Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan utaznátok babakocsival vonaton egyedül a picivel? fórum

Hogyan utaznátok babakocsival vonaton egyedül a picivel? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. 372f7e7275 (válaszként erre: 16. - D@nu)
2008. szept. 24. 20:49
valahol le szokott szállni a kalaúz ,valamelyk ajtónál,ha szerencséje van ép közel kukkant le a lépcsőn...
2008. szept. 24. 20:48

A Volán távolsági buszainak a külső, oldalsó tárolója is használható babakocsi tárolására???

A Borsod-Volán nem hajlandó erre a kérdésre válaszolni sem.

16. d@nu (válaszként erre: 14. - BollerKrisz)
2008. szept. 24. 20:47
Ahamm, így világos. Minden megállónál a kalauz indít, úgyhogy emiatt nyugi, már csak egy segítőkész embert kell találnod, aki majd felszállni segít, ha mázlid van, ehhez is összefutsz a kalauzzal. :))
15. 372f7e7275 (válaszként erre: 13. - D@nu)
2008. szept. 24. 20:45
nekem muszáj volt menni,már a saját 6hetes vizsgálatomra busszal utaztam az összes kettő kölköcskémmel a nagyvárosba:)
14. BollerKrisz (válaszként erre: 10. - D@nu)
2008. szept. 24. 20:43
Ez a kalauzosdi jó tipp volt, köszi. Különben sokat utazunk, de mindig kocsival + repülővel, és ahhoz tökéletes a nagy babakocsi, és Macseknak is ez kényelmes. Most egyszeri vonatozásért nem vennék másikat, meg idő sincs rá, mert most megyek haza Magyarországra, itt meg méregdrága a babakocsi.
13. d@nu (válaszként erre: 11. - 372f7e7275)
2008. szept. 24. 20:42

Én is vidéki vagyok, és ráadásul egy "homoksivatag" kellős közepén lakom. Nekünk is nagykerekű kocsink van, de utazáshoz muszáj a kiskerekű sport - igaz, már az is totál leizzaszt, amíg a homokból kitolom. :D

1 éves koráig nem is mentem sehova a gyerekkel. :DDD

12. 372f7e7275 (válaszként erre: 8. - BollerKrisz)
2008. szept. 24. 20:41
időd van,ha a lépcsőn állsz nem indulnak el.....addig állnak míg le nem szálsz!!!ha a kalauzzal beszélsz fent a vonaton az még jobb ötlet
11. 372f7e7275 (válaszként erre: 9. - D@nu)
2008. szept. 24. 20:40

nos én szoltam ha kellett vagy beálltam az útba és muszáj volt segiteni ha tovább akar menni:))pedig nem vagyok rámenős,de néha muszáj volt....

amikor nőtt picit a gyerek,szereztem könnyebb kocsit,de nekem alapbol böhömnagy volt mert vidéken pici kereküvel max a kövesút közepén lehett közlekedni a járdák állapota miatt:((a könnyű csukhatók meg pici kereküek...de megoldottam mindíg:)

10. d@nu (válaszként erre: 8. - BollerKrisz)
2008. szept. 24. 20:39
A vonat addig áll, amíg a kalauz el nem indítja. Csípd el a kallert, szólj neki, hogy hol akarsz leszállni és kérd meg, hogy segítsen.
9. d@nu
2008. szept. 24. 20:38
Nem mindig van kerékpáros kocsi. Ha utazol, célszerű egy kisméretű, könnyen összecsukható kocsit venni, amit elbírsz úgyis, ha a gyerekkel a karodon szállsz fel. Ugyanis tapasztalat: az utasok többsége menekül, amint kisgyermekes-babakocsis anyukát lát, esélyed sincs megkérni, hacsak nem kiabálsz utánuk. :S
2008. szept. 24. 20:38
Ferihegyről megyek Nyékládházára, de ott csak 1 percig áll a vonat. Nekem bőrönd, 1 éves totyogós, lapra csukható nagy babakocsi, és 1 perc alatt kell ezzel leszállni. Máv-nál azt mondták utazzak inkább távolságival, vagy menjek Miskolcig, ott van időm leszállni.
2008. szept. 24. 20:36

nem normális dolog de ez van...volt hogy buszra nem fért fel a kocsim,ki kellett rámolni a babaát,a holmit és az oldalsó pakktartóba tenni kivülröl...mikor mondta a sofőr mosolyogva megkértem segitsen akkor illetve kérje meg az utasokat had üljek le a gyerekkkel...dühös voltam persze de az ellenálhatatlan mosolyom megtette a hatását:))


meg kell tanulni mosolyogva pofátlannak lenni ha gyerkőccel közlekedsz úgy tapasztaltam és akkor megy simán...

2008. szept. 24. 20:34

Függ hogy mekkora a kicsi, mennyi a csomag, messze mész-e...


Vagy felülsz és mész.:)


Hogy értetted a kérdést?

5. 372f7e7275 (válaszként erre: 3. - BollerKrisz)
2008. szept. 24. 20:34
buszon időnként snassz szoltam,legtöbbször segitett valaki...kalauz biztosan segít de egy vonaton szerintem lesz utas akit ha megkérsz segít...
2008. szept. 24. 20:33

énishogyhogy?


szóval hogy érted?én utaztam két gyerekkel igaz buszon,kb a kicsi 6hetes kora óta rendszeresen távolságin....szóval messzebre is.

2008. szept. 24. 20:33

A MÁV-nál azt ondták, hogy bocs,de kelet-Mo felé nem közlekedik alacsonypadlós vagy kihúzható rámpás kocsi, így kérjek segítséget egyik utastársamtól. Szerinted ez így normális? A kerékpáros szerelvénynél nem lehet felrakni a babakocsit?

Ki tud erről többet? Tapasztalat?

2008. szept. 24. 20:32
Hogyhogyhogy?
2008. szept. 24. 20:31
Hogyan utaznátok babakocsival vonaton egyedül a picivel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook