Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - nyár/ősz/tél fórum

Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - nyár/ősz/tél (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - nyár/ősz/tél

1 2 3
35. tücsimücsi (válaszként erre: 34. - Töprengő)
2013. júl. 22. 20:05

:)


Én meg legközelebb is akkor megyek nyaralni amikorra Ilcsi mama a legrosszabb időt jósolja, hátha megint szerencsém lesz úgy mint most :-D

2013. júl. 22. 19:56
Nagy szárazság miatt tűzgyújtási tilalom van eérendelve mai naptól.. Tavaly is nagyon meleg volt ilyenkor. Sőt 6 hétig kb nem volt egy csepp eső se.
2013. júl. 22. 10:16
Nem azért, de nem sok eső esett júliusban. Ennyit erről az előrejelzésről.
2013. jún. 15. 21:38

Amúgy Dávid Mihály is melléfogott, mert szerinte júniusban alig emelkedik 25 fok felé a hőmérséklet. Most meg 35 fokot mondanak jövő hétre.

Erről is ennyit :P

2013. jún. 15. 21:31

"Szinte dermesztő hideget hozhat nekünk a MEDÁRD környéki június hónap napjai."


Akkor pont nagyon jó idő kezdett lenni, és azóta sincs hideg, sőt, egyre melegebb van.

Na ennyit Ilcsi mama előrejelzéséről.

Szerintem senki ne igazítsa hozzá a nyaralását :)

Amúgy én egyiknek se hiszek, senki nem tudhatja előre, főleg hónapokkal előbb.

30. maxité (válaszként erre: 29. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 30. 21:59

Drága Ilcsi Mama!


Köszönöm szépen. Nektek is jó nyaralást, pihenést kívánok és jó egészséget.

29. Ilcsi Mama (válaszként erre: 28. - Maxité)
2013. máj. 29. 16:45

Kedves "maxité". Én úgy gondolom, hogy a július közepétől jobb lenne a 3 hét egyben.

Azért mert a csökkenő hold idejének a végén levő napok már többször hozhatnak esőt, ami kicsit lehűtheti a levegő hőmérsékletét. Bár augusztusban is lesznek a hónap elején elszórtan az országban, kissé hűvösebb napok, mert az újhold időkben gyakoribbak lehetnek a hirtelen kialakuló zivatarokkal együtt járó esők. Ezektől eltekintve mind két időpont alkalmas a nyaralásra.

Hiszen szinte minden holdfázis váltást követő pár napban számítani lehet majd helyenként esőkre, azonban ez nem nagyon zavarja meg a meleget.

Mi is a Július középtő kezdődő időt választottuk magunknak. Jó pihenést kívánok nektek.

28. maxité (válaszként erre: 16. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 28. 21:30

Ilcsi Mama!


Köszönöm mégegyszer, de még annyit kérdeznék, hogy ha július 15-től megyek el szabira az a jobb választás, vagy ha egy héttel később, július 22-től.


Ugyanis mindenképpen három hetet szeretnék egybe kivenni és jó lenne a kánikulát kifogni!:)

2013. máj. 28. 17:37
Eltettem a kedvenceim közzé ezt a cikket és most kiváncsiságból megnéztem az előjelzést. A május végi melegből nem sok jött össze, 5 napja visszakapcsoltuk a fűtést és folymatosan jólesik a meleg a lakásban. A Medárd napot esősnek jósolni sem nagy tudomány. Nem kötekszem és udvariatlan sem akarok lenni, de ilyen hosszútávú előrejelzést elég merészség írni. Igaz, a dolog kétesélyes. Vagy bejön , vagy nem. A meteorológusok szerint biztonsággal nem lehet 10 napnál hosszabb időt jósolni, és biztos igazuk van.
26. Ilcsi Mama (válaszként erre: 25. - Maxité)
2013. máj. 22. 14:30
Kedves"maxité" rakd be a gépeden a kedvencekbe és akkor könnyen rá találsz majd máskor is. Puszi Ilcsi Mama és jó nyaralást.
25. maxité (válaszként erre: 17. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 21. 21:49
Ilcsi Mama köszönöm a hozzászólást a nyaraló idővel kapcsolatban, és aminek nagyon örülök már előre, ha tényleg szép fehér karácsonyunk lesz.
2013. máj. 21. 10:52
Köszönöm. :)
23. Ilcsi Mama (válaszként erre: 22. - Marticsku)
2013. máj. 19. 11:39
Kedves Márta, Én is, köszönöm és sok puszi: Ilcsi Mama.
2013. máj. 19. 00:04

Drága Ilcsi Mama !


Köszönöm az írásodat a munkádat ..

hogy ebben is kiváló vagy , előre jelzést küldesz nagyon sok érdeklődőnek , ebben is sokat segítesz ,mint a másik fórumodon..

Nem mindegy aki szabadságra készül hogy mikor vegye ki .. vagy milyen programokat csináljon..

csak reménykedhetünk , hogy a termés sok helyen megmarad és nem kell azzal számolni hogy külföldi behozatalra szorulunk..

Szomorúan kell tudomásul venni hogy Szeszélyes az időjárás , mint mostanság felgyorsult világban minden szinten .

Még egyszer meg kell köszönöm ezt az alapos munkát ..

ölellek Márta

21. HnéViktória (válaszként erre: 16. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 18. 19:49
:) Oké Ilcsi Mama!Most megnyugodtam :)))
20. Ilcsi Mama (válaszként erre: 18. - 712a5d68c1)
2013. máj. 18. 13:28
Kedves "Hógyöngyvirág". Köszönöm az elismerésed. Mindenévben már az év első hetében megtalálod akár itt a Hoxa Portálon, akár a START lapon Ilcsi Mama szó beírás alatt. Üdv. Ilcsi Mama.
2013. máj. 18. 13:25

Kedves Hoxa!


Köszönöm neked, hogy az általam január első hetében megküldött éves időjárás előrejelzést ilyen gondosan kezeled.

Köszönet azért is, hogy jelenleg is, feltöltötted a Hobbi&Otthon oldalra az évnek a következő év-szakára vonatkozó részét is. Szeretettel Üdvözöllek: Ilcsi Mama.

18. 712a5d68c1 (válaszként erre: 15. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 18. 12:44
Én még sehol sem találkoztam az előrejelzéseddel, pedig nagy netező vagyok. Tegnap volt először szerencsém hozzá. Elolvastam a régebbit is és döbbenten tapasztaltam, hogy az utolsó betűig igaz. Lehet, hogy én lakok olyan helyen, ahol nagyon bejött az előrejelzés, de ilyen csodában még nem volt részem. Olyan környéken lakom, ahol sokan foglalkoznak mezőgazdasággal és nagy segítség lehet nekik. Már tegnap átgondoltam, hogy hány példányban nyomtassam ki. Vagyis többek nevében mondok köszönetet.
17. Ilcsi Mama (válaszként erre: 14. - Grizus)
2013. máj. 18. 11:40

Kedves”grizus”. Igen, igazad van nincs is jobb, mint a csendes vetést növelő májusi és tikkadt hőséget enyhítő nyári esők. Azonban az is jó lehet már ebben az évben, hogy nem az aszály sújtja a földeket, mint az eltelt években, hanem több lehet a csapadékos napok száma.


Talán több és jobb termés várható, és nem lesz esetleg olyan drága megtermett zöldség és gyümölcs sem. Persze a mostani sok viharkár, özönvíz és jégverés bizony nem kedvez semminek sem.

A hosszú szép őszvárásban is igazad lehet.

Bár a szeptember hónap elején nem lesz mindegy, hogy ki –ki az országnak mely részében él, mert az egyik felén még jó meleg lehet, míg a mási felén már érezhetővé válik az őszi fuvallat.

A hónap vége felé az „indián nyárral”, - mint írod -, kegyes lehet hozzánk az időjárás a termések betakarítására.


Aztán még október közepén is kedvünkre tehet még a „vénasszonyok nyara”, de már a hónapvégére a ködös idő és még a zúzmara és csúszós utak is bemutatkozhatnak majd nekünk.


Aztán a Novemberi végi napokon már talán az unokákat is meg tudjuk majd szánkóztatni.


De talán a legszebb lehet sok év multával, hogy ebben az évben talán fehér karácsonyunk és Új évünk lehet.

16. Ilcsi Mama (válaszként erre: 13. - Maxité)
2013. máj. 18. 11:36

Kedves Viktória már tényleg nem kell füteni, hiszen jó meleg van és még a május további napjai is, tartogat nekünk jó meleg napokat.



Kedves ”maxité”. Igen jó a Július 15.-e, utáni időpont választásod! Hiszen az esetleges átfutó esők csak hűsíthetik ekkor a fülledt meleget.


Augusztus első hetében már egy kicsit hűvösebb reggelek lehetnek, és égiháborúk is megzavarhatják az amúgy meleg napokat, de a csillaghullató nyári éjszakák kárpótolhatják a vihargócok általi kellemetlenségeket.

15. Ilcsi Mama (válaszként erre: 10. - 712a5d68c1)
2013. máj. 18. 11:30

Kedves „Ribizli1998”, Hógyöngyvirág, és „Babeck”. „Köszönöm nektek a kommenteket.


Valószínű, hogy Júlia nem kellően gondolta át, amit a 4. számon leírt.

Hiszen az adatlapjára tett idézet, - talán ha őszinte az idézet választás, - akkor éppen az ellenkezőjét mutathatja.

Úgy ahogyan írjátok, meg- tévedni emberi dolog, és ezt, ha talán még valaki be is ismeri az megbocsátandó.

Gondolom, hogy nem követte még sem ebben az évben az eltelt hónapok beteljesedési időjárás folyamatainak az összevetését az előre jelzésemmel, sem az eddigi eltelt 40 év időjárás-előre jelzéseimet és azok beteljesedésének %-os arányait sem ismerheti.


Pedig nagyon sok helyről letölthető már minden év első hetében az egész évre szóló időjárás előre jelzésem.

Tehát nem csak a Hobbi& Otthon rovatban, a 4 évszak bontásában, hanem a Hoxa Portálon, egyben függően is, olvasható már jó pár éve, az egész évre szóló leírás is, „Akik kedveleik az időjárás előre jelzést”, Klub oldalon.


Valamint a GOOGL Start lapon is, „Ilcsi Mama” szó beírásával nagyon sok hely megjelölésnél szintén –ajándékként- kimásolható.


Bízzunk benne, hogy Júlia legközelebb meggondoltabban nyilvánít majd véleményt.

Én nem haragszom!

14. grizus
2013. máj. 18. 01:17

Jól hangzik. Én nagyon szeretem a nyári esőt, meg azt, ha nincs dögmeleg. A gond inkább az, hogy hirtelen jön sok eső és nehéz rá felkészülni, meg a természetnek is jobb az egyenletes csapadék. Mindegy, ha lesz idén eső, az csak jó.

És a hosszú, meleg indiánnyár a kedvencem, akkor a legérettebb, legmelengetőbb a napsugár. Egyszer október 18-ig tartott, az szuper volt.

Remélem, bejön Ilcsi Mama jóslata!

13. maxité (válaszként erre: 1. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 17. 20:40

Ilcsi Mama én is szeretném megköszönni. Tavaly találtam rá véletlenül az előrejelzésedre, és a hozzászólásokra, melyben sokan írták, hogy nagyon jó az előrejelzésed.


Eszembe is volt, hogy idén is megnézem, de lehet, hogy nem találtam volna rá. De most, hogy beléptem éppen ezt a témát dobta fel a kis kockában, így gyorsan el is olvastam.


Melyik időszakot ajánlod nyaralásra? Én július 15-től gondoltam az írásod alapján. Legjobb nekem a július lenne, esetleg még augusztus eleje. Idő szempontjából ez jó lesz akkor?


Nem jó ez a változékony idő. A nyár legyen nyár. Tombolja csak ki magát. De ez csak az én véleményem, csak gondoltam megosztom. Persze a természet majd eldönti mit szeretne, csak kissé felfordult már.


További jó munkát! Jó egészséget!

12. Ribizli1998 (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2013. máj. 17. 19:36

Ha már vagy olyan "művelt", hogy osztod azt észt egy idős hölgynek legalább az idézeteket ismerni kellene.

"Kiderül, HA beborul"

"Tévedni emberi dolog, Mondta a sündisznócska és lemászott a Drótkeféről"

Esetleg, így értelme is van. A hozzászólásodnak semmi.

11. Babeck
2013. máj. 17. 16:53
Köszönjük szépen!
10. 712a5d68c1 (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2013. máj. 17. 16:28
Itt már senki és semmit nem tisztel? Erre a cikkre a megfelelő komment a Köszönöm. Vagy semmi.
2013. máj. 17. 16:26

Köszönjük Ilcsi Mama-akkor csapadékban nem lesz hiány...::)


Én már nem akarok fűteni !!!

8. Ilcsi Mama (válaszként erre: 7. - Ericika2)
2013. máj. 17. 13:28

Köszönöm "ericika2", az elismerő szavakat. Amennyiben jó Isten engedi nekem, teszem a dolgom.

Üdv: Ilcsi Mama.

7. ericika2 (válaszként erre: 1. - Ilcsi Mama)
2013. máj. 17. 13:11

Köszönöm, Ilcsi Mama.

Az utóbbi két évben mindig számításba vettem az előrejelzést, amit ajándékoztál nekünk, és minimum 90-95%-ban "bejött". Volt, amikor a szabadságot is ez alapján vettük ki.

Jó egészséget kívánok továbbra is. Remélem, még legkevesebb olyan jó húsz évig segítesz nekünk ilyen módon.

6. Ilcsi Mama (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2013. máj. 17. 12:56

Kedves Júlia. Te valószínű, hogy még %-ban, nem vetetetted össze az eddigi több éves előrejelzésem a ténylegesen megtörtént bekövetkezési időjárási eseményekkel, ezért a véleményed itt az, ami!


Pedig minden év első hetében már olvasható az egész éves leírásom a Hoxa Portálon is, és máshol is, melyet ajándékként adok mindenki számára azért, hogy a legjobb időket lehessen a szabadidők eltöltésére kiválasztani.


A Hoxa Portál adatlapján szereplő bemutatkozó szöveged mást mond rólad, és milyen igaz az ott leírtak minden sora!


“Júlia* adatlapja. Bemutatkozó szöveg:


Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat.

Járd végig a múltamat, érezd a könnyeimet, éld át a fájdalmaimat, az örömömet.

Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam.

S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem.

Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem.

Akkor mondhatod, hogy ismersz!"


Üdvözlettel: 8.X felé közeledő: Ilcsi Mama.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook