Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap kezdődő 1 hónapos léböjthöz keresem kitartó társaimat. fórum

Holnap kezdődő 1 hónapos léböjthöz keresem kitartó társaimat. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 5. 18:28

A citromos verzióba, az egyébként nagyon is egészséges barátnőm, aki orvosi felügyelettel, de az orvos ellenzésével vágott bele, belebetegedett.


Egyébként eddig csak 10 napos léböjt kúrával találkoztam és a 10nap tartalmazza a ráhangoló és a felépítő napokat.

2012. febr. 5. 18:04
Egyébként a múltkor volt egy műsor erről a tv-ben, hogy az ilyen méregtelenítő izék többet ártanak, mint használnak, mert sokkolják a májat, ezért rosszak lesznek a májfunkciók, segíteni meg nem sokat segít. Tudom, hogy úgy se tudlak lebeszélni, de azért elmondtam:D
2012. febr. 5. 17:54
már 36.napja diétán vagyok, volt már benne minden héten 1 nap, de most szeretnék váltani hogy egy kicsit jobban beinduljon a fogyásom eddig már lement -14 kg, még egy kevés jó lenne.
10. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - LauraJones)
2012. febr. 5. 17:52
Szerintem az egy hét léböjt és az utána következő 3 hetes lassú felépítő étrend teszi ki együttesen az egy hónapot.
9. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - F799cac10e)
2012. febr. 5. 17:51

a legtöbb léböjtös dolgot megelőzi egy "felkészítő" vagyis meredek lenne egyik napról a másikra fejest ugrani.

Volt pár napos léböjt kúrád msotanában, rendszeresen?

8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. febr. 5. 17:50

Auuu... Én nem csatlakoznék, de sok sikert kívánok és kitartást! Remélem, felkészítetted rá a kis szervezeted, mert ez eléggé megterhelő.

Majd olvasom, hogy haladsz:)

2012. febr. 5. 17:48
Ezt vmi agyament írta,akárhol is olvastad.Ez nagyon nem egészséges!
2012. febr. 5. 17:47
Én ezt a kúrát úgy ismerem, hogy közben ehetsz mellette. Úgy kevésbé drasztikus, de 1 hónapig csak citrom? Te tudod...
2012. febr. 5. 17:47
olvastam 6 hétig lehet csinálni ez a mennyiség időtartam ajánlott.
2012. febr. 5. 17:46

Lébőjt



Több könyv lényegét írom le ide nektek, hogy aki érez magában erőt és EGÉSZSÉGES, továbbá gyorsan szeretne megszabadulni 1-4 kg-tól és testileg, lelkileg megtisztulni, az próbálja ki. A naplómban folyamatosan leírom a saját tapasztalatomat!


FONTOS

Csak egészségesek végezhetik, ha bármilyen problémád van és/vagy 30%-nál nagyobb túlsúlyod, akkor csak orvosi kontrollal szabad végezni!


Gyümölcs és zöldséglevek, valamint böjti zöldséglevesek fogyasztása. Továbbá teák (zöld, gyümölcs, gyógynövény) és ásványvíz (ajánlott a szénsavmentes)


Időtartam:

8 nap =

1 nap tehermentesítő nap

5 nap léböjt


2 nap felépítés


Javasolt rendszeresség:

3-4 havonta!


A lényeg:

A szervezet kétféle üzemmódban képes működni: az egyikben a táplálékokból szerzi az energiát, a másik esetben a szervezetből. Ha csak keveset ehetsz, az rosszabb, mintha léböjtölsz, mert nem áll át a szervezet és így éhezik. Itt viszont egy méregtelenítő folyamat indul be. Az 5 nap léböjt 1-5 napig változhat, természetesen a hatékonyság a böjtnapok függvénye. Hosszabb böjtöt csak orvosi ellenőrzés mellett szabad végrehajtani!!!

Többféle böjt van: víz és tea, léböjt, nyákböjt stb.


Mellékhatások:

- Kezdetben (1 lénap) vérnyomás, vagy vércukor leesés történhet. Ezt némi könnyű mozgással (1-2 könnyű gyakorlat a mosdóban, vagy 10 perc séta) ki lehet küszöbölni. (Én reggel 20 perccel előbb keltem és tornáztam, mivel alacsony a vérnyomásom, és meg akartam előzni a problémát)



Szájszag – citromszelet szopogatása, rágó cukorka (cukormentes)

- Lepedék a nyelven – méregkiválasztás megindult

- Székrekedés – iró, kefir, savanyú-káposztalé és lenmag fogyasztásával megszűntethető

- Hascsikarás – májpakolás (sajnos ezt a munkahelyen nem lehet) – helyette fokozott folyadék fogyasztás

- éhség – ritka! – gyümölcslé, zöldséglé v, zöldségleveslé elfogyasztása javasolt

- Első napokban levertség – séta

- pattanások


Eredmény:

- Csillogó szem

- Csillogó haj

- Kitisztult , kisimult bőr

- Energia „túltengés” – a kezdeti esetleges levertség ellenére

- Méreganyag távozása a szervezetből (vese, máj, belek, gyomor)

- minusz 4-8 kg (testsúlytól függően, a böjt végezte után kb. 1-1,5 kg súlygyarapodás természetes!)

- Jobb közérzet! ;)


Javaslatok a böjt alatt

- Nem szabad forró vízben fürödni, de hideg-meleg váltott fürdő javasolt

- Könnyű mozgások – egyszerű tornák – séta

- Sok pihenés

- Minél kevesebb kozmetikum, smink használata

- Gyakori arcmosás, tisztálkodás

- Bio krémek, növényi alapú krémek használata


Tilos

- alkohol

- koffeion tartalmú dolgok (fekete tea, kávé)

- dohányzás

- édesség (cukor!!)

- bármilyen szilárd élelem a böjti napok alatt (a fagyi is szilárd!)


LEÍRÁS


Fontos, hogy a napi 2-3-4 liter folyadékfogyasztás meglegyen!

Ásványianyag, vitamin-pótlás elvileg nem szükséges, de én eszek mindig vitamin-ásványianyag bogyót :)


1. nap tehermentesítés



1. variáció: gyümölcs nap


Egész nap 1,5 kg különböző gyümölcsöt kell fogyasztani.

Nem javasolt: banán és szőlő (vagy csak 1-1 db)

Fontos, hogy mindenféle színű gyümölcsöt együnk: legyen közötte bogyós is!


2. variáció: nyerskoszt nap


Reggelire zabpehelyből, magvakból és friss gyümölcsből készített műzli, 1-2 tk natúr joghurttal

Ebéd: zöldsaláta tetszőleges zöldségekből, fűszerekkel és 1-2 tk natúr joghurttal

Vacsora: gyümölcssaláta friss idénygyümölcsökből


3. variáció: rizsnap


3 x 50g só nélkül párolt rizs

Reggel és este fahéjjal és párolt almával

Délben 2 db párolt paradicsommal és zöldfűszerekkel


2-6. nap Léböjt napok


7:00 2 dl forró vízbe ½ citrom leve

8:00 2 csésze gyógytea v. szénsavmentes ásványvíz

9:00 2 dl gyümölcslé v. zöldséglé (frissen facsart v. bio)

10:30 2 csésze gyógytea v. szénsavmentes ásványvíz

12:00 zöldségleves (recepteket a recepteim között megtaláljátok!)

14:00 2 csésze gyógytea v. szénsavmentes ásványvíz

15:30 2 dl gyümölcslé v. zöldséglé (frissen facsart v. bio)

17:00 2 csésze gyógytea v. szénsavmentes ásványvíz

18:30 zöldségleveslé, 2 dl gyümölcslé v. zöldséglé (frissen facsart v. bio)

20:00 2 csésze gyógytea v. szénsavmentes ásványvíz (esetelg leves, zöldséglé)

21:30 2 csésze gyógytea v. szénsavmentes ásványvíz


Felépítő napok


7. nap

Reggeli: 1 alma - párolva/vagy nagyon érett

Ebéd: héjában főtt krupli 2közepes

Vacsora: kefír, kétszersült 2 db


8. nap

Reggeli: előző nap beáztatott aszaltszilva + 1 dl natúr joghurt + 2-3 dkg zabphely (szintén előre beáztatva

Ebéd: zöldsaláta + zöldség leves + zöldségek (levesből)

Vacsora: uaz, mint előző este


További napokon javasolt az étrend fokozatos felépítése:


1. héten

zöldséglevesek, zöldségek, kefír, natúr joghurt, zabpehely, zabkorpa, müzli, olajos magvak és aszalt (nem cukrozott) gyümölcsök, gyümölcsök, tejtermékek (lightos)


2. héten

Uaz, mint 1. hét + már lehet CH-s dolgokat (telj. kiőrl kenyér, telj kiőrl. tészta, barna és vadrízs) fogyasztani


3. héten

Már húsokat is lehet enni, de főleg fehér húsokat és halat.



Citromkúra

Léböjtök gyakran kezdődnek az „éhgyomorra igyuk meg egy citrom levét egy deci meleg vízzel!” – felszólítással. A citromkúra teljes időtartama alatt több mint 150 citromot ír elő, ez bizony megterhelheti a gyengébb gyomrokat. Aki gyomorfájást tapasztal, ne menjen el a napi kilenc citromig, felezze az adagokat.

A kúra teljes időtartama alatt rengeteg citrom elfogy

A citromkúra lényege


1. nap: 1 citrom levét vízzel elkeverve apró kortyokban, nyállal alaposan elkeverve meginni

2. nap: 1-1 citrom reggel és ebéd előtt a fent leírt módon

3. nap: 1-1-1 citrom leve reggeli, ebéd és vacsora előtt

4-6. nap: A citromok számát fokozatosan növeljük, míg elérjük a napi 3x3 citrom mennyiséget

7- 13 vagy 7-17. nap: tartsuk a napi kilenc citrom mennyiséget

A kúra végéig: kezdjük fokozatosan csökkenteni az adagot, először a vacsora, majd az ebéd előtti citromot lehet elhagyni.


Fontos


Ha a citromot felvágás előtt egy percre meleg vízbe áztatjuk vagy tenyerünkben melengetjük, több levet tudunk kinyerni belőle.


A citrom héját a nagyfokú vegyszeres kezelés miatt semmiképp sem tanácsos elfogyasztani, természetesen ez csak akkor érvényes, ha nem biocitromot vásárolunk - vagy termesztjük magunk.


A kúra folyamán nem ajánlott hús fogyasztása, növényi táplálékot vegyünk csak magunkhoz, ezzel is segítjük a szervezet méregtelenítését.


A kúrát maximum évente kétszer javasolt elvégezni. A méreganyagok tisztulása miatt az alábbiak előfordulhatnak: fejfájás, hányinger, kiütések, pattanások.


Az eredeti leírás szerint a citromlevet szívószállal, hígítatlanul kell inni

Néhány citrommal kapcsolatos tévhit cáfolata


A citrom elvonja a szervezetből a kalciumot? Nem! Viszonylag nagy mennyiséget tartalmaz ebből a hasznos ásványi anyagból, 100 gramm citromra vetítve 25 mg-ot, szemben az átlagos 5-15 mg mennyiséggel, ami a legtöbb gyümölcsben található.


A citromban található 1,4 kalcium/foszfor arány optimális érték, így a kalciumot a szervezet a lehető legjobban tudja hasznosítani. Ezen túlmenően a magas C-vitamin és szerves sav mennyiség megkönnyíti mind a citromban, mind pedig az egyéb táplálékkal bevitt kalcium beépülését.


Savasít? Egyáltalán nem! Igen, az íze savanyú ugyan, hiszen sok benne a citromsav, ám ennek ellenére lúgos, nem pedig savas jellegű! A szervezetben a citromban található szerves savak ásványi anyagokkal, elsősorban nátriummal alkotnak vegyületet, ezáltal lúgos közeget teremtenek, azaz a savasodás ellenében hatnak.


Mit tud még a citrom?


A citrom nagyon jól használható vérszegénység, izületi gyulladások, epe, vesehomok vagy -kő esetén, láz, herpesz, ödémák, magas vérnyomás és más betegségek kiegészítő gyógymódjaként.

2012. febr. 5. 17:46
Jól értem, egy egész hónapig leveken szeretnél élni? Nem kicsi a kihívás...
2012. febr. 5. 17:45
Egy hónapos????? Hát az nagyon sok sztem.Én évente kétszer egy hetet csinálom,az bőven elég.
2012. febr. 5. 17:42
Aki szeretne csatlakozzon.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook