Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hova járjon edzésre a gyerek? fórum

Hova járjon edzésre a gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2
2022. szept. 8. 23:04
Ami neki tetszik. Lehet, hogy nem az elsőként választott lesz a favorit, hagyjátok, hadd próbáljon ki többfélét is. De ne költsetek rá a minimumnál többet, amíg ki nem derül, hogy melyik a favorit; szóval, addig semmi fancy ruházat, cipő, ilyesmi.
35. Hattori (válaszként erre: 34. - Leoborta)
2022. szept. 8. 13:59
A szülő meg boldogan újságolja, hogy edzésre jár a gyerek, és persze fizet...a gyerek önbizalma meg lenullázódik, hiszen mindig az utolsó és már az egészen kicsi gyerekek sem fogják elmulasztani,hogy érzékeltessék ezt.
34. Leoborta (válaszként erre: 32. - Bichi)
2022. szept. 8. 11:53

Az jó, mert mifelénk ez járja. A teljesítmény! Csak az a fontos. Példa: Fociban elviszik cserejátékosnak, mert ugyan ügyes, de kevés a tapasztalata. Játszik 10-20 percet. No így soha nem lesz tapasztalata. Mindig ugyanaz az alapcsapat, mert ők rúgják a sok gólt, össze vannak szokva. Valakit még cserének sem visznek. Kajak-kenun ugyanaz. Aki gyengébb, azt mellőzik, nem is figyelnek rá, elhagyják a tavon. Érmek kellenek!

Sorolhatnám. Lovaglás is azért maradt abba, mert a klubban versenyzőt akartak a gyermekből faragni (jól ment neki, élvezte). Ő meg nem akarta, csak jól szeretett volna lovagolni hetente 1x.

33. Alnisa (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. szept. 8. 10:18
Amihez kedve van.
32. Bichi (válaszként erre: 29. - Leoborta)
2022. szept. 8. 09:36
Szerintem ez nagyon nincs így, az én fiam is megjárt pár sportot, nem akartak versenyzőt nevelni belőle, pedig eltekintve a lustaságától volt amiben ügyes volt.
2022. szept. 8. 08:50
Volt még a családi repertoárban görkori, kori, sízés is.
2022. szept. 8. 08:49
A mi időnkben leginkább a grundfoci és társai voltak a népszerűek kint a játszótéren suli után. Ott mindenki mozgott. Ez hiányzik ma.
2022. szept. 8. 08:45

Az a baj, bárhova beadod, mindenhol versenyzőt akarnak belőle nevelni. Nincs hobbisport. Legalábbis nálunk. Ha pedig nem elég ügyes, akkor mellőzik. Aztán meg már elveszti minden motivációját.

Ha érdekli valami, akkor támogatni kell mindenképp! Legjobb kisebb korban családi aktivitásokat beiktatni, hátha kialakul valami vonzalom a sportolás iránt. Nekünk sikerült, de egyik sem élsportoló. Iskolai sportkör is kiváló, ott sem kell nagy teljesítmény.

Nálunk volt lovaglás, gimnasztika, foci, bicikli, balett, kosárlabda, futás, úszás. Volt, amit közösen végeztünk, és volt, amire ők szerettek volna járni, így jártak. Már felnőttek, mindig sportolnak valamit, van rá igényük.

Azért mert mások járnak, azért még nem kell mindenkinek.

28. Borian (válaszként erre: 14. - Manifesztrálj)
2022. szept. 8. 08:21

ugyanez :-)

a fiam nem mutatott nagy érdeklődést, de a lányom sok mindent kipróbált és én hagytam

művészi tornázott, utána lovagolt (mi is vettünk csizmát, pálcát, gerincvédőt, majdnem lovat is :D ), de utána elkezdett félni, ezért abbahagyta.

a szinkronúszást ő találta magának (én úszni vittem le) az, úgy tűnik, végleges szerelem, 6 éve csinálja, a válogatottba is hívták


a fiam csak néha-néha mozog vmit, ő nem szeretne komolyabban sportolni, elfogadtam

2022. szept. 8. 06:52

Általános és középiskolában a suli kézilabda csapatában játszottam.

Közben elkevergőztem a városban működő pinpongozók közé, ott ragadtam. Ők vittek át nyáron a teniszpályára: tehát télen pinpong, nyáron tenisz, mintegy 10 éven át versenyszerűen. Igaz, hogy nem lettem világbajnok, de azért jó volt, szép volt...

2022. szept. 8. 05:13

Hova járjon edzésre a gyerek ha semmiben nem mutat különös tehetséget?


Ha fiú gyerek és a teenager kor elején jár, akkor én a szomszédasszonyhoz íratnám be.

Vegyen ott privát órákat.

Mert nem az a fontos hogy a gyerek tehetséges legyen hanem hogy élvezze.


Mindenkitől sorry, csak vicc akart lenni..-)))

2022. szept. 8. 04:50
Ahová akar!🤣😉
2022. szept. 7. 23:40

Először is meg kell nézni, milyen lehetőségek vannak.

Helyszín, idő, pénz, logisztika.

Aztán ezekből próbálgatni. De csak ha belefér. Ha nem, akkor max. barátokkal közösen, családilag.


Engem se vittek. Kis ideig sportoltam felsőben, mert "felfedeztek" és már önállóan közlekedtem, de nem szerettem, hamar abba is hagytam. Kirándulni viszont szép komótosan szeretek, az családi program volt gyerekkoromban.

Saját gyerekeim közül van, amelyik szeret és szívesen csinálja, és van, amelyiket nem érdekli.

Ez kicsit a városi gyerekek problémája. Ahol be kell segíteni fizikai munkába rendszeresen, ott nem biztos, hogy hiányzik a sport.

23. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. szept. 7. 22:34
Amelyiket szívesen csinálná. Nem az a fontos hogy tehetséges legyen hanem hogy élvezze.
22. Hattori (válaszként erre: 17. - Bichi)
2022. szept. 7. 21:34

Viccesen ciki,persze,

Azért nyelvre járattak, azt fontosnak tartották. Meg a szgépet! De nekik a zene és a sport úri móka.

2022. szept. 7. 21:31

Elvinném ide: [link]

Amit kipróbál és ügyes benne, tetszik neki, keresnék a közelben lehetőségeket.


Családban a gyerekek mind tanultak úszni, jártak edzésekre, de csak egyik maradt meg az úszásnál. Mindegyik járt táncolni - erre volt lehetőség az iskola keretein belül, anélkül, hogy utaztatni kellett volna őket.

2022. szept. 7. 21:31

Szinten zenesz, az en szuleimnek sem volt a sport fontos. Mondjuk penzunk sem volt kulon foglalkozasokra.


A mai napig nem is jelent sajnos örömet vagy kikapcsolodast a sport szamomra.


A gyerekeim valaszthatnak, ha nagyobbak lesznek, h mit szeretnének kiprobalni. De addig is sokat biciklizunk, görkorizunk, telen vszinu kiprobaljuk a jegkorcsolyat.

19. Auróra2010 (válaszként erre: 18. - Auróra2010)
2022. szept. 7. 20:39
Nehogy azt higgyétek, hogy lusták vagy valamilyen eldeformálódott földterhék vagyunk, fiunk otthon az apjával focizott, velem pingpongozott, - még néha most is- de egyébként "no sports" ( a hosszú élet egyik titka )
2022. szept. 7. 20:35
Szerintem nagyon sokan nem szerették a tesit vagy a sportokat, és nem jártak semmilyen edzésre, mégis értékes sikeres ember lett belőlük. EZ felnőtt fejjel nem szégyen, max egy jóindulatú nevetés tárgya, többen vannak akik nem jártak edzésre, mint akik igen. Iskolás korban csak a tesitanárok erőltetik, saját jóhirük növelése érdekében.
17. Bichi (válaszként erre: 15. - Hattori)
2022. szept. 7. 20:21

El nem tudom képzelni, hogy ez ciki legyn bárhol bármikor, ez egy kicsit mondvacsinált probléma.

És hát igen, nem minden szülő engedheti meg magának, hogy vigye-hozza a gyerekét, majd ha szülő leszel bebizonyíthatod az ellenkezőjét :)

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Hattori)
2022. szept. 7. 20:08

Ne legyen ez ciki, nem te tehettél róla. Gyerekként azt tesszük, amit a szüleink elvárnak, amit megengedhetnek maguknak anyagilag velünk szemben. Felnőttként múlik rajtunk,mit teszünk magunkkal.


A kérdésre a válaszom. Én kajakoztam és fociztam.

A lányom dzsesszbalettre járt és lovagolni.A fiam focizott, teniszezett és karatézott.

15. Hattori (válaszként erre: 12. - B9e097a9f6)
2022. szept. 7. 18:57

Valahogy nem.

Szüleim azzal is jöttek, hogy elfoglaltak voltak és hordani kellett volna.

Mostanában több helyen előfordul felnőttként, hogy beszédbe kerül, ki hova járt gyerekkorában sporotlni, kissé ciki, hogy én sehova:))

2022. szept. 7. 18:57

Ép testben ép lélek ..

Probàlja ki magàt többmindenben..


Mi sokszor beruhàztunk dolgok kellékek (buzogány,labda,hullahopp edzőtáska ezekhez stb. Lovagláshoz pálca,gerincvédő,kobak,lovaglócsizmàk..)jó volt de megunta..így tovàbbszoktuk adni.

Usztunk,karatéztunk, lovagoltunk, mazsorett, ritmikus gimmnasztika, jess balett stb.

Ami maradt az a szertorna és konditerem..nem olcso.. de a gyerek inkàbb sportoljon le kell vezetni az iskolai stresszt túlterhelést minden nap 7órájuk van..

2022. szept. 7. 18:53
Unokáim 5 évesen kezdték el a focit, azért, hogy mozogjanak. Tetszik nekik, bár volt, hogy egy kis időre abbahagyták. Jártak úszni is, de a vízilabda nem tetszett nekik. Több sportág van, be kell íratni valahová, és vagy tetszik neki, vagy mást kell próbálni.
12. b9e097a9f6 (válaszként erre: 8. - Hattori)
2022. szept. 7. 18:53

Nem kérdeztek meg gyerekként, mit szerettél volna?

Te nem hoztad fel soha a szüleidnek, hogy kipróbálnál valamilyen sportot ?

11. Hattori (válaszként erre: 9. - Bichi)
2022. szept. 7. 18:49
Költői.
10. michelle.r (válaszként erre: 8. - Hattori)
2022. szept. 7. 18:49

A lányom két kiskorában teniszezett, ritmikus sportgimnasztikázott, két évet kempózott, most a légtornával és a rúdtánccal barátkozik. A fiam vizilabdázik. Mindkettő az úszással kezdte, mindkettő utálta 🙄


Mindegy mit csinál, de azt ne hagyd, hogy ne sportoljon. A testnek éppen annyira szüksége van a mozgásra, mint a táplálékra.

9. Bichi (válaszként erre: 8. - Hattori)
2022. szept. 7. 18:48
Van gyereked, vagy ez csak egy költői kérdés?
8. Hattori (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2022. szept. 7. 18:29
Én kérdeztem meg apámat, hogy engem miért nem járattak semmiféle sportra. Azt mondta,hogy semmiben sem voltak tehetséges és nem tudtak dönteni. De manapság azt látom, minden gyerek jár valahova. Innen jött az eszembe, hogy másnál hogyan döntenek.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. szept. 7. 18:23
Csinálja amihez kedve van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook