Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Ikrek" jegyben született gyerekek szülei fórum

"Ikrek" jegyben született gyerekek szülei (beszélgetős fórum)


1 2
25. KicsiZsani (válaszként erre: 2. - Dorka29)
2009. márc. 20. 23:11

Szia!

Nekem mind a két gyerkőcöm ikrek.A fiam 6 éves lesz.Pici kora óta eleven,mindig megy nem tud megülni.Enni utál,az asztal mellett nem tud megülni,mindig "van mit csinálnia".:)Az óvónénije is mondja,hogy ha tehetné még evés közben is tenne egy két kört.Nagyon okos,decemberben elkezdett érdeklődni a betűk iránt és már megtanult olvasni.Persze még nem úgy mint a "nagyok" ,de minden betűt ismer és csak a hosszabb szavak fognak ki rajta...Kicsinek elég félénk volt,mára ez már nem így van.Nagyon akaratos.Minig beszél,be nem áll a szája,tele van szeretettel.A "haverjai" előtt igazi nagyfiúként mutatkozik,de aki igazán ismeri az tudja,hogy egy törékeny kis lélek.:)Egyszerűen imádnivaló!!!:)

A lányom is ikrek oroszlán aszcendenssel.Nagyon sok mindenben hasonlít a bátyjára,de sokkal harciasabb.Ő 3 éves lesz,de már két évesen képes volt odacsapni a tesónak,ha valami nem tetszett neki.Ez a mai napig így van.Rengeteget veszekednek,verekednek.Remélem ez megváltozi,mert az én idegeim sincsenek kötélből.:)Külön-külön két kisangyal,de együtt már rosszak.A lányom viszont imád enni,mármint ami a foga alá való!Ez látszik is rajta,mert igazi kis húsos csajszi.Persze neki is vannak rossz napjai,de ha igazán éhes,akkor megeszi az ételt és már rohan is tovább.A levegőn már nem szeret annyira lenni.Kint inkább "lassú víz partot mos" lendületbe vált,csak van,de nem rohangál,remélem ez megváltozik mire jön a nyár...

Összeségében elég nehéz két ikrek gyerkőccel.NAGYON akaratosak.

Az én tapasztalatom az hogy a lányok rosszabbak.Remélem ezzel senkit nem sértek meg,de nálunk ez a helyzet.

24. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Az álarcos)
2009. márc. 20. 20:47

Szia!


Köszi a hozzászólásod, pontosan ilyen tapasztalatokra gondoltam, mikor kírtam a topikot.:)

2009. márc. 20. 16:31

A fiam 12 éves ikrek. Van, ami vonatkozik rá, van, ami nem. Az biztos, hogy a személyisége miatt mindenki odavan érte, és imádja, de hogy lustaságból, kényelmességből háromszor repetázott, az is biztos. Ez a két dolog alapvetően meghatározó nála, és például egy csomó tehetsége kárba vész amiatt, hogy ha nem "rugdossa" az ember (perpillanat én), akkor nem csinál semmit. Nagyon nehéz neki motivációt találni.

És még valami a hozzászólásokhoz: semmit nem lehet kinevelni a gyerekből ezek közül a tulajdonságok közül. Nem lehet megváltoztatni, legfeljebb megerőszakolni, de az úgyis visszaüt, mert sérti a gyerek személyiségét.

22. Dorka29 (válaszként erre: 21. - Pné Veronika)
2009. márc. 20. 14:21

szia!:)

Elsősorban nem az élettörténetedre, inkább a személyiségjegyeidre lennék kíváncsi. Vagyis hogy jellemzőek-e rád azok, amiket a 2. hozzászólásba bemásoltam. Ha igen, akkor hogy kezelték a szüleid azt, hogy rosszul eszel (ha így volt), hogy hisztizel (ha így volt) Ilyesmire gondoltam.:)

21. Pné Veronika (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2009. márc. 19. 23:00

Szia. Én "felnőtt iker" vagyok. :-) Máramikor :-D

Kérdezz, miben segíthetek? Nekem átlagos gyerekkorom volt, jó tanuló voltam, sosem rosszalkodtam. (a kicsi csínytevések, az más...) :-D

2009. márc. 19. 21:27

A lányom az egyetlen ikrek szülött a portálon, vagy másnak nem jelent ekkora gondot?:)


Felnőtt ikrek is elmondhatják, hogy milyenek voltak gyerekkorukban, nekem az is nagy segítség lenne.

19. Dorka29 (válaszként erre: 18. - Mandula71)
2009. márc. 18. 22:35

Persze, ez tényleg alkati kérdés.


2 évesen én is pehelysúlyban nyomtam, most már nem...:(

18. Mandula71 (válaszként erre: 17. - Dorka29)
2009. márc. 18. 22:34
Hát túlsúllyal soha nem küzdöttem... A 170 cm-hez voltam 52 kg a terhesség előtt. Szülni 75 kg-val mentem, most 60 vagyok. Na ebből már nem kellene lejjebb adnom. De azért nem törvényszerű se a túlsúly, se a soványság. Ez azért alkati kérdés is. A barátnőm is ikrek jegyben született, nem sovány, de nem is kövér.
17. Dorka29 (válaszként erre: 16. - Mandula71)
2009. márc. 18. 22:27

:)

Nem bánom, ha nem lesznek súlyproblémái, mármint túlsúlyproblémái.. Borzasztó, hogy milyen rossz az étvágya.:(

16. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Dorka29)
2009. márc. 18. 22:22
Evés:))) Nos, ez nekem közel 37 év után sikerült, amikor állapotos lettem a fiammal. Gondolom a kislányod is úgy van a kajával, mint én. Az étkezés elrabolja az idejét sokkal fontosabb dolgoktól:)
15. Mandula71 (válaszként erre: 12. - Cyntia)
2009. márc. 18. 22:20
Persze, és meg is kell tenni. Csak ne várj tőle nagyon mást, mint ami az alapszemélyisége.
14. Mandula71 (válaszként erre: 11. - Dorka29)
2009. márc. 18. 22:19

Én mondjuk soha nem voltam egy örökmozgó, anyunak ennyivel azért könnyebb volt:)

Viszont tény, hogy sok minden érdekel, sok mindenbe belekezdek, de ugyanilyen hamar meg is unom. Talán erre érdemes majd odafigyelned a lányodnál. Mondjuk ara készülj fel, hogy ha valamit elkezd és mégsem akarja befejezni, akkor baromi nehéz lesz őt rávenned. Nálam se a fenyegetés, se az ígérgetés, semmi nem használt. Talán ha időben szigorú vagy, akkor nálatok egy kicsit másképp lesz:)

13. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2009. márc. 18. 22:14

Mandulával értek egyet.


Cynthia, ha igaz lenne, amit írtál, akkor egy családon belül a gyerekek teljesen egyformák lennének, feltéve, hogy az őket nevelők személyében és egyéb körülményeikben nincsen jelentős változás.


Persze nevelni, formálni szükséges, de egy ilyen temperamentummal, mint pl. az ikrek, nehezen tudom elképzelni, hogy órákon keresztül nyugodtan üldögéljen és elmélkedjen.:)


Bár nagyon örülnék, ha leginkább az evéshez való hozzáállását gyökerestől meg tudnám változtatni.;)

12. Cyntia (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2009. márc. 18. 22:13
Hát igen: az lehet. De ha ezt megteszed, az már jó.. Ugye?
11. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Mandula71)
2009. márc. 18. 22:11
A lányomra is annyira igazak, hogy kicsit megdöbbentő is..
10. Mandula71 (válaszként erre: 9. - Cyntia)
2009. márc. 18. 22:10
Nem hinném, hogy teljesen mássá lehet formálni... Inkább a jó oldalát kell kihasználni és erősíteni, így idővel a "rosszabb" adottságok háttérbe szorulnak, de teljesen kiiktatni szerintem nem lehet.
9. Cyntia (válaszként erre: 6. - Dorka29)
2009. márc. 18. 22:08
AZt, hogy attól még, mert ilyenek az adottságai, amivel született: Te formálod őt. Teljesen más emberré is át tudod formálni, ha akarod. Csak nagy türelem kell hozzá. Nyílván minden gyereknél más és más eszközök kellenek hozzá.
8. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Cyntia)
2009. márc. 18. 22:07
A nyilas-ikrek sem tűnik egy egyszerű párosításnak.:)
7. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Dorka29)
2009. márc. 18. 22:07
Húú, nem irigyellek:) Ugyan az én gyerekem nem ikrek, én viszont az vagyok, bár az aszcendensem nem. Amiket itt leírtál, szinte egytől egyig igazak. Ha jól belegondolok, nem lehetett könnyű az én anyukámnak se:P
6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Cyntia)
2009. márc. 18. 22:06

Hja, ettől a duplától néha kivagyok.:)


Mit értesz azalatt, hogy "kinevelhető"?

5. Cyntia (válaszként erre: 4. - Dorka29)
2009. márc. 18. 22:04

Akkor duplán igazak rá, amiket írtál. De ezek kinevelhetők.

AZ én gyermekem: nyilas és ikrek az aszcendense.

4. Dorka29 (válaszként erre: 3. - Cyntia)
2009. márc. 18. 22:02
Igen, van itt egy ilyen topic, onnét tudom, hogy a lányom az ikrek jegye mellé ikrek aszcendensű..:)
3. Cyntia (válaszként erre: 1. - Dorka29)
2009. márc. 18. 22:00
Azt tudod, ugye, hogy az aszcendense is befolyásoló tényező..???
2009. márc. 18. 21:31

Csecsemő: Emellett az aranyos baba mellett nem lehet pihenni! Az esti elalvás kész cirkusz. Általában korán tanul meg beszélni, valószínűleg mászni, majd járni is. Mivel rendkívül mozgékony, egy percig se vegyük le róla a szemünket, csak így kerülhetőek el a kis balesetek. Értékeli a változatosságot és a barátokat. Minden nap más helyre kívánkozik, szívesen ül például autóban, vonzódik a vendégségekhez, a társaságokhoz, a látogatásokhoz, a különböző színű játékokhoz. Valósággal élvezi az életet. Gyorsan tanul, keveset betegeskedik, érdeklődő, mozgékony. Kedvence a játéktelefon, a rímes mondóka, szívesen nézelődik a kiságyából. Gyors mozgású, nem nagyon érdeklődik az ételek iránt, inkább azzal is játszik. Hajlamos a nap végéig ébren lenni. A mozgáshoz teret engedő, bő ruhák illenek hozzá. Szüleinek gondoskodniuk kell az elegendő mennyiségű játékról, amellyel boldogan elfoglalja magát, mert az unalmat nem viseli el, szinte fél tőle.


Gyermek: Szereti a játékokat és elvárja, hogy mindenki játsszon vele. Nagy csevegő, jó néven veszi, ha sokat beszélnek hozzá. Emlékezőtehetsége kitűnő, elméje kifejezetten élénk. Ragyogó eredményeket érhet el tanulmányai során. Humora és fantáziája miatt elbűvölő gyermek. A kemény felszín alatt nagy lélek bújik meg. Hogy időben leküzdjük az állhatatlanságra és felületességre való hajamát, az elkezdett foglalatoskodás befejezésére kell biztatni, bár hiba lenne ráerőltetni, hogy egy időben csak egy dologgal foglalkozzék. Erre egyszerűen nem képes; az Ikrek ugyanis akkor éri el a legjobb eredményt, amikor egyik feladatról a másikra ugrálhat, érdeklődése pedig hol nő, hol apad.


Kamasz: Képes a javára fordítani a kialakult helyzetet, így mindig ügyesen kivágja magát. Ösztönözni kell, hogy végigvigye a dolgokat, amelyekbe belekezdett, ugyanis az állhatatosság nem tartozik az erényei közé. Szereti az egyenrangú tárgyalófeleket.


Tanulás: Rendszerint jól halad az iskolában, de előfordulhat, hogy a dolgozatokon blöffel segíti át magát. A szemfüles tanár hamar felismeri ezt és néhány lépéssel mindig tanítványa előtt jár, a kevésbé éles eszű nevelőket viszont könnyen hintába ülteti. Dolgozataiban az Ikrek valószínűleg hosszú oldalakon keresztül fejti ki véleményét, ám annál kevesebb konkrétummal támasztja alá; a tényeket rendszerint unalmasnak találja. Kiváló felfogóképessége mellett figyelme nagyon hamar alábbhagy. Mindig új feladatra van szüksége. Figyeljünk rá: hajlamos elhanyagolni a dolgokat. Az olvasás, az írás és a művészetek a kedvenc területei. Életének kulcsfontosságú éveiben, 3-tól 12-13 éves koráig fokozottan ügyeljünk rá.


Pozitív személyiségvonások:


Alkalmazkodó és sokoldalú

Beszédes és eszes

Intellektuális és ékesszóló

Fiatalos és energikus

Nincs benne agresszivitás

Negatív személyiségvonások:


Ideges és feszült

Felületes és állhatatlan

Tapintatlan

Túl játékos

Egyszerre sok dologgal foglalkozik

Az Ikrek jelképvilága:


Uralkodó bolygó: Merkúr

Eleme: levegő

Fém: higany

Drágakő: achát

Minden színhez, de különösen a sárgához vonzódik

Virágok: gyöngyvirág, levendula, mirtusz

2009. márc. 18. 21:31

Sziasztok!


Néha úgy érzem, szó szerint elsodor (nem fizikai értelemben) a 22 hónapos lányom. Nemcsak a dackorszak szüleménye az akaratossága sem, pontosan tudja, hogy mit, mikor akar, és minden eszközt bevet, hogy azt meg is szerezze. És még sorolhatnám.


Nem vagyok egy nagy horoszkóp-szakértő, az újságokban olvasható napi horoszkópokban nem is hiszek, de abban igen, hogy a személyiségjegyeket valamennyire befolyásolja az, hogy mikor, milyen jegyben születik egy ember.


Kíváncsi lennék más "ikrek" jegyben született szülő tapasztalataira is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook