Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


144. 5b22c998de (válaszként erre: 142. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 08:20
Hú, a bemutatkozó szöveged viszont tetszik.
143. 5b22c998de (válaszként erre: 142. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 08:18

Hááát ... egen. Lehet, én vagyok túl finnyás, de engem ott lekileg elhamvasztottak volna. Én onnan nem lettem volna képes felállni, és nagyon úgy tűnt, h pl a a LEA otthonában élők is hasonlón mennek keresztül. Máriakéménden (Baranya) a Csáo-ban (családok átmeneti otthona) már jobb volt a helyzet. Itt akkor 3 nő élt- csigát gyüjtöttek és adták aztán el. Rendkívüli perspektíva.


MÁSKÉPP NÉZ EZ KI KÍVÜLRŐL, MINT BELÜLRŐL. Amikor bajba jutott anyáknak kellett tanácsot adni, akkor nekem is nagy volt a szám. Már nem az. Így visszagondolva jó, h átmentem ezen, mert különben egy jó nagy bunkó lennék.


Nekem a legrosszabb az volt, h selejtesnek éreztem magamat, mivel senkinek sincs rám szüksége (szüleim, párom elhagytak, kidobtak) Ezt baromi nehéz feldolgozni. Kívánom, a lehető legkevesebben éljék át ezt.


Aki pedig egy anyaotthon után fel tud állni TELJESEN, annak minden csodálatom.

142. 1eb84e4bad (válaszként erre: 129. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 07:43
Mint írtad, az anyaotthon átmeneti megoldás. Pontosan erre van szükség, hoszen nem lehet egész életünkben egy otthonra támaszkodni. Átmeneti, míg az ember pl talál munkát szülés után.
141. LoLiNa (válaszként erre: 125. - Mint)
2008. aug. 20. 07:40

akik a 20ikra mennek... szted érdekelné is őket??

az elsőre menőket nem érdekli, még olyanokat se akik már szültek!

olyanok akik már tartották a kezükben a megszületett "magatehetetlen csecsemőjüket"!

akik érezték már és érzik, hogy milyen az anyaság...

nem tudom felfogni...

140. 1eb84e4bad (válaszként erre: 123. - 14775640c4)
2008. aug. 20. 07:38
akkor kellett volna gondolkodni, mikor szexelnek. Ha már a felelősségteljes felnőtt emberekről beszélünk... Simán gyilkosság. Ezért elítélendő.
139. 1eb84e4bad (válaszként erre: 110. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 07:35
Óvszerrel vádekeztetetk, és ezek szerint elszakadt? És nem vettétek észre?????
138. 1eb84e4bad (válaszként erre: 109. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 07:35
A párod biztosan nem fog anniyt szenvedni az abortusz miatt, mint te... sokkal egyszerűbb azt mondani, hoyg nem kell a gyerek, hogy a jelenlegi színvonalon éljetek, bármilyen is legyen az. És az a pici aki eddig anniyt küzdött, hogy megfoganjon, majd hogy fejlődjön?Istenem...
137. 1eb84e4bad (válaszként erre: 105. - Szilda)
2008. aug. 20. 07:32
Szívemből szóltál! Teljesen egyetértek.
136. 1eb84e4bad (válaszként erre: 100. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 07:30
Sajnos pontosan úgy, ahogy az utolsó bekezdésedben leírtad.
135. 1eb84e4bad (válaszként erre: 99. - Mint)
2008. aug. 20. 07:29
Én meg sem nézem. Lelkibeteg lennék tőle az b iztos. Inkább homokba dugom a fejem... :-(((
134. 1eb84e4bad (válaszként erre: 88. - 37f6b82830)
2008. aug. 20. 07:27
Én azthiszemegyikresem lennék képes. ha kell, éheznék, de felnevelném. Lopnék is miatta, csak ne kelljen megölnöm.
2008. aug. 20. 00:52

Jah és a kedvencem .... Azok a templomos lovagok, akik annyak idején az utcára dobást emlegették (név szerint ugyanazok), most, h nagyjából rendbejöttem, mondogatják nagy hevesen: ŐK MINDIG IS MELLETTEM ÁLLTAK, BÍZTAK ÉS HITTEK BENNEM. Hümmm

Közben beszélgettünk azzal a nénivel, aki befogadott, szerinte azért is voltak annak idején kiakadva rám:

1., mert így ciki nem segíteni, látva, h más pedig segít. Bűntudatuk volt.

2., valami gyerekes igazságtudat: 'Nem tartottad be a játékszabályokat. Ejnye-bejnye. Most megszívtad. Csinálj magaddal, amit akarsz.'

3., túl jól viseltem a helyzetet. Kívülről nem látszott rajtam semmi. Így nem számít akkora kegynek tőlük, ha szóbaállnak velem. Megbeszéltük a szállásadómmal, h nyugodtan mondja azt mindenkinek, h minden másnap úgy kell utánnamjönnie a padlásra és kiszedni a kötelet a kezemből. Illetve, h reggelente kisírt szemekkel kelek, és egész nap bűntudatosan gubbasztok a szobámban. Ha ezt akarják hallani, nos, legyen meg az örömük. :S

2008. aug. 20. 00:04

Én abszolút abortusz ellenes vagyok.


Ugyanakkor az a véleményem, h stabil családi háttér, és biztos párkapcsolat mellett, amikor kizárt, hogy magadra hagyjanak, könnyű okoskodni. Kíváncsi lennék, h ellenkező esetben ki csinálná ezt végig.

Én megtettem, tudom miről beszélek.

100.000-ből 1. - mondta a védőnő. Tanulság: SENKIRE NEM SZÁMÍÍTHATSZ.


Természetesen nagyon remélem, azok vannak többségben, akik a fenti paraméterekkel rendelkeznek.

131. 5b22c998de (válaszként erre: 129. - 5b22c998de)
2008. aug. 19. 23:55
Jajj, ne haragudj, elírtam a nickedet! Bocsi, bocsi, bocsi.
130. 8565183eb5 (válaszként erre: 106. - 5cb4354c81)
2008. aug. 19. 23:51
Azt írtad néha óvszer néha pedig vigyáztatok... (gondolom ez azt jeleti hogy kivette előtte)Nem a legjobb védekezési forma. A másik két gyerekedtől ott a sok ruha meg minden. Később pedig lehet jobb anyagi helyzetben lesztek.
129. 5b22c998de (válaszként erre: 105. - Szilda)
2008. aug. 19. 23:47

Hali!

Én értelek, a véleményünk azonos. Azonban az írásodból nem derült ki, h kerültél-e hasonló helyzetbe.


Én igen. Egy hónapos terhesen állás nélkül kidobott a 'családom' és a gyerek apja is otthagyott. Az apáról tudni kell, h amikor megfogant a baba, akkor még kellett, később már nem. KERESTEM SEGÍTSÉGET, DE ZÁRT KAPUKBA ÜTKÖZTEM.

Első lépésként találtam munkát.

Utánna megnéztem 4 anyaotthont. Mindegyikbe felvettek volna. De végül nem költöztem be:

1., az ott lakók állandóan balhéztak egymással.

2., beleőrültem volna abba, ha a gondozók csupán jószándékból midnen lépésemet figyelik. Nézik, h jól törlöm-e ki a baba popsiját. Rámszólnak, h ugyan rakjam már 10 cm-el arrébb azt a poharat.

3., nekem ne ossza be senki a pénzemet.

4., már elnézést, de nem éppen az én értelmi szintemnek megfelelő volt az a hely. Ritka lakójuk egy orvostanhallgató.

Úgy éreztem, ha beköltöztem volna, az olyan lenne, mintha a saját koporsómba feküdnék be. Kizsigerelnének egy ilyen helyen. Ráadásul ez egy átmeneti megoldás: 1-1,5 évre szól.

Sok kedves ismerős nagy boldogan ajánlgatta az anyaotthonokat, csak éppen nem gondoltak bele, h mit is jelent egy ilyen hely, ahol erkölcsi fogyatékosként kezelnek. Pedig az eszed nem ment el, csak szar helyzetbe kerültél.

SZÓVAL AZ ANYAOTTHON KIZÁRVA. Na de akkor mégis mi lesz?


Van-e olyan, aki BEFOGADNA? Pontosan úgy éreztem magamat, mint egy kóbor kutya érezheti. Nagy mázlimra egy gimis barátnőm édesanyja vállata ezt. Egy kisvárosban élünk jelenleg. A sok templomos lovagtól kapott is ám érte, h mekkora hülye, h befogadott, ő már felnevelt 11 gyereket, ez már igazán nem az ő dolga stb ... Különben is a gyereket el kellene tőlem veeni, engem meg kihajítani az utcára. Khmmmmm Tehát nemhogy segíteni nem akartak, hanem egyenesen ki voltak akadva, h más segíteni merészel. Ez nem egy ember véleménye volt. :S

A rosszindulatúak mellet aztán akadtak ostobák is, akik a sajátmagukat szerették volna fényezni az én nyomorúságom által. Pl egyik barátnőm anyja konkrétan nem akart segíteni (mondjuk pénzügyileg vagy babruhákban, kiságyban), csak bedugni egy anyaotthonba, ott lenni szüléskor, részletesen értesülni mindenről (esetleges apasági per), amivel aztán telekürtölheti ezt a kisvárost. Szóval a semmiért cserébe kellett volna minden. Na ezt a kapcsolatot gyorsan leépítettem.

A másik kedvencem egy 73 éves öregasszony, aki 10cm-es páncélajtók mögött alszik, a lakása alaposan be van riasztózva, mert értékes műtárgyaka tart. Se fia, se lánya, se rokona, csak ő egyszál maga, nomeg a pénze. Rendszeresen jár szentségimádásokra, ő is templomos lovag. Szerintetek segített? Kifizette volna a gyógymasszőr tanfolyamomat? Dehogy is.


Persze az emberek többsége elintézte egy kis szörnyülködéssel az egészet, h nahát, mik vannak? De jó hogy nem velünk történt meg- tették hozzá magukban. Aztán gyorsan el is felejtették az egészet. Kényelmesebb nem gondolni rá.

Jah és volt olyan, aki az örökbeadást ajánlgatta. De az én gyerekem addig nem lesz örökbeadva, amíg én élek.


A fentiek fényében a 'Nem tudom hol élsz, de ha segítség kell, és megoldást keresel, de nincs körülötted senki aki segítsen, szólj, és megoldjuk, csak akarnod kell.' mondatodat őszintének és kedvesnek, ugyanakkor semmitmondónak tartom. MIVEL NINCS SEGÍTSÉG. SENKI NEM SEGÍT. Tapasztalat.


Szerencsére most úgy tűnik, h nagyjából rendbejöttem, egyik volt barátom támogat anyagilag, amíg talpra nem állok.


Minden szerénytelenség nélkül kijelenthetem, h OLYAN HATÁROZOTT, ERŐS ÉS QVA SZERENCSÉS EMBERT, MINT ÉN NEM NAGYON ISMEREK MÁST. Kevesen csinálták volna ezt végig. Hosszú és nehéz út vezetett el idáig, volt benne bőven sírás, kétségbeesés, öngyilkossági gondolatok stb...


KEDVES SZIKLA, ÉN MAXIMÁLISAN OSZTOM A VÉLEMÉYNEDET. ÉN SOHA NEM ÉLNÉK TÚL EGY ABORTUSZT. De nem hinném, h Te mindezen átesttél volna, (hozzáteszem szerencsére), így nem értheted, min ment, megy keresztül. Sajnos el kell fogadni, h igazi segítség nincsen. Ilyneke az emberek.Van néhány BÖJTE CSABA féle ember, de arányaiban kevesen vannak. Tudom én, h a többi anyaotthonban dolgozókat és a családsegítősöket is a jószándék vezérli. De ne röhögtessenek már azzal, egy anyaotthon valódi, tartós segítség.

128. 5cb4354c81 (válaszként erre: 119. - Evelyn78)
2008. aug. 19. 23:30

Talán attól olyan biztos benne, hogy felelősségteljesen gondolkozik, és olyan védekezési módot próbál keresni, amitől, tuti nem esik újra teherbe.

De tudod, mindig az kiabál a leghangosabban, akinek a háza ég!!! Csak nem....?????

127. 5cb4354c81 (válaszként erre: 125. - Mint)
2008. aug. 19. 23:26
Azokat én is elítélem, akik ebből sportot űznek, mert amíg lehet védekezni, ha nem is 100%-os, de akkor is tesz azért, hogy ne legyen baba. Aki meg csak szexel ész nélkül....., utána meg fut abortuszra. Na, ez gusztustalan!!!
126. 5cb4354c81 (válaszként erre: 120. - Evelyn78)
2008. aug. 19. 23:24

Ez, most egy eléggé gáz hozzászólás volt!!!! Már bocs, de nem mindegy, hogy egy, kettő, vagy három, illetve több gyereket kell eltartani!!! Te miért nem szülsz még egy párat, ha így gondolkozol??? Miért csak kettő van neked is??? Talán mert több nem férne bele a családi kasszába?? Mert nálunk nem fér bele!!! És tudod, mit, nem azért írtam le ide bármit, hogy a kis lelkemet nyugtatgassam, azt nyugtatgatja a párom, aki nem a férjem. Csak azért írtam le, mert....De mi közöd is lenne neked ehhez????

Ja, ne félj, nem fog tovább romlani az anyagi helyzetünk, mivel nem vállalunk több babát, a kettőnek meg a tőlünk telhetőt megadjuk!!! :-))))


Nem is tudom, vajon miért születik egyre kevesebb gyerek Magyarországon??? Na, vajon...?????

125. mint (válaszként erre: 103. - 5cb4354c81)
2008. aug. 19. 22:48

Szia!

En senkit nem szerettem volna elitelni.Csak azokra gondolok akik a 20-ik abortuszukra mennek mosolyogva igazan megnezhetnenek egy ilyen filmet.Sokan meg azzal sincsenek tisztaban,hogy hogy is nez ki egy 12 hetes magzat.Azzal pedig tisztaban vagyok,hogy az anyagiakon nagyon nagyon sok mulik,sajnos :(.

124. evelyn78 (válaszként erre: 123. - 14775640c4)
2008. aug. 19. 21:59
Felöllem....Ne haragudj,de én akkora egy ökör vagyok.Azt hittem azért írja le valaki a történetét a fórumban,hogy mások elmondhassák mit gondolnak erröl.mint ahogy te is írtad felnött emberek,hadd döntsék el mit akarnak,hogy élik az életüket.De akkor szerintem (de nyilván csak szerintem,mert hát én mint már írtam akkora ökör vagyok,hogy nem értem ezeket a dolgokat)nem kellene leírniuk ide,mert jönnek az ilyen kis tudatlan hülyék mint én,és a hozzászólásukkal teljesen belegázolnak a kis ártatlan lelki világukba.Gondolom itt akarják a lelki ismeretüket megnyugtatni,hogy amit ők tesznek,vagy tettek az nem bűn.Hát akkor csak nyugtatgassátok őket,nekem ez nem menne ugysem(nyilván bennem van a hiba,de hát én nem vagyok tökéletes)Ahogy ránézek most is a két gyerekemre,nem tudnék olyanokat írni,ami megnyugtatná azokat,akik elvetetik a gyermeküket,pláne ha már van nekik és férjük is van.
2008. aug. 19. 19:51

amúgy birom az abortusz elleneseket...

abszolút intoleránsak

miért nem lehet megérteni hogy mindenki más?nincs jogunk elitélni, megitélni senkit.

sem azért mert eleveteti, sem azért mert megtartja sokadik gyerekét. felnőtt emberek, hadd döntsék már el hogy hogy élik az életüket, mindeféle szó és belebeszélés nélkül. oké????

122. 14775640c4 (válaszként erre: 120. - Evelyn78)
2008. aug. 19. 19:49

miért vagy ilyen cinikus?

nem mindegy hogy mit csinál?

121. 14775640c4 (válaszként erre: 119. - Evelyn78)
2008. aug. 19. 19:48

mert elköttetem magam mostanság...

és akkor tuti nem lesz több gyerek. kettő elég.

120. evelyn78 (válaszként erre: 109. - 5cb4354c81)
2008. aug. 19. 18:14
Azért remélem nem romlik tovább az anyagi helyzetetek,mert akkor mit csináltok a meglévő két gyerekkel????...Mert ugyebár őket már nem lehet elvetetni.
119. evelyn78 (válaszként erre: 90. - 14775640c4)
2008. aug. 19. 18:04
"29évesen átestem életem első és utolsó abortuszán,,.........mitől vagy olyan biztos benne ,hogy ez volt az utolsó???
118. 14775640c4 (válaszként erre: 117. - 61e5310fec)
2008. aug. 19. 14:36
hát tudod anyagi megfontolás.még ezt a kettőt is nehéz eltartani sokszor, aztán később tanittatni..stb
117. 61e5310fec (válaszként erre: 116. - 14775640c4)
2008. aug. 19. 14:34
Szerintem ha te is és a párod is beleegyeztek,akkor simán megteszik!!
116. 14775640c4 (válaszként erre: 115. - 61e5310fec)
2008. aug. 19. 14:32
én most nyomozom hogy két gyereknél megteszik-e az elkötést.mert már én sem vagyok fiatal.
115. 61e5310fec (válaszként erre: 113. - 61e5310fec)
2008. aug. 19. 14:29
Ja,és nála is a 4 gyermekből 2 gyógyszer mellett fogant..:))3 kislány és egy kisfiú:)))Amikor 3 hónapos volt az első kislányka,terhes lett a tesóm de megtartotta mert ő sem akart abortuszt...sokan biztosan nem válalnának ilyen hamar még egy babát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook