Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igazságtalan, felháborító és elkeserítő egyszerre - megszűnik a Peter Cerny Alapítvány fórum

Igazságtalan, felháborító és elkeserítő egyszerre - megszűnik a Peter Cerny Alapítvány (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Igazságtalan, felháborító és elkeserítő egyszerre - megszűnik a Peter Cerny Alapítvány

1 2
19. Lili13 (válaszként erre: 18. - Manna30)
2008. ápr. 2. 15:17
Igen, nemsokara 10 eves lesz:)
18. manna30 (válaszként erre: 17. - Lili13)
2008. ápr. 2. 14:03

Az Alapítvány 20 éves. Örülök, hogy Ti is azok közé az emberek közé tartoztok, akik segítettek nekik. És egészséges a kisfiú? Nem lett semmi maradandó károsodása?

Teljesen egyetértek, a "gyermekeink" jövője mindennél fontosabb.

Köszönöm, hogy megosztottad velünk a gondolataidat. :)

17. Lili13
2008. ápr. 2. 13:44
Nem tudom pontosan miota all fenn az alapitvany, arra emlekszem, hogy 1998-ban tesom kisfiat is ok szallitottak Pestre rogton szules utan (32. het 1300 gramm). Azota az egesz csaladunk nekik adta az adoja 1%-at, en mar sajnos nem elek Magyarorszagon, de mindig figyeltem a hireket. Ha egyszer erint az ugy, soha nem felejted el. Aldom a munkajukat es aldozatkeszseguket. Sajnos az egeszsegugyben nagyon sok problema van, de amikor a legkisebbek eselyei javithatok, mindannyian (anyak es nem anyak) erintettek vagyunk... Remelem, hogy valamilyen modon fenn tudjak tartani a mukodest.
16. manna30 (válaszként erre: 15. - Suagi)
2008. ápr. 2. 12:22
Én is köszönöm, aranyos vagy. :)
15. suagi (válaszként erre: 14. - Manna30)
2008. ápr. 2. 12:02

Szia. Nagyon szépen köszönöm.

A ti gyerekeitek és édesek, nektek is kívánok minden jót, egészséget!!

14. manna30 (válaszként erre: 13. - Suagi)
2008. ápr. 2. 11:58

Én a család oldaláról szemléltem, tapasztaltam a dolgokat, és rengeteg segítséget kaptam a nővérektől, orvosoktól. Sokkal "könnyebb" volt átvészelni úgy, hogy nem tárgyként néztek a gyerekre, amit úgymond meg kell javítani, hanem IGAZI EMBERKÉNT, AKINEK FEL KELL NŐNIE. :)

És foglalkoztak a család tagjainak lelkével is, mert akárhogy nézzük, végülis az ilyen beteg kisgyermekeknek a biztos, kiegyensúlyozott családi háttér a legfontosabb.

Sok sikert és kitartást kívánok neked a jövőben is, és jó egészséget kiscsaládodnak is! Panna pedig nagyon édes és szép kislány! Meglestem :)

13. suagi (válaszként erre: 11. - Manna30)
2008. ápr. 2. 11:48

Szia. Nagyon szépen köszönöm a szép szavakat, könnyet csaltál a szemembe.

Igen pontosan úgy van, ahogy írtad.

Jó látni ha 1 baba aki mondjuk 600gr-al született, egészségesen hagyja el az intézményt, és később visszalátogat 1-2 évesen.

És igen, borzalmasan nehéz látni azt, ha valamelyikük örökre eltávozik. Szerencsére ez a kevesebb. Ma már magas szintű ellátás van, rengeteg és még inkább bővülő ismeretanyaggal.

Csak az válaljon ilyen munkát, aki szívből tudja csinálni, mert itt nemcsak a beteget kell ápolni, hanem a családot is.

Mióta gyermekem van, ezt még inkább érzem!!!!

12. manna30 (válaszként erre: 10. - Tundchen)
2008. ápr. 2. 11:42

Sok sikert a gyermekvállaláshoz, remélem mielőbb összejön a tervezett lurkó.

Kívánom, hogy ne is kelljen személyesen megismerned őket, de ha sokan így gondolkodnak, ahogyan Te, akkor valószínűleg sok olyan helyzetben lévő szülőnek és kisbabának segítesz, mint amilyen helyzetben mi voltunk, és a statisztikák alapján amilyen helyzetben sajnos kb. minden 5. baba és házaspár/pár kerül ma Magyarországon. :)

Az Alapítványnak pedig tutira jól fog jönni: a kis segítség is nagy lehet, kilátástalan helyzetben. :)

11. manna30 (válaszként erre: 9. - Suagi)
2008. ápr. 2. 11:38

Szia!

Köszönöm, hogy megosztottad ezt velem/lünk, mert Te főleg szakmai szemmel látod a dolgokat, ami valamilyen szinten az érem másik oldala. Ugyanakkor anya is vagy, és gondolom, hogy találkoztál már sok olyan anyukával, apukával, akiknek sokat jelent ugyanúgy a mentők, mint a Ti munkátok, hozzáállásotok. Én őszintén mondom, ahogy akkor évekkel ezelőtt a Tűzoltó (akkor még PIC), ma már azt hiszem NIC osztályán dolgozóknak, hogy minden tiszteletem az ilyen lelkiismeretes nővéreké, orvosoké, mint amilyenek ők voltak, s feltételezem Te is vagy. Akkor volt szerencsém(?) két hónapig belülről látni azt az áldozatkész és lelkileg számukra/számotokra is megterhelő munkát, amelyet ők végeznek és Te is végzel. Lelkileg megterhelő számotokra, az ott dolgozók számára is, mert sajnos volt rá példa, hogy minden igyekezet ellenére sem sikerült egy babát megmenteni, ilyet is láttam. Véleményem szerint az ilyen eseteket, mikor egy baba meghal, nem lehet könnyű feldolgozni, hozzászokni pedig végképp nem lehet. :)

Ugyanakkor a Tiéd is nagyon szép hivatás, hiszen nagyon sok apró kisbaba, akinek csak általatok, a segítségetekkel van esélye az életre, nagy arányban egészségesen, életképesen kerül ki Tőletek. Később, gondolom vannak szülők, akik visszaviszik hozzátok megmutatni pár hónapos, vagy egy-két éves gyerkőceiket (mint ahogy én is tettem anno), és az jó érzés, mind a szülőnek, mind a gyermeket egykor ápoló személyzetnek. :)

Na, jó rövidre sikerültem. :)

Röviden: minden tiszteletem a Tiéd, a veled hasonló munkakörben és osztályon dolgozóké, és természetesen a mentősöké, akik komoly részt vesznek ki sok beteg és koraszülött gyermek mentéséből és ápolásából.


Ha kicsit zavaros voltam, bocs, de annyi minden kavarog ezzel kapcsolatosan a fejemben. :)

2008. ápr. 2. 11:37
Sziasztok! Mi csak most tervezünk kisbabát, nincs semmi tapasztalatom az alapítvánnyal kapcsolatban, viszont azt tudom, hogy olvasva ezt a cikket, nekik adom az adóm 1%át... talán segít valamit...
2008. ápr. 2. 11:19

Szia. Én koraszülött intenzív ostályon dolgozom/tam, most lányommal vagyok GYED-en, és tudom, sajnos nagy szükség van, lenne a munkájukra, úgy érzem, nélkülözhetetlenek.

Sajnos, és szomorú dolog, hogy napjainkban rengeteg koraszülött gyermek születik, akik speciális, magas szintű ellátásra szorulnak, és ebben kihagyhatatlan, fontos szerepük van a koraszülött mentőknek is, ők is a Team részei.

Ha megszünnek működni, az maga lesz a tragédia!!

2008. ápr. 2. 11:11

Annyi hozzáfűzni valóm van, hogy mióta ezt a cikket írtam, a dolog (egyelőre) rendeződött.

Azonban ha már szóba került a dolog, szeretném, ha esetleg valakinek valamilyen személyes tapasztalata van az Alapítvány munkájával kapcsolatban, akkor ossza meg másokkal, illetve velünk. Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy például itt a Hoxán hányan kerültünk kapcsolatba velük, és kinek milyen véleménye van róluk. Továbbá érdekelne az is, hogy esetleg támogattátok-e valamilyen módon őket, vagy felmerült-e bennetek, hogy a jövőben ezt megtegyétek. Nem vagyok közvéleménykutató és kérdezőbiztos sem, egyszerűen érdekel. :)


A cikkben nagyvonalakban én leírtam a történetünket, nekem csak pozitív tapasztalataim vannak velük kapcsolatosan. Mai napig vallom, hogy a fiam egyrészt nekik, másrészt a Tűzoltó utcai klinika hozzáértő orvosainak és nővérkéinek köszönheti az életét. :)


Kiváncsian várom a hozzászólásokat, véleményeket a cikkel és egyáltalán a témával kapcsolatban.


További szép napot mindenkinek! :)

2008. ápr. 2. 11:03
A mai napon vettem kézhez a Peter Cerny Alapítvány a Beteg Koraszülöttek Gyógyításáért névre szóló levelét, amely olyan elkeseredettséggel tölt el, hogy muszáj kiírnom magamból. Bízom benne, hogy az általam itt leírt pár sor másokat is meggyőz arról, hogy munkájukra a jövőben igenis szükség van...
2008. márc. 29. 11:05
Ma a reggeli hírekben azt hallottam, hogy június végéig tudnak működni. Remélem lesz valami megoldás, hogy ne csak június végéig, hanem még további évekig menthessék a koraszülött babákat.
2008. márc. 29. 10:59

Április 5.-én 13 órákor a Törökbálinti Corában, kölyök klub lesz, ahol a Peter Cerny gyűjti az egy-két forintosokat a "mosolygós babákért"

Lehet szatyrokat is vásárolni, amiből mentőautót vesznek!

2008. márc. 29. 07:58
Reméem,még nagyon sok kisbabát fognak megmentení és nem szűnik meg az alapítvány.
3. marcsy006 (válaszként erre: 2. - Bb2f4e28dd)
2008. márc. 29. 07:57

A mi kislányunkat is Ők szállították a budapesti klinikára,amit soha nem tudunk eléggé megköszönni az alapítványnak,hogy ma van egy gyönyörű,egészséges 5 és fé éves lányunk.Azóta minden évben az adó 1%-a az Ővék.Sajnos többel nem tudjuk támogatní,de ha Ők nincsenek,el sem tudom képzelní mi lett volna akkor.

Ezer hála Nekik a munkájukért és a feledhetetlen emberségükért, kedvességükért amit akkor tanúsítottak

2008. márc. 28. 18:37
Azért vicces, hogy ha az a kérdés, hogy milyen ízesítésű óvszert kedvelsz, vagy melyik a legjobb ajakápoló, azt százan kommentálják; egy ekkora horderejű hírre meg senkinek nincs reakciója...
2008. márc. 28. 00:20
,,A finanszírozási lehetőségekről egyeztetett csütörtökön az Országos Mentőszolgálat a koraszülöttmentő Peter Cerny Alapítvánnyal. Az alapítvány működéséhez havi 12 millió forintra lenne szükség, az OMSZ költésvetéséből hatmilliót tud adni - mondta a Független Hírügynökségnek Somogyvári Zsolt, a Cerny Alapítvány szakmai vezetője. Hangsúlyozta: a mentőszolgálat nem nem akar adni, hanem nem tud többet adni. Ezért fordulnak - nem először - az egészségügyi tárcához.

Ha a minisztérium nem segít, és nem pótolja ki a hiányzó hatmillió forinttal a koraszülöttmentők költségvetését, akkor április 15-én leáll a mentés. Pedig a szervezet látja el egész Közép-Magyarországot, 19 éves működése alatt több mint 40 ezer koraszülöttet szállított.

A Peter Cerny Alapítvány munkája nyomán javultak a túlélési adatok, jobb lett a koraszülött- és újszülöttellátás. Amikor a Cerny alapítvány mentőautója megérkezik, az újszülött olyan ellátást kaphat, mintha valamelyik intenzív centrummal rendelkező intézményben jött volna világra. A rohamkocsi mozgó intenzív osztályként működik, menet közben is el tudják látni a kisbabákat, és ezzel csökkenteni tudják az újszülött vagy a koraszülött szülés alatti, illetve utáni károsodását.

Az ország minden pontján dolgoznak hasonló neonatológiai rohamkocsik, de az alapítvány végzi a munka legnagyobb részét, ők szállítják a betegek 40 százalékát. Működési költségeiknek az állam mégis csak 60 százalékát finanszírozza, a maradékot adományokból gyűjtik össze."

http://fidesz.hu/index.php?Cikk=111258

Ugrás a teljes írásra: Igazságtalan, felháborító és elkeserítő egyszerre - megszűnik a Peter Cerny Alapítvány
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook