Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova tart a világ? fórum

Hova tart a világ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hova tart a világ?

1 2 3 4 5
2012. aug. 9. 10:11

bocsi mégvalami

bár nem vagyok jártas abban a részében ha a sperma miatt nehézkes a teherbeesés de szerintem ott is ritkán genetikai eredetű a gond

2012. aug. 9. 10:10
Jó a cikk. Aki gyereket vállal válalja a nehézségeket is. Nem csak megszülni kell, fel is kell nevelni. A most 8 hós fiamnak tápszert írtak, de tudom, hogy nem enné meg, így inkább tejpép és vegyes táplálás.
2012. aug. 9. 10:09
A másik meg, hogy pl véletlen fogantam, nem is terveztek és mégis Nekem nagyon nehéz volt teherbe esnem.
26. KHajni79 (válaszként erre: 1. - Banyaci)
2012. aug. 9. 10:08
Jól megnevetettél, de viccet félre téve sajnos lassan itt tartunk.
25. Zebra25 (válaszként erre: 24. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 10:08

Én ezzel nem értek egyet. Szerintem a legtöbb genetikai betegség természetes fogantatáskor is öröklődik.

Szüleim cukorbetegek és Én is majdnem az lettem csak időben észbe kaptam és tettem ellene, de ha 1 picit is nem figyelek könnyen arra a sorsra juthatok. És teljesen természetes úton fogantam, még csak nem is terveztek. És mesélhetném még, hogy mennyi betegséget örököltem a szüleimtől és Ők az Ők szüleitől és jgy tovább.

24. csgybzs (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2012. aug. 9. 10:04
A mesterséges megtermékenyítésnél nem a beteg gyerekre van esély, hanem azoknak a géneknek a továbbvitelére, amik majd a gyereknél is gondot okoznak, ha ő szeretne majd természetes úton gyereket. Például ha apa ostorosai lassúak és bénák, de muszáj a gyerek és fiú lesz, jó eséllyel ő sem fog tudni majd normális úton nemzeni, tehát több szálon elindul a folyamat és tele lesz minden terméketlen férfiakkal. Nem betegekkel!
23. globus
2012. aug. 9. 10:01

Miért, hát nem az anya dönti el?

Vagy egy felsőbb bíróság?

22. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 10:01
Én meg a terhesség alatti cigarettázást és alkoholfogyasztást, ja és a drogozást szüntetném be mert szerintem nagyobb az esély ilyenkor a beteg gyermekre mint pl mesterséges megtermékenyítésnél.
2012. aug. 9. 09:59

Ne haragudj, de mi az, hogy eldöntheti?

Mert pl Nálunk kötelező mszoptatni vagy mi?

A másik meg, hogy a mesterséges megtermékenyítés sok párnak segjt abban, hogy Ők is egy családdá váljanak, szóval azért megszüntetni nem kell. Viszont tényleg nem szabad arra fele menni, hogy mindenkinek úgy foganjon a gyermeke.

20. Szerénke83 (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 09:55
Lehet olyan szervi baj is, ami miatt nem sikerül a terhesség. Pld. petevezeték elzáródás.
19. Szerénke83 (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 09:53

Egy példa csak:

ismerősöm nem tudott teherbe esni.

Számtalan sikertelen inszeminációs és 2 sikertelen lombik után sikerült, teherbe esett.

28. héten megrepedt a méhe, sürgősségi császár kora baba.

Hála égnek, jól vannak.

A lényeg, hogy szerintem nem véletlen, hogy nem tudott teherbe esni, a szervezet így védekezett.

Megmondták neki, ha lesz esetleg még terhessége, akkor is legkésőbb 32. héten ki kell venni a babát. Mert gyenge a méhe és ha újra elrepedne, abba belehalhatna.

Ennyit a természetről és arról, ha az ember beleavatkozik.

Ebben az esetben hála égnek nem lett baja sem neki sem a babának (egyelőre úgy tűnik)

2012. aug. 9. 09:47

Az anyuka most is eldöntheti, hogy akar-e szoptatni, vagy sem.

Ez annyira nevetséges!

Mindenki azt tesz amit akar és amikor akar.

Senkinek semmi köze ahho, hogy valaki szoptat-e és miért. Ugyanúgy ahhoz sem, hogy valaki nem akar szoptatni.

17. pritta (válaszként erre: 11. - Bowie)
2012. aug. 9. 09:45

Nálunk igaz van 1 év gyes, de igen gyakran apuka van otthon és ő se szoptat, szóval igen nagy %-ban mindeki tápszerezik és soha nem láttam, hallottam h itt a szoptatást kampányolnák, sőt ha gondom volt mindig rögtön h ilyen meg olyan tápszer van.... :((

és minden babát akit láttam a városban és nem bevándorló szülei voltak azokat mindig övegből etették. nem igen menő itt szoptatni.

Mikor szültem volt még egy szülőpár a szobában. Simán született a baba, anyuka kapott EDa-t is, de mégis fáradtak voltak ott aldutak mindketten egész nap és a babát is csak valamikor szülés után 20 órával rakták először mellre mert már nagyon tolakodtak a nővérek h addig nem mehetnek haza...

2012. aug. 9. 09:35
Egyébként nekem tetszik a cikk és a választási lehetőségek is. Tuti kevesebb agybajos anyuka lenne. :)
15. csgybzs (válaszként erre: 14. - Bowie)
2012. aug. 9. 09:32
Én sem írtam azt, hogy a természetes úton csak jó gének mennek, de a mesterségesnél értelemszerűen több a kevésbé jó. A fiúknál például sok esetben öröklődhet a rossz minőségű, gyenge spermium így egyre halmozottabban lesz szükség mesterséges megtermékenyítésre...
14. bowie (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 09:30
Sajna természetes úton sem csak a legjobb gének mennek tovább...hisz akkor nem születnének beteg, fogyatékos gyerekek, bár ehhez a részéhez abszolute nem értek, csak így gondolom.:)
13. spinneli (válaszként erre: 1. - Banyaci)
2012. aug. 9. 09:30
Találó cikk és kreatív cikk, remélhetőleg lesz pár hang a jövőben is, aki nem vesz be minden fogyasztói hülyítést, és a nehézségeket nem csupán kellemetlen és azonnal ignoráló problémaként látja.
12. csgybzs (válaszként erre: 9. - Mkriszti81)
2012. aug. 9. 09:27

Így van, tehát nyugodtan tovább is fejleszthető az ember kényelme érdekében.

Egyébként pedig a mesterséges megtermékenyítés nem feltétlenül egy jó dolog, mert a satnyább gének is mennek tovább és a fiúknál ugyanúgy hordozódik tovább....

11. bowie
2012. aug. 9. 09:27

Van elapasztásra gyógyszer. Ha valakinek meghal a babája, akkor is kell szednie, mert szülés után nála is beindul a tejtermelés.

Én igazából ezen nem lepődöm meg, külföldön olyan nincsen, hogy gyes..anyuka vagy apuka a gyerek 6 hetes korában visszatér dolgozni, a másik szülő marad a gyerekkel, vagy babysitter. ÉS nyilván vannak olyanok akik nem emiatt, de vannak olyanok, akik emiatt választják azt, hogy nem szoptatnak, hisz ha nincsenek otthon, akkor max fejni tudnak éjjel, amikor amúgy is szoptathatnának...

10. Gavrilo1 (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2012. aug. 9. 09:24
Norcolut-ot szednek
9. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 09:24
a mesterséges dolgok nem minden esetben rosszak, amennyiben életet mentenek, illetve a természet által megoldhatatlan problémákat hidalnak át (pl. megtermékenyítés, ha egy párnak nem lehet gyereke; műszív, ha valakinek felmondja a sajátja a szolgálatot; vagy épp a lélegeztetőgép, amíg valaki kómában van stb)
8. Banyaci (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 09:23
A mesterséges megtermékenyítés előtt a párok legalább is az általam ismert párok, mindig próbálkoznak természetes úton a teherbe eséssel. Nem előre eldöntik, hogy gyereket akarunk és az lombik legyen. Itt arról van szó, hogy az anyuka meg sem akarja próbálni a szoptatást és úgy dönt róla, hogy fogalma sincs az milyen.
2012. aug. 9. 09:21
Én erről még nem hallottam, de ha anyuka úgy dönt, hogy nem akar szoptatni, akkor mit csinálnak vele, hogy a természetet "leállítsák" és elapasszák a tejtermelést? Vagy anyuka szenved a duzzadó melleivel? Netán különböző szereket szed elapasztásra, netán hormonokat? Atyaég :(
2012. aug. 9. 09:21
Igen, számomra az a legmegdöbbentőbb, hogy egyátalán ez a döntés szülés előtt fölmerülhet. Hiszen mindenki a legjobbat akarja a gyermekének. Márpedig a legjobb az anyatej. Az más kérdés, hogyha nincs, vagy valamiért nagyon nem megy akkor szükség van tápszerre.
5. csgybzs (válaszként erre: 4. - 3f5c7e70e6)
2012. aug. 9. 09:19
Akkor viszont a mesterséges megtermékenyítést is meg kellene szüntetni.
2012. aug. 9. 09:18
Csak itt, a te formádban mosolyogtatós a téma. Amúgy igen, szerintemis efelé haladunk lassan és ez szomorú. Ezt a természetnek kéne elrendezni, ha tudja :( .
2012. aug. 9. 09:15
nem újdonság, náunk is megkérdezik szülés előtt h akarunk e majd szoptatni...
2012. aug. 9. 09:12
most kicsit ledöbbentem :(
2012. aug. 9. 09:08
Egyik internetes portálon olvastam, hogy ma már bizonyos országokban az anya a terhesség alatt eldöntheti, hogy akar-e majd szoptatni vagy sem. Nem vagyok én a tápszer ellen, de hogyan tudna valaki dönteni valamiről, amit még soha nem is próbált?

Ugrás a teljes írásra: Hova tart a világ?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook