Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Idegenek interneten ítélkeznek felettem, mert van 2 kutyám és egyedül élek, dolgozok. Akik nem helyeslik, mit gondolnak, mit tegyek? fórum

Idegenek interneten ítélkeznek felettem, mert van 2 kutyám és egyedül élek, dolgozok. Akik nem helyeslik, mit gondolnak, mit tegyek? (beszélgetős fórum)

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. júl. 22. 13:09
Melyiket?
27. globus (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 22. 12:03
Itt inkább kölyökkutyának gondoltam.
26. tien (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 22. 11:22
Nem életszerű,hogy ezért feljelentsenek.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Globus)
2023. júl. 22. 11:06
A nagy, vagyis idősebb ugat csak, ha nyitva van az ablak. De látom kamerán, hogy alvás van. Kicsi eha rendezkedik, de javarészt alszik ő is.
24. globus (válaszként erre: 20. - Bichi)
2023. júl. 22. 10:32

Hááát, nálunk társasházban volt olyan, hogy csak akkor nem tutult a kutya, amikor itthon voltak. Amikor a nő hétvégén éjszakás volt, gyerekek buliba mentek, hajnalig zengett a koncertínó, 40 család örömére.

Gondolom, szóltak nekik, mert elvitték a kutyust kertesbe.

2023. júl. 22. 10:20
Egy tegnap vagy előtte kiírt kérdésben is en voltam q rossz, mert megkerdeztem, hogy feljelenthetem-e szomszédot, mert a lépcsőház előtt a nagy és kisebb testű kutyáit szabadon engedi, miközben ő pletykál a másik munkanélküli szomszéddal. Elég veszélyes az enyémekre nézve ez és mindig óvatosan megyek ki, hogy vajon kint vannak -e. A főbejárati ajtót is nyitva hagyják és az is simán lehetséges, hogy megyek ki kutyástól és azok berohannak. Kutyáimnak egy harapás a nagytól és végük. Ez a problémám. A nagy egyszer rámugrott ugatva, amikor mentem kifelé és semmi kedvem félve, lassan mozogva közlekedni más felelőtlen ember miatt. Az volt a lényeg, hogy ő meg azért jelenthet-e fel, mert én meg ennyit hagyom egyedül a kutyákat. Igaz, én így is sokkal többet sétálok velük, mint ők, akik otthon vannak állandóan..
22. tien (válaszként erre: 16. - Secret8)
2023. júl. 21. 17:06

Nagyon igaz.


Inkább kevesebb,de minőségi idő egymással.Séta ,játszás stb.

2023. júl. 21. 15:24
Bárcsak nálunk is lenne pár kutya 🤗
20. Bichi (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2023. júl. 21. 15:15
Amit a legtöbb kutya jellemzően napközben, jórészt alszik, vagy rágja a játékát :)
2023. júl. 21. 15:01
Én nem foglalkoznék azzal, hogy mások mit gondolnak. Ez a te dolgod. Nem kínzod a kutyákat, csak nem vagy velük!
18. Channa* (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2023. júl. 21. 14:59

Nálunk is sokan behozzák;)

Tök jól el vannak a kutyák. Egész nap simogatja őket valaki:DDDD

17. tumbo2
2023. júl. 21. 14:52
tegyél magasról rájuk.
16. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 14:48

Édes Istenem... kinek van köze hozzá, hogy meddig vannak egyedül a kutyáid, ha az ő életüket nem zavarja?

Már az, hogy kiírtad ezt a fórumot, mutatja, hogy jó gazdijuk vagy.

Azt irod semmi rosszat nem tesznek, akkor mi a gond, azon kívül, hogy legjobb szándékod ellenére sem tudsz többet velük lenni?

15 órát velük vagy. Ebben lehet sok séta, játszás, élmény, mindenféle. Lehet, hogy még igy is többet adsz a kutyáidnak, mint sokan, akik otthon vannak egész nap, de rá se néznek, kirakják a kertbe, és kész. Egyébként sincsenek a tieid egyedül, mert ott vannak egymásnak. :)

15. ab443a467a (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 13:50
Szeresd őket, amikor otthon vagy.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Greeneyed)
2023. júl. 21. 13:19
Kutyák a lényeg nekem is. Tudom, hogy jobb lenne , ha nem lennének ennyit egyedül, de ez a sorsuk sajnos. Mindig sietek haza és utolsó pillanatban indulok dolgozni így is.
2023. júl. 21. 12:59
Nekem az a furcsa, hogy te foglalkozol ilyenekkel. Persze tudom, sokakat érdekel mások mit gondolnak róla. Engem viszont hidegen hagy. Nincs is időm ezzel foglalkozni.🙂
12. Greeneyed (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 12:16
Akkor ne foglalkozz az ítélkezőkkel. A fontos az, hogy a kutyák jól vannak.
2023. júl. 21. 10:28
Van kamera , elvannak, nem rombolnak. Ablakot nem hagyhatok nyitva, mert az egyik ugat, ha kint hall valamit.
10. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 10:19
Ha jól vannak, ezt látod, akkor rendben.
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Bichi)
2023. júl. 21. 10:13
Magaddal viszed a kutyádat dolgozni? Ez de szuper! Mit csinál, amíg te dolgozol?
8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 10:03

Szerintem ha nem vonyít vagy ugat naphosszat, akkor senkinek semmi köze hozzá, ha a lakás tulajdonosának nincs ellene kifogása.

A legtöbb helyen napközben egyedül van a kutya, és ha 20-25 percre dolgozol, az legalábbis pesti viszonylatban kimondottan kevés.

Én mondjuk vagyok olyan szerencsés, hogy a munkahelyemre be tudom hozni, és én eszerint választottam a helyet, ahol azt mondták nem lehet, oda nem mentem, de vannak olyan munkakörök, amik ezt nem teszik lehetővé...

2023. júl. 21. 10:02
Ja...és azt elfelejtettem írni(és lehet, hogy ezért meg leszek kövezve), de én odaadtam egy kertes, családi házba. Az a kutyusom nem volt boldog mellettem én meg nem akartam önző lenni és csak magamra gondolni 😢
2023. júl. 21. 09:50
Szia! Nekem az a tapasztalatom, hogy kutya függő 😊 Valamelyik kutya szívesen van egyedül és kibírja, hogy ne piszkítson oda mindenhova, valamelyik meg nem. Két kutyám is volt, mind a kettő társasházba. Az egyikkel sose volt gond, meg se nyikkant, egész nap csak aludt, a másik viszont szó szerint szenvedett a magánytól, unatkozott és vonyított, míg haza nem értem(a többi lakó örömére). Rombolt, mindet összepisilt és szétszedett, amit csak ért. A tapétát lerágta a falról, a wc papírt letekerte, a kukát kiszedte, a cipőmet lepisilte. Akkoriban még iskolába jártam, sajnos nem tudtam vele annyit foglalkozni, sokszor voltam el 8-9 órákat. Sajnos nem minden kutyát lehet egyedül hagyni. Azóta nem tartok kutyát, pláne nem társasházba, mert sokszor hallottam már más kutyáját is egész nap sírni, míg gazdi haza nem ért, és a szívem szakadt meg érte 😢 A rombolásról nem is beszélve. Persze, nem azt mondom, hogy ajándékozd el, ha a kutyus elvan egyedül, akkor nem gond 😊
5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 09:44

Ne törődj azzal, hogy idegenek mit mondanak, min csámcsognak!

Rengeteg olyan kutyatartó van, aki dolgozik napi nyolc-tíz órát. mégis lakásban van a kutyája.

De azt nem értem, miért ne lehetne öt hat éves korú kutyákat kitenni a kertbe? Ők már egyáltalán nem kicsik.

4. ab443a467a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 09:38
Elajándékoznád őket idegenek miatt? Remélem, viccelsz. Minden lépésedről beszámolsz nekik?
3. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 09:33

Első körben tennék egy webkamerát a lakásba, és megfigyelném, mennyire stresszesek. Ők sem egyformán viselik.

Aztán meglátod.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 21. 09:23
Semmit ne tegyél. Megszokták, jó ez így.
2023. júl. 21. 09:10

Sokallják a kutyáknak a 9 óra távollétet. Ajándékozzam el őket, azt szeretnék?

Nincs pénzem havonta 100 ezer Ft kutyaszitterre és panzióra, ami nincs is a közelben.

Regen nem egyedül éltem és közelebb dolgoztam a lakáshoz. Itt azért kell utazni. Azon vagyok , hogy saját lakásra gyűjtsek, de olyanra, ahonnan pár perc a munkahely és nem 20-25. Kerteset is néztem, de olcsóbb csak messzebb van szintén, ahonnan utazgatni kell. Ilyen kicsi kutyákat nem lehet csak úgy kertben hagyni szerintem.

Senkim nincs a környéken és nem vagyok barátkozós, hogy találjak idegent néha sétáltatni és nem is lenne ember a környéken, akiben megbíznék.

Keressek más gazdát a 4-5 éves kutyáimnak, mert kénytelen vagyok 8 órában dolgozni? Régen volt párkapcsolatom, aki nem vitte ki őket, de 1-2 órával kevesebbet voltak néha egyedül. 1 évig dolgoztam olyan közel, hogy szünetben hazajártam enni.

Mit tehetnék azon kívül, hogy kiadok egy rakás pénzt szitterre? Vagy jó ez így nekik? 9 órát vagyok távol utazással együtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook