Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


84. 14775640c4 (válaszként erre: 82. - 5b22c998de)
2008. aug. 18. 16:38
sok szerencsét hozzá..:)))))
83. 37f6b82830 (válaszként erre: 79. - 14775640c4)
2008. aug. 18. 16:33

Nem érten, könnyebb szívvel veszitek el az életét, minthogy egy olyan nőnek adjátok, aki sajátjaként szeretné, felnevelné, hamár nektek nem megy? Nem érzitek, milyen önző és kíméletlen dolog ez?

Könnyebb a léleknek, ha átalussza a gyermeke halálát - mintegy elhárítva a szembesülést -, mint felelősségteljesen életet adni - mindenféle értelemben?

2008. aug. 18. 16:06

Jah annyi még hozzá(m) tartozik, h az én kislányomat is mindenki meg akarta ölni- az apja, a nagyanyja(anyám) és a nagyapja (apám) is. Én nem mentem bele. Nem vallási, vagy erkölcsi megfontolásból, csupán azért, mert tudtam magamról, h nem élném túl- szó szerint.

Anyagilag pedig Mo-n valóban nem lehet megélni, úgyhogy a célpont Ausztria (Tirol). A kiköltözést kb akkorra tervezem, amikor a kislány úgy 3 éves lesz.

2008. aug. 18. 15:59

Ma délelőtt a háziorvos várójában is parázs vita alakult ki az abortuszról.

70 éves nyugdíjas nővér felvetette:

-Azt megkérdezik, h hol van annak a gyereknek az anyja. De azt nem kérdezik, h hol van az apja.

Útálom, h néhány férfi alternatív fogamzásgátlási módnak tekinti az abortuszt. Így minden felelősséget a nő nyakába lehet varrni, végülis ő döntött így vagy úgy. Annyira szeretném, ha az ilyen pasik maguk is átesnének abortuszon annak minden lelki hozadékával együtt.

80. a5e77950a3 (válaszként erre: 79. - 14775640c4)
2008. aug. 18. 15:11
Nekem sem!
79. 14775640c4 (válaszként erre: 78. - A5e77950a3)
2008. aug. 18. 14:17

ez igy van.megint más sportot űzni belőle, hidd el én is taliztam ott olyan kiscsajokkal,akik 10 évvel fiatalabbak voltak nálam mégis már a 3-4.abija volt.

viszont aki tényleg ugy van vele hogy akár egészségügyi akár nehéz megéhetési probléma miatt veteti el, mert nem akar a gyereknek rosszat az teljesen más.

viszont én tuti nem tudnék ugy megszülni egy gyereket hogy utána csak ugy odaadom, viszont ha még ideje korán ugy döntök hogy abortusz talán könnyebb, mint egy élő teljesen egészséges siró gyereket odaadni..

nem tudom nem menne

78. a5e77950a3 (válaszként erre: 74. - 37f6b82830)
2008. aug. 18. 13:42
Szerintem ne általánosítsunk!Én csak azokat a nőket ítélem el akik röhögve mennek az x.-ik abortuszukra,na nekik semmit nem ér az emberélet.Én szerettem volna az enyém meg nem élt....:(Amúgy én is abortuszellenes vagyok,de meg tudom érteni azt aki így dönt.Lehet az én életembe is olyan helyzet amikor nem tudnám vállalni.Ezért inkább mindent elkövetek ,hogy nehogy becsússzon.
77. Szamó (válaszként erre: 74. - 37f6b82830)
2008. aug. 18. 13:16
Ne feledd! Van, akinek egészségi probléma miatt kell elvetetni!
2008. aug. 18. 13:14

Ha nem tudod eltartani, megszülöd, az pénzbe nem fáj, bár némi macera, aztán odaadod egy olyan párnak, akiken már a Jóisten se segít. Ilyen eccerű.


[link]

[link]

75. Szamó (válaszként erre: 70. - 37f6b82830)
2008. aug. 18. 13:11

Én is néztem a hétvégén, nem tudtam mire vélni......


Gusztustalan..........

2008. aug. 18. 13:09

[link]


Na ez sokkol. Kukában a nemkívánatos, sokbakerülő, megélhetéstakadályozó, rossz apától, éppen rossz időben: kicsi kéz, kicsi láb, kicsi arc - külön-külön, felszabdalva.

Az abortusz szégyen. Más mindent feladna, ők feladják a mindent. S még csak nem is tudják.

2008. aug. 18. 13:07

ja a lelki része. Nos ha ugy veteted el hogy te akarod a babát akor egy életen át gyötörni fog. Mármint ugy értem ha nem egészségügyi dolog miatt van az abortusz hanem mert mondjuk a párod nem akarja vagy ilyesmi.

Szóval elég vacak, hosszu évekig is elkisérheti az az rossz érzés az embert, esetleg addig is amig nem lesz másik baba. Illetve mindig ottlesz hogy már lenne egy bébi ha nem vetetted volna el.

Illetve még a mütét előtt is elég megviselős amikor alá kell irni azt a sok papirt, illetve amikor besétálsz a műtőbe és tudod hogy most mi következik, hogy megölik a babád a te kérésedre. Vááá nagyon gáz érzés.Sajna átestem rajta, ugy hogy én akartam a babát és nagyon fos érzés. Nem tarthattam meg mert a párom akkor ment el és én meg 6 hetes terhes voltam és nem akartam egyedül nevelni uszonévesen 3 gyereket. Miből? Szóval értitek. Ugyhogy tudom, átéltem, maga a pokol.

2008. aug. 18. 13:03

Elmész orvoshoz , megmondja terhes vagy. Kérdezi akarod e? Mondon nem. Elküld egy családsegitőbe ahol megpróbálnak a lelkedre hatni hogy megtartsd, kapsz 3 nap gondolkodási időt. Ha még ezután is el akarod vetetni be kell fizetni a csekket amit ott kaptál,és vissza a családsegitőbe. Ott kapsz időpontot a kórházbamenetelre. Ha szültél már akkor még aznal elveszika mikor bementél, ha még nem akkor feltesznek egy tágitot és másnap van a beavatkozás.

Röviden tömören ennyi.

71. 14775640c4 (válaszként erre: 70. - 37f6b82830)
2008. aug. 18. 13:00

vazzzz..

most néztem télleg egy kutya:(

70. 37f6b82830 (válaszként erre: 21. - Rituc)
2008. aug. 18. 12:57
már meg ne haragudj, de a második linket betöltve egy újszülött kiskutyát véltem a képen felfedezni. elég morbid...még a köldöke is elvan kötve...vagy egy abortált szörnyszülött? nem hiszem.
69. 14775640c4 (válaszként erre: 68. - Szamó)
2008. aug. 18. 08:48
na igen. ezzel én is igy vagyok. csak sajna a jelen helyzetben néha még ezt a kettőt is nehéz ugy eltartani hogy minden meglegyen amire szükségük van.ez gáz.lassan iskolás lesz a lányom közölték velem a nagyobb gyerekek anyukái hogy örüljek ha táskával együtt 50 ezerből megúszom.még mi könnyen vagyunk mert mindketten dolgozunk, de mi lenne ha nem ez lenne?miből vennék majd a gyereknek sulira cuccot?semmiből :((
68. Szamó (válaszként erre: 67. - 14775640c4)
2008. aug. 18. 08:40

Na, ilyenekre gondoltam én is!


Ha az egészségünk és az ANYAGIAK engednék, én is szívesen vállalnék akár 5 gyereket is! Imádom őket, jó lenne nagy családban élni. De ez jelen állás szerint nem megy.........

67. 14775640c4 (válaszként erre: 66. - Szamó)
2008. aug. 18. 08:18

az tuti:(((

sőt láttam én már tizenéves fiatal anyukát aki megtartotta a gyereket, ráadásul egyedül maradt, és napi 12 órát kellett dolgoznia hogy eltartsa. a nagyszülők nevelték a gyereket, ő meg mire elaludt a kisfiú még nem volt otthon, mire felkelt már nem volt otthon.8 hónapos korától bölcsis a gyerek, az anyja meg tiszta idegroncs.én ezt nem akartam.

egyébként rohadt dolog az hogy ezek egyáltalán felmerülhetnek emberekben hogy megtartsák vagy ne. ha az ország megandna mindent akkor sokan nem mennének abortuszra az tuti.nekem sem volt egyszerű 29 évesen.

első gyerek lett volna.

66. Szamó
2008. aug. 18. 08:11

És akkor még mondja valaki, hogy a pénz nem boldogít..........


Itt van pl. Mirmil, aki boldogan megtartaná a babát, ha lenne elég pénzük felnevelni. Vagy Szancsesz. (igaz, nálad a pár sem volt megfelelő, de mégis!)És még biztosan sokan mások is így vannak ezzel a témával.


Rohadt világban élünk!

2008. aug. 18. 08:04

sziasztok!ebben egyetrértek. volt egy párom akivel csak együtt jártunk még 29 voltam.szedtem gyógyszert és mégis terhes maradtam. elvetettem mert egyedül éltem és nem tudtam volna eltartani ugy hogy örültem hogy kajára futja.

albérletben laktam ami 40 ezer volt plusz rezsi, igy kb 20 ezer maradt megélhetésre.

mivel nem akartam házasságot vele mert nem volt a kapcsolatunk olyan, igy elvetettem úgy hogy nem is tudta meg.nem mondom hogy nem sajnáltam, de tény ha akkor megtartom a gyerekem ugy megszívatom hogy csak na. ezt nem akartam.

mostanra lett családom gyerek férj, és igy utólag visszagondolva jól döntötem akkor,igy megértek mindenkit aki ugyanigy dönt mint én, tehát megélhetési problémák miatt nem vállalja.még mindig jobb mintha megszüli és egy életen át küszködhet hogy valahogy eltartsa, és ez tény hogy ez az ország szégyene

64. supin (válaszként erre: 61. - 762fb1185b)
2008. aug. 18. 07:35
Ez sajnos 1 életen át elkísér. De talán biztasson az a tudat,hogy ha nem tudod bíztosítani a felnövekvéséhez szükségeseket,akkor mégis csak jobban járt. Nagyon nehéz ma azon gyerekeseknek,akik csak bérből élnek!! Erről az állam is tehet....
63. 5cb4354c81 (válaszként erre: 62. - 5cb4354c81)
2008. aug. 17. 18:53
Azért olyan rossz, mert közben tudom, hogy nem tudom megtartani. Csak ez lemaradt, mert a fiam "zaklat" közben. :-))
62. 5cb4354c81 (válaszként erre: 61. - 762fb1185b)
2008. aug. 17. 18:52
Szia! Én is kiszámoltam már, hogy április 17-re lennék kiírva. Én arra gondoltam, épp mostanában, hogy bevállanék még egy babát, de csak olyan 8-10 év múlva, de csak akkor, ha úgy állunk majd anyagilag, hogy úgy érezzünk, hogy bele tudunk vágni!!! Erre megvettem a tesztet és pozitív lett:-( És én is gondolok mindig arra, hogy mekkora már a pocakomban, sőt, teljesen akaratlanul simogatom meg a hasamat, és azt veszem észre, hogy ott a kezem. Ez annyira rossz!!!!! :'((
61. 762fb1185b (válaszként erre: 60. - 5cb4354c81)
2008. aug. 17. 12:48
Átérzem a helyzetedet....Sajnos velem is megtörtént már.Két fiam volt már a kicsi 1.5-éves,amikor újra terhes lettem.Nem mertem vállalni...8-hetesen volt az abortuszom.Én már előtte is padlón voltam,de utánna csak rosszabb lett.Augusztus 20.ra lettem volna kiírva.Minden nap belegondoltam,hogy már mekkora lenne,rugdosna,mekkora hasam lenne....Végig kísértem gondolatban a hátralévő 7-hónapot.Nem volt olyan nap,hogy ne sírtam volna...Szeptembertől valamivel könnyebb lett,de a mai napig sokat gondolok Rá...Már 6-éves lenne.Tavaly született meg a harmadik kisfiam(terveztük,2és fél év munkája van benne).Most amikor ránézek az jut eszembe,ha akkor nem úgy cselekszem akkor Ő most nem lenne...Annyira szeretem.Szerintem életem végéig gyötörni fog a bűntudat.De megérdemlem és elfogadom.
60. 5cb4354c81 (válaszként erre: 56. - Evelyn78)
2008. aug. 17. 10:03

Szia! Tudod mennyire élnénk szűkösen? Havi bevételünk összesen 130000Ft, kiadás ebből nyáron(fűtés nélkül)70000-80000Ft. Télen, fűtéssel, van, hogy 100000 felett!!! Ha nem lenne néha a páromnak egy kis mellékes melója, már éhenhaltunk volna!!!! Főleg télen! Erre vállaljak még egy gyereket????? Hogy kölcsönkérni járjak??? Látok én itt körülöttem olyanokat, akik még a 4.-et megszülik ilyen anyagi körülmények között! És azt is látom, hogy élnek...... Hiszen védekeztünk, nem akartunk babát! Mert ha csak felelőtlenül szexeltünk volna, azt mondom, oké, hülye voltam. De így?

Igen, ránézek a gyerekeimre, talán ezért is visel meg annyira!!!! De nem merem vállalni, és ez a mai Magyarország szégyene!!!!!!!!!!!

59. 5cb4354c81 (válaszként erre: 55. - 5b22c998de)
2008. aug. 17. 09:57
Szia! Én is nagyon félek, az utánna lévő lelki dologtól. Illetve attól, nehogy ez megmérgezze a kapcsolatunkat a párommal!!! Mármint az én depresszióm, vagy valami más lelki dolgom.
2008. aug. 17. 00:53

Sziasztok!Nagyon rossz olvasni ezeket a hozzászolásokat!És ez a videó,valami iszonyatosan szívszorító és dúrva!Én sem szeretném ezt soha átélni,ha rajtam múlik soha nem tennék ilyet!

Nagyon megrázott,hogy fogok így elaludni?Nem is tudom mit kerestem itt ezen az oldalon..Sajnálom,a dátumot tekintve,már túl is vagy rajta,gondolom!Hogy viselted?Lelkileg nagyon megviselt?

2008. aug. 17. 00:28
Mirmil....Itt a 20. hozzászóló másolt be egy videó linket.Nézd meg.
56. evelyn78 (válaszként erre: 54. - 5cb4354c81)
2008. aug. 17. 00:00
Azért én meggondolnám.Inkább éljek valamivel szükösebben,mint hogy megöljem a gyerekemet.Nézz rá a másik kettőre és jusson eszedbe,hogy egy olyat ölsz meg.
55. 5b22c998de (válaszként erre: 54. - 5cb4354c81)
2008. aug. 16. 23:24

Nagyon sajnálomm, h ilyen helyzetbe kerültél. Nem is akarok prédikálni- minek? Nehéz lesz Neked utánna, az biztos. Ehhez senki nem lehet elég kemény. Egyszer láttam egy felmérés statisztikáját, amit abortuszon átesett nőkkel végeztek. Azt vizsgálták, h milyen százalékban viseli meg őket. Nem akarom itt részletezni, nehogy amiatt Nálad is előjöjjenek ezek a dolgok. De a lényeg a lényeg, h még aki nagy bátran ment oda, utánna úgy is távozott a kórházból, annak is kicsivel később baromi neház volt feldolgoznia.

És hát igen, szomorú, h luxus megengedni a harmadik babát.

Sajnálom, h így alakult.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook