Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudok leszokni a dohányzásról? fórum

Hogyan tudok leszokni a dohányzásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. szept. 8. 02:01
Hogyan szoksz le?? Kedves dohányos, te valószínüleg a cigivel nyugtatod magad mert nem ismersz más stratégiákat. Kialakult benned egy szokás ami aztán komoly függéssé alakult. A cigi úgy működik mint a drog csak más a hatása. Mivel nincs meg a belső határozottságod a cigihez és a piához nyúlsz. Valamivel pótolnod kell a benned lévő űrt, bizonytalanságot, elégedetlenséget. Nos először önmagadon kell változtatnod hogy könnyen elhagyd a cigit. Ugyanis a szellemi-lelki betegséged megnyilvánulása ez a szokás. Éld meg magad, érezd hogy egyéniség vagy, egyedi vagy, igazi férfi/nő vagy, teljes vagy. Szeresd az életed amit kaptál. Ez mind önmagad. Ez akkora egészség-élménnyel halmoz el hogy talán magadtól abba is hagyod fokozatosan a dohányzást. De ha nem akkor önmagadért tedd le a cigit és többet ne gyújts rá egy szállal sem. Legyen akaraterőd és teljesítsd a célod. Ha elhibázod 1-szer akkor is folytasd, ne ess vissza.
23. Kocska
2009. aug. 19. 23:50

Nekem egy dolog segített!

a KÉT CSIK!

Ahogy pozítív lett a terhességi tesztem,azonnal letettem,hónapokig a szagától is hányingerem volt.És azóta sem gyujtottam rá.15.én volt 1 éve

:D

Bár én sem tudom mi lesz, ha nem szoptatok már....

2009. jún. 24. 15:12

Sziasztok!

4 éve cigizek, a párom 2 hete hagyta abba, én sajnos nem bírtam.Ahogy a lépcsőház előtt cigiztem vasárnap,a szomszéd egy könyvet adott a kezembe, ma kezdtem el olvasni...remélem segít majd leszokni.

A könyv: Allen Carr. nikotinstop!

Nem tudom olvasta e valaki!?

2009. jún. 19. 10:50
20 éves vagyok,és 13 éves korom óta dohányzok!És nem tudok leszokni!Kérlek segítsetek!Köszi!
2009. ápr. 24. 23:24

Kb. 30 évig cigiztem. Kivéve a babavárásokat, szoptatásokat, akkor mindig könyedén letettem.

2008. februárjában olyan beteg lettem, hogy több mint egy hétig nemhogy rágyújtani, de még aludni sem tudtam (5 perc alvás, félóra köhögés), nem is kívántam.

Akkor eldöntöttem, ha eddig kibírtam, akkor már csak azért is kibírom.

ÉS KIBÍROM!

Lehet, hogy kinevettek, de eljutotam arra a szintre, hogy idegesít a "bagószag".

Ezt soha nem gondoltam magamról.

Én aki napi egy-másfél dobozzal "elpöfékeltem", a magam "szertartásával".

Eszembe sem jutott a tüdőrák, gégerák, és egyéb ilyen betegségek, amikor azt mondtam, hogy most ne tovább.

2009. ápr. 24. 23:05
Amíg a gondolat igazán nincs meg addig nem fog sikerülni. Minden az agyban dől el! Nem könnyű, az tény! Több éves, évtizedes függőség elhagyását nem adják könnyen. Arra a rengeteg betegségre kell gondolni ami a cigizés miatt következik be. Lehet, hogy nem holnap, nem öt év múlva, de a szervezet előbb vagy utóbb benyújtja a számlát, de akkor már késő lesz! Milyen sikerélmény önmagunknak bebizonyítani, hogy van akaraterőnk! Nem szabad halogatni, minden egyes nap kárba veszik ami dohányzással töltünk. Mindenkinek maximális akaraterőt:))
2009. ápr. 23. 14:31

Sziasztok!

Én már elég régen nem cigizek,úgy dobtam el,hogy meg lett az elhatározás,ez a leg fontosabb,azután az utolsó doboz cigivel azt tettem,hogy minden nap egy szállal kevesebbet szívtam,az ötödik szálig eljutáskor,már rosszul voltam a cigitől.

Soha többé nem vettem cigit a számba.

Akarni kell nagyon,akkor menni fog!

2009. ápr. 23. 13:57
Gratula a leszokóknak,mert nekem még tapasszal sem sikerült :-( !!! A biorezes segített valakinak?
16. fmeli
2009. ápr. 23. 08:53
köszönöm a tanácsokat.igazatok van csak igazán kellene elhatároznom magam.
2009. ápr. 23. 08:33

a párom kórházba került tavaly és ott nem volt kivel lemennie és leszokott.

És azóta sem dohányzik.Ez májusban lessz egy éve.

14. ?:?:?
2009. ápr. 23. 08:29

Nála úgy törtét, hogy eldöntöttem, hogy mostantól ne dohányzom. Nem mondtam senkinek, mert attól féltem, hogy ha mégsem sikerül, akkor az ciki lesz. Mindig nálam volt a cigi, hónapokon keresztül, hogy ha esetleg mégis szükségem lenne rá, akkor... :) Ha valaki megkínált cigivel, egyszerűen annyit mondtam, hogy kösz most nem. Iszonyat küzdelem az eleje a dolognak, de minden egyes alkalommal arra gondoltam, hogy iszonyat kemény csaj vagyok, és én már nem dohányzom!!! Egyszer sem gyújtottam rá, és fél év után a táskámban is más foglalta el a cigi helyét. 16 éven keresztül dohányoztam.

Kitartás!!! Az alapja egy határozott döntés! Amíg nem döntöd el, hogy vége, addig mindig lesz egy még egy utolsó...

Sok sikert!!!!

2009. ápr. 23. 08:28

10 éve nem dohányzom és olyan,mintha soha nem is dohányoztam volna és csodálatos módon csak egy napig volt fura,hogy nincs a kezemben cigi és most érzem csak,hogy bármennyire ápolt egyébként valaki és ad magára,milyen "illatos"a cigitől a keze,a ruhája stb...

ERRE IS GONDOLJ!

2009. ápr. 23. 08:24

Egyik pillanatról a másikra.Nem jó taktika a csökkentem,meg elviszem a hetedik határba és onnan kell előhoznom stb.

Én is dohányoztam több mint húsz évig,többször próbáltam a kevesebbet--elv alapján,de nem sikerült.

Azután a végső lökést egy bizonyos ár elérése adta meg-anno 330 ft-,és azt mondtam,ezt másra is költhetem,és nem vettem soha többet cigit.

ÉS AKARNI KELL LESZOKNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. ápr. 23. 08:19
Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról c. könyvét sokan ajánlják.
2009. ápr. 23. 08:16

52 éves vagyok, 9 éve nem cigizek :)))), pedig 18 éves korom óta én is csak a terhességeim és a szoptatás miatt hagytam abba. Nem éltünk nagyon rosszul, de mindig az járt az eszembem, ha nem cigiznénk még többet adhatnánk gyerekeinknek. Amikor elhatároztam, mindig erre gondoltam, hogy a gyerekeim egyetemét füstölném el. És sikerült.

Persze volt egy apró taktikám is. Nálunk a konyhában lehet cigizni, én a legbelső szobában a táskámban tartottam a cigimet, ha rá akartam gyújtani előbb érte kelett mennem.

Te még csak pár éve dohányzol, talán könnyebb lesz. Sok sikert, cigi nélkül sokkal jobb.

Bár azóta állandóan fogyózom:)))))))))))

2009. ápr. 23. 08:15
Akarattal!!!
2009. ápr. 23. 08:13

Én is így, egyik pillanatról a másikra, előtte kipróbáltam sok mindent: óránként 1 szál- állandóan lestem az órát; levittem a pincébe, hogy napi 5 szál- máson sem járt az eszem.

Meígértem a lányomnnak, hogy leszokom, akkor még kicsi volt, és betartottam, mert később akkor én sem kérhettem volna számon az ígéreteit.

Próbálkozz, elhatározás kérdése állítom.

Én azt tapasztaltam józan érvek nem nagyon befolyásolják azt, aki cigizik, inkább a döntés.

7. dcd17bf1c6 (válaszként erre: 4. - Emrus)
2009. ápr. 23. 08:13
Jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne!!! :)
2009. ápr. 23. 08:12
Szerintem csak az ha van akaraterod....nekem is ugy sikerult,poedig en is 17 evesen fogtamm neki es 3 evig cigiztem,es mikor megtudtam hogy babat varok egyiok naprol a masikra elhagytam.Azota nem cigizek ,de azert van mikor elszivok egy egy szalat(pl szilveszterkor:),de nem szoktam vissza ra mert van akaraterom.Sztem ezt kell kifejleszteni es siman megy az egesz.
2009. ápr. 23. 08:12

Szia!

Azok közé tartozom, akik nagyon szerettek cigizni, érzelmileg is kötődtem a dohányzáshoz, nagyon! Próbáltam többször leszokni, de olyan kemény elvonási tüneteim voltak, hogy nem bírtam letenni. A férjem nem cigizett sosem, állandóan szekált, hogy mikor hagyom abba.

A háziorvosunknak volt biorezonanciás leszoktató gépe, így rászántam magam a kezelésre. Kedvezményesen volt 10 ezer forint, amúgy 20 lett volna. SEMMIT nem ért, ahogy kijöttem az ajtón, ugyanúgy kívántam. De mivel ráköltöttem a pénzt nem volt képem rágyújtani. Nagyon nehéz volt, de engem visszatartott az, hogy legalább addig ne gyújtsak rá, amíg nem jön be az ára a kezelésnak. Sikerült, és azóta sem dohányzom. Néha hiányzik, szívesen rágyújtanék de nem szeretnék többet szenvedni a leszokástól (kb. úgy éreztem 1 hétig, mint aki a fél karját vesztette el :(().

Sok sikert!

Ja, én 17-27 éves koromig cigiztem, napi 1 dobozzal és kb 2éve szoktam le.

2009. ápr. 23. 08:09
Nagyon egyszerű, ne gyújtsál rá. Találj magadnak sok munkát, hogy ne legyen időd rágyujtani.
2009. ápr. 23. 08:08

Párom tizenöt évig cigizett.3 hónapja nem gyujtott rá:)

Nagyon nagy akarat erő kellett neki hozzá.Kb 3 hétig ideges volt ingerlékeny.Aztán ez is megszünt.

A cigi helyett eszik:) de nem bánom legalább nem cigizik:)

2. Imo
2009. ápr. 23. 08:05

én csak letettem, megfogadtam hogy többet nem gyújtok rá és elkezdtem helyette sportolni így az feledtette velem a cigarettát

hízás helyett még fogytam is vagy 20 kilót:)))))))))))

2009. ápr. 23. 08:03

17éves korom óta dohányzom,csak arra a rövid idöszakra szoktam le amig terhes voltam és szoptattam a picurt,de mivel 2-3-an is dohányoztak körülöttem nem tudtam ellenállni és ujra rágyujtottam.elöször csak kávé mellé,de késöbb már egyre többet és igy szép lassan visszaszoktam.most a napi 1 doboznál tartok.

aki sikeresen leszokott irja meg hogyan csinálta.

elöre is köszönöm mindenkinek a segitséget.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook