kati

2016. jan. 17. 10:43

Sziasztok! Erre tudnátok valami mondani?:) Köszönöm előre is!


Glükóz 0': 4,7

Glükóz 60': 5,1

Glükóz 120': 5,4


Inzulin 0': 2,0

Inzulin 60':25,6

Inzulin 120':16,5


HOMA: 0,4

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook