Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik az abortusz? fórum

Hogyan zajlik az abortusz? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
234. csillus78.06.27 (válaszként erre: 225. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 21. 00:41

Szia Kricat!


Most tényleg teljesen normálisan írom, nem megcélozva bántva, hogy....

Sajnos, a mai világban, főleg otthon, marha nehéz elhelyezkedni gyerek nélkül is.

Aztán jön, az 1 gyerek.

Sok helyen, már, akkor is elgondolkodnak a felvételeden, ha még nincs gyereked, de a közeljövőben tervezel.

No nem a pár hónap kiesés miatt, hanem mert.

Ha gyerek van, akkor esetleg ha beteg, az anya táppénzre megy. Kinek kerül ez pénzébe?

A munkahelynek. Vagy esetleg, nem tudja kizsigerelni, mert bizony, anyukának, ott kell lennie, a bölcsiben 5-6-ra a gyerekért.

Vagy éppen késik, mert a gyerekkel történt valami. Vagy éppen fáradt, mert nem egy szingli csaj, akinek csak 1 magára, vagy éppen ha van párja, arra van gondja, hanem még 1-2-3 gyerekre, és ezáltal, a fáradtság miatt, nem helyesen 100%-osan látja el a munkáját, és még sorolhatnám....


Szóval, a gyerekeseket, és a több gyerekeseket ellehetetlenítik.

Ja, és feltehetnénk, apa is besegít olykor. Elhozza a gyereket, vagy valami.

Nade szinte a mai világban, legalábbis ismerőseim között, csak olyan akad, ahol sajnos az apuka szarrá dolgozza magát, hogy megéljenek. Kissé szarrá, de még mindig szarrá dolgozza magát, akkor is, ha esetleg anyuka is hazavisz némi alamizsnát.

Szóval, gáz az egész ügy.

Ez meg sajnos, már tényleg nem az emberek, hanem az állam, az egész rendszer hibája.

Ja, és otthon nagyon részidős állásokról se hallottam. Vagy elvállaalsz 100%-ot, vagy oldd meg, ahogy akarod.


Nos, én máshol élek.

Itt ugyan van részidős meló, 80,70,50, vagy 40%-bani munka, de itt sem könnyű melót találni, de nem lehetetlen.

Itt sem, kapkodnak, az anyukák után, de alkalmazzák őket, mert muszáj nekik.

Különben diszkrimináció lenne.

Mondjuk itt katasztrófa a bölcsi helyzet. Az, hogy a gyerek heti 5 napot járjon, szinte lehetetlen.2-3 az még elmegy, de már a3, se könnyű. Hozzá kell tenni, marha drága, még ha csak a minimum bért is keresik a szülők ketten együtt.

Viszont, itt azért még mindig keres a férfi annyit, hogy ne lehetelenüljön el egy család élete.

Amúgy, itt 2 fajta dooog van. Anyuka, otthon a gyerekekkel évekig, vagy akár örökre, mint Hausfrau.

Vagy van az aki, talán azt nem is írnám, hogy rászorul(ha férje van), hanem inkább karrierista, és visszamegy, már a 3 hós csecsemő mellől dolgozni.

Ja, van még egy fajta. Az egyedülálló anya, aki tényleg kényszerből megy vissza. De annyira ő sincs kényszerítve, mert elég jó a szociális rendszer, és amíg nagyon kicsi a baba, vagy nincs megoldva az elhelyezése, addig nem kényszerítik melóba vissza, hanem eltartják.

Utána is, hagynak időt, a megfelelő munka megtalálására.

Segítik amíg kell.

Az egyedül álló anyáknak, pl.ul, van saját bölcsőde is, ami olcsóbb, és akár ottalvást is biztosít.

Viszont itt is, csak max. heti 4 napra van hely.

Amúgy, a rendszer olyan, hogy a munkabért is kiegészítik annyira, amennyi az anya és a gyerekének, a megélhetésiminimuma.

Azért elég szép összeg, és nem olyan nevetséges mint otthon.

Ami nálunk viszont nincs, az az évekig járó gyes, gyed. itt 3 hónapi van pénz, de az se alanyi jogon, hanem csak ha volt 2 év munkaviszonyod. Ilyet én nem is kaptam.

A csp, 1 gyerekre, forintban 24ezer.

na, ez töb mint otthon, de itt, az kb annyi, mint otthon 4000ft. (Átlagban számoltam)

Szóval, ezen a téren nincs kolbászból a kerítés, de mégis van szociális támogatás, ha valaki szar helyzetben van.

Ez azért, több mt megnyugtató, persze, nem felemelő érzés, segélyből élni..(


No, bocsi a hosszúságért, de gondoltam, talán van akit az a része is érdekel, hogy hogyan is működhetnének dolgok.

Sajnos, otthon ilyen rendszer mint nálunk, szerintem soha nem várható, és remélem, olyan rendszer sem lesz itt soha, mint otthon.


Sajnos, a Magyarországi helyzet, katasztrófa.

Mindig sajnálkozom azon is, amikor valaki azt mondja, nehéz szülni, és felnevelni 1 gyereket is, de bevállaljuk, mert ez a vágyunk, ez az élet rendje, de több nem lesz. Borzasztó, hogy lassan már 2 gyereket se mernek vállalni, nemhogy még egy 3.-at, aki ellen tettek is, mert tenni kellett, a tetves rendszer , helyzet miatt.:(


Cs.


ui: Ja, és azért tegyük hozzá, hogy szerintem, azért karrier, vagy pénzhiány ide vagy oda, egy pár hónapos csecsemőnek az anyja mellett a helye, és nem pedig a gürcölő és végkimerültségbe hajszolt apa, és a gürcölő, hullafáradt, a munkahelyen és otthon is meg kell állni a helyet anya mellett, mert csak így tudnak megélni.

A gyereket, a Boldogságért is szüli az ember.

Nekem, pl. nem lenne a Boldogság, ha 2 kicsi gyerek mellett, akik egész nap a bölcsiben vannak, kellene dolgoznom, majd 5-kor haza, és még mindig nem tudok a kincseimmel lenni, mert házimunka, és főzés, és egyebek, majd már csak hullafáradtan annyi marad, hogy fürdessek, etessek, és mesét olvassak.

Nekem, ez köszönöm, de nem elég.

Szóval, borzasztó, hogy ilyen világot élnek sajnos sokan.

Én egy ilyen éltere azt nem írom, hogy nem szülnék, de rossz lehet.

Fáradt kimerült, ideges anya, akinek a gyerek ugyan Boldogság, de így nagy teher is.

Légyszi utolsó szavaimat, ne forgassátok ki.


Kívánom mindenkinek, hogy Boldog nyugost élete legyen a gyerekeivel, és ne cska mellettük.

233. Hoxa
2008. aug. 20. 22:37
AJánlom figyelmetekbe a "Elítélendő az a fiatalnő vagy asszony aki abortuszra megy?", ami már önmagában vitafórum, tehát nem tudásbázis kérdés. Ott lehet folytatni, a szabályzatnak megfelelő mederben.
232. Hoxa
2008. aug. 20. 22:12

<b>Felhívom a figyelmeteket, hogy ez egy tudásbázis kérdés. Alapvetően a feltett kérdésre keressük benne a választ, nem ellene-mellette vitának kíván a téma helyet adni.

Ezért megkérek mindenkit, hogy a továbbiakban csak akkor írjon ebbe a topikba, ha a kérdést kívánja megválaszolni. A parttalan abortuszt érintő vitát itt ne folytassátok!</b>

2008. aug. 20. 22:10
'Azon vagyok felháborodva, h pl a kedves evelyn is megmondja, h az abortusz nem jó. És igaza van, addig egyetértünk. Na de lépjünk tovább- akkor, mit lehet ellene tenni?'
230. 8565183eb5 (válaszként erre: 227. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 22:08
Az esemény utáni az más féle. Mert akkor még nem is biztos hogy lenne baba.
229. 5b22c998de (válaszként erre: 225. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 22:06

'Felelősségteljes sex. Rendben, az valami miatt elmaradt. Vagy lehet, h amikor a baba megfogant, még nem jelentett gondot az érkezése, de néhány hónap múltán már azzá vált.

MIT LEHET ILYENKOR TENNI???? EGYMÁSNAK SEGÍTENI.

Itt akad el a tudomány. Ebben már a prédikálók sem jók, csak széttárják a karjukat és komor pofával sajnálkoznak. EZ KEVÉS!!!!'

228. 5b22c998de (válaszként erre: 226. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 22:04

Érdekes, nekem senki nem válaszol. Nem gond, ég szívesen bemásolm néhányszor. Hátha észreveszi valaki:


'Vagy, tegyük fel másképp a kérdést, lehet itt okoskodni. De TE hány bajaban lévő anyának segítettél?

Na ugye, ez már az ő felelőssége, miért nem vigyázott sex közben. Gondoltam. Kedves fenhanngon abortusz ellenességet hirdetők- többsége. Megmoccantanátok valaha a kisujjatokat azért, h másoknak segítsetek? Ugye, h nem.'

227. 5b22c998de (válaszként erre: 223. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 22:03
Esemény utáni tabletta... Felteszem, tisztában vagy azzal, h az is abortusz. Csak akkor nem néhány hetes, hanem néhány napos embriót ölnek meg. Nem tűnik olyan angy különbségnek.
226. 1eb84e4bad (válaszként erre: 218. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:55
hm.. megkérdezhetem mi az az 5 szakma? Érdekes, hogy nem lehet velük elhelyezkedni. És ez most NEM kötekedés, csak egy kérdés, tényleg érdekel.
225. 1eb84e4bad (válaszként erre: 209. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:53
És nem lehetne fél évet kibírni a babával otthon, majd neked IS visszamenni dolgozni? Ez pl megoldás lehet...
224. 1eb84e4bad (válaszként erre: 205. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:52
ne takarózz más köpenyével!
223. 1eb84e4bad (válaszként erre: 202. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:51
na itt jön szóba a felelősségteljes szexuális élet... Esemény utáni tabletta? Mond valamit? ha nem, nézz utána a neten! Lett volna rá 3 napod...
222. 1eb84e4bad (válaszként erre: 201. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:50
Képzeld, tudom miért írtad! De ilyet még viccből sem ír le az ép elméjű ember...
2008. aug. 20. 21:40
Jajj ... itt meg tüzijátékvan. Amúgy is útálom. De a kicsike is. Úgy ugrabugrál, meg van ijedve.
220. 5b22c998de (válaszként erre: 218. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:39
Értelek, éppen erre gondoltam én is. H nem a semmire kér az ember segítséget, szívesen dolgozik érte. Csak nehéz leakasztani egy otthonról is végezhető, mégis aránylag jól fizető munkát. Mintha Mo-n 'kicsit' kizsigerelnék az embereket? Mintha.
219. 5cb4354c81 (válaszként erre: 218. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:29
Most tanulom a hatodik a szakmát, amivel talán tudok valamit itthon is kezdeni. Ja, az 5 közül az egyik felsőfokú! Amikor tanultam, azt hittem, hú milyen jó lesz, ezzel a szakmával aztán tuti találok munkát! Aztán beleért a kezem a bilibe!
218. 5cb4354c81 (válaszként erre: 216. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 21:26

Tudod, mennyi ilyen melót kerestem már???? Még hidetést is adtam fel, hogy keresek ilyet. Szerinted, mennyit találtam??? Hát egyet sem!!!

Most is tanulok gyes mellett, hogy ha jövőre lejár a gyesem, és nem tudok elhelyezkedni, akkor tudjak itthon csinálni valamit! Hiába van 5 szakmám, érettségim, nyelvvizsgám. Kitörölhetem vele a .....

217. 5b22c998de (válaszként erre: 216. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 21:19
Álmodozzak, mi?
216. 5b22c998de (válaszként erre: 214. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:15

Sajnos nekem a való életbe is az a tapasztalatom, h zárt ajtókra találok. És hogy az emberek csak addig jutnak el, h helytelen dolog az ab. Ezt én is tudom, de akkor mi a megoldás? a 128-ban írtam, h még azt a nénit is megszólták, aki segített nekem. Azt sem nézték jó szemmel. Felháborít ez a képmutatás. Vagy a 73éves páncélajtós gyermekteln, rokontalan templomoslovag nő? Ő vajon mi a francra gyűjt?

Sztem Isten sokkalinkább elvárná, h egy kicsi életet támogasson, mint gubbasszon a sok pénzén 10 cm-es páncélajtó mögött számolgatva a pénzét. Hidd el, sok ilyen van.

Meg nem is kellene nagy dolgokra gondolni. Csak mondjuk Te is kapnál valami otton is végezhető, heti néhány órás munkát- havi netto 40eFt-ért. Sztem mindjárt ki lennél segítve. Nem?

215. toto31 (válaszként erre: 212. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 21:09
És büszke is lehetsz magadra,remélem rendbe jön az életed.
214. 5cb4354c81 (válaszként erre: 210. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 21:08

Úgy gondoltam, hogy itt a fórumon, nem lehet megoldani. Amúgy, meg persze, hogy megleehetne oldani, csak az államnak kellene jobb életfeltételeket biztosítania.

Ne menjünk messze, csak a szomszédba. Ausztria. Rokonaim élnek ott. A gyes 100000Ft-nak megfelelő, a családipótlék, szintén 100000Ft-nak megfelelő euro körül mozog!(nálunk mennyi is? 25000Ft a gyes, és kapok 26000Ft családit!) Óvoda, bölcsöde 5-18h-ig, van ahol tovább is nyitva van! Így anyuka könnyen megy vissza dolgozni! Ja, és nincs olyan, hogy azért nem veszik fel dolgozni, mert kisgyereke van!

213. 5b22c998de (válaszként erre: 211. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:06
Az most -sztem- nem érdekes, h ki hanyadszorra. Csupán az a sajnálatos, h a meggyőződéses abortusz ellenesek többsége csak kinyilvánít, h nem helyes az ab, de megoldást, segítséget, alternetívát nem kínálnak.
212. 5b22c998de (válaszként erre: 209. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:04
Hozzáteszem, már sokadszor, h énis abortuszellenes vagyok. Ezért várom most a babámat. ;)
211. 5cb4354c81 (válaszként erre: 208. - 5b22c998de)
2008. aug. 20. 21:03

Én is az ellen vagyok, hogy valaki az abortusz használja, mint fogamzásgátlót! Na, de azért ezeket a nőket ne hasonlítsuk már össze azokkal, akik egyszer elestek, és így tudnak csak felállni.

Vagy legalábbis, ezt látják a legjobb megoldásnak, az adott helyzetben.

Inkább azokat a nőket kellene köpködni, akik már az x-edik abin vannak túl, és nevetve mesélik el!

210. 5b22c998de (válaszként erre: 209. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 21:03
De, hidd el, meg lehetne oldani. Persze tapasztalatból tudom, h senki nem segit. Annyira jó lenne, ha ez valaha megváltozna.
2008. aug. 20. 21:00
Ezt senki nem tudja itt megoldani, de az abi ellenesek kezdtek itt köcsögösködni!
2008. aug. 20. 21:00

Elgondolkozott a lenti hozzászólásomon bárki is? Hümmm?

Még 1x:

Azon vagyok felháborodva, h pl a kedves evelyn is megmondja, h az abortusz nem jó. És igaza van, addig egyetértünk. Na de lépjünk tovább- akkor, mit lehet ellene tenni?

Felelősségteljes sex. Rendben, az valami miatt elmaradt. Vagy lehet, h amikor a baba megfogant, még nem jelentett gondot az érkezése, de néhány hónap múltán már azzá vált.

MIT LEHET ILYENKOR TENNI???? EGYMÁSNAK SEGÍTENI.

Itt akad el a tudomány. Ebben már a prédikálók sem jók, csak széttárják a karjukat és komor pofával sajnálkoznak. EZ KEVÉS!!!!

207. 5b22c998de (válaszként erre: 205. - 5cb4354c81)
2008. aug. 20. 20:57
A tényekről és a véleményekről kár vittakozni. Ki akar itt megoldást keresni???????????????
2008. aug. 20. 20:55

Kérlek, na dobáljátok egymásra a sz@rt, hanem vegyétek a fáradtságot, lépjetek túl a szeméyles sértéseken. Ez nem erről szól.

Inkább azon kellene elgondolkozni, ha egyszer a baj megtörtént, akkor mit lehet tenni, h ne legyen szükség abortuszra?

Ez még senkinek nem jutott eszébe? Vagy ez már áldozatvállalással járna, az meg nem kellemes.

205. 5cb4354c81 (válaszként erre: 194. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 20. 20:51
Egyébként pedig, szerintem, aki védekezik valamilyen módon, az nem szexel felelőtlenül nyakra-főre!!! És mi van azzal, aki gyógyszer, vagy spirál mellett marad terhes. Ja, annak is úgy kell, tartsa meg a gyereket, mert minek kefél. Igaz??? De mi van, ha az a gyerek beteg lehet??? Van ismerősöm, aki gyógyszer mellett lett terhes, az orvos javaslatára megtartotta, és nem mozog a gyerek két keze!!!! Kivizsgálták, a fogamzásgátló miatt lett fejlődési rendellenessége! De nem baj, hadd kínlódjon egy életen át, mert mennyire gusztustalan elvetetni egy gyereket!!!!!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook