Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerbabák fórum

Ikerbabák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1470. babli (válaszként erre: 1469. - Khendri)
2010. okt. 14. 18:09
Szia,sajnos ebben én nem tudok segíteni,mert mi nem kaptunk olyat.
1469. khendri
2010. okt. 14. 17:45

Sziasztok!


úgy látom én vagyok itt az egyetlen akinek még a pociba vannak a gyerköcök, de jó olvasni miről beszéltek, mert pár hónap múlva ugyanezekkel a problémákkal kerülünk szembe.

azt szeretném kérdezni hogy ti hanyadik héten kezdtétek a tüdőérlelő injekciót? köszönöm!

2010. okt. 13. 23:25
Sziasztok csajok! Hát mi a babakocsit május elején cseréltük mert nem bírta a strapát... Graco-nk volt egymás melletti most pedig babywelt szintén egymás melletti. Imádjuk!! 3 kerekű, a hátsó két kerék nagy felfújható, az első pedig bolygósítható. Mi azért ezt választottuk mert bírja a lépcsős strapát. 2dikon lakunk és nincs lift. Igaz nehezebb mint az előző, de ha tolom mintha pehelykönnyű lenne. talán a naplómban van róla kép :) Egyedül én sem merem őket sétálni vinni... Mi is úgy vagyunk hogy értik amit mondok, csak épp nem érdekli őket :D:D
1467. Marcsi08
2010. okt. 13. 21:25

Köszi a babakocsis tippeket, a telet még kihúzzuk a jelenlegivel, aztán tavasszal váltunk majd.

Maninka, a munka dolog engem is eléggé foglalkoztat, a lányok szerintem két éves korukban mennek bölcsibe. Persze, ha felveszik őket valahova, iszonyat hosszú várólisták vannak:-(

Itt az utcánkban két gyerkőc is most kezdte a bölcsit, és semmi gond nem volt velük. Remélem nálatok is rendben megy majd a dolog.

Én viszont már most is dolgozgatom, egyelőre csak eseti jelleggel, itthonról, aztán januártól négyórában (részben még itthonról), aztán majd egy év múlva megyek vissza rendes munkaidőbe. De már most parázok, hogy mi lesz:-((

1466. maninka (válaszként erre: 1465. - Tenkne_helga)
2010. okt. 13. 13:42

Köszönöm a választ! Már most félek,hogy fog működni a dolog, de biztos csak idő kérdése.

Mindenki fél az újtól, a felnőttek is.


Köszi mégegyszer!

1465. tenkne_helga (válaszként erre: 1464. - Maninka)
2010. okt. 11. 19:15

Szia!

Az ikreim nem voltak 2 évesek mikor bölcsisek lettek.Nekik kellett 2 hét mire mosolygósan,szépen,egyedül bementek a csoportba,de szerencsénk volt,mert egy tündéri gondozónénit kaptak.

Az elején többször voltak betegek,de csak nátha miatt,addig szinte nem is voltak betegek.

Nem egy beteges gyerekek szerencsére,nyáron túl estünk a bárányhimlőn is,pont bölcsi szünetben.

Most szeptembertől ovisok,szépen beszoktak,könnyebben is ment,mivel már a bölcsiben tudták a "menetet",így zökkenőmentesebb volt a beszoktatás.

Nekem nehezebben ment az elválás,mivel mindig azon járt az agyam,most mit csinálhatnak,rendben vannak-e,jól érzik magukat.

Aztán pár hét után,mikor már minden okés volt velük,szeretnek menni,fokozatosan jobban lettem és többet tudtak a munkámra koncentrálni.

Nehéz az eleje,de fokozatosan könnyebb,bár gyerekek válogatják és persze mindenki más és más.

Kívánom,hogy minnél zökkenőmentesebben menjen és mind a gyerekek,mind a szülők jól érezzék magukat munkahelyen,bölcsiben és persze jó egészséget kívánok!:)

Sok erőt,türelmet,kitartást!:)

Üdv.Helga

1464. maninka
2010. okt. 11. 16:34

Lányok!

Akik visszamentek dolgozni a gyed után. Nehéz volt az elválás és a beszokás a bölcsibe? Sokat betegek a gyerkőcök?


Én 2,5 évesen tervezném a munkába való visszaállást. Csak a bölcsibe mármost be kell íratnom őket. Szóval már gondolkodunk a témán.


Meséljetek egy kicsit.....


Köszi.

1463. maninka (válaszként erre: 1461. - Leona79)
2010. okt. 11. 16:31
Hát, köszi. Remélem gyorsan okosodnak és nekünk is menni fog. Egyelőre még nem vagyok valami bizakodó ebben a témában?
1462. Betta76 (válaszként erre: 1449. - Marcsi08)
2010. okt. 11. 13:52
Szia, mi peg perego aria twin-re cseréltük az első babakocsit, 8 kg a babakocsi és nagyon könnyen tolható, ezt tudom a lépcsőházban a pár lépcsőfokon a liftig felhuzni és a liftbe is simán befér, az első fekvős ujszülött babakocsi 17 kg volt, azzal egyedül sehová nem jutottam el, mi panelházba lakunk...
1461. Leona79
2010. okt. 9. 15:11

Mi 1 kiságyban kezdtük, de nagyon gyorsan át kellett térni a két ágyra, mert akár hogy forgattuk a srácokat, már kicsi volt egy pár hónap után a 70x140-es ágy kettőjüknek.

Szopi párna: nagyon jó dolog. Terhesség alatt is sokat használtuk. Most hogy már nem használjuk a szopis funkciójában, akkor is imádok rajta feküdni. Jobban megszoktam, mint egy kispárnát:D.

Babakocsi: mi nyáron cseréltük le esernyőre csukhatósra, de szerintem is még a télen jobb, ha a "rendes" babakocsiban tolizod Őket. Én is direkt megtartottam még a régi kocsinkat, hogy majd a télen jó lesz, de most már látom, hogy feleslegesen tettük el.

Maninka, az én srácaim lassan 20 hónaposak lesznek és azt tudom mondani, hogy egyre szebben tudunk már sétálni, úgyhogy kitartás, már nem sokat kell loholni:D. Tudom miről beszélsz! Rövidebb utakra nem használunk kocsit, és ma is voltam egyedül velük a DM-be, úgy hogy nem vert le a víz:D

1460. 94786a70d9 (válaszként erre: 1458. - Marcsi08)
2010. okt. 8. 14:43
Nóri és Dóri, de édes!!!!
1459. Etesz (válaszként erre: 1444. - Khendri)
2010. okt. 8. 14:11

Én már a terhesség alatt is azzal aludtam, mióta megszülettek a manók, azon szoptatom őket egyszerre (most voltak 1 évesek) úgy, hogy kettő szopipárnát teszek egymás tetejére. Naggggyon bevált.

Nálunk is két ágy van, de mi kb. 3-4 hónapig egy ágyban altattuk őket, míg el nem kezdtek álmukban "közlekedni". Soha nem volt belőle gond, nem "bántották" egymást, szóval mivel pocakban is egymás mellett voltak, úgy gondoltam itt is szeretnék, és szerették :) :)

1458. Marcsi08 (válaszként erre: 1456. - Maninka)
2010. okt. 8. 14:01

Szomszédban lassan kétévesek az ikrek, ő anyukájuk is azt mondja, hogy most már egyre könnyebb. Szóval kitartás!!


A Nóri nálunk is iszonyatos eleven, kis sajtkukac, addig pörög, amíg el nem ájul a fáradtságtól. Dóri viszont halál nyugodt, képes egy órán keresztül elszöszmötölni valamivel. Két teljesen más habitus. Nem is tudom mit csinálnék két duracell nyuszival.


Amúgy jól vagyunk, kilenc hónaposak múltak, egyre jobban el vannak egyedül a karámban, vagy a szőnyegen, ha ott vagyok a szobában. Asszem most van pár nyugisabb hét, bár a Nóri már most is ezerrel rámol. Aztán ha rájönnek, hogy kinn mennyivel érdekesebb, meg elkezdenek menni, szerintem én is egész nap rohangászok majd utánuk...

Ja és a NEM-et már gyönyörűen mondják:-)))) A sok nem szabad megtette a hatását:-)))


Na most már tényleg húzok melózni, mert soha nem leszek kész ezzel az anyaggal.


Majd jövök még, sziasztok!

1457. babli (válaszként erre: 1454. - Maninka)
2010. okt. 8. 13:45
nálunk a csajok az udvaron kompoznak elbarikádozzuk h olyan helyre ne menjenek s mennek hol egymás után hol pedig össze vissza,nem lesz egyszerű az biztos,de megtanulják s a tesójuk decben lesz 3 éves majd ő segít :-DD
1456. maninka (válaszként erre: 1451. - Marcsi08)
2010. okt. 8. 13:42

Én is leragadtam itt egy kicsit, nyugtassuk magunkat, hogy ennyi jár nekünk is. :)


Hogy vagyunk??

Tudnék mesélni....

Próbálnak kanalazni egyedül több kevesebb sikerrel.Bili nem érdekli őket.

Nagyon elevenek, főleg a fiam. Komolyan mondom, egyetlen 1 percre sem ül le.

Állandóan a nem szabad és társait ismételgetem, néha kezdek begyogyózni.

Azt mondják 2 évesen könnyebb lesz, hát várom azt a félévet.......


Amúgy semmi különös,minden ok.


Veletek????

1455. khendri
2010. okt. 8. 13:42

Mi is nézegettük már a babakocsit, de még nem döntöttünk. nekem elég nagynak tünnek, vagy csak megszokás kérdése?

én a 24 hét alatt kb 7kg hiztam, de azt is inkább az utobbi 10 hét alatt, mert az eljén elég rosszul voltam.

1454. maninka (válaszként erre: 1452. - Babli)
2010. okt. 8. 13:38

Nemtudom,hogy milyen habitusúak az ikreid, de az enyémekkel (18hósak) nem lehet sétálni menni 1 embernek. Komolyan mondom, hogy 3 felé szaladnak.

Persze értik amit mondok, de nem nagyon engedelmeskednek, mindent fel akarnak fedezni.

Ikres anyukáktól hallottam, hogy a babakocsit 2,5 éves korig is muszály volt használni. Hogy mész el vásárolni ??? 2 gyerek 3 kéz??

1453. maninka
2010. okt. 8. 13:34

Én is üdvözlöm az újakat. Nem ígérem,hogy sűrűn jövök de szívesen segítek bármiben.

Ahogy nőnek a gyerkőcök,egyre kevesebb az időm.

Néha eszembe jut a kismama időszak,hajjjj de unatkoztam sokszor.

Na most ilyen nincs, lótok-futok egész nap,olykor még enni is elfelejtek. De ez így jó,mert vékonyabb vagyok mint a terhesség előtt.


Egyébként én is császárral szültem. 32. hétre egy kisfiút 1620grammal és egy kislányt 2170 grammal.

Bővebbet a cikkemben találtok.


Már lassan 18 hónaposak leszünk, nehéz velük ez tény, de egy mosolyuk kárpótol mindenért.

1452. babli (válaszként erre: 1449. - Marcsi08)
2010. okt. 8. 13:31
Mi nem cseréljük le,vidéken lakunk s a kocsi sporttá is alakítható mint a rendes babakocsik,így mi nem cseréljük le,hisz ha már rendesen mennek akkor már nem használjuk a Timiét is olyan február körül tettük el akkor már rendesen járt s decemberbe született/14 hó/s azóta is sétál :-)
1451. Marcsi08 (válaszként erre: 1450. - Maninka)
2010. okt. 8. 13:30

Igen, én is úgy gondoltam, hogy majd tavasszal, csak most eszembe jutott ez a téma :-)

Jellemző, dolgoznom kellene, e helyett már egy órája itt olvasgatok, és még egy sort sem írtam le:-)))


És ti hogy vagytok?

1450. maninka (válaszként erre: 1449. - Marcsi08)
2010. okt. 8. 13:27

Szia!


Mi Chippolino Gemini-re cseréltük.10 kg és esernyőre csukható sport ikerbabakocsi, egymás melletti. Imádom,mert olyan könnyű vele közlekedni, az első kerekei bolygósíthatóak.

Bár szerintem még a telet húzzátok ki a régivel,abba jobban be lehet őket bagyulálni. Mi is tavasszal, 1 éves korukban cseréltük le.

1449. Marcsi08
2010. okt. 8. 13:20
LÁnyok, ti milyenre cseréltétek az első babakocsit? Lassan szerintem kellene valami könnyebb verzió nekünk is.
1448. Marcsi08
2010. okt. 8. 13:18

Szia mindenkinek!


Én is császárral szültem, de dokim nekem is azt mondta, hogy ha legalább az egyik babó befordul menetirányba, akkor lehet természetesen. De én a végére toxémiás lettem, úgyhogy nem sok választás volt.


Szopi párna nekünk is van, én a legtöbbet terhesség alatt használtam, tök kényelmes volt a derekamnak.Most meg benn van a karámban, és a csajok gyömöszölik állandóan.


Nálunk is kezdetektől fogva külön kiságy van, sőt, néha már a külön szoba is eszembe jut néha, amikor felébresztik egymást. (csak nincs több szoba hehe)


Súlyom nekem is már az eredeti, dokim mondta anno, hogy ne aggódjak, ő még elhízott ikres anyukát nem sokat látott:-)) Igaza van, pedig enyémek még csak másznak. MI lesz majd, ha ketten háromfelé szaladnak:-))

1447. babli
2010. okt. 8. 12:44
nagyon szívesen ha tudok válaszolok ill. elmondom a tapasztalataimat:-)
1446. khendri (válaszként erre: 1445. - Babli)
2010. okt. 8. 12:41
Köszi az infókat Babli!
1445. babli (válaszként erre: 1444. - Khendri)
2010. okt. 8. 12:32

Sziasztok,üdv az újaknak!

Nálunk külön kiságyban alszanak az első perctől fogva,amikor kisebbek voltak betettük őket egy ágyba játszanak,de külön aludtak ill. nem sokáig fognak feküdni 1 kiságyban mert elkezdenek majd fészkelődni s nem hagyja a másikat aludni.

nekem volt a tesójuktól szoptató párna,én akkor használtam amikor egyszerre szoptattam a kettőt igaz meg kellett tanulni de jó volt,ők 4 hónapos korukig szoptak:-)

1444. khendri (válaszként erre: 1443. - Leona79)
2010. okt. 8. 11:20

Szia Leona!


te használtál szoptató párnát? mi a véleményed róla?

van-e ikreknek való kiságy, vagy külön külön kiságyuk volt? mi eddig ahol nézelődtünk inkább a külön kiságyat javasolták.

1443. Leona79 (válaszként erre: 1442. - Khendri)
2010. okt. 8. 10:54

Én is simán szültem volna, az "A" baba jó irányba volt, a "B" baba harántosan. Azt mondta az én dokim, hogy ha "A" baba jól fekszik, akkor már tudunk szülni rendesen, mert a "B"-t beforgatta volna.

Nálunk az volt a baj, hogy nem voltak fájásaim, nem húzódott össze a méhem. Hiába repesztettek burkot, meg adták az oxit, mégsem indult be a szülés. Marcikámnak le is lassult közben a szívhangja, úgyhogy szenvedtettek 6 órát a szülőszobán és utána meg betoltak a műtőbe. De megérte:D

Mikor bent voltam a kórházban, pont előttem szült egy lány ikreket a dokimnál, rendesen szült, nem császározták.

1442. khendri
2010. okt. 8. 08:15

Szép jó reggelt mindenkinek!


tegnap voltunk dokinál és kérdeztem hogy szerinte hogy fogunk szülni császárral vagy természetesen. a kérdés kicsit korai, de azt mondta hogy ha befordulnak a babák akkor megpróbáljuk természetesen, de az ikres terhességek esetében ált. császár. hát majd kiderül....

gyönyörű babáitok vannak! gratulálok!

2010. okt. 8. 00:17
Sziasztok! Jó sokáig én sem voltam :) Üdv az újaknak :D Látom nem csak nekem lett terhesség alatt olvasmány a hurrá ikrek :D Azóta én is kaptam olyan kérdést amit leírtak benne :D Én 37+5 re szültem, császárral. nekem már az elejétől mondták hogy nem sok esélyem van rendesen szülni. egyikük faros volt a másikuk haránt. és nem változott a naaagy napra sem. a súlykülönbség érdekes volt nálunk. Fannim volt az első 2320gr-al, Vikim a második 2500gr-al. Azóta már Fannus behozta, sőt leelőzte 1 kilóval :S :D Nekem annyi bajom volt hogy nagyon alacsony volt a vasam, úgyhogy vas injekciókat kaptam. Meg a végére a nagy melegben elkezdtem vizesedni. A bőröm nekem sem a régi és még lóg :S meg repedt. Pedig asszem joggal mondom hogy én vagyok a legfiatalabb versenyző :D De A két miniribi edz rendesen :D Kevesebb a súlyom mint szülés előtt :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook