Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inszemináció 40 felett? fórum

Inszemináció 40 felett? (beszélgetős fórum)


17. Panna07 (válaszként erre: 16. - Amanda81)
jan. 29. 08:01
Q10, DHEA kapszula, utóbbit csak orvosi felügyelettel szabad szedni.
16. Amanda81 (válaszként erre: 13. - Panna07)
jan. 28. 17:22
A növekedett FSH-ra mit szoktak ajánlani?
15. Charlize (válaszként erre: 14. - Greeneyed)
jan. 28. 14:54

Ilyet nem írtam.


Arra céloztam, hogy bevállaltam, pedig részemről nem volt olyan ok, ami miatt szükség lett volna rá.


Hogy lett-e bajom tőle, nem tudom. Most volt 6 éves a kisfiam. Én meg 48. Még bármi előjöhet. Vagy semmi. Ki tudja… A Covid oltás és fertőzés hosszú távú kihatásaitól most épp jobban tartok.

14. Greeneyed (válaszként erre: 12. - Charlize)
jan. 28. 12:39
Én beszéltem valószínűségekről, kockázatokról. Arra céloztam, hogy az, hogy neked semmi problémád nem származott (hál'isten) belőle, meg az, hogy a lombik növeli bizonyos betegségek kockázatát, egyszerre igaz.
13. Panna07 (válaszként erre: 3. - Amanda81)
jan. 28. 11:37
Tényleg jól összeválogattad a vitaminokat, én is szedtem ezeket, ezek jók. De az FSH valóban magas, az AMH alacsony, ilyen értékkel a lombik se nagyon szokott sikerülni, 10 feletti FSH-val nem szoktak indítani stimulációt, mert nincs értelme, a petesejt nem használható ilyenkor. Persze az FSH változhat hónapról hónapra, van h lecsökken, egy Q10 kúra segíthet, és bármi lehetséges, voltak csodasztorik. Én csak azt mondom, h a nagy számok törvénye alapján valószínűleg emiatt nem sikerült eddig.
12. Charlize (válaszként erre: 11. - Greeneyed)
jan. 28. 10:13
Ezek tények, bocsika! Mi ebben a valószínűség???
11. Greeneyed (válaszként erre: 10. - Charlize)
jan. 27. 23:42
Ezek valószínűségek.
10. Charlize (válaszként erre: 7. - Greeneyed)
jan. 27. 23:02
6 teljes lombikom volt +1 fagyasztott beültetés. Nekem nem is volt semmi bajom, apagond volt az ok.
9. Nancy Ann (válaszként erre: 1. - Amanda81)
jan. 27. 22:36

Rencz Rita endokrinológus.Én ugyan más miatt jártam nála, de a problémám (IR) kapcsán a kezelési módok taglalásakor felvetette nekem, hogy attól függnek, mi a célom, a gyerekvállalas-e.Néztem rá, mint egy marslakóra: 44 éves vagyok, nekem ez a vonat elment végleg.De ő azt mondta, ne gondoljam.Én ugyan nem akarok gyereket, de a doktornő hozzáállása nekem azt sugallta, hogy simán partner lenne ehhez is.

Amíg még nem engedtem el a gyerekvállalás témát, addig sem gondolkodtam lombikban én sem.Nagyon sok volt sikertelen lombik körülöttem, és tartottam tőle, hogy sok lombik után gyerekem még mindig nem lesz, a sok stimuláció miatt viszont lesz mondjuk petefészekrákom.

8. Amanda81 (válaszként erre: 7. - Greeneyed)
jan. 27. 21:47
Sajnos pont ez a rész ami miatt mellőzzük mi is.
7. Greeneyed (válaszként erre: 4. - Charlize)
jan. 27. 21:42

Egy ismerősömnek majdnem kicsinálta a veséit a felkészülési folyamat (vagyis a sok "gyógyszer", injekció, amit kapott), ezért leállították. Végül örökbefogadó szülők lettek.

Egy kolléganőmnek is azt javasolták nemrég, hogy álljon le, mert aggasztó mellékhatásokat tapasztalt.

Megterheli a szervezetet, és növeli bizonyos ráktípusok kialakulásának kockázatát.

6. Ágio8405 (válaszként erre: 3. - Amanda81)
jan. 27. 21:21
Sajnos ez az fsh is elég magas 😞
5. Amanda81 (válaszként erre: 4. - Charlize)
jan. 27. 21:17
Van kockázata és sajnos a családban van hajlam is rá, nem szeretnénk. Tudom, hogy lombikra irányítanak egyből, voltunk is a Káliban, de 2022 évvégén 0,06 AMH-val azt mondták még az egy lombikot sem csinálják meg, pedig akkor még nem szedtem semmit. Azóta 0,4 az AMH de a Káliban "kapott stílus" is elvette a kedvem a lombiktól.
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Amanda81)
jan. 27. 21:13

Mi a baj a lombikkal? Ennyi időseknél már nem szórakoznak inszemmel.

AMH értékedet nézték?

3. Amanda81 (válaszként erre: 2. - Panna07)
jan. 27. 19:44

Szia


DR CHEN Q10 Ubiquinol, Gal D-vitamin és Gal magnéziumot, próbáltam összeszedni a jobbakat.


Kettővel ezelőtti ciklus 2. napján:

FSH 17,2

LH 7,9

Ösztradiol 149,2


Kettővel ezelőtti ciklus 21.napján:

LH 9,9

Ösztradiol 2194 (erre utrogestant írtak 4x1-et)

progeszteron: 17,56


Az előző ciklus 21.napján:

LH 6,2

ösztradiol 495,8

progeszteron 258,4 (ez meg már magas)


És ma megjött, az első napon vagyok.

2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Amanda81)
jan. 27. 19:23
Szia! Jó, hogy szedsz Q10-et, meg a többit, de milyen fajta Q10-et szedsz, és milyen D vitamint, magnéziumot? Nem mindegyik szívódik fel jól. Az is fontos lenne az esélyek szempontjából, hogy a női hormonok milyenek, ciklus elején mennyik?
jan. 27. 17:55

Azok véleményét szeretném kérdezni, akik valami oknál fogva nem mentek lombikozni, hanem inszeminációval próbáltak, vagy estek teherbe, légyszíves ilyet írjatok.


Kinek hogyan sikerült és mennyi idő elteltével? Mi volt a probléma, ha volt?


(42 vagyok, van egy 5éves lányom és egy 2,5éves vetélésem,mindkettő szinte azonnal sikerült, 1,5 éve nőgyógyászhoz járok, 6 inszemen vagyok túl, de lombikozni nem akarok)


Ezeket szedem naponta: 4x100mg Q10, Aspirin protect, Magnézium, D-vitamin, szelén, terhes vitamin, barátcserje, pm alulműködésre Letrox50, pcos-tea.


Nagyon szeretnénk még kistesót, de kezdem elengedni az utolsó hitemet is, mert már nagyon nyomasztó. Esetleg budapesti endokrinológus javaslat, aki 40 felettieknek is segíteni tud?

Külföld, donorpetesejt, örökbefogadás nálunk szóba sem jöhet.

Mit javasoltok mit tegyek még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook