Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ikrek ikrekkel fórum

Ikrek ikrekkel (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ikrek ikrekkel (Napi érdekes)

márc. 6. 16:03

Igen, ez a sztori nagyon amerikai és nagyon tündérmesés.

Köszönöm szépen, hogy hozzászóltatok és belülről is megismerhettem néhány gondolatot, érzést az ikerséggel kapcsolatban.


Ez az óvodai-iskolai szétválasztás nagyon érdekes téma. Gondolom, ha nincs kiváltó ok, akkor nem is csinálják. De ha a két iker például gerjeszti egymásban a magatartásproblémákat, akkor jótékony tud lenni. Vagy ha az egyik mindig elnyomja a másikat, így az nem önállósodik, nem érvényesül annyira.


Nem tudom, milyen lehet, ha van egy ikertestvére az embernek és olyan szoros a szeretet, hogy egész életükben együtt tudnak lenni egymással. Én ezt a testvéreimmel nem tudom elképzelni.

6. pneandi (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
márc. 4. 23:49
Szia! Neked is írok pár sort, mert érdekes dolgokat fogalmaztál meg. Az egypetéjű ikrek maximum kívülről egyformák. Általában a személyiségük teljesen eltérő. A saját példámat felhozva pl.: én egy nyitott társas, barátkozó személyiség vagyok, az ikertestvérem sokkal halkszavúbb, visszahúzódó. Az iskolában ő szorgalmasabb volt és a reál tárgyakban kiemelkedő, én a humán tárgyakban voltam jobb. Tehát a külsőnkön kívül nem sokban hasonlítunk. Még a gyereknevelési elveink sem azonosak, pedig együtt nevelkedtünk. Mindig egy bölcsibe, oviba és iskolába jártunk, még középiskolába is. Nem vagyok híve a kettéválasztásnak egypetéjű ikrek esetében (ahogy most ez divatos).A lelki köteléket, a támaszt, amit a másik "feled" jelent azt csak az tudja megérteni, aki így születik :)
5. pneandi (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
márc. 4. 23:36
Szia! Érdekes témát hoztál fel. És mint érintett szólok hozzá. Nekem is van egy ikerpárom több, mint 50 éve. Nem kell szerintem ezt túlmisztifikálni. Vannak ilyen és olyan ikerpárok. Amit felhoztál bár nem ritka, de olyan amerikai tündérmese. Vannak bizonyára aki már gyerekkorukban elhatározzák, hogy majd ikerfiúkhoz mennek férjhez stb... Nálunk ez elképzelhetetlen lett volna, mert nem is hasonlít az ízlésünk ezen a téren. A testvérem férje szőke és kék szemű, az enyém barna-barna. Viszont az összes többi amit írtál az igaz ránk. Együtt volt az esküvőnk és a gyerekeink között is csupán 5 hét eltérés van. Egy-egy gyermekünk van, nekem lányom, a testvéremnek pedig fia. És úgy alakult, hogy a mellettünk lévő lakást meg tudták venni, ennek már több mint 25 éve. Azóta mindig "együtt" laktunk. Azóta kertesbe költöztünk, de egy telken két házba. Nem is tudnánk elképzelni másként. Nem vagyunk ufók, de azt a lelki köteléket, ami egy egypetéjű ikerpár között van, azt egy kívülálló nem tudja elképzelni sem. Fiú ikerpárokat nem ismerek lehet, hogy ők másképp csinálják, de nekünk ez így jó, hogy minden nap látjuk egymást.
márc. 4. 15:56
Ikernek lenni valahol érdekes, de döbbenetes is számomra. Mindig azt olvassa az ember, hogy mindenki csak 1x él és megismételhetetlenül egyedi. Az ikreknek pedig mintha még tükör sem kellene. Azt hiszem az iker-lét egy nagyon zárt világ lehet, amiben mindig, mindenkor, mindenen osztozni kell, még a kinézeten is, hogy elvész az egyéniség is az egyediség mellett. Ezt már pici korban megszokják. Ha meglátja valaki az iker gyerekeket, azonnal többes számban beszél: jaj de aranyosak! De szépek! Milyen nagyok már! stb. Így nem kap személyesen csak neki szólót, egyik baba sem. A napokban az egyik áruházban a pénztárnál magam elé engedtem egy anyukát, ikerbabákkal volt, azok kocsiban, teljesen egyformán. Az egyik nyugodtan szemlélődött, türelmesen. A másik időnként a lábait megfeszítve emelgette a fenekét, feszengett, láthatóan nem tetszett neki a várakozás. Amíg az anyuka fizetett én nézegettem őket és mivel a kis feszengő többször rám is nézett, rámosolyogtam. A reakció érdekes volt. Abban a pillanatban ránézett a testvérére, aztán rám. Nekem ez azt üzente, hogy nincs hozzászokva ahhoz, hogy kizárólag csak neki szól valami. Valami, ami egy másik gyereknek természetes. Általában visszamosolyog egy baba a mosolyra. Szóval azt hiszem nagy hibát követ el az az ikres szülő, aki nem úgy neveli a gyerekeit, hogy testvérként, hanem úgy hogy egyek, két testben. Hiába néznek ki hasonlóan, a természetük, az egyéniségük minden embernek egyedi. ha ezt félreteszik nem fejlődik egyedivé az egyéniségük. Az említett ikerpár, még a férjeik is, sőt a gyerekeik is mind egyformák, ez nekem már sok. Könnyű ilyenkor belecsúszni a domináns testvér majmolásába, ahol az egyik saját döntése, önálló akarata sérül. Arról nem is beszélve, hogy saját baráti kör vagy önálló divat-elképzelés stb. Mert ugye az ízlés sem feltétlenül azonos két testvérnél...
3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
márc. 4. 13:31
Ja, most mentem rá a cikkre, én is róluk beszéltem.
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
márc. 4. 13:29
Instán van egy ilyen pár. Viccesek a fotók. Szerintem jópofa dolog, és különleges, az biztos.
márc. 4. 09:35
Nagyon érdekes sztorit olvastam nemrég. Egy egypetéjű ikerpár összeházasodott egy másik egypetéjű ikerpárral. Azért van ebben valami furcsa, nem?

Ugrás a teljes írásra: Ikrek ikrekkel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook