Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősek otthonában élők és hozzátartozóik segítsetek fórum

Idősek otthonában élők és hozzátartozóik segítsetek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
2014. aug. 19. 16:26
Még 40 év és elgondolkozom az ilyen fajta lehetőségben, - na de nem sürgetem az idő múlását, megy az magától!:(
35. Bártfai Andrea (válaszként erre: 34. - Bnedora)
2014. aug. 18. 19:40

Régi fórumtársam privizett és azért jöttem ide.

Persze azt nem írtam, hogy aki szereti a családját, az nem okoz nekik gondot, - hisz az ilyen lépés az anyagiak függvénye. Sokan úgy tudnak bejönni, hogy eladják a házukat vagy a lakásukat. Ezzel minden idős ember rendelkezik, aki egész életében dolgozott.

34. bnedora (válaszként erre: 32. - Bártfai Andrea)
2014. aug. 18. 19:12
Látom megtaláltad az oldalt, már nem is kell ajánlanom:-)
33. Bártfai Andrea (válaszként erre: 32. - Bártfai Andrea)
2014. aug. 18. 18:16
Még azt elfelejtettem megírni, hogy uszoda jakuzzival áll az egészséges lakók rendelkezésére, - és míg a kint élő idős emberek ezernyi veszélynek vannak kitéve, addig itt szakképzett biztonsági őrök vigyáznak ránk, látják el a recepciós szolgálatot és rendszeres járőrözést. Ide nem lehet "csak úgy" bejönni, biztonságban vagyunk!
2014. aug. 18. 17:34

Mi a férjemmel kilencedik éve lakunk idős otthonban. Szép, tavas parkban helyezkedik el, - 2 szobás apartmanban élünk, - a lakás teljes hosszában terasz. Csend van és nyugalom, az ellátás jó, a programok gazdagok. Jelen pillanatban bál van,

délelőtt narrátoros filmvetítés volt Dél-Amerikáról, utána brazil táncegyüttes szórakoztatta a lakókat és ebéd után nótázás folyt a megszokott zenésszel.

Van saját presszós közértünk, - önköltségi áron: pl. egy kávé 100 forint.

Időközönként autóval viszik a lakókat bevásárolni a nagyobb szupermarketekbe.

Van klubszoba, könyvár és minden emeleten társalgó. Rendszeres torna van, még meridián is.

Van saját mosoda és takarítás minden héten.

24 órás ápolói szolgálat, - orvosi rendelő helyben: belgyógyász, ideggyógyász, reumatológus, háziorvos áll a lakók rendelkezésére.

A család bármikor jöhet látogatni.

Vannak egyszobás apartmanok: szoba-konyha-fürdőszoba-terasz. Ennél több egy idős embernek nem kell!

4 évvel ezelőtt költözött be egy 88 éves idős hölgy, - kitűnően érzi magát, minden eseményen részt vesz, rendszeresen sétál a parkban. A családja hetente többször látogatja, - jókedvű, vidám, - mindenki szereti. Így 92 évesen is el tudná magát látni...


Mi is nagyon jól érezzük magunkat, a férjem mindig elmondja, hogy élete legjobb döntése volt az ideköltözés, - és csak néha említi, hogy munka után mennyit gürizett a hatalmas házban, az óriási kertben, a kúttal, a szivattyúval, a tóval, a tetővel, a metszegetéssel, a permetezéssel és mindennel, ami egy családi ház velejárója, ami már egy 70 feletti embernek terhet jelent.

Mi nagyon szeretjük a családunkat, rendszeresen jönnek, - s talán fel sem tudják fogni, mennyi nyűggel, gonddal, bajjal jár egy idős ember ellátása, gondozása, - mert ugye nem mindenkinek adatik meg, hogy este elalszik és reggel nem ébred fel...

Mióta itt élünk, 2 lakóra mondhatjuk el, hogy "szerette az Isten"... Az egyik épp 10 nappal ezelőtt hagyott itt bennünket váratlanul...

31. d1d0eece08 (válaszként erre: 28. - N.diamond)
2014. aug. 18. 12:48
Csak az apartmant mutatták meg, az abban a helyzetben elfogadhatónak tünt. Sajnos már nincs elöttem a teljes kép. Semmi mást nem láttunk, um társalgó, ebédlő,,stb.
30. n.diamond (válaszként erre: 29. - Georgina319)
2014. aug. 18. 11:25
Köszi, de ennél azért közelebb szeretnék. Egyébként az áron kívül van egyéb infód, közvetlen,vagy közvetett infód az ellátás szinvonaláról.
2014. aug. 18. 11:07

Ezt nézd meg. Veresegyházán van ugyan, de a Nyugatiból óránként megy oda vonat. Itt van teakonyhás appartmann, és nem horribilis összeg a bejutás.

[link]

28. n.diamond (válaszként erre: 26. - D1d0eece08)
2014. aug. 18. 10:23
Az ártól eltekintve az Illés utcai elhlyezés megfeleő lett volna, már amit láttatok belőle ?
27. d1d0eece08 (válaszként erre: 20. - N.diamond)
2014. aug. 17. 21:27
Pontosan így van, nem társalkodónőt keresel kézsímogatással, hanem biztonságot jelentő azonnali szakemberi segítséget.Alföldi -úr más szemüvegen keresztül nézi a problémát.
26. d1d0eece08 (válaszként erre: 18. - N.diamond)
2014. aug. 17. 21:22
Elárasztottunk rengeteg infóval nem csoda, ha összekavarodik minden. Mi az ILLÉS-u -ban úgy jártunk, hogy megbeszéltük az apartmanért fizetendő összeget, rövid 2hét leforgása alatt több millióval változtattak az áron. Közben már kezdtük értékesíteni ingatlanosokon keresztül a lakásunkat. Így mi álltunk el a szerződéskötéstől. Lehet, hogy egyedi eset voltunk, de ez elég volt ahhoz, hogy messziról elkerüljök az Illés utcát.Legyen több szerencséd!
25. mmacus (válaszként erre: 24. - Freddy36)
2014. aug. 17. 19:44
Mindenki maga tudja, én sem tehettem volna meg, hogy otthon maradjak az apámmal, három gyerek mellett szükség volt a fizetésemre. Amíg elég a házi gondozás, addig megoldható az otthoni ellátás, de sajnos 24 órás felügyeletnél már kevesen tudják megtenni.
24. freddy36 (válaszként erre: 23. - Mmacus)
2014. aug. 17. 19:35
Nálunk is ez volt...nagyim agyvérzést kapott, pelenkázni kellett, és még ott volt a nagyapám fél lábbal...öcsém ellátta a nagypapit, nagyimat pedig elvittük az Öregek Otthonába az ő beleegyezésével.A falu pedig "suttogott", hogy miért nem ápolja a menye (keresztapám felesége,anyám '84-ben meghalt)...igen, bankszakmában dolgozott, nyugdíj előtt állt...szóval nem hagyta ott a munkahelyét.Nekem is ott volt a család, neki is....Mások könnyen beszélnek, mint Alföldi úr is például...Nagyim 100 kilón felül volt, nem volt könnyű emelgetni egy nőnek egyedül.Szerencsére jól érezte magát az otthonban, és szerették, megkapott minden ellátást, jól gondozták.Nem mindenki tudja megoldani a betegápolást otthon család, munka mellett, és ha muszáj, akkor be kell menni az otthonba.Nekem ez a véleményem, és nem érdekel, más mit mond, én tudom, mit miért teszek!
23. mmacus (válaszként erre: 22. - Alfoldi13)
2014. aug. 17. 19:13
Úgy gondolod, a fórumindító adja fel az állásást, hogy 24 órás felügyeletet tudjon biztosítani? Igen, ez lenne az igazi, de akinek családja van, ezt nem igazán teheti meg, valamiből élni is kell. A legtöbb ember azért megdolgozik a fizetéséért.
2014. aug. 17. 19:06
szóval elolvastam az írtakat és továbbra se javasolnék mást
2014. aug. 17. 19:04
ja és ráadásul piszok drága is
20. n.diamond (válaszként erre: 5. - Alfoldi13)
2014. aug. 17. 17:36

Olvasom a naplód, ha nem is rendszeesen. Tudom hogy sok gyereket, unokát neveltél és nevelsz. Mindig vannak körülötted, és feleséged is ápol, segítségedre van. De én egyedüli gyerek vagyok,nem lehetek 24 órát mellette,ráadásul anyukám akkor van biztoságban a betegsége miatt,ha a bármelyik pillanatban rátörő fulladásos rohama esetén szakszerű beavatkozásban részesül.Hála Istennek eddig megúsztuk, és ettől eltekintve a mozgásszervi nehézségeivel együtt még nehezen, de ellátja magát. Ezért gondoltunk az idősek ott honában, apartmanba költözésre, ahol önállóságát, független magánéletét megőrizve, a nap 24 órájában "felügyelet" alatt van, a segítség helyben van.

Remélem megérted,hogy ebben a szituban nem elég, hogy fogom a kezét, mosolygok és ne adj isten történik vele valami, amin egy közelben levő eü.szakember segíthet, de én nem.

19. n.diamond (válaszként erre: 7. - Katinkaboszi)
2014. aug. 17. 17:23
Nem az Újvári utcában van, a C.A.T. otthon, egy orvos ismerősöm ajánlotta, édesanyja van ott. Nem olyan puccos,mint az Olajág Otthonok,de az ellátás állítólag szinvonalas. Egy gondom van , anyukám teakonyhás apartmant szeretne, és itt úgy tudom az nincs.
18. n.diamond (válaszként erre: 9. - D1d0eece08)
2014. aug. 17. 17:19

A közvetítő iroda jelezte az intézményeknek, hogy érdekelődő vagyok, kettőtől már kaptam is emailt,ill. telefont. Az egyyik az Illés utcai,Érdi otthonok vezetője. Sajnálom, hogy gyakorlati tapasztalataid nincsenek a beköltözés elmaradása miatt.Egyébként az ajánló levelükből az elhelyezés, ellátás anyagi vonzata nem volt egyértelmű, de taán ez tisztázhetó. Jó lenne a szolgáltatás szivonalásról is tudni valamit.

Te egyszeri térítési díjas, vagy havi térítést választottál ? Pillanatnyilag zűrzavar van a fejemben, de nekem az egyszeri hozzájárulás és a nyugdíj x%-a tűnik kedvezőbbnek, remélve hogy édesanyám több évet fog ott eltölteni.

17. n.diamond (válaszként erre: 8. - Fr.andi)
2014. aug. 17. 17:10
Ha nem a felsoroltak közül tudsz Budapesti, vagy közeli nyugdíjasházat, idősek othhonát ajánlani közvetett infók alpján az is segítség. Vagy ha ezen a területen dolgozol, lehetnek az említett intézményekről kollégáidnak véleménye.
16. fr.andi (válaszként erre: 14. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 16. 15:30
Vagy kérheti a saját lakásán belül is a gondozását. Ha valaki nem szorul napi 4 órán túli gondoskodásra, igénybe veheti a házi gondozást. Ha 4 órán túli ellátásra szorul, csak akkor jön szóba a további elhelyezése.
15. d1d0eece08 (válaszként erre: 14. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 16. 14:47
Meg kell jegyezni egy nem elhanyagolható dolgot, a nyugdíjasházban történő elhelyezés esetén az apartman bérleti jogáért is izetni kell.Tudtom szerint fizetés szempontjából máselbírálás alatt állnak az idősotthoniak.Ha ellátásra szorulunk, ugyanolyan ellátásban részesülünk. Ha kérjük átkerülhetünk abba a részlegbe, de maradhatunk a helyünkön. Sajnos már sor került arra hogy több odafigyelést igényelt állapot alakult ki, azonnali segítség adásban, folyamatos ellenőrzésben részesültünk.Abból a szempontból kétségtelen jobb a 2 személyes szoba, hogy állandóan van melletted valaki. Alkalmazkodás kérdése az egész.
14. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 13. - D1d0eece08)
2014. aug. 16. 12:39

Hát, van még néhány dolog. D

Ha valaki - mint ti is - a nyugdíjasházban vagytok, és el tudjátok magatokat látni; mi van, ha lerobban valaki, akkor automatikusan veheti igénybe az idősotthoni ellátást?


És titeket értelek, mert házaspár vagytok- de ha valaki elkerül otthonról, vajon nem jobb, ha eleve 2 személyesbe megy?

Csak azért gondolom, mert idegen környezetbe kerül, nem biztos, hogy nagyon nyitott az ismerkedésre, és a szobában nem lenne egyedül.....

13. d1d0eece08 (válaszként erre: 10. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 16. 11:12
Mindkét intézmény lehet magánkézben is. A nyugdíjasházban valóban lehet saját bútorral berendezni az apartmanod ahol élni szeretnél, egyes idősotthonokban is. Mi a férjemmel nyugdíjasházi formát választottuk, magunkat még el tudjuk látni,de teljes ellátást veszünk igénybe, melyért havidíjat fizetünk. Napi3x étkezés, éttermi felszolgálással, orvosi rendelés látogatása,az épületen belül / vizsgálat, gyógyszer felirás/heti takarítás, mosás, vasalás.Szabadon választott foglalkozásokon részvétel, térítés ellenében helyben fodrászat.Az épület másik szárnyában idősotthoni részleg működik, 2-3-ágyas elhelyezéssel. Arról bővebben nem tudok írni.Bármi kérdés még felmerül, vagy nem voltam elég érthető szívesen beszámolok.
12. mmacus (válaszként erre: 11. - Mmacus)
2014. aug. 16. 09:07
Ja, mindkettő lehet állami és magán is, nem a fenntartó jelenti a különbséget.
11. mmacus
2014. aug. 16. 09:05

A nyugdíjasház olyan, mintha kis apartmanok lennének, saját holmikkal, bútorokkal. Az idősotthonban egy szobában 2-4 idős, alkalmazkodni kell egymáshoz.


Gyömrőn van egy jól felszerelt intézmény, pár éve jártam ott szakmai napon, nézz utána kedves fórumindító, ott többféle lehetőség van, szép a környezet.

10. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 9. - D1d0eece08)
2014. aug. 16. 08:56

Kedves Rózsa, elmagyaráznátok, mi a különbség a nyugdíjasház és az idősotthon között?:)))


Talán, hogy állami, vagy magánkézben van? :))

9. d1d0eece08 (válaszként erre: 1. - N.diamond)
2014. aug. 15. 22:35
Jelenleg olyan intézményben lakom a férjemmel, ahol nyugdíjasházi lakók is vannak ,valamint idősotthoni ellátásban részesülók is.BP-ről költöztünk ide. Előtte felkerestük az Illés u-i intézményt,egyébként akkor kb/4éve/ egy igazgató irányítása alatt állt ÉRD és az Illés u.Elég előre haladott volt a tárgyalás, mikoris valami témában felkerestük az Illés-uát s merőben más választ kaptunk, mint amiben a tárgyalás során megállapodtunk. Az elhelyezéstől ily módon elálltunk.Tartottunk a további "meglepetésektől".Feltétlen keresgélj a net-en, továbbiakban személyesen , akár többször is, minden részletre kiterjedően.Mi is több helyen voltunk.Ezenkívül A keresőbe beírod Idősotthonok BP. viszonylatában is sokkal találkozol. Lehet E-mailban is érdeklődni, s amelyik intézményt jónak gondolod, utána személyes érdeklődés.Mi BP-től távol lakunk.Sok sikert kívánok!!!
2014. aug. 15. 22:06
A felsoroltak közül egyet sem ismerek, de 25 év tapasztalat áll a hátam mögött, szociális területen. Ha az én édesanyámról lenne szó, csak és kizárólag a nyugdíjas ház jöhetne szóba. Az az egyetlen hely, ahol valóban megőrizheti az önállóságát, és az az érzés, hogy a sajátjában lakik, de még is vigyáznak rá-mindennél többet ér. Én most is egy nyugdíjas házban dolgozom ( illetve onnan jöttem gyes-re) Ez egy nagyon jól kitalált intézmény-forma. Biztonságos. Egyedül, de még is társaságban. Vészhelyzetben azonnal reagál a személyzet. Megmarad az egyén szabadsága. Egy szociális otthonban ez soha nem valósul így meg. Én mindenképp egy nyugdíjas házat választanék. Persze, anyagilag ez jelenti a legnagyobb kiadást.
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - N.diamond)
2014. aug. 15. 18:17

A férjem nagybátyja költözött be egy ilyenbe, éppen Pesten, jobban mondva Budán, a Bécsi úton van.

Nem tudom a nevét az otthonnak, de nézz el oda, az út elején van, egy csodaszép kertben, hatalmas ház, aminek a felében betegek vannak.

A bácsikánk itt egy saját apartmanban lakik, Ő is 80 éves, de miután a felesége meghalt, saját akarata volt, ide költözött.

Nézd meg, tetszeni fog, mi is szoktunk menni, bár nem sűrűn, mert nem ott lakunk, hanem az ország másik végében.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook