Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova tart a világ? fórum

Hova tart a világ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hova tart a világ?

1 2 3 4 5
2012. aug. 9. 13:51
a 4-es metróhoz
2012. aug. 9. 13:33
mármint amikor az emberek kérdezték, hogy fiút vagy lányt szeretnénk e
87. Zebra25 (válaszként erre: 69. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 13:32

Viszont ilyet már olvastam:(

Örökbe akartak fogadni egy gyermeket. Meg lehet adni, hogy milyen legyen mondjuk a haja, vagy a szeme meg ilyesmi. Ilyen is van.

Erről nem nagyon tudok véleményt alkotni mert nem tudom, hogy mit gondolhatnak ezek az emberek ilyenkor. passz

Én valóban nem tudtam arra mit válaszolni, hogy fiút vagy lányt szeretnénk, Nekem teljesen mindegy volt. És a 2.nál sem tudnék dönteni.

86. 6bd83f61cd (válaszként erre: 85. - Andus80)
2012. aug. 9. 13:14
Lényegében egyet értünk, de a véksőkig elmenés számomra mást jelent.
85. andus80 (válaszként erre: 83. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 13:10
Pont azért vagyok ott, mert mindent megteszek az álmaimért. De ezt te nyilván nem tennéd, egyszerűen feladnád, ha odakerülnél, hisz el kel fogadni, és kész, igaz? Semmit nem tudsz azokról az emberekről, akik ott vannak, csak ítélkezel felettük, és még sok ezer nőn. tényleg nem kívánom, hogy megtudd sok párnak mi mindent kell megtenni azért, hogy ygermekük legyen. És tudod mit? Sokkal jobban becsülendő az, ha valaki elmegy a végsőkig a célja érdekében, mint az, ha az elején feladja. Remélem leagább ebben egyet rétünk....
84. Ano85
2012. aug. 9. 13:07
Nagyon tetszett a cikk,szerintem egyaltalan nem kigunyolni akarta cikkiro vele senkit!Perszenagyon jol jon a segitseg,mikornem jon a baba,bagy nincs tejcsi,es meg kismillio olyan esetet lehetne felsorolni,mikor a modern kor technikait kell segitsegul hivni,mert mas megoldasnincs.De az,hogy egy anya eldontste meg szules elott,hogy sajat gyereke hogy jojjon a vilagra,hogy taplalja elso pillanatatol kezdve,hogy nezzen ki,milyen termeszete legyen,stb,ez azert mar durva!Olyan,mintha mara gyerekeinket is gepesiteni akarnank!
83. 6bd83f61cd (válaszként erre: 81. - Andus80)
2012. aug. 9. 13:06
De azért biztos nem véletlenül vagy meddő klub tagja.
82. andus80 (válaszként erre: 79. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 13:04
De látod, hogy nincs benned annyi értelem, hogy arra válaszolj, amit kérdeztem???????
81. andus80 (válaszként erre: 73. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 13:03
Senki nem mondta, hogy azt kívánom neked, vagy a msáiknak ne legyen gyereke. Csupán azt, hogy aki nem próbálta, aki nincs bent, ne okoskodjon ez ügyben. Könnyen mondjátok, hogy el kell fogadni, erre írtam, próbáljátok ki, és vagy megváltozik a véleményetek, vagy nem is akarjátok azt a gyereket igazán. Nem vagyok megkeseredett, csupán nem értek egyet azzal, ha valaki olyan dolgoról mond véleményt, amit nem próbált ki. Ja, és még egyetlen orvos sem mondta, hogy nem lehet gyerekem. :D
80. csgybzs (válaszként erre: 77. - Andus80)
2012. aug. 9. 13:02

Az elfogadása a rossznak és ennek a rossznak a kívánsága más felé nem ugyanaz a dolog. Vállald fel nyugodtan a véleményed, nem kell a másik hülyézésével kibújnod a véleményed alól.

Azt gondolod, hogy aki szerint nem lehet lemondani a gyerekről, az legyen meddó és utána járjon a szája.

Nincs ezzel gond. Fő az őszinteség.

79. 6bd83f61cd (válaszként erre: 77. - Andus80)
2012. aug. 9. 12:59
Figyelj, ha valaki rákos, azt muszáj elfogadnia, mert nem tehet mást. Ettől még a kemo és a lassú halál nem lesz buli. Mit nem tudsz ezen felfogni?
78. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Banyaci)
2012. aug. 9. 12:59
Jo cikk, tetszett :)
77. andus80 (válaszként erre: 72. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 12:56
És ez neked rossz kívánság? Hisz azt írtad, egy felnőttnek el kell tudni fgoadni mindent.... akkor vagy nem nőttél még fel, vagy tök ellent mondasz magadnak. De tudod mit, nem vitatkozom veled, nem érsz ennyit....
2012. aug. 9. 12:56
ezekkel
75. 6bd83f61cd (válaszként erre: 73. - Csgybzs)
2012. aug. 9. 12:56
Akkor már ketten vagyunk, akik nem tudnak olvasni, mert ő semmi-semmi rosszat nem mondott ezekket.
74. Banyaci (válaszként erre: 69. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 12:55
Nos ezzel én is egyetértek. Mármint, hogy sokan válogatnak a gyerekek között. Barátaink között is van egy pár akiknek nem lehetett természetes úton gyermeke és lombikkal sem sikerült baba nekik. Ők örökbefogadtak. Nemet, bőrszínt nem választva. Nagyon hamar kaptak egy tündéri kisfiút, még nem volt egy éves. Azért nem kellett senkinek mert ugye a bőrszíne kicsit sötétebb volt. A kisfiú ma már iskolás, nagyon jól tanul és a szülők kistesón gondolkodnak.
73. csgybzs (válaszként erre: 70. - Andus80)
2012. aug. 9. 12:54

"Aki nincs bent, könnyen mondja, hogy el kell fogadni. Próbáld ki. . . és fogadd el. "


"Az ilyeneknek nyilván könnyen menne. . . . . "



A milyeneknek is???


Nekem is eszembe jutott, hogy a reagálásod alapján tuti nem lehet gyereked, mert süt rólad ez a megkeseredett "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás.....

72. 6bd83f61cd (válaszként erre: 70. - Andus80)
2012. aug. 9. 12:54

Inkább te nem tudod, hogy miket írkálsz össze.

"Próbáld ki. . . és fogadd el." ezt arra írtad, hogy nekem ne lehessen gyerekem, ami szerinted a világ legrosszabb dsolgai közé tartozik.

71. Banyaci (válaszként erre: 68. - Zebra25)
2012. aug. 9. 12:49
Igen így van, sok mindent nem értek, nem értünk. S ha már nem értem, eljátszottam a gondolattal....
70. andus80 (válaszként erre: 63. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 12:47
Nem hinném, hogy bármi rosszat kívántam volna neked.... talán előbb értelmesen el kellene olvasnod, hogy mit ír a másik. Persze itt az értelemmel valószínűleg gondok lennének. :D
69. 6bd83f61cd (válaszként erre: 66. - Zebra25)
2012. aug. 9. 12:47

Én a köztes lépést kihagynám. Talán fogadnék örökbe.


Nekem az visszatetsző nagyon, mikor válogatnak a gyerekek között azok, akik elvileg bármit megadnának egy gyerekért. Mert a legfontosabb a világon egy ártatlan kis csöppség, élet értelme a gyerek, de nem vinnének haza "túlkoros" gyereket, meg ne legyen cigány.

68. Zebra25 (válaszként erre: 62. - Banyaci)
2012. aug. 9. 12:45

Értelek.

Szerintem sokmindent nem fogunk érteni ami a nagyvilágban történik. Én is sokmindent nem értek bár az már nem ide tartozik. El kell fogadnunk, hogy létezik ilyen is és gondolom, hogy valamiért úgy dönt.

Most az abortuszon is lehetne tipródni, hogy valaki miért akarja elvenni magától azt az örömöt, hogy szülő legyen..miért öli meg azt a kis lényt.......de az is magánügy.

67. Gavrilo1 (válaszként erre: 64. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 12:43
Pontosan, én is ezért kommentáltam.
66. Zebra25 (válaszként erre: 59. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 12:42

Nincs annál nagyonn büntetés amikor egy nőnek szembesülnie kell azzal, hogy nem lehet gyermeke.

Szerintem ennél még az is jobb ha minden követ megmozgat és ha már végül tényleg nem megy akkor is van remény hisz sok árva gyermek van az országban.

65. Banyaci (válaszként erre: 62. - Banyaci)
2012. aug. 9. 12:42
*természetes úton nem(!) lehet
64. 6bd83f61cd (válaszként erre: 61. - Gavrilo1)
2012. aug. 9. 12:41
Én nem teszem, más meg teszi. Ha jól tudom, ez itt nem parlamenti szavazás, ahol másokról döntenünk kell, hanem egy fórum, ahol mindenki leírhatja a véleményét.
63. 6bd83f61cd (válaszként erre: 56. - Andus80)
2012. aug. 9. 12:40
Ha már ilyen ide jutottunk, hogy te is minden rosszat kívánsz nekem, akkor viszonzásul hadd osszam meg, hogy őszintén remélem, egy ilyen ostoba tyúkot soha nem is fognak reprodukálni.
62. Banyaci (válaszként erre: 53. - Zebra25)
2012. aug. 9. 12:40

Isten ments, hogy gúnyoljak bárkit, akinek természetes úton lehet gyermeke.

Csak szemléltetésképpen hoztam fel, hogy ma már egyre inkább mű világban élünk. Hogyha kényelmesebb lenne így gyermeket nemzeni, akkor biztos vagyok benne, hogy sokan inkább ezt választanák. Azoknak akiknek szükségük van erre az eljárásra nincs más választásuk és ez nem gúnyolni való. Sőt a tápszert sem ítélem el. Attól, hogy nekem négyből három gyermekemet sokáig sikerült szoptatnom, bizony amikor szükség volt rá akkor én is adtam.

Csupán azt nem értem, hogy miért dönt úgy valaki, hogy meg sem próbálja szoptatni a babáját, akit várt és akinek a legjobbat szeretné.

61. Gavrilo1 (válaszként erre: 58. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 12:40
Hát akkor ne tedd
2012. aug. 9. 12:39

Mindegy is.

Természetesen senkit nem szeretnék meggyőzni semmiről. Én ebben hiszek és más pedig másban.

Ennél soha ne legyen nagyobb bajom az életben:)))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook