Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerbabák fórum

Ikerbabák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1410. Leona79
2010. szept. 30. 15:33
Fél éves koruk után már nem lesz olyan hatalmas súlybeli gyarapodás, mint újszülött korban. Egyrészt többet mocorognak, másrészt az étrendjük is változik.
1409. Lilla33 (válaszként erre: 1405. - Marcsi08)
2010. szept. 30. 15:28
Köszi Marcsi!Húú hát igen hatalmasok már a kezdetekhez képest :D szerencsére minden rendben velük a dokik szerint. Szerencsésnek mondhatom magamat,hogy ilyen erősek és kitartóak voltak a babócák!:D
1408. Lilla33
2010. szept. 30. 15:26
Köszi mindenkinek, akkor szép lassan adagolom nekik a dolgot, nem tömöm meg őket :D. Amúgy szeretik az új ízeket (sütőtök, krumpli, borsó, répa, és a gyümik)csak pár kanál után (amit nagy hévvel esznek) mintha bekattanna náluk valami és kérik a tápit, egyszerűen kifújják a szájukból és közben gagyarásznak és sírnak. A gyümölcsöt szívesebben eszik, de csak gyümölcsöt nem szeretnék ebédre adni nekik. Szerencsére a súlyuk havi szinten nem csökken uh remélem beindul a hízás is :).
1407. Leona79
2010. szept. 30. 14:40
Nálunk sem ették meg először, próbáltam anyatejjel édesíteni, akkor csak-csak megették. Én is egy kanállal etettem elejében Őket. Egy ide, egy oda. Először etetőszékben, aztán 8 hónaposak voltak, mikor etetőszékben etettem a srácokat. Egyébként most is van egy ilyen időszak. Mi most 19 hósak vagyunk. Csak a tészta menne.
1406. Etesz (válaszként erre: 1403. - Lilla33)
2010. szept. 30. 11:56
Szia! Nálunk először a gyümölcsöt vezettem be, aztán a zöldségeknél ha valamelyik nem volt annyira kelendő, pl. almával kevertem. És ha nem jött be úgy sem, azért megpróbáltam később is, és általában úgy már jöhetett. Az én manóim 1 évesek, de még mindig van szopi ebéd után is. Igaz inkább már csak "élvezetből", mert mennyiséget már nem szopiznak. A súlyuk miatt tényleg ne aggódj, nálunk volt, hogy csökkent egy hét alatt, de a havi a lényeg, hogy ne csökkenjen. Én amúgy mindig egyszerre etettem őket, egyet ide, egyet oda. Mikor még nem volt etetőszék, akkor a hordozóban ültek egymás mellett. Ámbár nálunk minden egyszerre megy :)
1405. Marcsi08 (válaszként erre: 1403. - Lilla33)
2010. szept. 30. 10:45
MOst néztem, hogy raktál fel új képet. Mekkorát nőttek!! Nagyon édesek:-))))
1404. Marcsi08 (válaszként erre: 1403. - Lilla33)
2010. szept. 30. 10:43

Szia!


Én úgy csináltam, hogy néhány hétig kóstolgattak, ettek pár kanállal, aztán ha nem kellett több, kaptak tápit utána. Néhány hét alatt jutottunk el oda, hogy megettek egy rendes adagot, és már nem kellett kiegészítés. Szerencsére mindent szeretnek, de pont most a napokban fordult elő többször, hogy nem nagyon akartak enni. Sem főzit, sem mást. MÁskor meg esznek mint a sáskák:-) A súly miatt szerintem ne aggódj, van olyan, hogy nem híznak minden héten, az a lényeg, hogy a havi gyarapodás nagyjából meglegyen. Én egy ideig külön etettem őket, amíg nem volt etetőszék, most már kb két hónapja etetőszékbe be a két manó, és egy falat ide, egy falat oda.

1403. Lilla33
2010. szept. 30. 09:29
Sziasztok! Ti már tapasztaltak vagytok ezért kérdeznem: Hogyan küzdöttetek meg a főzelék bevezetésével?Egyből megették a babák? (A bevezetése már megvolt, már ebédre csak ezt kéne enniük a védőnő szerint) Nálunk most az van,hogy egyik nap elfogadják és megeszik a másik nap egyáltalán nem kell nekik. A súlyuk két hete nem változik, stagnál...és egyszerre etettétek őket főzivel vagy egymás után?Melyiket érdemesebb bevezetni a külön etetést vagy egyszer az egyik kap,és a következő falat a másik babáé?
1402. Marcsi08 (válaszként erre: 1400. - Etesz)
2010. szept. 24. 16:26
Nálunk szerencsére lázasak nem voltak, és lekopogom, ma már egész jól vannak. Az oltást mi is pont most kérdeztük, és nekünk is azt mondták, hogy egyéves korban lehet.
1401. Leona79 (válaszként erre: 1400. - Etesz)
2010. szept. 24. 14:36
Mi is kaptunk Menjugatet és 1 éves korukban pont ahogy Ti fogjátok. Bennünket nem viselt meg. A Prevenar első volt a gáz. Szegény Marcusom húzta a lábát:( egyem a kis szívét.
1400. Etesz
2010. szept. 24. 14:17

Sziasztok! Nálunk 1 hete mindkét gyerkőcnek felment a láza egy kúp erejéig, azóta szerencsére semmi. Doktornéni azt mondta,hogy vannak most ilyen hirtelen vírusok is... Eddig még megúsztuk a betegségeket, de hát ezt is el kell egyszer kezdeni...

Valamelyikőtök adatott be Meningococcus elleni oltást? Nekünk javasokta a dokinő és be is oltatom őket az 1 éves tanácsadásra mikor megyünk.

1399. Leona79
2010. szept. 24. 13:19

Nálunk is apa beteg, ezt jeleztem a doktor néninek, de azt mondta, hogy a srácok rendben vannak és megkaptuk az oltásokat. Végre!!! Már azt hittem, sosem fogjuk megkapni. A 15 hóssal csúsztunk 4 hónapot.

Hal: mostanában kezdtem adni filézett hekket. Nagyon szeretik krumplipürével.

1398. Marcsi08 (válaszként erre: 1396. - Babli)
2010. szept. 24. 12:14
Remélem ti csajaitok nem kapják el.
1397. Marcsi08 (válaszként erre: 1396. - Babli)
2010. szept. 24. 12:12

szerencsére úgy látom már jobban vannak, most ébredtek és itt vigyorognak mellettem a karámban. és ma éjszaka is már egész jól aludtak. Nóri csak egyszer kelt, Dorka meg fél ötig húzta. de előtte két éjjel lényegében alig aludtak.

Jaa és Nórinak kibújt két foga. remélem, hogy a fogacska és a nátha miatt nem aludt éjjel, és lassan visszaáll a rend.

1396. babli (válaszként erre: 1395. - Marcsi08)
2010. szept. 24. 11:53

szegénykéim,akkor gyógyulgassatok,gondolom akkor most még rosszabb az éjjeletek:-(

Nálunk apa beteg külön szobában is alszik már 2 napja,de jobb így remélem nem kapják el,mert a jövőhetünk mászkálós lesz a csajokkal,havi méreckedés,aztán a Noémivel BCG oltás újra mert nem látszik neki s csütörtökön meg a szívükkel megyünk uh-ra s ha lebetegszenek akkor ez ugye mind sztornó...

1395. Marcsi08 (válaszként erre: 1394. - Babli)
2010. szept. 24. 11:41

Nekem is a tonhal konzervről jutott eszembe, tonhalas pennét csináltam, és szerintem csípték volna:-)) Legközelebb megkóstoltatom velük, nem hinném, hogy bármi bajuk lesz.


Amúgy szegény csajok tiszta taknyosak, összeszedtek valami vírust. Eddig is utálták a porszívó hangját, de a nonstop orrszívás eredményeképpen most már ha meglátják a porszívót visítani kezdenek:-(

1394. babli (válaszként erre: 1393. - Marcsi08)
2010. szept. 23. 14:58
Én csak üvegesben adtam nekik halat,ill. egyszer ettek a mi pontyunkból egy kicsit:-)Én félek a szálka miatt,de olajos halat ehetnek,lehet azt esznek holnap ebédre...na ezt még meglátom:-)Most hogy így írtad:-))
1393. Marcsi08 (válaszként erre: 1392. - Leona79)
2010. szept. 23. 11:22

igazad van , lakást sem fertőtlenítem naponta többször, szóval igazából mindegy, hogy a cumisüveg ki van -e sterilizálva, ha a Nóri éppen a papucsomat akarja a szájába tömni:-))


LÁnyok, halat ti mikor adtatok ? Védőnő szerint még nem szabad, de tengerparti országokban meg ezzel kezdik a hozzátáplálást. Mi sok halat eszünk, és úgy adnék már nekik egy picit. szerintetek?

1392. Leona79 (válaszként erre: 1388. - Babli)
2010. szept. 22. 12:36

Édesek, meg kell zabálni Őket!:)

Marcsi, mi nagyon korán abbahagytuk a sterilizálást. Kb. fél éves koruk után, mikor már házi kosztot is kaptak. Még sterilizálgattunk egy ideig, aztán mikor több koszt szedtek fel a kezükön, ahogy 4 kézláb mászkáltak, értelmetlennek tartottam. Kell nekik egy kis kosz. Én is a mosogatógép 60 fokával meg vagyok elégedve.

1391. Zezi
2010. szept. 21. 17:44

Sziasztok!

Én is régen írtam már. Mi tegnap kezdtük el a bölcsit. Kitti jól fogadta, Anikónak nem tetszett Teljesen más a két csajszi :)

Mi mostanában nem méreckedtünk, de kb 11-12kg körül vannak. Egyre többet dumálnak. Ancsának be nem áll a szája :)

e aggódjatok, még Kittim se alszik éjjel, pedig már 18hónaposak lesznek. Ő is van, hogy óránként ébred. Anikó alszik egész éjjel.

1390. babli (válaszként erre: 1389. - Marcsi08)
2010. szept. 21. 16:26
én nem sterilizálok m ár s tápszert sem esznek,azt esznek amitmi vagy csinálok nekik vmi kajcit ha olyat nem ehetnek még.mi tejet iszunk este s előtte kenyeret felvágottal.
1389. Marcsi08 (válaszként erre: 1388. - Babli)
2010. szept. 21. 14:48

Nagyon édesek a csajok:-)))


Olvasom a naplódban, hogy ti is keltek éjszaka, kicsit megnyugodtam. Nálunk Dóri simán alszik reggelig, de Nóci 8-tól általában hajnal kettőig, és utána reggel hatig lényegében óránként ébred. Összesen kétszer aluldta még át az éjszakát:-)) Na de ez van, egyszer csak leszokik róla.


LÁnyok, ti meddig sterilizáltátok a babók cuccait? Vagy még mindig sterilizáltok? Én a cumisüvegeket meg kanalakat még igen, de azon gondolkodom, hogy a mosogatógép 60 foka már szerintem elég. Amúgy is mindent a szájukba vesznek és csócsálnak. Vagy nem?

1388. babli (válaszként erre: 1387. - Leona79)
2010. szept. 21. 14:26
Az jó lehet:-)Tettem fel a naplómba új képeket a 3 csajsziról:-)
1387. Leona79 (válaszként erre: 1386. - Babli)
2010. szept. 21. 13:47
:) Ez még cifrább is lesz:) Mostmár azt csinálják, hogy hátulról átkarolja Milán Marcit és eldől vele direkt. Mint valami szumó birkózók. Hihetetlen.
1386. babli
2010. szept. 21. 13:25
Sziasztok,nálunk 10 hósak lesznek a csajok,s a Lillus ha a Noémi már közeledik mert van nála valami amit nem szeretne odaadni neki s mégis sikerül elvennie a Noéminek akkor meglöki őt ez most kezdődött a Lillusnál vagy ha már közelít s érzi h elszeretné venni akkor elkezd hisztizni...
1385. Marcsi08
2010. szept. 21. 10:59
A sok nem szabaddal pedig azt értem el, hogy a Dóri gyönyörűen, artikuláltan mondogatja folyamatosan, hogy nemnemnemnemnem:-)))))) És hol van még a dackorszak, hehe
1384. Marcsi08 (válaszként erre: 1382. - Leona79)
2010. szept. 21. 10:57
Sziasztok! Nálunk még csak nyolc és fél hónaposak, de már most az egyik kedvenc szórakozásuk, hogy belekapaszkodnak egymás hajába. Aztán jön a visítás:-)) Én folyamatosan mondom, hogy nem szabad, de nyilván ez még nem működik, marad az egyelőre, hogy szétválasztom a hadakozó feleket, és valami mással elterelem a figyelmét, ahogy Etesz írta.
1383. Etesz (válaszként erre: 1382. - Leona79)
2010. szept. 21. 09:52

Sziasztok!!

Nálunk ugyan még csak most lesznek 1 évesek a gyerekek, de előfordul a hajhúzás is. Ha a rászólás nem használ, én próbálom mindig elterelni a figyelmét mással, akkor abbahagyja. De lehet, hogy ez már nagyobb korban nem így működik?! :)

1382. Leona79
2010. szept. 20. 22:34
Lányok, nagyon meghalt ez a fórum. Azt szeretném kérdezni, hogy mostanában rettentően húzza Milán Marcusom haját. Mit csináljak? Hogy lehetne leszoktatni róla? Vagy majd elhagyja, mint az összes hóbortot eddig?
1381. Leona79 (válaszként erre: 1380. - Timcike80)
2010. szept. 1. 14:04
azt olvastam is, hogy az ikrek később kezdenek el egyébként beszélni, pláne ha még fiúk is:)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook